دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ - 23 Sep 2019
 
۰
۳

چرا قلعه نویی را مافیا صدا می‌زنند؟

شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۰
کد مطلب: 688722
پیشکسوت باشگاه سپاهان گفت: هواداران پرسپولیس اگر از قلعه نویی ناراحتند باید روزی را به یاد بیاورند که در استادیوم او را مافیای فوتبال می‌نامیدند، این مسائل نمی‌توانند با هم ارتباط داشته باشند؟
چرا قلعه نویی را مافیا صدا می‌زنند؟
به گزارش جهان نيوز، پیرو اتفاقات حاشیه‌ای دیدار تیم‌های سپاهان و پرسپولیس و مصاحبه سرمربی تیم اصفهانی در این باره که نتیجه دیدار تیمش مهندسی شده بود با واکنش شدید مسئولان و هواداران باشگاه پرسپولیس مواجه شده و کار به شکایت از امیر قلعه نویی و باشگاه سپاهان به مراجع ذیصلاح کشیده است.
 
محمود یاوری پیشکسوت باشگاه سپاهان در گفت و گو با مشرق، درباره اتفاقات دیدار سپاهان و پرسپولیس و حمله طرفداران تیم تهرانی به سرمربی باشگاه اصفهانی حرف زد.

* حاشیه‌ها از تهران شروع شده بود!
حواشی هر بازی نسبت به ارزش و اعتبار و حساسیتی که دارد کم و زیاد می‌شود. این دیدار به خاطر بازی قبلی دو تیم در دور برگشت لیگ برتر که حاشیه خیلی زیادی داشت و سپاهانی‌ها در تهران مظلوم واقع شدند کم نبود. در این دیدار با توجه به تمهیداتی که مدیران هر دو تیم به ویژه سپاهان که میزبان بود اتخاذ کرده بودند قرار بود مشکل و مسأله ای پیش نیاید.

* همه چیز در ۱۰ دقیقه خراب شد!
گرچه نمی‌توان از مسئولان سپاهان ایراد گرفت که اتفاقات بیرون ورزشگاه را هم مدیریت می‌کردند که ظاهراً مسائل هم رخ داده است اما این بازی تا دقایق آخر هم خوب برگزار می‌شد. تا جایی که من می دانم حتی تا شب پیش از بازی هم تا پاسی از شب مسئولان استان و مدیرعامل، نیروی ویژه و شورای شهری‌ها نمایندگان شان در نقش جهان بودند و تمهیدات لازم را به کار بردند و فکر می‌کنم از نظر اجرایی هم بد نبودند. ولی طبیعی است که این قبیل سروصداها باشد. این مشکلات همیشه بوده و هست. اما آن اتفاقاتی که در ۱۰ دقیقه آخر رخ داد عقده و کورکی بود که ترکید و بازیکنان از کوره در رفتند و آن مسائل رخ داد.

* بازیکنان ورزشگاه را به هم ریختند!
ما نباید کاری کنیم که یک برد و باخت تا این اندازه روی جامعه ما تأثیرگذار باشد. شما ببینید لیگ اروپا چند شب پیش برگزار شد و هیچ اتفاقی رخ نداد. آنها اینقدر فرهنگ شان بالاست که نسبت به داور حتی نگاه چپ هم نمی‌کنند ولی ما می‌بینیم که در این برهه بازیکنان مان به شدت به داور حمله ور می‌شوند. این مسابقه هم می‌گذرد و ما نباید تا این حد پرخاشگر باشیم که به داور مسابقه تحت هر شرایط و اتفاقی اعتراض کنیم تا باعث تحریک تماشاگر بشود. اگر در این بازی بازیکنان به جان هم نمی‌افتادند تماشاگران هم به جان هم نمی‌افتادند. این انتقال هیجانات به سکوها بد بود.

* ادعای قلعه نویی را رد یا تأیید نمی‌کنم!
با اینکه این بازی ارزش حیاتی برای سپاهان داشت ولی حواشی اش کمی بیشتر از انتظار بود. ولی در رابطه با مسائل دیگری که درباره پیروزی پرسپولیس عنوان شده نه می‌توانم تأیید کنم و نه تکذیب کنم ولی با شناختی که از امیر قلعه نویی دارم می دانم که او مربی است که در همه جا مدیریت دارد و همه جا حواسش هست و کارش را خوب بلد است. حالا چه اتفاقات و مسائلی در میان است که ما که از استادیوم و دور و برش دور هستیم در عمل، اینها را نمی‌بینیم و اطلاعی نداریم، نمی دانم. من فقط می دانم که سپاهان برای این بازی خیلی آمادگی داشت ولی آن تیمی که پیروز میدان بود پرسپولیس بود.

