دوشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۸ - 26 Aug 2019
 
۲
۲۳

توضیح آقای متهم درباره جای مهر روی پیشانی‌اش

يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۱
کد مطلب: 687968
جعبه سیاه اقدامات مجرمانه بابک زنجانی در دادگاه اظهار کرد: بابک زنجانی با من تماس گرفت و گفت که فکر نکن که با خراب کردن من می‌توانی خودت با شرکت نفت کار کنی. ۴ وزیر و نمایندگان مجلس پشت من هستند.
توضیح آقای متهم درباره جای مهر روی پیشانی‌اش
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، علیرضا زیباحالت منفرد در پنجمین جلسه محاکمه خود در پاسخ به اظهارات رسول کوهپایه‌زاده وکیل بابک زنجانی گفت: شرکت ایزو در بدو تأسیس با هدف ارسال حواله‌جات توسط اینجانب و حسابدارم معاذحسن تأسیس شد که هزینه آن را نیز خودم پرداخت کردم.

وی با اشاره به سفر نماینده وزارت اطلاعات و نماینده حقوقی شرکت نفت به مالزی برای گرفتن اسناد این شرکت، افزود: اینها تأیید می‌کنند که این شرکت از ابتدای ثبت تاکنون به نام من و معاذ حسن بوده و اصلا بابک زنجانی از ابتدا در آن دخیل نبوده است.

زیباحالتمنفرد با بیان اینکه بابک زنجانی مدتی بعد وارد مذاکره با شرکت نفت شد و با من تماس گرفت، افزود: او خواهان انتقال سهام شرکت ایزو به نام خودش بود تا بتواند مالکیتش براین شرکت را ثابت کند و ما هم طی مراجعه به ثبت اسناد رسمی مالزی طی دو وکالت نامه سهام و اختیارات شرکت را به زنجانی واگذار کردیم و خودم به ایران آمدم و تحویل دفتر زنجانی دادم.

زیباحالت‌منفرد در خصوص ارتباطش با فرزاد بازرگان گفت: در مقطعی بازرگان و اکرمی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت اچ کی یا همان بازرگانی هنگ کنگ بودند که بعدها تحریم شد.
وی در این رابطه افزود: زمانی که میعانات گازی به علت عدم پرداخت اجازه توسط شرکت ایزو و تحریم‌ها در شرف مصادره توسط گمرک چین بودند، به علت اینکه اچ کی تحریم بود من شرکت دیگری به نام پترو مستر ثبت کردم و به شرکت نیکو پیشنهاد دادم با زنجانی صحبت کنند اگر اجازه داد این شرکت‌ را به نام مدیران اچ کی ثبت می‌کنیم تا محموله‌ها ضبط نشود.

این متهم با بیان اینکه شرکت پترومستر به نام بازرگان و اکرمی شد و تمام میعانات در حال ضبط تحویل پتروسمتر شد افزود: در این راستا بازرگان و اکرمی طی دو سفر جداگانه به مالزی آمدند تا سهام پترومستر به آنها منتقل شود و هنوز هم شرکت نفت از این شرکت و مخازن دالیان استفاده می‌کند.

منفرد در خصوص ارتباطش با فرزاد بازرگان مدعی شد که سفر نامبرده به مالزی و مهمان شدنش پیش او مربوط به پس از بازنشستگی بازرگان است و در این خصوص افزود: بازرگان در هنگ کنگ زندگی می‌کرد، من خانه بازرگانی مالزی دومنیکو را تأسیس کرده بودم و به او هم پیشنهاد دادم شرکت تالی را ثبت و خانه بازرگانی هنگ کنگ دومنیکو را تأسیس کند که البته نمی‌دانم این کار را کرد یا نه؛ دو جلسه‌ای هم که به مالزی آمد و من حسب مهمان نوازی از او پذیرایی کردم بعد از بازنشستگی‌اش بوده است.
وی در خصوص سفرش به سوئیس نیز مدعی شد که جشن‌ساز مدیرعامل شرکت نیکو طی تماسی از او خواسته برای ارائه پاره‌ای از توضیحات به سوئیس برود.

این متهم افزود: با زنجانی تماس گرفتم و گفتم چنین درخواستی از من شده است و او هم گفت اتفاقا خوب است. برو ببین چه می‌گوید و  من وقتی به سوئیس رفتم دو نفر  که خود را دانشفرد و صفاتی معرفی کردند از طرف آقای جشن ساز با من ملاقات کردند و در آن جلسه ال سی 330 میلیون یورویی به من نشان دادند که من همان جا گفتم بعید می‌دانم این نقد شود چرا که بانک اسلام مالزی هیچ وقت برای بانک کوچکی که تحریم شده است ال سی صادر نمی کند.

منفرد سپس مدعی شد که از همان جلسه عدم تأیید ال سی توسط مرا به زنجانی اطلاع داده بودند و وقتی در مسیر ژنو بودم زنجانی تماس گرفت و گفت منفرد فکر نکن با خراب کردن من می‌توانی خودت با شرکت نفت کار کنی. من که کار می‌کنم 4 وزیر و نمایندگان مجلس پشت من هستند.

علیرضا زیباحالت منفرد در رابطه به استفاده از انگشتر عقیق و وجود آثار مهر بر پیشانی اش که وکیل بابک زنجانی آن را مطرح کرده بود، گفت: من اصالتا یزدی هستم و یزد معروف به شهر قنات و قنوت است. شاید پیش از این لیاقت نداشتم که این نشان بر روی پیشانی‌ام باشد غیر از نماز یومیه هم نماز دیگری نمی‌خوانم اما نمی‌دانم این اثر مهر گاهی هست و نیست. هرچه هم با ناخنم می‌تراشم نمی‌رود. انگشتر من هم عقیق نیست.

در اینجا کوهپایه زاده وکیل بابک زنجانی گفت: عکسهای قبل و بعد از بازداشت شما به صورت گسترده در فضای مجازی پخش شده  و مسئله این است که نکند تمسک به برخی ظواهر باعث سست شدن اعتقادات مردم شود.

در این هنگام قاضی صلواتی اجازه ادامه اظهارات در این خصوص را به وکیل بابک زنجانی نداد.
منفرد در ادامه دفاعیات خود با اشاره به اینکه در جعل بارنامه‌ها هیچ نقشی نداشته گفت: شرکتی به نام گلان مالین قبول کرده بود که محموله‌های زنجانی را تحویل آن دهند تا در کشتی‌ها بریزد. نماینده اس جی اس و آقای بجنوردی گفته‌اند که در یکی از مخازن 0.9 و در دیگری 32 درصد آب بوده است. من که توانایی رفتن به روی کشتی‌ها بدون مجوز را ندارم و اگر آبی در مخازن بوده فقط توسط مالک اجاره کننده و یا فرمانده کشتی می‌توانسته ریخته شود.

وی در ادامه به ماجرای آزاد کردن کشتی دیمیتریس با استفاده از نفوذش در مالزی اشاره کرد و گفت: دوستی در وزارت خارجه داشتم که مشاور بود و الان در سفارت ایران در توکیو است. با من تماس گرفت و گفت که با یکی از مدیران ارشد وزارتخانه تماس بگیرم. ماه مبارک و روز قدس بود. تماس گرفتم چون در راهپیمایی بود گفت چند ساعت بعد تماس بگیرم. او به من گفت گمرک مالزی به علت تحریم و خرده فروشی کشتی دیمتریس را توقیف کرده و دیمیتریس که فهمیده نفت برای ایران است طمع کرده است. من به آقای ماهاتیر محمد توضیح دادم که به دادستان مالزی بگوید شرکت یونانی دیمیتریس این نفت را به سرقت برده تا بعد از اینکه از این کشتی رفع توفیق کردم تصویر آن را روی موبایلم برای شرکت نفت فرستادم و اگر می‌خواستم کلاهبرداری کنم می‌گفتم که آزادکردن نفت 300 میلیون دلاری 50 میلیون دلار هزینه برداشت.

در این هنگام معاون دادستان پرسید برای آزاد کردن این کشتی چقدر پورسانت گرفتی که منفرد در پاسخ گفت: هیچ چیز.معاون دادستان پرسید پس آن 200 میلیون تومان را برای چه گرفتید، منفرد پاسخ داد: آن بابت چیز دیگری بود.

