سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ - 16 Jul 2019
 
۰

تحریم و اخراج اتباع پاکستانی از آمریکا

سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴
کد مطلب: 686290
آمریکا در مرحله نخست بیش از 60 پاکستانی را به بهانه‌های مختلف اخراج کرده و این روند با تحریم برخی شرکت‌های پاکستان ادامه دارد.
تحریم و اخراج اتباع پاکستانی از آمریکا
به گزارش جهان نيوز، آمریکا در مرحله نخست بیش از 60 پاکستانی را به بهانه‌های مختلف اخراج کرده و این روند با تحریم برخی شرکت‌های پاکستان ادامه دارد.

طبق این گزارش پاکستانی‌ها به بهانه عمل نکردن به قوانین و حضور غیر قانونی در آمریکا اخراج شده‌اند. قرار است یک پرواز ویژه پاکستانی‌های اخراج شده را از تگزاس به اسلام‌آباد انتقال دهد.از سوی دیگر آمریکا یک شرکت پاکستانی را به دلیل فعالیت موشکی و هسته‌ای تحریم کرد.

وزارت تجارت آمریکا اعلام کرد شرکت‌های پاکستانی  به دلیل فعالیت‌های مغایر با امنیت ملی و منافع سیاست خارجی آمریکا توسط دولت این کشور تحریم می‌شوندبه تازگی آمریکا 4 شرکت چینی، 1 شرکت پاکستانی و 5 شرکت اماراتی را تحریم و فعالیت این شرکت‌ها را ممنوعاعلام کرد.

در مجموع آمریکا 7 شرکت پاکستانی را تحریم کرده و به اعتراض‌های اسلام‌آباد در این زمینه اهمیتی نمی‌دهد.
سه شرکت پاکستانی از هفت شرکت این کشور متهم به انجام فعالیت‌های هسته‌ای شده، دو شرکت دیگر متهم به فراهم کردن مواد هسته‌ای به دیگر شرکت‌هایی که قبلا در لیست تحریم قرار گرفته‌ بودند، شده‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان تاکید کرد: اسلام آباد متعهد به عدم اشاعه تسلیحات است و هشدار می‌دهیم ماجرای تحریم‌های شرکت‌های پاکستانی نباید سیاسی شود.

وی افزود: فعالیت‌هایی که هدف آن صلح و دسترسی به فناوری صلح آمیز است، نباید هدف تحریم‌ها قرار بگیرد.

منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *