شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - 15 Aug 2020
 
۱
۱۱۱
روحانی در دیدار برخی اهالی رسانه:

سال ۸۳ از رهبری خواستم تا موضوع هسته‌ای را به آراء مردم بگذارند/ قطعا از رنج و مشکلات مردم خبر دارم/ دولت از آبروی خود مایه گذاشت و اجازه نداد برجام بشکند

يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۵
کد مطلب: 687889
رئیس جمهور گفت: هر چه این جنگ اقتصادی زودتر به پایان رسد، به نفع مردم خواهد بود چرا که همه رنج‌ها بر دوش آنان است.
سال ۸۳ از رهبری خواستم تا موضوع هسته‌ای را به آراء مردم بگذارند/ قطعا از رنج و مشکلات مردم خبر دارم
به گزارش جهان نيوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور شامگاه شنبه در دیدار با جمعی از اصحاب رسانه با بیان اینکه شرایط ما بسیار سخت است، تصریح کرد: افتخار دولت این است که با توجه به شرایط سخت کنونی، ذخیره کالاهای اساسی نسبت به سال‌های قبل بهتر است و این یعنی دولت تلاش می‌کند که اجازه ندهد شرایط برای زندگی مردم سخت‌تر شود.

وی وحدت فکر و اعتماد به یکدیگر را از ملزومات اصلی پیروزی در جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران اسلامی دانست و با تاکید بر اینکه قطعا از رنج و مشکلات مردم خبر دارم و تمام تلاش دولت جلوگیری از سخت‌تر شدن زندگی مردم است، از رسانه‌های همگانی خواست برای امید آفرینی به مردم و خنثی سازی تبلیغات دشمنان، اقدامات و دستاوردهای دولت را برای مردم بازگو کنند.

رئیس‌جمهور افزود: شرایط کشور به گونه‌ای است که همه باید آن را به درستی درک کنیم و اگر برداشت و تحلیل ما از شرایط کشور فاصله زیادی داشته باشد، نمی‌توانیم به درستی تصمیم‌گیری کنیم.

روحانی با اشاره به دوران حکومت امیر مؤمنان علی(ع) در جامعه اسلامی، گفت: حضرت علی(ع) همان حکومت عدلی است که توأم با مظلومیت بی‌نظیر تاریخی بود.

وی افزود: مطمئناً پس از پیامبر اسلام(ص) مقامی بالاتر و برتر از امیر مؤمنان علی(ع) وجود ندارد و او همان کسی است که فرمود من ولایت و خلافت را نمی‌خواستم و شما مردم آن را بر من تحمیل کردید و نتیجه آن اینطور شد که فراز و نشیب‌های جامعه و کم‌اطلاعی مردم که به نوعی به ضعف رسانه‌های آن زمان برمی‌گردد، موجب شد تا امیر مومنان در عین حالی که عادلانه‌ترین و بهترین حکومت را برقرار کرد، اما بالاترین مظلوم عالم نیز بود.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: در آن دوران مشکل این بود که رسانه‌های ضد عدل امیر مؤمنان علی(ع) اعم از خوارج و دیگر دشمنان توانسته بودند افکار مردم را نسبت به حکومت علوی مشوش کنند و عده‌ای نگذاشتند پیام، ‌صدا و راه امیر مؤمنان در دل مردم بنشیند و نکند امروز نیز شاهد تکرار تاریخ باشیم.

روحانی اظهارداشت: مردم ایران علیرغم اینکه با سختی‌های بسیار مواجه هستند مردمی خوب و قدردان هستند و من شهامت، صبر و استقامت مردم را در مناطق سیل‌‌زده از جمله پلدختر در کنار خانه‌های ویران شده از سوی مردمی دیدم که زندگی خود را از دست داده بودند.

وی افزود: نگاه، صبر و استقامت مردم هیچگاه برای من فراموش شدنی نیست و هر چند که کار دولت و خدمات آن حتماً بی‌نقص نبوده، اما مردم هرگز گلایه‌ای نکردند.

رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: هیچ‌کس نمی‌تواند ادعا کند که کاری که انجام می‌دهد، بی‌نقص است و دولت نیز جدای از آن نیست، تازه اگر همه اختیارات قانون اساسی را در اختیار دولت بگذارند.

روحانی با اشاره به سخنان یکی از مدیران رسانه‌ها در خصوص استفاده از اصل 59 قانون اساسی، برای همه پرسی، گفت: اصل 59 قانون اساسی، اصلی بن‌بست شکن است و می‌گوید در هر زمان لازم دریچه به روی مردم باز است، حالا چه موقع باید از این اصل استفاده کرد یا آیا باید قبلاً استفاده می‌کردیم، موضوعی دیگر است.

وی افزود: در سال 83 از رهبر معظم انقلاب خواستم تا موضوع هسته‌ای را به آراء مردم بگذارند، که ایشان هم استفاده از این اصل را خوب دانسته و قبول کردند، اما در مورد زمان اجرای آن مطلبی عنوان نشد و پس از آن هم دولت تغییر کرد و روند به شکل دیگری ادامه یافت، اما به هر حال اصل 59 در هر مقطعی می‌تواند راهگشا باشد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اصل 134 قانون اساسی و اختیارات به دولت، گفت: از شما می‌خواهم که این اصل را یکبار دیگر مطالعه کنید که طبق آن، برنامه و خط مشی را به عهده رئیس‌جمهور گذاشته است و بنابراین رئیس‌جمهور برنامه‌های خود را در قالب کتاب به مردم ارائه می‌کند. تا جایی که حتی قبل از معرفی کابینه ابتدا این برنامه به مجلس معرفی و به رأی گذاشته می‌شود.

روحانی با تأکید بر اینکه بارها در جلسات مهم کشوری از جمله مجمع تشخیص مصلحت نظام به صراحت بیان کرده‌ام که مشکل این نیست که دولت چه اختیاراتی دارد و اگر قانون اساسی اجرا شود، دولت اختیارات کافی دارد، گفت: اما باید در نظر داشته باشیم که شرایط جنگ با شرایط عادی تفاوت دارد و در 8 سال دفاع مقدس تمام اختیارات در شورای عالی پشتیبانی جنگ جمع شده بود و امام راحل تمام این اختیارات را به این شورا محول نموده بود.

وی با تأکید بر اینکه در شرایط فعلی نیاز به سازوکار روان‌تری داریم، افزود: در آغاز تحریم‌های جدید در جلسه‌ای با مقام معظم رهبری مطرح کردم که کشور در این شرایط جنگی برنامه و فرمانده می‌خواهد و شما فرمانده و ما همه مطیع هستیم و ایشان فرمودند که خودتان فرماندهی را بر عهده بگیرید.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه اختیارات فرماندهی مهم است، تصریح کرد: در جنگ با آمریکا کشور هزینه می‌دهد اما ما قطعاً پیروز این میدان هستیم و این پیروزی نیازمند شرایط و لوازمی می‌باشد که مهم‌ترین آنها وحدت فکر و اعتماد به یکدیگر است.

** بیشترین رنج را حقوق‌ بگیران ثابت می‌برند
روحانی با اشاره به اینکه روزانه هنگام رفت و آمد در خیابان‌ها و همچنین در سفرهای استانی از چهره‌های مردم شرایط کشور و زندگی آنها را شخصاً ارزیابی می‌کنم، افزود: امروز می‌توانیم از این جنگ عبور کنیم، اما باید هزینه جنگ را کم کنیم و این اختلاف و تفرقه است که  هزینه جنگ را افزایش می‌دهد. از سوی دیگر هر چه این جنگ اقتصادی زودتر به پایان رسد، به نفع مردم خواهد بود چرا که همه رنج‌ها بر دوش آنان است.

وی با  تاکید بر اینکه من قطعا از رنج و مشکلات مردم خبر دارم، افزود: بیشترین رنج را حقوق‌ بگیران ثابت می‌برند و به عنوان رئیس‌جمهور در ابتدای هر سال میزان حقوق حقوق‌بگیران را تعیین می‌کنم و می‌دانم قشر مهمی از جامعه به ویژه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی از لحاظ اقتصادی در فشار هستند و با مسئولین مربوطه، به صورت روزانه در ارتباط بوده و از وضع زندگی آنها اطلاع به دست می‌آورم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه این سخن درست نیست که روزنامه‌ها و رسانه‌ها درد و رنج مردم را بیان کنند تا پس از آن دولت و رئیس‌جمهور از وضع مردم آگاهی یابند، تصریح کرد: اعضای دولت یازدهم و دوازدهم همواره در میان مردم بوده و هستند و وزرا و مقامات استانی به صورت روزانه به شهرستان‌ها سفر می‌کنند و سخنان و مشکلات مردم را از نزدیک می‌شنوند و می‌بینند.

روحانی با تأکید بر اینکه از رسانه‌ها نمی‌خواهم که نقص دولت را بپوشانند، اما باید در نظر داشت همه نقص دارند و باید مشکلات سایر دستگاه‌ها نیز به قصد اصلاح  مطرح شود، تصریح کرد: رسانه‌ها باید جرأت کنند نواقص سایر دستگاه‌ها را نیز بیان کنند و نباید اینگونه باشد که تنها برای دولت آزاد هستند، البته اگر هر نقصی وجود دارد، حتماً بیان کنید، اما از سوی دیگر انتظار دارم که اقدامات و دستاوردهای دولت هم از زبان رسانه‌ها اطلاع‌رسانی شود.

وی با اشاره به دستاوردهای دولت در زمینه گازرسانی روزانه به 10 روستا و همچنین رساندن آب آشامیدنی سالم به 30 روستا در هفته، افزود: این تنها وظیفه روابط عمومی سازمان‌های دولتی نیست و رسانه‌های همگانی از جمله روزنامه‌ها و صدا و سیما نیز شایسته است به تبیین و توضیح این دستاوردهای دولت برای امید بخشی به مردم بپردازند.

رئیس‌جمهور افزود: نمی‌خواهم از صدا و سیما گلایه کنم و از چارچوب این سازمان به طور کامل آگاهی دارم، اما باید در نظر داشت که شرایط ما نسبت به دهه‌های گذشته ویژه است.

** آمریکا نمی‌تواند کشور ما را به زانو درآورد
روحانی گفت: اینکه کشتی باری ایرانی برای 10 روز نتوانسته در یکی از بنادر کشورها پهلو بگیرد و بار خود را خالی کند، در تاریخ ایران بی‌سابقه است. وزارت خارجه آمریکا برای یک کشتی مرتب با آن کشور کوچک در تماس است و این امر در 40 سال گذشته بی‌سابقه بوده است و اینکه یک نفتکش ایرانی برای رساندن نفت به صورت مداوم تحت تعقیب ماهواره‌ها و رصد قرار دارد در طول 40 سال گذشته سابقه نداشته است.

وی با تأکید بر اینکه آمریکا نمی‌تواند کشور ما را به زانو درآورد و امسال نیز با وجود سختی‌ها و فشارها کشور را اداره می‌کنیم، به بازدید خود در ابتدای سال از یک کارخانه صنایع لبنی اشاره کرد و افزود: در بررسی فروش و قیمت‌های این کارخانه متوجه شدم که دامدار صد در صد سود برده، اما کسی نیست که این موضوع را بازگو کند که دامدار شرایط بهتری دارد.

رئیس‌جمهور افزود: اما اینکه قیمت دام در چند روز بخاطر اینکه چند قاچاقچی، دست به صادرات گسترده دام زدند، افزایش یافت، تبیین نشد و صرفا برخی فریاد می‌زنند که دولت در این زمینه ضعف‌ داشته است حال آنکه باید صدا و سیما این موضوع را مطرح و ریشه‌یابی کند.

روحانی تصریح کرد: افتخار دولت این است که با توجه به شرایط سخت کنونی، ذخیره کالاهای اساسی نسبت به سال‌های قبل بهتر است و این یعنی دولت تلاش می‌کند که اجازه ندهد شرایط برای زندگی مردم سخت‌تر شود.

وی با طرح این سوال که حاکمیت آمریکا تا چه زمان به فشارهای خود علیه ملت ایران ادامه خواهد داد، گفت: زمانی که آنها متوجه شوند، آثار تحریم بسیار ناچیز است، دست از اقدامات خصمانه خود برخواهند داشت و اثر افکار و قضاوت مردم نسبت به نظام بسیار مهم است.

رئیس‌جمهور تأکید کرد: شاید مردم با سختی زندگی کنند اما مسئله مهم این است که دشمن بداند مردم با وجود کوچک شدن سفره‌ها دست از حمایت نظام برنمی‌دارند و به مسئولین و حاکمان اعتماد دارند.

روحانی با بیان اینکه نباید اعتماد مردم نسبت به نظام و دولت از بین برود، گفت: برخی در کشور صرفا به انگیزه سیاسی به دنبال این موضوع هستند که اگر اعتماد مردم به دولت کاهش یابد مثلا در نتیجه در انتخابات آتی مجلس حامیان دولت نمی‌توانند به مجلس شورای اسلامی راه یابند و یا اینکه برخی معتقدند با فشار به دولت و ناچیز شمردن تلاش‌ها می‌توانند دو سال آینده در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شوند و این بزرگترین خیانت به تاریخ و ملت ایران است.

وی با بیان اینکه افتخار می‌کنیم در برجام اجازه ندادیم دنیا ما را محکوم کند و امروز تمام کشورهای دنیا آمریکا را متهم می‌کنند، گفت: اگر این دولت نبود، برجام توسط دولت ایران شکسته می‌شد و این کار مهم دولت دوازدهم بود که از جان و آبروی خود مایه گذاشت و اجازه نداد برجام بشکند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: در این صورت مردم و سایر کشورهای جهان مقصر اصلی را مسئولین ما می‌دانستند و لذا اینکه آغازگر خروج برجام آمریکا بود، فخر دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران است.

روحانی با بیان اینکه در تاریخ جمهوری اسلامی ایران سراغ نداریم که در رویارویی با آمریکا، سازمان ملل متحد، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و کشورهای جهان، آمریکا را مقصر بدانند، تأکید کرد: باید به مردم امید دهیم و روحیه و نگاه مثبت را در آنها تقویت کنیم و در عین حال نیز نقدها مطرح شود.

