چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ - 17 Jul 2019
 
۲
۷۵
سرافراز گیت/ بازی گردان اصلی کیست؟

ماجرای افشاگری های اخیر سرافراز چیست؟/ ردپای احمدی نژاد در ماجرای سرافراز

دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۳
کد مطلب: 685080
اولین فیلم توسط میرقلی خان منتشر می شود. بخشی ازین فیلم را خود میرقلی خان و بخش دیگری را سرافراز می گیرد. اما چرا؟ اساسا فیلم گرفتن در فرودگاه آنهم با یک بغل پرونده، چه دلیلی جز برنامه ریزی ابتدایی برای انتشار دارد؟
ماجرای افشاگری های اخیر سرافراز چیست؟/ ردپای احمدی نژاد در ماجرای سرافراز
گروه سیاسی جهان نيوز، محسن مهدیان: ماجرای افشاگری های اخیر سرافراز چیست؟ اساسا مقصد اصلی افشاگری ها کجاست؛ پرونده فساد در صداوسیما یا شهرزاد میرقلی خان یا سپاه یا چی؟ چرا سرافراز بعد از چند سال، انگیزه افشاگری یافته است؟ چرا تا امروز درباره پرونده های فساد سکوت کرده است؟ آخرین واکنش سرافراز مربوط به سال 94 است که همه اتهامات به بازرس ویژه اش را در یک کلمه جواب می دهد: این اتهامات ناشی از "بداخلاقی" است.همین. چرا این رگ گردن با 3 سال تاخیر بیرون زده است؟ افشاگری این روزها چه آورده جدیدی برای او دارد؟

واقعیت اینست که توقف در سرافراز احتمالا مخاطب را با انبوه پرسش های بی جواب مواجه می کند. ضمن اینکه سرافراز دارای سلامت اقتصادی و سابقه روشن سیاسی است و همین ملاحظه اجازه نمی دهد وی را فراتر از یک "بازیگر" و به عنوان یک بازی ساز تحلیل کنیم.

اما اتاق فرمان این پروژه کجا مستقر است؟ بازی گردان چه کسی است؟ پیش بردن این پروژه چه کلان آورده ای دارد که "شهرزاد میرقلی خان" با آن "هم منافع" شده است و سرافراز نیز انگیزه پیدا کرده و "هم سود و هم زبان" شده است؟

ماجرا را یکبار مرور کنیم
اولین فیلم توسط میرقلی خان منتشر می شود. بخشی ازین فیلم را  خود میرقلی خان و بخش دیگری را سرافراز می گیرد. اما چرا؟ اساسا فیلم گرفتن در فرودگاه آنهم با یک بغل پرونده، چه دلیلی جز برنامه ریزی ابتدایی برای انتشار و جلب توجه دارد؟

سرافراز سپس بدون اعتراض به انتشار فیلم، درباره سفر و پرونده ها توضیح می دهد. در اقدام بعدی فیلم دوم میرقلی خان با اتهامات جدید علیه سپاه منتشر می شود و در نهایت سرافراز مقابل دوربین یکی از نزدیکان احمدی نژاد می نشیند و علیه سازمان اطلاعات حرف می زند؛ آنهم با ادبیاتی که پیشتر و از سالها قبل برای مردم آشناست!

اما ماجرا چیست؟
"طائب" اسم رمز طراحی عملیات هایی است که سند شش دانگ آن در اختیار احمدی نژاد است. ضدانقلاب و حتا اصلاح طلبان نیز به این شکل روی یک نفر تمرکز نکردند. این اسم رمز مهمترین نشانه برای جای پای احمدی نژاد است. احمدی نژاد اطلاعات سپاه را مهمترین عامل دستگیری و محاکمه نزدیکانش (بقایی و مشائی) می داند. آخرین جلسه ای که از طرف فارس با احمدی نژاد در ساختمان ولنجک داشتیم، بیش از 20 درصد یک جلسه سه ساعته را درباره همین اسم رمز حرف می زد.

احمدی نژاد در سه ماه پایانی سال 97 مصاحبه با رسانه ها را کلید زد تا بتواند مجدد به عرصه سیاسی برگردد. طبیعی بود که این تصمیم همانطور که او می خواست نعل به نعل پیش نرود. اتفاقا همزمان با احمدی نژاد سرافراز بعد از چند سال سکوت، با یک روزنامه اصلاح طلب مصاحبه می کند و اولین اتهامات را علیه نهادامنیتی سپاه مطرح می کند.

