شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - 8 Aug 2020
 
۰

زیان ۵۶ میلیارد دلاری آمریکا از تحریم هوآوی

پنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۳
کد مطلب: 688502
منابع آمریکایی اعلام کردند محدودیت‌های تحمیلی آمریکا به شرکت چینی هوآوی، حدود ۵۶ میلیارد دلار به شرکت‌های آمریکایی زیان وارد می‌کند.
زیان ۵۶ میلیارد دلاری آمریکا از تحریم هوآوی
به گزارش جهان نيوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، مسئولان بلندپایه قانونی شرکت چینی هوآوی اعلام کردند اقدام دولت آمریکا در قرار دادن این شرکت در فهرست سیاه، موجب وارد آمدن خسارت مستقیم به بیش از هزار شرکت آمریکایی می‌شود. مسئولان هوآوی با این حال به حجم خسارت‌هایی که به این شرکت‌ها وارد می‌آید، اشاره نکرده اند.

گزارشگر اسکای نیوز عربی گفت هزار و صد شرکت آمریکایی از تکنولوژیهوآوی استفاده می‌کنند که به گفته مسئولان قانونی این شرکت، از تصمیم دولت ترامپ زیان دیده‌اند. همزمان ده‌ها هزار شغل در آمریکا تحت تأثیرتحریم هوآوی قرار گرفته‌اند. در همین حال زیان‌های زیادی به کارکنان آن دسته از شرکت‌های آمریکایی وارد شده است که از تولیدات و خدمات هوآوی در ۱۷۰ کشور استفاده می‌کنند.

این در حالی است که سازمان آمریکایی تکنولوژی اطلاعات و ابتکارات گزارشی تهیه کرده است که با اطلاعات یاد شده درباره خسارت‌ها و زیان‌های شرکت‌های آمریکایی از تحریم هوآوی همخوانی دارد. در گزارش این سازمان آمده است که اعمال محدودیت برای هوآوی، حدود ۵۶ میلیارد دلار حاصل از درآمد صادرات، به شرکت‌های آمریکایی زیان وارد می‌آورد، علاوه بر اینکه بیش از هفت هزار شغل را در آمریکا در پنج سال آینده، در خطر قرار می‌دهد.

تصمیم آمریکا در تحریم هوآوی در آغاز ماه جاری گرفته شد. بر اساس این تصمیم، خرید قطعات و تکنولوژی از شرکت‌های آمریکایی برای شرکت هوآوی ممنوع شد. واشنگتن بر همین اساس به شرکت‌های آمریکایی درمورد همکاری با هوآوی در زمینه‌های انتقال تجهیزات، برنامه‌ها و خدمات فنی بدون دستیابی به اجازه پیشین از وزارت بازرگانی آمریکا هشدار داد و همزمان گوگل هم همکاری با هوآوی را در زمینه‌های مشخصی متوقف کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *