دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - 1 Jun 2020
 
۲
۱۴

ردپای مشارکتی‌ها و افراطی‌های اصلاح‌طلب در ناآرامی‌های دانشگاه تهران/ مرتب به آمدنیوز و بی‌بی‌سی خوراک می‌رساندند

سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۸
کد مطلب: 686299
فارس نوشت: عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در رابطه با ماجرای روز گذشته این دانشگاه گفت: این سناریو از سوی اعضای جبهه منحله مشارکت و بخش افراطی اصلاحات چیده شد، آنها می‌خواهند با این اقدامات احساسات طرف مقابل خود را تحریک کنند.
ردپای مشارکتی‌ها در ناآرامی‌های دانشگاه تهران
به گزارش جهان نيوز، برخی از اساتید دانشگاه تهران معتقدند اتفاقات روز گذشته در این دانشگاه و تجمع عده‌ای در مخالفت با اجرای برخی قوانین که به شدت مورد سوء استفاده برخی رسانه‌های معاند و ضدانقلاب قرار گرفت، سناریویی برنامه‌ر یزی شده توسط برخی گروه‌ها و جریانات بیرون از دانشگاه بود که مدیران دانشگاه هم در اجرای آن دانسته یا ندانسته نقش ایفا کردند.

محمدصادق کوشکی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران یکی از اساتیدی است که در روز برگزاری تجمع در صحنه حضور داشته و از نزدیک ماجرا را زیر نظر داشت وی در گفت‌وگویی مشروح از پشت پرده این ماجرا می‌گوید که در ادامه آمده است.

*  مسائل فرهنگی، پوشش و مسائل اخلاقی در دانشگاه تهران به شدت فاجعه‌بار شده
کوشکی در این رابطه گفت:‌ متاسفانه در سال‌های اخیر مسائل فرهنگی، پوشش و مسائل اخلاقی در دانشگاه تهران به شدت فاجعه‌بار شده است. یعنی به حدی که شاید در میان دانشگاه‌های تهران و حتی ایران بی‌نظیر باشد.

وی ادامه داد: در همین راستا در سال‌های اخیر بحث کشف حجاب و روابط غیراخلاقی موضوعی علنی شده بود و به همین دلیل حدود دو سال پیش اساتید دانشگاه تهران با روش‌های مختلف همچون ارسال نامه‌ای از مدیریت دانشگاه مطالبه کردند که با این مسئله به شکل قانونی برخورد شود. با این حال در دو سال گذشته مسئولان دانشگاه هیچ اعتنایی به درخواست اساتید نداشتند.

این استاد دانشگاه در پاسخ به این سؤال که چرا بعد از گذشت 2 سال، روز گذشته چنین ماجرایی رخ داد، گفت: این اتفاق به این دلیل  بود مدیران دانشگاه امسال به طور ناگهانی ژستی گرفتند که می‌خواهیم مطالبه اساتید را اجرا کنیم و برای همین به شکل کاملا تصنعی به حراست یکی از درب‌های دانشگاه، آنهم فقط برای دوروز دستور دادند به افراد بی‌حجاب و کسانی که کشف حجاب می‌کنند تذکر بدهد. 

وی ادامه داد:‌ کاملا مشخص بود موضوع اجرای قانون نیست و قرار است اتفاق دیگری رخ دهد. و برای همین ما می‌دیدیم که خیلی از افراد در حالی از درب دانشگاه عبور می‌کنند که حتی روسری آنها هم از سرشان افتاده است و حراست فقط تذکر می‌دهد و هیچ برخورد قانونی هم صورت نمی‌گرفت.

* مدیران دانشگاه تهران هیچ تلاشی برای جلوگیری از برگزاری تجمع نکردند
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران تصریح کرد: در این فضا بود که یک دفعه دیدیم گروه‌های مختلف چپ‌گرای دانشگاه و گروه‌ها و تشکل‌هایی که گرایش اصلاح طلبی دارند فراخوان دادند که می‌خواهیم تجمع داشته باشیم و دو روز هم بود که داشتند برای برگزاری این تجمع تبلیغات می‌کردند. مدیران دانشگاه هم می‌دانستند قرار است تجمعی بدون مجوز غیرقانونی برگزار شود و جالب اینکه هیچ تلاشی برای جلوگیری از برگزاری این تجمع نکردند و فقط تماشا کردند.

وی اظهار داشت:‌ البته برخی از نیروهای حراست می‌خواستند اجازه برگزاری این تجمع غیرقانونی را ندهند ولی مدیران مافوق آنها اجازه چنین کاری را ندادند تا اینکه تجمع به راه افتاد.

کوشکی افزود: وقتی تجمع برگزار شد تجمع‌کنندگان گفتند که می‌خواهیم با معاون فرهنگی دانشگاه را ببینیم و بعد ما دیدیم که آقای سرسنگی که دو سال بود جواب مطالبه اساتید را نمی‌داد، مثل برق و باد خودش را به اخلالگران و کسانی که تجمع غیرقانونی برگزار کرده بودند، رساند!