سبک نقدهای اخیر سرافراز از جنس همان حرفهای احمدی نژاد و با همان تهور و  ادبیات است. احمدی نژاد وقتی متوجه شد که نمی تواند حرف هایش را از طریق رسانه ها منتقل کند سراغ یک "نزاع نیابتی" رفت. سرافراز بازیگر همین بازی سازی است. انتشار گفت وگوی یکی از نزدیکان احمدی نژاد با سرافراز ، آخرین حلقه رسانه ای همین پروژه بود که کلید خورد.

پیش بینی سرافراز از جنگ نیز، مرتبط با تهدید میرقلی خان برای انتشار برخی اسناد است که پیشتر در پیش بینی احمدی نژاد از آشوب و فروپاشی مطرح شده است. روشن است که جلسات هماهنگ و مستمر برای "هم تحلیلی" و طراحی صحنه وجود داشته و دارد.

حیات سیاسی احمدی نژاد در "تشویش و بهم ریختگی سیاسی" است. وی برای ماندن در کانون توجهات، تخریب دو جا را هدف گیری و با اتهام زدن به این دو نهاد تلاش کرد همچنان قهرمان بماند. یکی عدلیه و دوم اطلاعات سپاه. گزینه اول با آمدن رئیسی حذف شد و ماند گزینه اطلاعات سپاه که با تروریست خواندن و محبوبیت سپاه در سیل، این گزینه هم درحال حذف شدن بود. بعد از تروریست خواندن سپاه که از نهضت آزادی تا برخی اپوزیسیون خارج از کشور و آحاد ملت و مسئولین را در مقابل آمریکا متحد کرد، لازم بود مجدد سپاه مورد تخریب قرار گیرد تا بستر تشویش و حیات احمدی نژاد از بین نرود. جالب اینکه همزمان با سرافراز، حلقه هایی از عدالتخواهی انحرافی نیز به شکل معناداری موضوع تخریب اطلاعات سپاه را در دستور قرار دادند و گمانه پیوند و همدستی "عدالتخواهی فانتزی" با افشاگری های به سبک "بگم بگم های احمدی نژاد" را تقویت کردند؛ درین باره هم باید نوشت.

بااین تحلیل، بازی ساز اصلی سرافرازگیت، شخص احمدی نژاد است. نباید آدرس غلط داد. کاش آقای سرافراز سرنوشت اش را به پوپولیسم انحرافی گره نزند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
...
Moldova, Republic of
شاید راست گفته . ایشون که دیگه اصولگرا تندرو هست ...!؟
Canada
حالا کی منتظر پخش مستند های کذائی بر علیه دکتر سرافراز و دکتر احمدی نژاد و ... از صدا و سیمای میلی باشیم؟
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد از کعبه رانده و از بت خانه مانده اینست عاقبت کسی که از پشت به حزب اله خنجر زد و او راه محمد عبدالوهاب و باب را میرود
Iran, Islamic Republic of
عشق به فرقه بهاریت،عشق به همه خوبیهاست!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
فرید.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
جناب مهدیان شما کارمند خبرگزاری فارس هستین و خبرگزاری سپاه هم مربوط به سپاه هست ... تا آخر این قصه شماها رو مردم می دونند
Iran, Islamic Republic of
...
سعید
Iran, Islamic Republic of
من تو سخرانی ها و مصاحبه ها و کانال احمدی نژاد ندیدم که بر علیه سپاه حرفی بزنه.... انتقاداتی به چند سپاهی داره ولی در مورد کلیت سپاه چیزی نمیگه....
خجالت بکشید. به هیچ جا نمیرسید
United States
...
Iran, Islamic Republic of
...
عامل تفرقه
محمود نمک نشناس ترین فردی که می شناسیم...
عامل تفرقه بین نیروهای انقلاب و همانطور که نویسنده به خوبی نوشته حیات محمود در تفرقه و آشفتگی است.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
برو پی کارت.مردم احمدی نژاد را قبول دارند هر چه شما بیشتر تخریب کنید مردم بیشتر به طرف احمدی نژاد میروند
مردم روزی هم بنی صدر را قبول داشتند. چه ربطی داره؟
حسین ف
Iran, Islamic Republic of
دوران احمدی نژاد دوران طلایی اصولگرایان بود حیف که نفهمیدند
United States
نمک نشناس تویییییی. همون یارانه ایی که میگیری ازسردولت دکتره
Iran, Islamic Republic of
یارانه...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اون همه پولی که محمود از درامد نفت داشت کجا هزینه شد؟
مسکن مهر و یارانه؟
بقیش چی؟ کدوم کار زیربنایی و کارخونه رو پایه گزاری کرد؟
کارهای زیربنایی و اقتصاد در زمان مرحوم هاشمی پایه ریزی شد
شمایی که دم از ولایت می زنید برید صحبتهای رهبری در جلسات مختلف با هیئت دولت هاشمی رو بخونید و مقایسه کنید با محمود
حسين
Iran, Islamic Republic of
من هم با مواضع فعلي احمدي نژاد موافق نيستم و مي دانم كه فريب خورده است.
اما واقعا كاري كه در دولت احمدي نژاد و توسط وزيران و مديران او ( كه الان اكثر آنها مخالفش هستند) شد در تاريخ بي نظير است.
جواد
Iran, Islamic Republic of
مشکلت این است که احمدی نژاد انقلابی مردم دوست و دوست مردم را نمی شناسی . لطفا مطالعاتت را بیشتر کن و ندانسته اظهار نظر نکن .
جواد
Iran, Islamic Republic of
کاش همه ی مسئولین در این کشور مثل احمدی نژاد انقلابی می ماندند .
به قول شهید بهشتی ره :
انقلابی بودن مهم نیست انقلابی ماندن مهم است .
خیلی ها از اول انقلاب تا حال از قطار انقلاب پیاده شده اند . اگر چه با فریبکاری ، فعلا در مسئولیت های حساس قرار دارند و به این ملت و انقلاب خیانت می کنند .
احمدی نژاد مردمی ترین قهرمان انقلابی است .
Iran, Islamic Republic of
احمد نژاد انقلابی!!
برادر انقلابی بودن ذیل معنی ولی شناس بودن تعریف می شود، وگرنه اینکه هر کسی بیاد و بیداد بکند اسمش که نمی شود انقلابی!
رهبری درباره ایشان فرمودند (نقل به مضمون): اینکه نمی شود فردی 8 سال در مسند قدرت باشد بعد به جای پاسخ گویی بشود مخلاف خان کشور

