يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - 31 May 2020
 
۰
۲۶

پیگیری مطالبات مردم به سبک فراکسیون امید/ عارف: تا جایی مطالبات مردم را پیگیری می‌کنیم که موجب تضعیف دولت نشود

پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۳
کد مطلب: 687598
رئیس فراکسیون امید مجلس گفت:‌ این فراکسیون تا جایی مطالبات مردم را پیگیری می‌کند که موجب تضعیف دولت نشود.
پیگیری مطالبات مردم به سبک فراکسیون امید/ عارف: تا جایی مطالبات مردم را پیگیری می‌کنیم که موجب تضعیف دولت نشود
به گزارش جهان نيوز، محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری گفت: از ابتدای انقلاب رویدادهای مهم کشور را با میزان حضور مردم سنجیده‌ایم. ضمن اینکه مردم در اوج مشکلات اقتصادی در راهپیمایی حضور پیدا کرده و نمونه بارز آن راهپیمایی ۲۲ بهمن سال گذشته بود که حضور مردم جدی‌تر از قبل بود.

وی افزود: اینکه یک جریان سیاسی برنامه‌های خود را اعلام کرده و برای خود از هم‌اکنون تبلیغات کند زود است چرا که شرایط این کار زود است. ضمن اینکه جریانات سیاسی باید مردم را به حضور در انتخابات تشویق کنند که ما هم این کار را می‌کنیم.

رئیس فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: مهمترین راهبرد اصلاح‌طلبان حضور مردم در انتخابات است. 

عارف در پاسخ به این سؤال که آیا فراکسیون امید مطالبات مردم از رئیس جمهور را پیگیری می‌کند، اظهار داشت: وظیفه ما پیگیری مطالبات مردم و وعده‌های داده شده است.ضمن اینکه فراکسیون امید مطالبات مردم را تا حدی که موجب تضعیف دولت که امروز با یک جنگ تمام عیار اقتصادی روبه‌رو نشود، پیگیری می‌کنیم.

وی افزود: آقای روحانی و دولتش باید جدی‌تر و با قدرت بیشتری وعده‌های داده شده را اجرایی کرده و مطالبات مردم را پیگیری کند. 

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به انتصاب آیت‌الله رئیسی به ریاست دستگاه قضا گفت: با  توجه به تجربه و شناخت خوبی که آقای رئیسی از قوه قضاییه دارد امیدوارم نگرانی‌ها و دغدغه‌ها در خصوص دستگاه قضا رفع شود.

عارف تصریح کرد: در حال حاضر هرگونه رفتاری که بوی تفرقه، دوگانگی و دوقطبی بدهد را نمی‌پذیریم و با آن مخالفت می‌کنیم.

وی افزود: یکی از اعضای فراکسیون امید که قضای زبردستی در قوه قضاییه است رابط ما با آیت‌الله رئیسی به منظور موضوعات مربوط به قوه قضاییه است که این موضوع مورد تفاهم دو طرف بوده است.

رئیس فراکسیون امید مجلس گفت: لیست امید با فراکسیون امید متفاوت است چرا که ما برای این لیست هزینه داده و مردم هم آنها را انتخاب کرده‌اند.

عارف افزود: با شرایط خاصی روبه‌رو هستیم. تحریم‌های ظالمانه یکسویه و هوشمندانه آمریکا که نسبت به تحریم‌های گذشته متفاوت است عملاً کارزار تمام عیاری را به راه انداخته که در این بین جنگ تمام عیار و روانی‌ای را شاهدیم.

وی تصریح کرد: مطمئن هستیم با توکل به خدا و تجربه چهار دهه گذشته از این دو جبهه سخت‌تر و پیچیده‌تر از جنگ رودرروی نظامی پیروز بیرون می‌آییم البته شرط پیروزی ایجاد فضای سوم خرداد ۱۳۶۱ یعنی وحدت و انسجام و شنیدن یک صدا از مردم است.

