سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - 26 Jan 2021
 
۰
۱

موج دوم ملخ ها در حال ورود به کشور

دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۲
کد مطلب: 688966
سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه موج دوم ملخ‌ها در حال ورود به کشور هستند اعلام کرد که هنوز مبلغ مورد نیاز برای مبارزه در اختیار این سازمان قرار نگرفته است.
موج دوم ملخ ها در حال ورود به کشور
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، رضا میر سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور، در واکنش به خبر اختصاص ۳۰ میلیارد تومان برای مبارزه با ملخ‌های صحرایی اظهار کرد: هنوز ۳۰ میلیارد تومان مبلغ مورد نیاز برای مبارزه به دست سازمان حفظ نباتات نرسیده و از این مبلغ ۱۰ میلیارد تومان (در گذشته) در اختیار ما قرار گرفته است.

وی افزود: بر اساس پیگیری‌ها سازمان حفظ نباتات موافقت‌ها با پرداخت مابقی مبلغ مورد نیاز برای مقابله با ملخ‌های صحرایی شده است، اما به حساب سازمان حفظ نباتات کشور نیامده است.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات با بیان اینکه لازم است تا اوایل هفته آینده این مبلغ در اختیار ما قرار گیرد ادامه داد:در خواست میشود که تا قبل از ورود موج دوم ملخ‌ها به کشور مبلغ مورد نیاز برای مبارزه در اختیار سازمان قرار گیرد.

وی تصریح کرد: سازمان برنامه بودجه در این ارتباط می‌توانند اطلاع رسانی کنند که این مبلغ در چه تاریخی برای مبارزه با ملخ‌ها در اختیار سازمان حفظ نباتات قرار می‌گیرد.
میر همچنین در واکنش به حواشی خرید تضمینی در بندر عباس تاکید کرد: این طرح ملی نیستو در استان هرمزگان توسط فرماندار بندر عباس مطرح شده است.

وی افزود: سازمان حفظ نباتات مخالفتی با اقدام فرماندار بندرعباس برای خرید ملخ ندارد، اما ما سازکاری برای این روش نداریم از نظر علمی این کار را قابل انجام نمیدانیم.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات گفت: بسیار دشوار است که هر فرد بتواند ۵۰۰ ملخ را به صورت زنده صید کند تا ۸ هزار تومان برای آن پول بگیرد و از نظر ما عملی نیست، اما اگر بتوانند این طرح را اجرا کنند ما نیز از آن‌ها تشکر میکنیم.

وی تصریح کرد: از زمانی که ملخ‌ها سم پاشی می‌شوند تا بمیرند ۸ ساعت زمان می‌برد و اگر فردی ملخ‌ها را در حالت نیمه جان جمع آوری کند و بفرشد، آلودگی ایجاد می‌شود.

میر گفت: در صورتی که ملخ‌ها سالم صید شود و سازمان دامپزشکی تایید کند امکان قرار گیری در جیره غذایی دام یا آبزیان قرار را دارند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
تا زماني كه به چاههاي نفت اسيبي وارد نشود هركي مياد بياد خوش امد