يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 18 Aug 2019
 
۲

شیخ عیسی قاسم: هجمه علیه الغریفی، هجمه علیه ملت است

يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۷
کد مطلب: 686023
فارس نوشت: رهبر معنوی شیعیان بحرین به بیانیه تند منامه علیه «عبدالله الغریفی» از بزرگ‌ترین مراجع دینی این کشور واکنش نشان داد و گفت که «هجمه علیه الغریفی به معنای هجمه علیه ملت است».
هجمه علیه الغریفی، هجمه علیه ملت است
به گزارش جهان نيوز، آیت‌الله شیخ «عیسی قاسم» رهبر معنوی شیعیان بحرین روز یکشنبه به اتهامات دولت بحرین علیه «عبدالله الغریفی» بزرگترین‌ مرجع دینی(شیعه) این کشور واکنش نشان داد.

شیخ عیسی قاسم گفت:«الغریفی مردی از مردان بحرین و دژی از دژهای وطنش است و از جمله کسانی است که تشویق یا ترس او را از دینش خارج نمی‌کند».

به گزارش مرآه البحرین، در ادامه بیانیه آمده است:«هجمه علیه عبدالله الغریفی، هجمه علیه ملت و آرمان‌های مردم است؛ مردمی که در برابر هجمه علیه شخصیت بزرگ و غیوری مانند او نظاره‌گر نخواهند بود».

رهبر معنوی شیعیان بحرین تاکید کرد که «هدف قرار دادن چنین شخصیتی مخلص و والا مقام، چقدر می‌تواند به کشور و امنیت آن ضرر وارد کند».

در پایان بیانیه آمده است:«الغریفی با ملت بحرین و ملت با الغریفی است و هرگونه تعرض به وی تعرض به ملت است».

وزارت کشور بحرین شنبه (یازدهم می) با انتشار بیانیه‌ای رسمی، از «عبدالله الغریفی» از بزرگ‌ترین مراجع دینی (شیعه) در بحرین، بشدت انتقاد و او را متهم به «هم‌نوایی با تروریسم» کرد.

وزارت کشور بحرین در این بیانیه الغریفی را به «هم‌نوایی با تروریسم» و «قبول آن» متهم کرده و آورده که «منبر الغریفی نه تنها اقدامات تروریستی را محکوم نکرده، بلکه به عکس با آن هم‌نوایی و آن را قبول کرده است».

بیانیه تند وزارت کشور دولت آل خلیفه در حالی علیه الغریفی منتشر می‌شود که حدود ده روز پیش (اول می) خلیفه بن سلمان آل خلیفه، نخست‌وزیر بحرین، به دیدار او رفت و در آن دیدار بر «وحدت ملی» در بحرین تأکید شد
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *