پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - 28 May 2020
 
۰
۴۰
گزافه‌گویی جدید رئیس‌جمهور ابله آمریکا:

ایران شانس این را دارد که به یک کشور بزرگ تبدیل شود!

دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۵
کد مطلب: 688019
رئیس‌جمهور آمریکا در نشست خبری مشترک با نخست‌وزیر ژاپن، از تمایل او برای استفاده از روابط خوب با جمهوری اسلامی ایران جهت برقراری گفت‌وگوی احتمالی بین واشنگتن و تهران استقبال کرد.
ایران شانس این را دارد که به یک کشور بزرگ تبدیل شود!
به گزارش جهان نيوز، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا بامداد امروز (دوشنبه) از تمایل «آبه شینزو» نخست‌وزیر ژاپن برای میانجی‌گری بین ایران و آمریکا جهت کاهش تنش‌ها در منطقه حمایت کرد.
 
ترامپ در گفت‌وگو با خبرنگاران حین دیدار با آبه در توکیو، گفت: «می‌دانم که آقای نخست‌وزیر و کشور ژاپن روابط بسیار خوبی با ایران دارند، پس منتظر می‌مانیم تا ببینیم چه اتفاقی می‌افتد».

وی درباره سفر احتمالی نخست‌وزیر ژاپن به ایران نیز تصریح کرد: «آقای نخست‌وزیر درباره آن با من صحبت کرده و من معتقدم که ایران نیز می‌خواهد صحبت کند. اگر آنها بخواهند صحبت کنند، ما نیز خواستار گفت‌وگو هستیم. خواهیم دید که چه می‌شود… کسی نمی‌خواهد شاهد وقوع اتفاقات بد باشد، مخصوصاً من».

رئیس‌جمهور آمریکا و نخست‌وزیر ژاپن سپس به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند. آبه شینزو در پاسخ به سوالی درباره روابط ژاپن با کره‌شمالی و مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای آمریکا با این کشور توضیح داد: «احساس می‌کنم که باید بدون هیچ پیش‌شرطی با "کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی دیدار کنم».

آبه همچنین افزود: «رئیس‌جمهور ترامپ به من وعده داد با قوت از تلاش‌های من حمایت می‌کند… باید مشکل ربوده‌شده‌ها حل شود».

ترامپ نیز در پاسخ به این سوال با بیان اینکه پرتاب موشک‌های کوتاه‌برد کره شمالی را نقض تعهدات این کشور نمی‌داند، گفت: «کیم به‌دنبال ساخت ملتی با قدرت اقتصادی عظیم است… کیم به‌دنبال ساخت ملتی با قدرت اقتصادی عظیم است. البته با (سلاح) هسته‌ای چنین اتفاقی نمی‌افتد. فقط اتفاقات بد رخ می‌دهد».

وی با «مردی بسیار باهوش» خواندن رهبر کره شمالی، ادامه داد: «او باید تصمیم بگیرد، من عجله‌ای ندارم. تحریم‌ها سرجایشان هستند، گروگان‌هایمان را پس گرفتیم… و مهمتر از همه هیچ آزمایش اتمی طی دو سال اخیر انجام نشده است».

رئیس‌جمهور آمریکا سپس در پاسخ به سوالی درباره اظهارات «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور پیشین آمریکا درباره کره‌شمالی و موضوع ایران مدعی شد: «واقعا اعتقاد دارم که ایران می‌خواهد یک توافق (جدید) انجام دهد. به نظر من این از زیرکی آنهاست. همچنین معتقدم که حصول آن (توافق) ممکن است».

ترامپ با ادعای اینکه پیش از به‌دست گرفتن ریاست‌جمهوری، ایران یک کشور تروریست بود، افزود: «ببینید از زمانی که توافق هسته‌ای ایران را نابود کردم، چه اتفاقی افتاده است… اکنون ایران در حال عقب‌نشینی (از منطقه‌) است زیرا آنها درپی تحریم‌های گسترده، مشکلات اقتصادی جدی دارند».

وی ادامه داد: «البته من اصلاً به دنبال صدمه‌زدن به ایران نیستم. فقط می‌خواهم بشنوم که ایران به سلاح اتمی «نه» بگوید. به اندازه کافی در جهان به‌خاطر تسلیحات اتمی مشکل داریم، پس ایران نباید سلاح اتمی داشته باشد. به‌نظرم ما می‌توانیم به توافق برسیم».

رئیس‌جمهور آمریکا ضمن اشاره به پتانسیل اقتصادی عظیم ایران، گفت: «به دنبال این هستم که به ایران اجازه دهم به عرصه (بین‌المللی) باز گردد. من ایرانی‌های زیادی را می‌شناسم، آنها افراد بسیار بزرگی هستند. ایران شانس این را دارد که به یک کشور بزرگ تبدیل شود».

