دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - 9 Dec 2019
 
۱
۴

کاهش مجدد قیمت گوشت قرمز

دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۰
کد مطلب: 688024
پوریان تصریح کرد: با توجه به شرایط مناسب جوی و افزایش عرضه دام داخل در کنار واردات پیش بینی می‌شود که طی روز‌های آتی با کاهش قیمت گوشت در بازار روبرو شویم.
کاهش مجدد قیمت گوشت قرمز
به گزارش جهان نيوز، منصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور درباره آخرین تحولات بازار گوشت قرمز اظهار کرد: با توجه به شرایط مناسب واردات و رقابت گوشت وارداتی با داخلی شاهد ثبات نسبی در بخش دام زنده و گوشت قرمز هستیم.

وی با اشاره به اینکه واردات گوشت قرمز کماکان سابق در حال انجام است، افزود: هم اکنون گوشت از کشور‌های آسیای میانه و استرالیا با قیمت‌های مناسب وارد و در اختیار بازار قرار می‌گیرد.

پوریان ادامه داد: با توجه به شرایط مناسب جوی و افزایش عرضه دام داخل در کنار واردات پیش بینی می‌شود که طی روز‌های آتی با کاهش قیمت گوشت در بازار روبرو شویم.

رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور واردات گوشت با ارز نیما را یکی از دلایل ثبات و کاهش قیمت لاشه داخل در بازار برشمرد و افزود: با توجه به اختصاص ارز نیما و رقابت میان وارد کنندگان و تولید کنندگان داخل، التهاب بازار گوشت قرمز فروکش کرده است که با استمرار این روند بازار خوبی را برای گوشت قرمز متصور هستیم.

به گفته وی، ازدیاد عرضه لاشه‌های وارداتی در برابر تقاضا این نوید را می‌دهد که سطح بازار کامل تامین شده است.
 
پوریان قیمت هر کیلو لاشه وارداتی در بخش عمده فروشی را ۷۶ تا ۷۸ هزار و لاشه داخلی ۸۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: تمامی دست اندرکاران بخش گوشت این نوید را می‌دهند که با استمرار این روند قیمت گوشت در بخش خرده فروشی کاهش می‌یابد.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به شرایط مناسب بارش و مراتع، ۹۰ درصد فشار بر دامداران به سبب تامین علوفه و نهاده کاهش یافته است که از پایان خرداد با ازدیاد عرضه دام زنده، بسیاری از دامداران نگران نبود بازار و انباشت دام در واحد‌ها هستند.

وی در پایان قیمت هر کیلو لاشه گوسفندی با وزن سبک را ۷۵ تا ۷۶ هزار و وزن سنگین ۶۹ تا ۷۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به عرضه گسترده داخلی در کنار واردات پیش بینی می‌شود که روند کاهش قیمت تا تابستان همچنان در بازار ادامه یابد.

منبع:باشگاه خبرنگاران
برچسب ها: گوشت قیمت گرانی
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


نجفی
United States
کدوم کاهش گوشت قرمز زیز 100 نیست
تینا
Iran, Islamic Republic of
خیلی ارزانه ما که دیگه ب ای خرید مشکلی نداریم خجالت بکشید
Iran, Islamic Republic of
فضایی قیمت را می برند بالا قطره چکان می آورند پایین؟ مردم را به مرگ می گیرند تا به تب راضی باشند
Iran, Islamic Republic of
زمان مغروق استخر هم همین سیاست هزار تومن گران کن بعد صد تومان ارزان کن اجرا میشد و جان مردم را به لبشان می آوردند این هم شاگرد همان استاد است.