رئیس فراکسیون امید در عین حال با تاکید بر شنیدن دیدگاه‌ها و نظرات مختلف گفت: البته وقتی مساله ملی و مهم برای کشور پیش می‌آید باید همه حول یک صدای واحد انسجام و وحدت داشته باشیم. امروز با مشکلاتی بخصوص در بُعد معیشتی روبه‌رو هستیم که کسی نمی‌تواند این واقعیت را انکار کند منتهی بالاتر از جنگ روانی انتظاری است که از دولت برای میدان‌داری برای مسائل معیشتی، اقتصاد و اشتغال مردم می‌رود.

عارف با بیان اینکه دولت باید با انسجام‌بخشی تیم اقتصادی و کارآمدتر کردن آن سیاست‌ها را با اتکا به اقتصاد مقاومتی پیش ببرد اظهار داشت: باور ما این است که باید به سمت حذف وابستگی به نفت پیش رفت و نفت را از اقتصاد دور کرد. ضمن اینکه راهبرد اصلی اقتصاد کشور در پیش گرفتن سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و حرکت به این سمت و همکاری بقیه نهادها است.

عارف تعامل بسیار نزدیک با مردم را امری ضروری خواهند و گفت: دولتمردان باید با مردم حرف بزنند. اگر مردم در جریان مسائل و مشکلات باشند و واقعیات را بدانند طبیعتاً همراهی می‌کنند.
رئیس فراکسیون امید با تاکید بر لزوم فعال‌تر شدن دیپلماسی کشور اظهار داشت: ما راهی جز داشتن رابطه خوب با کشورهای منطقه و اسلامی نداریم. آنهایی که علاقه‌مند به همکاری با ما در فضای صمیمی و برابر هستند باید دیپلماسی قوی با آنها و کشورهای همسو را دنبال کنیم. نباید در سیاست خارجه صدای متفاوت شنیده شود چون دشمن از آن سوءاستفاده می‌کند.

وی افزود: دشمن از یک طرف جنگ روانی شروع کرده و شماره تلفن می‌دهد و از طرف دیگر پیام می‌فرستد و حرکت‌های شیطنت‌آمیز را در منطقه دنبال می‌کند. در چنین شرایط سوال این است که رسانه‌ها باید برای مقابله چه اقدامی انجام بدهند. پاسخ در فعال‌تر شدن رسانه‌ها و اطلاع‌رسانی از وضعیت کشور است. اینکه با امیدبخشی آرامش را در جامعه تقویت کند.

عارف خاطرنشان کرد: ما به دادن امید در جامعه نیازمندیم چون یک ضرورت است اما باید به دنبال حل مشکلات کشور هم باشیم. در چنین شرایطی نباید رسانه‌ها و خبرنگاران دستشان بلرزد و خبری را منتشر نکنند بلکه باید با حفظ اخلاق حرفه‌ای و صداقت در خبر بدون سوگیری جناحی آن را منتشر کنند.

وی گفت: توقع آن است که رسانه‌ها آزادی عمل داشته باشند و برخوردها هم فرهنگی باشد البته که باید خبرنگار هم شجاع بوده و آزادی عمل داشته باشد. باید نظامات صنفی رسانه‌ها را جدی‌تر دنبال کرد و به جای دادگاه و برخوردهای امنیتی به سمت حل مساله حرکت کرد. در این بین توجیه خبرنگار هم ضروری است.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: گاهی خبرنگار نسبت به خبر منتشر شده تسلط و اشراف کافی ندارد که باید این موضوع هم لحاظ شده و همچنین مسائل اخلاقی هم رعایت شود.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه رئیس دولت اصلاحات گفته است اگر تکرار کنم شاید مردم در انتخابات شرکت نکنند، گفت: شرایط کشور را می‌دانیم و به دلایلی که اشاره کردم سرمایه‌های اجتماعی افت کرده است.  مردم مطالباتی داشتند و احساس می‌کنند به مطالبات آنان اهمیت داده نشده است. اما آن چیزی که ما باورمان است درک بالای مردم است.