ترامپ با تاکید بر اینکه دولت وی به دنبال تغییر نظام ایران نیست، توضیح داد: «البته با همین حکومتی که دارند. ما به دنبال تغییر حکومت ایران نیستیم… با توافقی که اوباما و بایدن امضا کرده بودند، ایران می‌توانست در مدت زمان کوتاهی به سلاح اتمی دست یابد، بدون اینکه توافق را نقض کرده باشد. این چه توافقی است؟ پس نمی‌توانستیم آن را قبول کنیم».

نخست‌وزیر ژاپن نیز در پاسخ به سوال مشابهی درباره موضع رئیس‌جمهور آمریکا درباره توافق هسته‌ای و تنش‌های اخیر این کشور با ایران گفت: «ما موضع خود را درباره برجام اعلام کرده‌ایم. صلح و ثبات در غرب آسیا برای ژاپن، آمریکا و تمام جهان مهم است. هرکاری که ژاپن بتواند برای ارتقا صلح و ثبات در منطقه انجام دهد، دریغ نمی‌کنیم. همکاری نزدیکی با آمریکا خواهیم داشت تا تنش‌های حول ایران را کاهش دهیم. این (تنش‌ها) نباید به درگیری مسلحانه ختم شود».

آبه همچنین با بیان اینکه خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره، هدف مشترک ژاپن و آمریکا است، افزود: «پرتاب اخیر موشک‌های کوتاه‌برد بالستیک توسط کره شمالی، نقض قطعنامه سازمان ملل بود».

ترامپ در حالی مدعی است ایران به دنبال دستیابی به سلاح اتمی بوده و ژست دلسوزانه برای ممانعت از این مسئله می‌گیرد، که رهبر انقلاب اسلامی در ماه فروردین سال ۱۳۹۰ با صدور فتوایی ساخت و کاربرد هرگونه سلاح اتمی را «حرام» اعلام کرده و فرمودند: «ما کاربرد این سلاح‌ها را حرام، و تلاش برای مصونیت بخشیدن ابنای بشر از این بلای بزرگ را وظیفه همگان می‌دانیم».

حدود یک سال پیش (۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷) بود که دولت آمریکا به دستور ترامپ، به بهانه‌های واهی و ادعاهای تکراری از توافق بین‌المللی برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به «برجام» خارج شده و تمام تحریم‌های هسته‌ای ذیل این توافق را در دو بازه ۹۰ و ۱۸۰ روزه مجدداً اعمال کرد. واشنگتن از کشورهای مختلف از جمله ترکیه خواسته که ضمن تبعیت از تحریم‌های ایران، هرگونه واردات نفت و میعانات گازی را به صفر برسانند.

البته این تنها اقدام ضد ایرانیِ کاخ سفید طی یک سال گذشته نبود و دولت ترامپ هر هفته تحریم‌ها یا محدودیت‌های جدیدی را علیه اشخاص و نهادهای ایرانی یا غیر ایرانی مرتبط با تهران اعمال کرده است. لازم به‌ذکر است که آمریکا در پیشبرد این اهداف خصمانه خود تنها نبوده و اتحادیه اروپا نیز با اقدامات ضد ایرانی تقریباً مشابهی، واشنگتن را همراه کرده است.

شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ با صدور بیانیه‌ای از توقف برخی اقدامات تهران ذیل برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خبر داده و و به کشورهای باقیمانده در توافق هسته‌ای ۶۰ روز فرصت داد تا تعهدات خود به ویژه در حوزه های بانکی و نفتی را اجرا کنند.

شبکه «اِن. اِچ. کِی» در تلویزیون دولتی ژاپن روز جمعه (سوم خرداد) گزارش داده بود که نخست وزیر این کشور در حال بررسی سفر به ایران در نیمه ماه ژوئن (اواخر خرداد ماه) است و قصد دارد طی دیداری که با ترامپ در توکیو خواهد داشت، درباره این مسئله مشورت کند. هیچیک از نخست وزیرهای ژاپن از سال ۱۹۷۸ میلادی (۱۳۵۷ شمسی) به ایران سفر نکرده و این اولین سفر در حالی خواهد بود که ایالات متحده طی هفته‌های اخیر به شدت در حال تنش‌زایی با تهران است.

تمایل نخست وزیر ژاپن برای سفر به تهران پس از آن اعلام شده که «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۲۵ اردیبهشت طی سفری به توکیو، ضمن با مقامات ژاپنی دیدار و درباره لزوم کاهش تنش‌های در منطقه رایزنی کرده بود. ظریف روز ۲۶ اردیبهشت طی دیدار با آبه و «تارو کونو» وزیر خارجه ژاپن با تأکید بر اینکه ایران تاکنون در برابر اقدامات ایالات متحده از جمله خروج این کشور از توافق هسته‌ای از خود «خویشتنداری حداکثری» نشان داده، گفت اقدامات تنش‌زای آمریکا در منطقه «غیرقابل قبول» است.
 
منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
ترامپ که اومد اسلافشان گفتند ایران لقمه چرب و نرمی نیست و هر کداممان چند دندان شکسته در دهانمان در رابطه با ایران داریم ترامپ باورش نشد یک گاز محکم به ساندویچ ایران زد سه تا از دندانهایش شکسته و مشغول مداواست تازه دارد باور میکند که ایران با همه کشورها فرق دارد.
Iran, Islamic Republic of
ایران و مردمش دارای تاریخ ،فرهنگ و تمدن بزرگی هستند و نیازی به تایید یا رد شما که سابقه 200 ساله دارید، نمی باشد. ضمنا ثابت کردیم که با تهدید کارتان پیش نمی رود.
سعید110
Iran, Islamic Republic of
ایران همواره در مختصات ضد استکباری، کشور بسیار بزرگی است.
Iran, Islamic Republic of
تحلیل کارشناسان عرب در حوزه‌ی مسائل خاورمیانه:
مشکل ترامپ این است که فکر می‌کند ایران مانند همسایگانش در خلیج فارس عمل می‌کند
ترامپ خیال می‌کرد وقتی ناوهای هواپیمابر و بمب‌افکن‌ها را به خلیج فارس ببرد ، ایران برای مذاکره ، شتاب زده به سمت کاخ سفید می‌رود .
اما ایرانی‌ها به او گفتند که ما زانو نخواهیم زد ، ترامپ متعجب شد و برای آنها شماره تلفن فرستاد ...
به خدا ایرانی‌ها مرد هستند ...
♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦

️این فرمایش رهبری که
"جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد"
نشان از باور و اعتماد واقعی معظم له به ملت و اشراف سیاسی - نظامی در سطح عالی بین‌المللی حضرت آقا می‌باشد ...
افشار
Iran, Islamic Republic of
ترامپ فهمیدبولتن ادرس غلط داده وبه دست وپا افتاده تاافتضاح اداعاها ی واهیش رابپوشاند,,,,باب بابا,باکشوری جزخداکسی راندارددربیفتی خدابیچاره ات مکند
Iran, Islamic Republic of
یعنی باعث بیچارگی ملت هم خداست؟ لطفا خدا و پیغمبر را به کارهای بنیان کن و کشور داغان کن خود تان نسبت ندین
Iran, Islamic Republic of
ترامپ دورغ می گوید و دنبال اینه که اگر اتفاقی افتاد افکار عمومی دنیا آمریکا را مقصر ندانند...
Iran, Islamic Republic of
اعتمادی به شیطان بزرگ نداریم.
United States
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
هه! پس باید از این به بعد منتظر باشیم در رسانه ها جناب آقای ترامپ خطابش کنن
Iran, Islamic Republic of
برادر ترامپ خطاب ميكنند
Romania
...
💘💜
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
بسم الله قاسم جبارین
ترامپ ؛ واساسا آمریکاییها کسی نیستند .به او بگویید ترامپ ریز میبینمت که بخواهی اجازه بدهی یا ندهی . بقول ما ایرانی ها عددی نیستی نکبت.
Iran, Islamic Republic of
بسم الله القاصم الجبارین صحیح است
یعنی به نام خداوند درهم کوبنده ستمگران
اطلاعیه های بخش فارسی رادیو بغداد هم در زمان جنگ با این عبارت شروع میشد
Iran, Islamic Republic of
اگر بچت مریض بود و داروش گیر نمی اومد اونوقت با این قلدری حرف نمیزدی برادر
Iran, Islamic Republic of
شما مجیزگویی برای آمریکا کنید شاید داروی فرزندتان فراوان شد گفته اند مومن از یک سوراخ دو بار گزیده نمیشود ما چند بار بایستی آزموده را چند باره بیازماییم آمریکا دولتی دارد که شما را تا سرچشمه میبرد ولی تشنه باز میگرداند.
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا این نوع موضع گیری ها کاملا ناشی از خباثت و هوش شیطانی ترامپ و علاقه شدید او به مخاصمه است. یعنی هر جا میرود میگوید با ایران حاضریم مذاکره کنیم و امریکا را صلح طلب نشان میدهد تا با یک بهانه کوچک اقدام به شروع جنگ بکنند, آن هم جنگی که بانی و مسبب آن در اذهان عمومی ایران است و بس
مسئولان و کارشناسان جمهوری اسلامی هم این اظهارات را ناشی از ترس ترامپ میدانند و حرفهای تحربک آمیزی میزنند که نهایتا ایران را مقصر جنگ بدانند. پس اصلا حرفهای فریبکارانه را جدی نگیرید و شک نکنید که شیپور جنگ نواخته شده
سرور
Iran, Islamic Republic of
اخبار حاکی از آنست که بولتون جنگ طلب برکنار خواهد شد.به زودی
Iran, Islamic Republic of
عربستان 5 سال است به همراه 10 کشور اسلامی و غیر اسلامی غیرنظامیان یمنی را با بمب های ساخت آمریکا می کشد
Iran, Islamic Republic of
دیوان کیفری بین‌المللی چه می‌کند؟
دادگاه لاهه چرا ازسال 2001 تاکنون پرونده کشتار مسلمانان افغانستان را پیگیری نمی‌کند ‎
قضات دیوان کیفری بین‌المللی چرا ازسال 2001 تاکنون به جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی آمریکا و متحدانش بررسی و رسیدگی نمی کند.
ممد
Canada
اکنون ایران در حال عقب‌نشینی (از منطقه‌) است زیرا آنها درپی تحریم‌های گسترده، مشکلات اقتصادی جدی دارند....... عقب نشینی میکنیم ..... ولی تسلیم هرگز......
Iran, Islamic Republic of
آمریکا و داعش عامل جنگ، بی ثباتی و ناامنی درسراسر منطقه و جهان هستند.
Romania
وقتی یانکی‌ها از جنایات ائتلاف سعودی تقدیر می‌کنند
Romania
آمریکا به دنبال سرپوش گذاشتن بر جنایات ائتلاف سعودی در یمن است
Romania
ترامپ قطعنامه پایان دادن به حمایت از جنگ علیه یمن را وتو کرد
Romania
جنایت وحشیانه عربستان در سایه سکوت مدعیان حقوق بشر/متجاوزان چگونه عروسی در حجه را به عزا تبدیل کردند
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Romania
ترامپ به دنبال سرپوش گذاشتن بر جنایات نظامیان تروریست آمریکا در افغانستان، پاکستان، عراق، لیبی، سوریه، یمن، منطقه و جهان است
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
بیچاره چیزی که خودمون داریم رو می‌خوای به خودمون بفروشی، ایران همین الان هم کشور بزرگی هست، دلت رو به چند تا آدم کوچیک مغز مثل خودت خوش کردی برامون بازارگرمی می‌کنی؟ حالا چیزی باید بفکرش باشی اینه که: امریکا شانسی برای بزرگ بودن نخواهد داشت....
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
کشور ایران کشور متمدن وبافرهنگ وهمیشه بزرگ بوده وخواهد بود تا تو بترکی و بمیری احمق
بزرگی ان را ببین که تو و طرفدارانت را دق مرگ کرده دق کنید بمیرید
Iran, Islamic Republic of
... نه چرخ هسته ای چرخید نه چرخ زندگی ما.......!1
Iran, Islamic Republic of
شغال ایران انگور نیست ایران حدید است دندان هایت می شکند . .
Iran, Islamic Republic of
البته آقای ترامپ هم شانس این را دارد که با مطالعه سرنوشت اسلاف خود در دشمنی باایران ، عاقلانه و با تصمیمی سخت از ادامه مسیر در جاده طرفه خودداری کند و فصلی نو در تاریخ آمریکاایجاد کند !
Iran, Islamic Republic of
ترامپ: نگران آزمایش موشکی اخیر کره شمالی نیستم
رئیس جمهوری آمریکا در حالی که چند روز پیش «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کشورش درباره آزمایش های موشکی کره شمالی ابراز نگرانی کرده و آن را نقض قطعنامه های سازمان ملل خوانده بود، اعلام کرد:به هیچ عنوان نگران آزمایش موشکی اخیر پیونگ یانگ نیستم.
Iran, Islamic Republic of
جناب پرزیدنت، همین الآن ایران کشور بزرگی است لطفا آدرس غلط ندهید که اگر با شما پیوند کرد بزرگ و مهم میشود نشانه بزرگی ایران این است که هم اکنون همه متحدان مهم شما مانند ژاپن و برزیل و آرژانتین و قدرتهای بزرگی مانند چین و روسیه با ایران روابط صمیمانه دارند ولی شما با روحیه فرعونی خودتان به خودتان خسارت وارد میکنید و محروم از ایران هستید.
افشار
Denmark
خودتومیخوای راضی کنی ؟ایران اسلامی ازسال ۱۳۴۲ بزرگ شده والان فوق العاده بزرگترشده ظاهراهم دلت وهمچشمانت کوراست,جرات داری یه نعره بکش تادرخلیج فارس تابودت رااماده کنیم