يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 18 Aug 2019
 
۰

قابلیت چین برای تحریم مالی آمریکا

سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۰
کد مطلب: 686216
به دنبال تشدید اقدامات تعرفه ای آمریکا علیه کالاهای چینی و بالا کشیدن فیتیله جنگ تجاری، یک مقام تجاری چین در واکنش به این امر گفته است که کشورش خود را برای یک جنگ تجاری طولانی مدت با آمریکا آماده کرده است و آقای کونگ فو دنیا می تواند مشتی مرگبار حواله اقتصاد آمریکا کند.
قابلیت چین برای تحریم مالی آمریکا
به گزارش جهان نيوز به نقل از العالم، "وی جیانگوا" معاون وزارت بازرگانی چین خاطرنشان کرد که پکن راه های بسیاری برای مقابله و مقاومت در برابر آمریکا دارد و می تواند ضربه های فراوانی به آن کشور بزند.

این مقام تجاری چین هشدار داد که کشورش برای مبارزه طولانی مدت با آمریکا و تحریم آن کشور فراتر از کالاهای تجاری آماده است و از مدتی قبل برنامه های احتمالی برای رویارویی با آمریکا را در این نبرد درازمدت تدوین کرده است.

وی افزود ما نه تنها آقای کونگ فو دنیا هستیم و در فنون رزمی برتری داریم بلکه در زمین مشت زنی هم مهارت داریم و می توانیم مشتی مرگبار به اقتصاد آمریکا بزنیم.
'وی جیانگوا' که مسئولیت تجارت خارجی را در وزارت بازرگانی چین برعهده دارد تصریح کرد که اولین ضربه ها می تواند برای صنعت کشاورزی آمریکا شامل گندم و ذرت باشد.
او گفت که الگوهای آمریکا را در مذاکرات تجاری بخوبی درک کرده ایم ما نه تنها عزم راسخ و قابلیت برای نبرد طولانی با آمریکا داریم بلکه برای این کار هم آماده شده ایم.

قابلیت چین برای تحریم مالی آمریکا
وی تاکید کرد که پکن می تواند هواپیماها و خودروهای آمریکایی را تحریم کند و دیگر اجازه ندهد تا این تولیدات وارد بازار چین شود چین می تواند از بازار تجاری فراتر برود و تحریم هایش را شامل بخش های خدماتی آمریکا نظیر گردشگری، فرهنگی و مالی کند.

 'وی جیانگوا' اقدام آمریکا را در بالا بردن تعرفه ها بر روی 200 میلیارد دلار کالای چینی از 10 درصد به 25 درصد یک اشتباه راهبردی توصیف کرد که می تواند باعث رویارویی جدی دو کشور شود و هرگز نباید اینطور تصور شود که چین با چنین فشارهایی تسلیم واشنگتن می شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *