يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 18 Aug 2019
 
۰
۳

شکایت دمشق از کردها به سازمان ملل

سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۷
کد مطلب: 686235
وزارت خارجه سوریه در نامه‌ای به سازمان ملل، به تجاوزات نیروهای سوریه دموکراتیک در حومه دیرالزور اعتراض کرد.
شکایت دمشق از کردها به سازمان ملل
به گزارش جهان نيوز به نقل از ایسنا، وزارت خارجه سوریه در دو نامه‌ به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت نسبت به "قتل عام‌هایی" که توسط نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) صورت می‌گیرد، اعتراض کرد.

در این نامه‌ها تأکید شده است: از شورای امنیت می‌خواهیم که به مسئولیت خود در قبال توقف تهاجم وخیانت کاری شبه نظامیان "قسد" مورد حمایت آمریکا و برخی کشورهای غربی عمل کند.

وزارت خارجه سوریه بر حق این کشور طبق قانون بین‌المللی برای دفاع از شهروندان سوری در سراسر این کشور تاکید کرد.
در این بیانیه آمده است، هدف این کشتارهای اخیری که توسط شبه نظامیان "قسد" یا گروه موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه با حمایت و جانبداری ائتلاف آمریکا  صورت گرفته است، به زانو درآوردن مردم شریف و غیور سوریه بوده که خواهان پاسخگویی به مطالباتشان و بازگشت دولت سوریه به منطقه مذکور هستند.

وزارت خارجه سوریه افزوده است: گروهک شبه نظامیان قسد به خواسته‌های مردم سوریه برای بهبودی اوضاع حوزه آموزش، تأمین آب وغذا برای این منطقه فقیر با قتل و کشتار ساکنان و تخریب زیربناهای آن پاسخ داده‌اند. این اقدامات نشانه واضحی از اقدامات قسد برای اجرای سیاست‌های سروران خود در ائتلاف بین‌المللی آمریکا است.

در این نامه‌ها آمده است: شهروندان سوری علیه اقدامات شبه نظامیان قسد در روستای "ابو حردوب" در حومه شرقی دیرالزور تظاهرات کردند و ده‌ها تن از اهالی روستای "الشمسانی" در جنوب شهر حسکه نیز اقدامات نیروهای قسد را محکوم کردند و به دنبال آن خواستار پایان تهاجم و تجاوز این شبه‌نظامیان به کرامت و اموال خود شدند. همچنین تظاهرات‌های مشابهی در مناطق دیگر از جمله، شهر "البصیرة" و روستاها و شهرک‌های "ذیبان"، "الضمان" و "الحویج" در حومه شمالی دیرالزور برگزار شد.

وزارت امور خارجه سوریه به این مساله نیز اشاره کرد که جنگنده‌های ائتلاف آمریکا ۹ می ۲۰۱۹ کشتار فجیعی در شهر شحیل در حومه دیر الزور مرتکب شدند که منجر به قربانی شدن هفت غیر نظامی از اعضای یک خانواده شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
دبیرکل سازمان ملل، رئیس شورای امنیت سازمان ملل و رئیس شورای حقوق بشرسازمان ملل به جرم همدستی آمریکا و متحدانش باید دادگاه بین المللی کیفری محاکمه شوند.
Iran, Islamic Republic of
دبیرکل سازمان ملل، رئیس شورای امنیت سازمان ملل و رئیس شورای حقوق بشرسازمان ملل به جرم همدستی آمریکا و متحدانش باید دردادگاه بین المللی کیفری محاکمه شوند.
سازمان های بین المللی جنایتکارشماره یک ازسال 2001 تاکنون شریک جرم جنایات جنگی آمریکا و متحدانش درسراسرمنطقه خاورمیانه و جهان هستند.
بابائی
Iran, Islamic Republic of
سازمان ملل ازسال 2011 تاکنون شریک جرم جنایات تروریست ها و حامیانشان در سوریه و منطقه است.