دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ - 23 Sep 2019
 
۰
۲

تصویب جزئیات طرح«اعاده اموال نامشروع مسئولان» در کمیسیون قضایی/ ارجاع طرح به صحن مجلس

دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۴
کد مطلب: 687110
فارس نوشت: عضو کمیسیون قضایی مجلس از تصویب جزئیات طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در کمیسیون قضایی خبر داد.
تصویب جزئیات طرح«اعاده اموال نامشروع مسئولان»
به گزارش جهان نيوز، محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز کمیسیون قضایی مجلس گفت: در جلسه امروز مواد ارجاع شده از صحن علنی مجلس درباره طرح اعاده اموال نامشروع برای رفع ابهام مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پس از رفع ا بهام و جمع‌بندی مجدد برای بررسی به صحن ارسال شد. 

وی افزود: در  ادامه این جلسه تعدادی از مواد طرح اصلاح قانون دیوان عدالت اداری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و به تصویب اعضای کمیسیون رسید. 

عضو کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: در جریان بررسی طرح اصلاح قانون دیوان عدالت اداری اعضای کمیسیون مصوب کردند که چنانچه شخصی از مصوبه، آیین‌نامه یا تصمیم دستگاه اجرایی متضرر و متحمل خسارت شود می‌تواند پس از ابطلال این مصوبه با مراجعه به دادگاه از دستگاه مورد خسارت خود را مطالبه کند و دستگاه مربوطه نیز میزان خسارت را از مدیری که مصوبه و  آیین‌نامه اجرایی توسط وی وضع شده دریافت می‌کند. 

وی در پایان گفت: همچنین در جریان بررسی این طرح مصوب شد تا در کنار هیات عمومی فعلی دیوان عدالت اداری هیات عمومی دیگری تشکیل شد که مسائل استانی و شهرستانی را مورد بررسی قرار دهند. 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
الكيه مردمو سر كار گذاشتن
Iran, Islamic Republic of
اگر اجرايي شود ميتواند عامل بازدارنده اي باشد تا ديگر كسي وارد فساد نشود ...در ضمن اگر مباشران و شركاء فساد در خارج از بدنه دولت نيز بايد به طرح اضافه شود زيرا مسئولي كه تخلف مي كند حتما در خارج از مجموعه در بخش خصوصي شركا و مباشراني دارد .