البته نمی گویم ایشان کار مثبتی نداشته است، .. ولی ایشان الان از قطار انقلابی که حضرت امام.ره شروعش کرد و الان سکان دارش رهبری است پیاده شده است. شاید سوار یک قطار دیگر شده باشد نمی دانم!
سید
Iran, Islamic Republic of
اگه ایشان از قطار انقلاب پیاده شده پس کدوم ادم مسوولی ( که کار اجرایی کرده) هنوز سوار این قطاره؟ لا اقل ده تا اسم بیار....!!!
سید
Iran, Islamic Republic of
جهان جان جواب چهار پنج خطه رو چرا قیچی میکنی؟ خوب یه چند تا سوال بود بدون توهین به کسی؟
Iran, Islamic Republic of
برو بابا
زمستون میره و روسیاهی به زغال میمونه
عباس
United Kingdom
تحلیل آبدوغ خیاری!
شما ظاهراً هیچی از خودتون ندارید و نونتون توی زدن احمدی نژاد هست. ...!!!
سید محسن خط شکن
Iran, Islamic Republic of
شما به جای این سئوالات سعی کنید ریشه های فساداقتصادی رو که سرافراز گفته در صدا و سیماست و در هم تنیده و پر قدرت است را افشا کنید...
جلال
Iran, Islamic Republic of
تحلیل بسیارساده انگارانه ای است اختلاف و مواجهه به چند نفر از یک ارگان اختلاف با کل آن ارگان نیست ....
Iran, Islamic Republic of
باید این ادعاها توسط مرجع بی طرف رسیدگی شود. ایشان یک اصول گرا است
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
والا من دیگه باور نمی کنم و تحلیلهای جهان نیوز را درباره احمدی نژاد با دیده تردید نگاه می کنم.
تنها علتش سوابق بی انصافی های افراطی جهان نیوز علیه احمدی نژاد هست.
سعید110
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد ساختار شکنه و تو هیچ یک از گروه های شناخته شده و شناسنامه دارد نمی گنجه، همین روزا باید بره نتانیاهو براش شناسنامه صادر کنه!
Iran, Islamic Republic of
اشتباه گرفتی احمدیتوی باندها قدرت و ثروت جا ندارد ایشان در بین مردم مستضعف است
United Arab Emirates
شناسنامه ی عزت را خداوند متعال و اولیای خدا صادر می کنند نه تخریب گران و منافقان و نتانیاهو
Romania
درست گفتی در هیچ یک از این ساختار ها نمی گنجه .کدام ساختارها؟....
Iran, Islamic Republic of
نتانیاهو قبلا برا بعضی های دیگه شناسنامه صادرکرده :"دوستان خوب اسرائیل"!
سرچ بفرمایید!
United States
حیای شما یه زمانی رنگ داشت برای ما!
Iran, Islamic Republic of
محمود نمک شناس ترین فردی که می شناسیم
Iran, Islamic Republic of
این روزها هرکس حرفی برای گفتن ندارد برای مطرح شدن فوری یک احمدی نزادی دروسط حرفش میاره عجب مردم نمک نشناسی هستیم
ح ن
United Arab Emirates
خودمونیم جهان جان مثل اینکه شماهم داری عقل وشعورت روازدست میدی بااین تحلیلات!!!باباجان اگه راست میگی یه خرده درموردگرونی وبدبختی مردم حرف بزن
Iran, Islamic Republic of
سرافراز که آقا با اون ستایش عجیب از اقدامات انقلابی ایشان در متن پذیرش استعفا مورد تمجید قراردادند....حالا این هم شد انحرافی.....!!!!!!
مردم را شما نادان فرض کردین
حسين
Iran, Islamic Republic of
من د رمورد سرافزا نمي دونم. ولي اين چه استدلالي است كه اگر يكي يه زمان انقلابي بود ممكن نيست بعدا منحرف بشود؟ تاريخ پر است از اين انسانها
Mehdi
Australia
باسلام
زنده وپاینده باد آقای دکتر محمود احمدی نژاد .
سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز مرده آن است که نامش به نکویی نبرند
نام آقای محمود احمدی نژاد درتاریخ ایران تا ابد کنار نام رهبر عزیزمان
امّام سیّد علی خامنه ای خواهد ماند.
Iran, Islamic Republic of
دو نفر در دو موضوع با هم هم نظر هستن، اما دلیلی نمیشه که اینها با هم هماهنگ باشن. اینکه خانوم میرقلی خان و احمدی نژاد با آقای رفسنجانی مشکل دارن یا با آقای طائب، باید تحلیل دقیق تری بشه.
مالک
Iran, Islamic Republic of
تا نزدیکی به انتخابات یه میبینید جهان نیوز تیتر میزنه