این استاد دانشگاه ادامه داد:  بعد از آقای سرسنگی، آقای نیلی رئیس دانشگاه و کسی که اساتید مذهبی دو سال بود نتوانسته بودند از وی برای بیان مطالبات خود وقت بگیرند، هم در جمع تجمع‌کنندگان حاضر شد.

* اخلاگران مرتب به آمدنیوز و بی‌بی‌سی خوراک می‌رساندند
وی گفت:‌ نکته جالب دیگری که وجود داشت این بود که همه کانال‌های ارتباطی تجمع کنندگان به سمت آمدنیوز و بی‌بی‌سی باز بود و هنجارشکنان و اخلالگران به صورت مرتب به این دو رسانه خوراک می‌رساندند.

* ردپای اعضای جبهه منحله مشارکت و بخش افراطی اصلاحات در ناآرامی‌های دیروز دانشگاه تهران
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در رابطه با  پشت پرده این ماجرا هم گفت: به نظر بنده این سناریو از سوی اعضای جبهه منحله مشارکت و بخش افراطی اصلاحات چیده شد، آنها چون چیزی برای عرضه در انتخابات امسال ندارند می‌خواهند با این اقدامات احساسات طرف مقابل خود را تحریک کنند و به حامیان خود که به شدت سرخورده شده‌اند این را القا کنند که اگر به ما رای ندهید آزادی‌های احتمالی از بین می‌رود و حجاب اجباری می‌شود.

وی گفت: این سناریوی کثیف با برنامه‌ریزی این گروه‌ها بود و توسط مسئولان دانشگاه تهران هم اجرا شد آن هم به قیمت اهانت به مقدسات، قانون و هنجارهای ایران اسلامی و در خدمت تیم جبهه منحله مشارکت و تیم آقای خاتمی.

*  چرا مسئولان دانشگاه با برگزاری یک تجمع غیرقانونی هنجارشکن و خلاف قانون مخالفت نکردند؟
کوشکی تصریح کرد:‌ ما معتقدیم اگر مسئولان دانشگاه می‌خواستند وظیفه قانونی خود را انجام دهند اصلا نیازی به این بازی‌ها نبود.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: الان چند سوال مطرح است، یکی اینکه چرا مسئولان دانشگاه با برگزاری یک تجمع غیرقانونی هنجارشکن و خلاف قانون مخالفت نکردند؟ چرا هر زمان که این مجموعه اخلالگر و هتاک به مقدسات آنها صدا زدند خود را رساندند؟ و اینکه چرا دست نیروهای حراست را بستند که این حرکت مهار نشود؟

* ایستادن معاون فرهنگی دانشگاه تهران پشت یک مجموعه غیرقانونی!
وی اظهار داشت: یکی از نکات جالب دیگری که در این تجمع وجود داشت این بود که معاون فرهنگی دانشگاه تهران به دانشجویان مذهبی که برای دفاع از مقدسات خود جمع شده بودند گفته بود شما بروید، اینها ( افرادی که مخالف اجرای قانون هستند) هم بعدا می‌روند. یعنی کاملا پشت یک مجموعه غیرقانونی ایستاده است.

* روزه‌خواری و رفتارهای خلاف شرع و اخلاق در دانشگاه تهران علنی است
عضو هیأت علمی دانشگاه تهران تاکید کرد: حتی اگر ما از دیدگاه دینی هم به مسائل نگاه نکنیم در این چند سال اخیر شان فرهنگی دانشگاه تهران کاملا زیر سؤال رفته و می‌بینیم دختر و پسرها به راحتی همدیگر را در آغوش می‌گیرند و روبوسی می‌کنند یا یک پسر با چند دختر دست می‌دهد و ما علنا شاهد صحنه‌هایی هستیم که حتی اقلیت‌های مذهبی علنا انجام نمی‌دهند. در دانشگاه تهران روزه‌خواری و رفتارهای خلاف شرع و اخلاق علنی است.

کوشکی گفت:‌ از طرفی می‌بینیم اداره مشاوره دانشگاه با کلی هزینه پوستر چاپ کرده و در آن روش‌های اینکه چگونه رابطه جنسی برقرار شود و فرد ایدز نگیرد! را میان دانشجویان ترم یک و دو توزیع می‌کند، یا اطلاعیه منتشر کرده که در ایام امتحانات کمتر مشروب مصرف کنید. شما ببینید فضا به کجا رسیده است.

* حمایت مسئولان دانشگاه تهران از فضای ضدارزشی
این استاد دانشگاه یادآور شد: جالب اینکه این فضای به شدت ضد ارزش و موهن و مغایر با بدیهیات دانشگاه کاملا از سوی مدیران دانشگاه حمایت می‌شود. نیروهای حراست چند سال است دست‌شان کاملا بسته شده و اجازه هیچ نوع برخورداری ندارند و فضا آنقدر عجیب است که دختران و پسران در درون محوطه دانشگاه به صورت مختلط ورزش می‌کنند و یا می‌بینیم در ماه رمضان سفره می‌اندازند و غذا می‌خورند.