ما مدیریت خوب برانکو و روز خوب پرسپولیس را نباید از یاد ببریم. البته بازی در طول مسابقه به سود هر دو تیم پیش می‌رفت ولی با یک اشتباهی که برخی بازیکنان بکار می‌برند و با یک حرکت بد، حرف زشت و برخورد با داور از دست می‌دهند تلاش‌های همه را از بین می‌برند.

* طلا در مشت سپاهان بود!
غلامرضا تختی در یکی از مسابقاتی که تا ثانیه‌های آخر از حریف ترکیه‌ای اش پیش بود ضربه و اوت شد. خودش بعد از مسابقه گفت که طلا در مشتش بود و افتاد. سپاهانی هم طلا در دستشان بود ولی در دقایق آخر خودشان کار را خراب کردند.

* عضلات کیانی تحت اختیارش نبود!
مهدی کیانی با این سن و سالش تأثیرگذارترین بازیکن لیگ بود ولی در این بازی بعد از ۱۲۰ دقیقه دویدن بی امان خسته بود و پنالتی را بیرون زد. ظاهراً خودش هم رفت پشت توپ و باید ببینید که او چه تعصبی داشته که می‌خواست این کار را بکند. او پنالتی زن تیم بود و در تمریناتی هم که داشتند با اطلاعاتی که ما داریم او بیشتر از همه تمرین می‌کرد ولی در آن شرایط که اسیدلاکتیک و آدرنالینی که در بدن ترشح شده و حرکت عضلات را به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد این کار را کرد. با این همه این دلیل نمی‌شود که ارزشهای کیانی برای سپاهان از بین برود.

* کی روش استنلی مثل کرار است!
چند تن از بازیکنان از قبل برای هم شاخ و شانه می‌کشیدند. این کی روش استنلی بازیکن عصبی است و خداوند همه چیز را به هم نمی‌دهد. او کرار را به یاد ما می‌اندازد. او فوتبالیست خیلی خوبی است ولی خدا همه چیز را به یک نفر نمی‌دهد. در نیمه دوم تا پیش از اتفاقات ناگواری که افتاد خیلی فوتبال زیبایی را شاهد بودیم ولی نهایت فوتبال همین است و خاطراتش برای دو تیم می‌ماند. ای کاش خاطرات خوب و بهتری برای همه باقی می‌ماند.

* چرا قلعه نویی را مافیا صدا می‌زدند؟
هواداران پرسپولیس اگر از قلعه نویی ناراحتند باید یاد روزی بیافتند که در استادیوم داد می‌زنند و او را مافیای فوتبال می‌نامیدند، پس این مسائل نمی‌توانند با هم ارتباط داشته باشد؟ چطور آنها حق دارند به مربی یک تیم توهین و فحاشی بکنند. من از واقعیت دفاع می‌کنم نه فرد. از یک باور دفاع می‌کنم نه اشخاص. قلعه نویی امتحانش را در فوتبال ایران پس داده است.

او با تراکتور، استقلال و سپاهان جام آورده است و مگر می‌توان یک نفر با این همه افتخار را نفی کرد؟ به نظرم یک عده‌ای دوست دارند بک گراند افراد را از بین ببرند ولی این ممکن نیست. تاریخ از یاد نمی‌برد. جامعه درباره خصوصیات امثال قلعه نویی، علی دایی و یحیی گل محمدی تصمیم می‌گیرد. فکر می‌کنید گل محمدی و دایی دشمن ندارند؟ کنار هر گلی یک خاری هم هست. ما به آنچه از دست می‌دهیم نگاه نمی‌کنیم بلکه به آنچه داریم نگاه می‌کنیم.

* چرا شیطنت مدافع پرسپولیس را نمی‌بینند؟
انشاالله اساسنامه مدون و قوی برای هواداران و ناهواداران تیم‌ها نوشته شود و فدراسیون باشگاه‌ها را موظف کند که برخورد کنند. یکی از مدافعان پرسپولیس هم هست ضمن اینکه بازیکن خوبی است ولی شیطنت‌های زیادی دارد و در طول بازی روی اعصاب حریف راه می‌رود و باعث اخراج ایرانپوریان و کی روش استنلی هم همین بازیکن بود. کسی اینها را نمی‌بینند و می آیند و به قلعه نویی حرف می‌زنند. قلعه نویی هم بازیکن خوبی در تیم ملی بوده هم در رده باشگاهی و هم مربی موفقی است. کسی که همه پله‌ها را یکی یکی طی کرده و امروز به اینجا رسیده است را نباید ناجوانمردانه بزنند.

منبع: مشرق
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
اقای قلعه نویی مرد شریفیه.ایشون در کنار شخصیت ورزشی بسیار دست بخیر و لوتیه.