يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - 27 Sep 2020
 
۰
۱۰

آقای رئیس جمهور فرار به جلو ممنوع!

چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۸
کد مطلب: 686460
فارس نوشت: دولتی که رقیب را با حربه دلار 5 هزار تومانی و سایه جنگ از میدان به در کرده بود خود با دلار 15 هزار تومانی، احیای برجام و تهدید های آمریکا درگیر است.
آقای رئیس جمهور فرار به جلو ممنوع!
به گزارش جهان نيوز، افرادی که در روزهای اخیر سخنان اخیر رئیس جمهور را درباره کمبود اختیاراتش را شنیدند، اگر حافظه تاریخی شان را مرور کنند بیاد می آوردند که سید محمد خاتمی و محمود احمدی نژاد نیز به مانند حسن روحانی در مقطعی نزدیک به پایان دوره ریاست دوم خود از نبود یا کمبود اختیارات در برخی حیطه ها گله کرده اند، البته خاتمی در موعد زمانی پیش تر از موعد زمانی ابراز ناتوانی و بی اختیاری این دو و در آستانه انتخابات دور دوم ریاست جمهوریش به این مساله پرداخت.

این چنین اظهاراتی زمانی ابراز می شود که شخص رئیس جمهور از سوی افکار عمومی یا طیف هواداران خود مورد سوال است که چرا وعده های داده شده را عملی نکرده و او در پاسخ سعی می کند فراری رو به جلو داشته باشد و به جای پاسخ، عدم امکان تحقق وعده به دلیل عدم اختیار را پیش بکشد و سعی می کند توپ را به زمین حاکمیت منهای دولت بیاندازد و اندکی هم مظلوم نمایی چاشنی قضیه می کند که من می خواستم اما اجازه نداند و نتوانستم... 

حسن روحانی را می توان پر تناقض ترین رئیس جمهور از باب اظهار نظر دانست و می توان اظهارات او را در یک نگاه به قبل از برجام و بعد از برجام در نگاه دیگر به قبل از بحران ارزی و بعد از بحران ارزی و خروج آمریکا از برجام تقسیم کرد. او وعده باغ بهشت از باب معاهده برجام و اجرای آن به مردم داده بود تا آن حدی که ذوق مرگان برجام عکس تاریخی یک دلار در برابر هزار تومان را از خود ثبت و منتشر کرده اند اما پس اجرای برجام براساس اظهارات خود دولتی ها هیچ عاید نشد و معیشت همان بود که بود، با خروج آمریکا از برجام و همزمان شدن این مساله با بحران ارزی به دلیل افزایش چندبرابری نقدینگی و جنگ روانی و ... وعده های روحانی از باب معیشت را به باد فنا داد و افکار عمومی هاج و واج ماند از این جریان که چه باید کرد.

دولتی که رقیب را با حربه دلار 5 هزار تومانی و سایه جنگ از میدان به در کرده بود خود با دلار 15 هزار تومانی، احیای برجام و تهدید های آمریکا درگیر است، اینها را نگاشتم نه از باب شماتت دولت که از بابت شرح وضعیت، این وضعیت دولت را در برابر فشار افکار عمومی قرار داد و چنین شد که روحانی نیز به حربه خاتمی و احمدی نژاد از باب بی اختیاری روی آور شد و سعی کرد با اظهارات خود و عملیات رسانه ای زنجیره ای ها شانه از بار مسئولیت خالی کند.

پاسخ کوتاه به سخنان رئیس جمهور این است که هم شما و هم روسای جمهور قبل پیش از آنکه نامزد ریاست جمهوری شوید از اختیارات رئیس جمهور در چارچوب قانون اساسی و وظایفش باخبر بودید و با علم به این مساله وعده حل مشکلات مردم و گشایش را دادید و این شایسته شما به عنوان یک حقوق دان نیست که از ابتدای انقلاب در سطوح بالای مسئولیتی حضور داشتید، این چنین از بی اختیاری ناله کنید، دیگر اینکه شما و روسای جمهور سابق اگر پیش از ریاست جمهوری به این مساله واقف نبودید می بایست در دور اول ریاست جمهوری خود در این خصوص به یقین می رسیدید و برای بار دوم نامزد ریاست جمهوری نمی شدید، نمی شود با وعده و وعید رای ملت را از آن خود کرد بعد از بی اختیاری نالید. 