وی با اشاره به اینکه در اسلام واژه نصیحت وجود دارد که به معنای دلسوزی برای تقویت فرد است، ادامه داد: اگر همه مطبوعات، رسانه‌ها، کانال‌ها، صدا و سیما و پایگاه‌های خبری دولت را نصیحت کنند دست آنها را می‌بوسم و باید حتماً ما را راهنمایی کنید و تذکر دهید تا بتوانیم از این مقطع عبور نماییم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
....
حجت
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی اگر دست شما و دوستانتان بود همان سال 83 در ابتدای کار دانش هسته ایی را در نطفه خفه می کردید.
باز چه خوابی برای مردم و کشور دیده اند؟!
Iran, Islamic Republic of
سال 92 می خواستند به بهانه چرخش چرخ اقتصاد کشور و مردم با آمریکا مذاکره و روابط برقرار کنند نتیجه اش شد سیمان گرفتن صنایع هسته ایی و تهدید جنگ . خدا بدادمان برسد الان به بهانه پایان دادن به جنگ اقتصادی با آمریکا می خواهند چه بلایی سر کشور و مردم بیاورند؟!
Iran, Islamic Republic of
‏هرگاه غربگرایان معامله‌ای جدید را تدارک می‌بیند،....
دیدید چه جریانات سیاسی راه می افته؟!
Iran, Islamic Republic of
«پژمانفر» نماینده مجلس:
دادن اختیارات به رئیس‌جمهوری که برنامه‌ای ندارد سم مهلک برای کشور است!!!!
نکته سنج
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
هسته ای را نابود کرد تحریم ها 10 برابر شد...
این هم یک نوع نظر سنجی است!!!!
Iran, Islamic Republic of
ظاهر آقای روحانی به غیر از مدرک حقوق! مدرک چهره شناسی هم دارند؟! چون زمانی که با خودروی شیک ریاست جمهوری در سطح شهر تردد می کنند از روی قیافه و ظاهر مردم وضعیت در آمد ، مشکلات ، بیماری ها ، هزینه ها ، موافقان ، مخالفان ، شاد بودن ، غمگین بودن و... را تشخیص می دهند!!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
توییت استاد رائفی_پور در واکنش به نظرسنجی عجیب آقای روحانی!

‏پس از نظریه جاندارپنداری ابرها
هم اکنون نظریه جدید نظرسنجی روزانه از میمیک چهره ایرانی ها ، مرا به این باور رسانده است که لابد من نمیفهمم او چه میگوید چون حتما باید ۲۳میلیون هوادارش منظور او را دریابند
آقای ‎ روحاني ولنجک را رها کنید در جنوب شهر چهره هایی نشانتان بدهم خوابتان نبرد
Romania
فک کنم ایشون دید باطنی دارن که با دیدن همه چیز رو میفهمن ؟ کاش میگفت با چه ریاضتی به این مقام والای عرفانی رسیده.
حجت
چقدر رهبری گفتند اقتصاد مقاومتی مگر کسی عمل کرد همین جهانگیری مگر عمل کرد!!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
💚 ناامید نشوید! همه چیز برای ما امیدبخش و نویددهنده است. ما ملّتی هستیم که عوامل مژده‌دهنده در پیرامون و درون ما بمراتب بیشتر از عوامل مأیوس‌کننده است. این عوامل مژده‌دهنده را ببینید، پیدا کنید، به آنها دلگرم بشوید، به خدای متعال توکّل کنید، قصدتان را و نیّتتان را خالص کنید و بدانید که خدای متعال شما را کمک و مدد خواهد کرد. ان‌شاءالله همه‌ی شماها زوال دشمنان بشریّت، یعنی همین تمدّنِ آمریکاییِ منحط و زوال اسرائیل را به لطف الهی خواهید دید.