منفرد در ادامه با بیان اینکه تمام نفتها به دستور بابک زنجانی به مقاصدی که می‌گفت ارسال می‌شد، افزود: یک ماه قبل از دستگیری زنجانی به دفتر او رفتم و چون عازم حج بودم حساب و کتاب کوچکی با او داشتم که مدارک را از من گرفت و گفت برو حج برگرد من هم اینها را بررسی می‌کنم و بعد از اینکه بازگشتم 200 میلیون به من داد و 460 میلیون هم باقیماند که دستگیر شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ب
Iran, Islamic Republic of
...÷
Iran, Islamic Republic of
...
رضا
Iran, Islamic Republic of
...
سید رضا
Iran, Islamic Republic of
دین فروشان دنیا طلب !!
این دادگاهها باید با قدرت بیشتر از حالا ادامه پیدا کند
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
کمونیست ها اول انقلاب برای نفوذ با پوست بادمجان برای خودشون جای مهر درست می کردن
بعد هم ریش و انگشتر و تسبیح
Iran, Islamic Republic of
پیشانی پینه بسته بعد از انقلاب مد شده است
Iran, Islamic Republic of
چندش اور شده نشانه اختلاس و فريبه
Iran, Islamic Republic of
برای اون جای مهر ساختگی هم باید یک حکمی دریافت بکنه
Iran, Islamic Republic of
نام آن 4 وزیرونمایندگان مجلس را که پشت بابک زنجانی بودند باید اعلام شود البته آنها ها هم حق دفاع ازخود را دارند
ممد
Canada
آیت الله خمینی و آقای خامنه ای هم جای مهر روی پیشانی ندارند !!!!..... اینها چطور جای مهر میگیرند؟؟؟؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
بابا ول کنید حالا این جای مهر و . این یه جور حساسیت پوستی نسبت به خاک ه ‌. ربطی به مقدار و تعداد نماز نداره . ممکنه کسی با دو رکعت نماز در روز به حالت مبتلا بشه کسی با هزار رکعت هیچ اثری روی پوستش نباشه . به کسانی که این حساسیت رو دارن توصیه میشه به جای مهر از سنگ برای نماز استفاده کنند . البته اگر دوس ندارن پینه روی پیشانی داشته باشن ( به جهت زیبایی ) حالا درسته مفسد اقتصادیه ولی دیگه نباید به همه چیزش گیر داد که . برید سراغ اصل مطلب
Iran, Islamic Republic of
ایشان با آن علامت آزادی خود را خواهند خرید. حالا میبینید. حتما میداند که این روش جواب میدهد.
مهدی
Iran, Islamic Republic of
صحبت های شما جناب آقای زشت با یکدیگر تناقض دارد نه به اون که می گویید تا حالا لیاقت نداشتم آن نشانی روی پیشانی ام باشد و نه به آن که می گویید با ناخن خواستم از بین ببرم. واقعا دروغگو کم حافظه است
Iran, Islamic Republic of
دوستی صحبت می کرد کارمندی را یک روز دیدم پیشانی اش را داغ گذاشته است گفتم فلانی موضوع چیه مقداری که طفره رفت وباهم شوخی هم داشتیم بلاخره گفت واقعیتش اینکه می خواستم کمی جای مهر روی پیشانی دربیاورم ناشیگری کردم قاشق را زیادی روی گاز داغ کردم سوزاند!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
منم دوستي داشتم كه بعد اختلاس گر شد اول داغ بر پيشاني شد و روي درب اطاقش هم نوشته بود بدون وضو وارد نشويد
ساجد
Iran, Islamic Republic of
الله اکبر میگه هرچقدر هم که با ناخن می‌کنم نمی رود یعنی مگر چقدر سجده داشته؟
Iran, Islamic Republic of
ابزار كاسبي است وسيله رسيدن به دلار و مردم هم چقدر ظاهر بين
Iran, Islamic Republic of
ضربه اي اينها در كنار بيخيالي مسولين به اسلام و شيعه زدند دنيا نمي توانست بزند الان اعتماد از دست رفته را چگونه ميخواهيد جبران كنيد
Iran, Islamic Republic of
نه از اون ریش وسبیل سه تیغه نه از جای مهرش
سید رضا
Iran, Islamic Republic of
جای مهر رو باور کنیم یا گیلاس ویسکی رو ؟!!
Iran, Islamic Republic of
جای مهر مهم نیست ...