ماجرا حمله مغول چه بود؟
رد پای احمدی نژاد در حمله مغول به ایران. از زبان کارشناسان!!!!

چقدر شیرینید شما؟؟؟
محمد
Iran, Islamic Republic of
ازاین پس هر کسی فکرجدیدی داشته باشد یا به نظام نقدی وارد کند، احمدی نژادی است.
Iran, Islamic Republic of
محمود مردمی ترین سیاست مدار معاصر است.
Iran, Islamic Republic of
بعد از تروریست خواندن سپاه اپوزیسیون خارج نشین هم علیه آمریکا شد؟ اونوقت میشه بفرمایید چرا؟
من که همیشه گفتم خیلیها که ژست اپوزیسون دارن چه داخلی چه خارجی از جمله همین جناب کیروشی پور مهره های سازمان بوووووووووووق هستند!
Iran, Islamic Republic of
مدارک فساد اقتصادی علیه صدا و سیما؟ میگم چرا فردوسی پور بعد از 20 سال فلنگو بست
Iran, Islamic Republic of
سرباز سرافراز ایران احمدی نژاد
فیضیان
Iran, Islamic Republic of
خب حالا باشه
اگه دروغ بستن به طائب، شما بگید دروغه
Iran, Islamic Republic of
شیطان محمود را بوسیله مشایی منحرف کرد.
United Kingdom
درود بر احمدی نژاد اصولگرا اصلاح طلب هر دو هم ضد انقلاب و هم ضد مردم
حسین ف
Iran, Islamic Republic of
من سال 96 در ستاد رئیسی کار کردم و به او رای دادم . اگر سال 1400 احمدی نژاد به هر دلیلی نیاید پای صندوق نخواهم آمد والسلام
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
Romania
نشخوار چیزهایی که سایت منتسب به سپاه می نویسد برای شما جز بی ابرویی بیشتر نمی اورد.فقط عدالتم ارزو است که احتمال زیاد این ارزو را تازنده ایم محقق نخواهد شد.همه در باره این ادم و دم و دستگاهش دروغ می گویند فقط شما راست می گویید.زنده باد احمدی نژاد که نمی گزارد شما هرکاری می خواهید بکنید و گند ان در نیاید.حق دارید از دستش عصبانی باشید اما به قول امام که در مورد امریکا گفت در این عصبانیت بمیرید.
رسول
Iran, Islamic Republic of
بجای این مقاله ها سفارشی بابررسی این موارد ومحاکمه مفسدان دل جبهه انقلاب رو خوشحال کنید که خودی هارم شماها دل زده کردید
ممد
United States
رئیس جمهور آینده قطعا احمدی نژاده!!!! خوب از خودش اپوزسیون ساخت!!!!! یا اپوزیسیون درستش کردند برای همین مواقع!!!!! همه هم عاشق یارانه!!!!!
United States
الکی جوندیدبابا بریدمصاحبشوبخونید
وقتی توکاردخالت کنندهمین میشه دیگه
اینم بچسبونیدبه احمدی نژادددددد عجب آدمای کث....یدشما جهانی‌ها
حذف فردوسی پورهم حتما جزپروژه همون دستگاه بوده که به مدیرش القاشده بوده
اختلاف بنداز و حکومت کن
Iran, Islamic Republic of