💬 امام خامنه‌ای - ۹۸/۳/۱
Iran, Islamic Republic of
سلام ودرود خداوند بر بصیرت و غیرت و شجاعت وشهامت امام خامنه‌ای عزیز
بهروز
Iran, Islamic Republic of
عمده مشکلات کشور ناشی از سوء مدیریت دولته و به تحریم ها و عوامل خارجی مربوط نیست .
خسارت محض
Iran, Islamic Republic of
موضوع هسته ای با برجام بی فرجام پایان یافت اما برجام باعث شد تا دشمن برای موضوع موشکی و منطقه ای طمع کند.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
رئیس جمهور جز گفتار درمانی تخصص و فعالیت دیگری هم دارد؟؟!!!
Iran, Islamic Republic of
انچنان رونق اقتصادی ایجاد کنم که .......
اما حالا
اقرار به کوچک شدن سفره های مردم
....
United Arab Emirates
اگر از درد مردم خبر داشتی می فهمیدی که یک سال قبل مردم برای تهیه گوشت کیلویی ۴۵هزارتومان مشکل داشتند الان با کیلویی ۱۱۰ الی ۱۲۰ تومان چه می کنند
با سیب زمینی کیلویی ۶۰۰۰تومان
هندوانه کیلویی ۳۰۰۰تومان
خرما کیلویی ۳۶۰۰۰تومان
چگونه زندگی می کنند
....
Romania
....
محمد
Iran, Islamic Republic of
بخدا كه خبر نداريد
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
من به رئیس محترم جمهوری پیشنهاد می کنم ادامه دولت فعلی را هم به رفراندم بگذارند.!!!!
محمد
Iran, Islamic Republic of
فرض کنیم مردم به ادامه دولت رای منفی بدن مطمئن باش به همفکران شما هم رای مثبت نخواهند داد!!!
مهدی
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان باید از سیاست کناره گیری کنند که بدجور خراب کرده اند.
Iran, Islamic Republic of
...
در فضای مجازی از کجا فکر طرف را خواندی که همفکرانش را هم کشف کردی؟ نکند خیال میکنی مخالفان روحانی همه شان در یک حزب واحد هستند!!!
محمد
Iran, Islamic Republic of
اینجا فقط کافیه یه نظر مخالف شما داده بشه بصورت دسته جمعی به طرف هجمه میکنید خدا همه ما رو به راه راست هدایت کنه
مهدی
...
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
در این نظر نگفتم به کی رای بدن
اما مطمئنا رای به هر یک از همفکران شما رای به دولت فعلی است
همانطور که سال 92 گفته شد رای به جلیلی ادامه دولت احمدی نژاده
Iran, Islamic Republic of
این نظر واقعا" عالی است...
محمد
Iran, Islamic Republic of
...
مجید
Iran, Islamic Republic of
ادامه کار شما و دولت شما را به ارا مردم بسپارید ؟وببینید مردم چه جوابی به شما می دهند .
Iran, Islamic Republic of
هر موقع رفراندم اصلی رو گذاشتید اون اصله
...
Iran, Islamic Republic of
...
سعید110
Iran, Islamic Republic of
موضوع هسته ایی دقیقا! یعنی چه؟!....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...چه جنگی بدتر از اعتیاد جوانان چه جنگی بدتر از افزایش بی رویه قیمت اجاره بهای مسکن و...!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of

چر نمیخاد باور کنه تحریم شدیم و برجام الکی بود !!
...
البته جناب رئیس جمهور تواضع فرمودند و نگفتند که بعد از علی (ع)، مظلومترین حاکم، خود ایشان بوده اند.
United Arab Emirates
...
Iran, Islamic Republic of
شما کجا عادل هستید آخه !!!!!!!
شما اگر دنبال اطلاع رسانی بودید یک سال بدون سخنگو نمی شدید .خودتان صدای خودتان را قطع کردید حالا دیگران رو متهم می کنید
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
کاش از آبروی خود برای نتیجه داشتن برجام، مایه می‌گذاشتید؟!!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
جناب رئیس جمهور وجود کالاهای اساسی باقیمت سرسام آور باعدم وجود آن تفاوتی ندارد وقتی کسی قدرت خریدش به صفررسیده است وشرمنده زن وبچه خود شده بودن یا نبودن کالا برایش دردی دعوا نخواهد کرد.
Iran, Islamic Republic of
...
علی
Iran, Islamic Republic of
...
pp
Iran, Islamic Republic of
چقدر قشنگ حرف می زنه. دولتی که همه کاراش بیست باشه غیر از اقتصاد که 19/5 به خودش داد باید هم خودش را با حکومت امیر المومنین علیه السلام مقایسه کنه!...!!!
Romania
حکومت علی جوری بود که برای کمک به مظلوم کیسه به دوش میکشید چاه حفر میکرد و ......
Iran, Islamic Republic of
رفراندوم بر گزار شود فكر ميكنيد مردم شما را انتخاب ميكنند
Romania
...
Iran, Islamic Republic of
روحانی نگفت مشکلات کشور را حل می‌کنم بلکه گفت در این راه تلاش می‌کنم!
خخ
Iran, Islamic Republic of
نتیجه تلاش دولت روحانی دلار 15 هزار تومانی و گوشت 120 هزار تومانی و پراید 50 میلیونی است !
Iran, Islamic Republic of
دولت های غربی که صدام را به سلاح شیمیایی مجهز کردند ولی متاسفانه دولت روحانی، مدیران روحانی ازسال 1392 تاکنون با دولت های غربی مذاکره، گفت و گو و همکاری می کنند شرم آوراست.
Iran, Islamic Republic of
قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت فقط ضد علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم ایران است.
قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد غیرقانونی است.
خروج آمریکا از برجام؛ چرا شورای امنیت ساکت است؟
Iran, Islamic Republic of
دولت، دولتمردان، مسئولان و نمایندگان مجلس به‌‌کارگیری جوانان در کشور جلوگیری و خوددار کردند.
As
Iran, Islamic Republic of
آقاى رئيس جمهور حضرتعالى اگر از درد مردم مطلع بوديد وميدانستيد بعضى قيمت اقلام ضرورى مردم روزانه افزايش ميباشد..!! يك تدبيرى ميكرديد،فكرتون را مشغول به سال ٨٨ نكنيد،اگر توجه بفرمائيد اين ملت بجهت داشتن استقلال بارها وبارها و...... خواستار انرژى هسته اى حق مسلم ماست را به تمامى دنيا اعلام نمودند، موضوع عدم نظارت بر وضعيت موجود است..! كه دولت جنابعالى هيچ توجهى ندارد...!مردم از بى عدالت گلايمند هستند، و چهل سال است كه پاى انقلاب اسلامى با شرايط سختر ايستاده اند و ارادتشان را ثابت كرده اند.
As
Iran, Islamic Republic of
ببخشيد منظورم سال ٨٣ ميباشد ، نه ٨٨ باتشكر.
Iran, Islamic Republic of
...
هر قدر میخواهی در سخنانت تکرار کن که مقصر من نیستم و اختیار ندارم! اما مردم دیگر سخن کسی را که وعده های سر خرمن میداد و بعد زیرش زد، باور ندارند
Romania
.....
...
...
جاسوس
Iran, Islamic Republic of
...
امیری
Iran, Islamic Republic of
...
با رفراندوم ثابت می شود که مردم میخواهند دوباره انژی هسته ای حق مسلم شان باشد. از نعمات برجام خفه شدیم!!
Iran, Islamic Republic of
برجام مردم و کشور را گرفتارکرده است.
Iran, Islamic Republic of
مذاکره دولت روحانی با آمریکا و کشورهای اروپایی، مردم ایران و کشور را گرفتار کرده است.
Iran, Islamic Republic of
دولت روحانی باید توضیح و پاسخ دهد چرا فرانسه جنایتکارشماره یک ازسال 1357 تاکنون به عاملان شهادت 17000 ایرانی پناه داده است؟
ایتالیا و فرانسه، پایتخت و خانه قاتلان 17 هزارشهید ایرانی+ فیلم مذاکره با آمریکا غیرقانونی است.
Iran, Islamic Republic of
.....
United Arab Emirates
دولت روحانی ازسال 1392 تاکنون نتوانسته مشکل قاچاق کالا، قاچاق مواد مخدر، فساد و مشکلات داخلی را کند چگونه می خواهد مشکل برجام را حل کند.
اختیارش را هم داشت!1
Iran, Islamic Republic of
ببینید آمریکا چقدرنفوذ دردنیا دارد که بقیه کشورها سکوت کرده اند وازترس؛ خودشان را دنباله رو آمریکا درآورده اند....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
یعنی هنوز فکر میکنی قضیه فقط سر هسته ایه اقای رییس جمهور؟
عبداله
France
دولت خودش را با حکومت حضرت علی مقایسه می کند !!!!.
United Kingdom
جناب رییس جمهور.
شما وقتی نظرت با رهبری متفاوت است نباید از حربه ی رفراندوم کشور را دچار بحران کنی.
رهبری خط مشی مساله ی هسته ای را مشخص کردند که با خط مشی امریکایی صهیونیستی مورد نظر شما متفاوت است.
وظیفه ی شما در اینگونه موارد اطاعت از رهبریست نه رفراندوم.
اگر نمینوانید بهتر بود استعفا میدادید.
محمد
Iran, Islamic Republic of
مظلوم ترین رئیس جمهور تاریخ بشریت ؟؟
۱ خاتمی
۲ احمدی نژاد
۳ روحانی
۴ هاشمی
لطفا گزینه صحیح را به شماره ۲۰۰۰۹۰ ارسال کنید
منصور
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد
Iran, Islamic Republic of
....
شاکی
Iran, Islamic Republic of
....
Romania
جواب: دکتر روحانی مظلوم ترین بود
به ۵۲۰۰۵ ارسال شد.
ممد
United States
کل مملکت و منطقه را به تله ی برجام انداختید!!!!! سیاست های بعدی تان هم مزید بر علت شد.....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
اکبر
United States
...
Turkmenistan
...
مهذی
...
سید رضا
Iran, Islamic Republic of
...
سید رضا
Iran, Islamic Republic of
آقای چهره شناس ! کاش از چهره مردم ، میزان مقبولیت دولت بی تدبیر خود را هم ، می خواندی !!
Asia/Pacific Region
...
منصور
Iran, Islamic Republic of
بنده بعنوان یک تولید کننده به بانک کشاورزی رفتم، از صندوق توسعه ملی تسهیلاتی برای بنده تخصیص دادند، بانک برای عدم جذب تسهیلات فقط برای آوردن استعلامات زمان بر و هزینه بر بنده را دنبال نخود سیاه فرستادند بنده خوب درک نمیکردم اینها دنبال چه هستند، اینها با این کار قصد داشتند با اطاله زمان بنده را ناامید کنند. بنده آستین بالازدم برای کشورم و ملتم، از جان و مال خود زدم، خسارات دیدم، نیروی انسانی دارم، برای رونق تولید و اشتغال و کاهش تورم و کاهش گرانی قدم برداشتم، چه کسی دستم را گرفت؟ آقای محترم عده ای ضد تولید هستند و ضد پیشرفت در این کشور فعالیت دارند. هدف نابودی زیر ساختار تولیدی کشور و ایجاد گرانی هستند. اقتصاد مقاومتی فقط شعار بود. دادرس نداریم، شاید جناب رئیسی رئیس قوه قضائیه کاری کنند.
Japan
خب الحمدالله الان به لطف روحانی صنعت هسته ای نابود شد
احمدی
Iran, Islamic Republic of
...
......
یا حیدر
...
یا حیدر
واقعا جهان پیام منو خوندی و منتشر نکردی
یا حیدر
من فکر می‌کنم آقای روحانی دفع بعد بگه چرا همش شما نقص هارو میگین چرا نمگین مردم هوا دارن چقد دارن راحت نفس میکشن چرا دستاوردهای این دولت رو نمی بینید ...!!!
بوسجين
Denmark
شما امان نداديد و با ساختار هاي فكري خود خواستيد پيروز حاصل از ان را بنام خود رقم بزنيد با اعتماد بيش اندازه به غرب و غربيان حالا كه برجام نا فرجام شده مي خواهيد برا ي فرا فكني توپ ان را به ميان مردم بياندازيد انهم دو زماني كه مردم دو شرايط نابسامان اقتصادي و عدالت زندگي مي كنند
آجرلو
جناب روحانی لطفا در مورد تداوم ریاست جمهوری خودت هم از مردم نظر‌خواهی کنید. ....!!!
Romania
.....