وی گفت: قبل از آمدن این آقایان غذاخوری تفکیک شده بود ولی الان بدون حفظ حرمت اساتید یک فضای کاملا مختلط ایجاد شده است یعنی گاها می‌بینیم در مقابل یک استاد دانشجوی دختر و پسری در کنار هم نشسته‌اند.

کوشکی افزود: ده‌ها تجمع در دانشگاه برگزار شده ولی هیچ کدام از مدیران نیامدند جواب دانشجو را بدهند ولی در تجمع اخیر سریعا خود را رساندند.

وی اظهار داشت: جای خالی حراست و نیروی امنیتی در دانشگاه کاملا مشهود است و این سؤال وجود دارد که اقدام روز گذشته برخی در مخالفت با اجرای قانون چه حرکتی بود که همه دشمنان ایران و اسلام از آن حمایت و پشتیبانی کردند. آیا نباید با این حرکت برخورد مناسب شود؟ آیا فقط باید تماشاچی بود؟ چرا جلوی برگزاری این تجمع فاسد را نگرفته و سکوت کردند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


مرتضی
Iran, Islamic Republic of
از این دولت و انتصاباتش چه انتظاری میشود داشت ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ د ولت محافظه کار و عاشق غرب
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
عملکرد دولت مورد حمایت فتنه گران مشخص است می خواهند حاشیه درست کنند و موج سواری کنند
امین
Iran, Islamic Republic of
برای همین اسراییل به فتنه گران امیدوار است
مونا
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان سربازان اسرائیلند در داخل کشورمان
خدا مرگشان بدهد
واقعاً خاک بر سر چند صد سال کاپیتالیسم
Iran, Islamic Republic of
واقعا اگر امید خاتمی و مشارکتی ها و رئیسشان در تل آویو به همین صحنه های بچه بازی چند تا بچه سوسوله
واقعاً خاک بر سر چند صد سال کاپیتالیسم
Iran, Islamic Republic of
مرگ بر خائنین و فتنه گرها
مسولین خراب کار
Iran, Islamic Republic of
باید دید مسولینی که هیچ عکس العملی از خود نشان نمی دهند زن و بچه خودشان در خیابان به همین شیوه راه می روند پس قاعدتا اون شخص رقبتی و انگیزه ای برای ایبن کار ندارد بلکه دوست هم دارد اینگونه حرکات را!!!
Iran, Islamic Republic of
جریان غربزده خیلی حقیر است. شخصیت حقیری دارند. خب هر کدامشان ضد دین هستند بروند به زندگی عادی خود برسند چرا کودکانه لجبازی میکنند‌.
لجبازیهای دوران کودکی را یادتان است. اینها فقط سنشان رشد کرده. از لحاظ عقل و شعور تهی هستند.
Iran, Islamic Republic of
نسبت شناسی جریانها
در بسیاری موارد، افرادی از جریان غربزده، قبل یا بعد از توهین به مقدسات اسلامی، زمینه سازی یا حمایت کرده اند‌.
هر چند شاید همه فعالین و سیاسیون ارشد و میانی جریان غربزده دشمن دین نباشند ولی ظاهرا تعداد قابل توجهی دشمن دین هستند.
Iran, Islamic Republic of
لعنت خدا بر هر که ضد اسلام است.
این غربزدها چه برخی شان دشمن اسلام باشند و چه برخی ناآگاه باشند، ما به وظایفمان عمل کنیم. رفتار و اقدامات مدبرانه، هوشمندانه، با رعایت حدود اسلامی.

امر به معروف و نهی از منکر و روشنگری و سعی برای هدایتشان به صراط مستقیم./ البته اگر هر جا به مقدسات اسلامی توهین شود یا اخلالگری و جرم صورت گیرد، دستگاه های مسول قاطعانه برخورد کنند.
Iran, Islamic Republic of
چرا وزارت اطلاعات با این اراذل و اوباش برخورد نمی کند؟
Iran, Islamic Republic of

جوانامون شهید بشن اینها به عیش و نوش خود بپردازند
....
محمد بهرامی
Iran, Islamic Republic of
نقل از سایت :رسول اکرم (ص) لاتکرهوا الفتنه فی آخرالزمان فانها تبیر المنافقین: از فتنه و آزمایش در آخر الزمان نگران نباشید، چرا که موجب نابودی منافقین خواهدشد.
Iran, Islamic Republic of
به نظر من این درگیری در دانشگاه در ناسا ویا پنتاگون ویا کاخ سفید طراحی شده وربطی به لبریز شدن صبر مردم از این همه گرفتاری وحقارت نداره