تحلیل آبکی شما هم مصداق همان "اختلاف بنداز، حکومت کن" است...
شما می خواهید بین جریانات افشاگر و به حق و مظلوم (از سرافراز گرفته تا سعید قاسمی و ضرغامی و احمدی نژاد و رحیم پور و قالیباف و ...) اختلاف بندازید، تا ظلم ها و خودسری هایی را که آن نهاد امنیتی پشت نقاب حکم از بالاترین مقام کشور که آن هم مظلوم واقع شده، ادامه دهد و شما مواجب بگیرها هم به مجیزگویی تان ادامه دهید...
هر چند که جرآت انتشار چنین افشاگری هم ندارید...
م
Iran, Islamic Republic of
شما پوپولیسم ترید.درد مشکلات مردم کجای سایت شماست.
Iran, Islamic Republic of
وو.....
Iran, Islamic Republic of
یک عده هنوز با امدن حتی نام دکتر احمدی نژاد دارند می سوزند . اینها فقط باید اب یخ رو دقیقا بریزند وسط اونجایی که داره می سوزه .
Iran, Islamic Republic of
درود و سلام خدا بر دکتر احمدی نژاد عزیز .
نادری
Iran, Islamic Republic of
مگه شخص طایب, کلیت سپاهه که اگه اسمش آورده بشه سپاه زیرسوال بره
اونم یه انسانه که دارای اشتباهاته,
هیچوقت بن مایه حرفای احمدی نژادو نفهمیدید و نخواهید فهمید


دست بردارید از حرفای صدمن یه غاز
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
درودبراحمدی نژاد
Iran, Islamic Republic of
مي گم اگه احمدي نژاد نبود شما مي خواستي درباره چي حرف بزني مردم زير بار گروني كمرشون خم شده اون وقت داري اين آسمان ريسمون مي كني متاسفم
Iran, Islamic Republic of
درود بر دکتر احمدی نژاد مظلوم
یک دوست
Iran, Islamic Republic of
خدا رو شکر که هر بار.... خواستند علیه نظام و سپاه اقدامی کنند بدجور رسوا شدند. ...
م ک تمتدذن
Iran, Islamic Republic of
هیچکس مثل احمدی نژادپاکدست نبود وهیچکس مثل ایشان جهادی برای کشور کارنکرد گرچه 4ساله دوم یک مقدارحاشیه داشت انهم به واسطه سادگی که فکر میکرداگر روشنگری بکند مردم وبالادستی ها پشتش درمی ایند.همین شدکه به محض سرشاخ شدن باگزوه مرگ باعث شد که موانع متعدد برسرراهش ایجادکنند ونگذارند اونگونه که میخئاست مردم رابه رفاه وارامش برساند.مردم عوام پاکدل خوب میدانند که چه کسی برایشان کارکرد وچه کسی خیانت وحالا ادای دلسوزان رادرمی اورد.یکم ازخدا وروزحساب وکتاب اگربترسید خوب میدانید که شما چه کردید واوچه کرده.خداکند دوره بعدی کسی مسول کشورشود که مانند احمدی نژادآزلدمرد وتلاشگربی توقع باشد آنوقت خداوند هم به تلاشهای اوبرکت عطا میکند ایشااله تعالی....
Iran, Islamic Republic of
یک تار موی دکتر احمدی نژاد به تمام دولت فعلی ارزش دارد . علی برکت الله .