عارف خاطرنشان کرد: آن‌ها در مقاطعی عبور کردند اما وقتی پای منافع ملی وسط بوده است آمده‌اند. مردم پتانسیل حضور جدی را دارند اما آنچه که وظیفه جریان‌های سیاسی است این است که مردم را تشویق کنند و آنان را توجیه کنند تا در انتخابات شرکت کنند. مهم‌ترین راهبرد اصلاح‌طلبان این است که مردم را به حضور دعوت کنیم.

عارف با بیان اینکه مجلس ما 3 فراکسیونی است گفت: من از لیست امید گلایه دارم با لیست ما آمدند اما جای دیگری رفتند. از ابتدا ما یک انسجام در فراکسیون امید داریم که دغدغه مردم را داریم.ما یک برنامه ۱۲۶ بندی داشتیم که باید دید چقدر موفق است.

وی تصریح کرد: راهبرد ما در مجلس اجماع و تفاهم است. در فراکسیون ما یک کمیته برای سیل تشکیل دادیم که انصافا خوب کار کردیم و بازهم می‌گویم مهم‌ترین اولویت ما معشیت مردم است.

عارف افزود: نمایندگان باید  هویت فردی خودشان را حفظ کنند. رقابت در طول این سه سال در مجلس دیده شده است، رقابتی که به رفاقت تبدیل شد.

وی خاطر نشان کرد: برخی با لوگو و برند ما وارد مجلس شدند اما از آن عبور کردند ولی سر بزنگاه خود را فراکسیون امیدی م‌ نامند. ما اصل ائتلاف را می‌پذیرم.

عارف گفت: ما همراه دولت هستیم و ما مثل بقیه که وظیفه شرعی خود می‌دانند که از دولت انتقاد کنند ما علیرغم نقد، همراه دولت هستیم.

وی درباره مطالبه شورای عالی سیاست‌گذاری از نمایندگان لیست امید گفت: انتقاداتی که به لیست ما وارد است را قبول دارم. ما این مسئله را بررسی کردیم. بعد از شورای شهر این ضعف را متوجه شدیم که یک کارگروه بر اعضای نهادهایی که از طریق لیست امید وارد می‌شوند تشکیل دادیم که نظارت داشته باشند.

نماینده مردم تهران درباره انتخاباتی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: جریان رقیب مطرح می‌کند فراکسیون امید ضعیف شده است و برخی از اعضا با دیگر فراکسیون‌ها ائتلاف کردند.
وی تاکید کرد: اصلا فراکسیون امید ضعیف نیست و برای هیچ پست هیات رئیسه فردی انتخاب نکرده‌ایم.

عارف گفت: نمی‌شود خط قرمز تعیین کرد و وارد انتخابات شد. توفیق مجلس این است که مشارکت وجود داشته باشد. یک فراکسیون نمی‌تواند مجلس را به دست بگیرد. 

رئیس فراکسیون امید درباره اینکه رئیس‌جمهور گفته است اختیارات کمی دارد، گفت: دولت یک دستگاه است در دنیا رئیس مجلس اسپیکر مجلس است اما اینجا اختیارات دیگری دارد.

وی تاکید کرد: رئیس جمهور اختیارات خوبی دارد اما مشکلات و محدودیت‌هایی دارد که امیدواریم آقای روحانی موفق شود. دولت اصلاحات هشت سال مشکلات فراوانی داشت.

وی گفت: قرار نبود بحث گفت‌وگوی ملی رسانه‌ای شود. بعد از نطق یکی از دوستان در مجلس بنا شد از هر دوجناح به گفت‌وگو بنشینند. یک کارگروه تشکیل شد که حدود ۲۵ نفر هستند.

بعد از جلسات به این نتیجه رسدیم که نیاز به یک نهاد بالادستی هم داریم. دوستانی داریم که این گفت‌وگو را ادامه می‌دهند. از نتیجه راضی هستیم و امیدواریم نتیجه خوبی داشته باشد.

وی ادامه داد: فراکسیون در مسیر عملی کردن تعهدات خود گام برداشته است و اگر جایی کوتاهی کردیم دوستان نظرات را بگویند.

عارف درباره این که مجلس در برابر  تحریم‌ها آرایش جنگی گرفته است، گفت: درباره تحریم، نهادهای مختلف مسئول هستند. فضای سختی وجود دارد و انشاالله از این گردنه به خوبی عبور خواهیم کرد.

وی گفت: در جلسات خصوصی با آقای روحانی گله‌هایمان را مطرح کردیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
عارف=مسئول مستقیم انتخاباتها ودیگر هیـــــــــــــــــــــــــــــــــچ .
Iran, Islamic Republic of
سی بر صفری ها تحویل بگیرن.
United Kingdom
ایشان وکیل الدوله را معنی کرده.
Iran, Islamic Republic of
واقعا که
چه چهره هایی شدند سردمدار و مسلط بر امور کشور
آدم هایی که زندگی شخصی خودشون رو هم نمی تونند ادادره کنند
Iran, Islamic Republic of
این یعنی پیگیر گرانی و بیکاری و تورم و حقوق نجومی و .... نمیشیم . داداچ خسته نشی یه وقت
هوشنگ کیان راد
Italy
منافع قبیلهء من بر منافع مردم برتری دارد؛ اکنون دولت حاضر{وقت} بخشی از قبیلهء من است پس بر منافع مردم{جـمـهـور} برتری دارد؛ در علم حساب داریم دو ضربدر دو می شود چهار؛ حساب دو دوتا چهارتاست.
Iran, Islamic Republic of
عارف: «فراکسیون امید مطالبات مردم را تا حدی که موجب تضعیف دولت که امروز با یک جنگ تمام عیار اقتصادی روبه‌رو نشود، پیگیری می‌کنیم.»


خوب یک کلمه بگو پیگیر مطالبات مردم نیستیم خودتو راحت کن


الان دقیقا یا وضع مردم رو خبر نداری یا این که مسخره کردی
ب
Iran, Islamic Republic of
درسته گوشت هم را می خورند ملی ؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
تا حالا که پیگیر نبوده اید.
Iran, Islamic Republic of
....
United Arab Emirates
این بشر دیگه واضح حرف دل خودشو رفقای اصلاحاتیشو زد. این مردم کی بیدار میشن خدا عالم است!
France
اگر میدانستم شما هیچ کاره هستید در انتخابات قبلی شرکت نمی کردم اینده که بماند !!!
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا شرکت میکنم ولی به عملکرد قبلی افراد رای میدم ؛نه به حرفهای دم دستی انتخاباتیشون.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
میشه خواهش کنم همین فرمون برید جلو و پیگیر مطالبات مردم نباشید..
فله ای ها و گله ای های امید
Iran, Islamic Republic of
یکنفر اگر می تواند فقط یک مورد از کارهایی را که لیست فله ای های امید در جهت رفاه مردم تاکنون برداشته اند را نام ببرد ؟؟؟!!!!!؟؟؟؟!!!؟؟؟
ماهان
Germany
والا ما مردم راضی هستیم شما هیچ کاری نکنید
Iran, Islamic Republic of
جناب عارف چون جنابعالی دارای ژن برتر هستید صددرصد دوره بعدی درمجلس نخواهیدبودلذا زور نزنید
سعيد
Iran, Islamic Republic of
از نظر هوشنگ خوشم امد گل گفتي دمت گرم حرف دل خيليارا ذدي احسنت
بوسجين
Denmark
درست است بابا بي خيال ملت دولت و قدرت و ثروت را عشق است بابا ديگه شما چطور اصلاح طلبي هستي
Iran, Islamic Republic of
...
United States
اقای عارف این ژن کی میخواد دست از سر مردم و این انقلاب برداره ....
Iran, Islamic Republic of
تا قطره اخر نفت
Iran, Islamic Republic of
از وزیر نا کار آمدی مثل آخوندی حمایت بکنی ( 5 مرتبه ) از هیچ مسئولی سوالی و یا استیضاحی بعمل که نیاوری...
سید رضا
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....