حال که اصلاح طلبان شما را به خودتان واگذاشته اند و سلب مسئولیت می کنند از باب تبلیغ شما بهتر است با افکار عمومی با صداقت رفتار کنید و تناقض های گفتاری و رفتاری خود را از باب راستگویی حل کنید نه از باب فرافکنی و فرار رو به جلو. زمانه ی وحدت است از برای مقابله با تهدیدات دشمن و تلاش برای بهبود معیشت مردم با تدبیر و امید به ظرفیت های داخلی، چنین پالس هایی را که در میانه سخنان خود صادر می کنید برهم زننده افکار عمومی ست تا راهی برای برون رفت از وضعیت کنونی!
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
داریوش ساسان راد
Italy
از همین سایت شما عیناً به رسم امانت بازنشر می نمایم:
همیشه فرار به جلو؛
همیشه تنها حرفهای ژورنالیستی (رسانه ای)؛
همیشه دیگران را مقصر جلوه دادن؛
همیشه خود را مبرا از هرگونه خطا و اشتباه نشان دادن؛
همیشه طلبکار بودن؛
همیشه خوب سخن گفتن و به بدترین شکل عمل کردن؛
همیشه جنجال به پا کردن؛
همیشه اظهار نظر در فضای غبار آلود؛
و ....
و این که هیچ گاه نمی خواهند خط قرمزی برای خود با فتنه گران (اعم از سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی) مشخص کنند.
موج سواران حرفه ای رسانه ای
و خیلی چیزهای دیگر؛
این است میراث گرانبهای به اصطلاح اصلاح طلبان (که حیف نام اصلاح طلب) از ابتدا تا کنون.
علاقه مندان تاریخ را با عینک انصاف مرور کنند
United States
...
Iran, Islamic Republic of
قرار بود کمبودی در ماه مبارک رمضان وجود نداشته باشد اما با گذشت 8 روز از این ماه همچنان مسئولان دولتی وعده دو هفته دیگر را می‌دهند!
Iran, Islamic Republic of
حق مشاوره وکلا بسیار گران شده است. قوه قضاییه باید با همکاری وکیل‌های انقلابی مرکزی را تاسیس کنند که به مردم مشاوره حقوقی و قضایی دهد. باید به این وضعیتی که مسبب آن کانون وکلاست پایان داد.
Iran, Islamic Republic of
در تاریخ ۳۱ خرداد ۹۶ مبلغ ۶۰ میلیون تومان به شرکت عظیم خودرو پول دادم که ۹ ماه بعد خودرو سراتو تحویل بگیرم‌. اما بعد از گذشت ۲۰ ماه، بدون آن که انصراف داده باشم فقط اصل پول را به من داده‌اند ولی از ماشین خبری نیست‌.
Iran, Islamic Republic of
چرا دستگاه‌های امنیتی قضایی نسبت به حضور معاونان وزیر و مدیران کل در ضیافت سفارت انگلیس خبیث هیچ واکنشی نشان ندادند؟ از کی این دشمن غدار اسلام، مسلمان شده که افطاری می‌دهد؟!
Iran, Islamic Republic of
کسانی که ارز را به کشور بازنگردانده‌اند باید محاکمه شوند زیرا ارز متعلق به این کشور بوده است. این افراد مسبب فشاری هستند که اکنون مردم در گرانی‌ها آن را تحمل می‌کنند.
Iran, Islamic Republic of
کمبود داروی بیماری‌های خاص باعث مشکلات زیادی برای این دسته از بیماران شده است، چرا وزارت بهداشت نسبت به تامین این داروها تعلل می‌کند؟