دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - 3 Aug 2020
 
۱
۱

قیمت مرغ همچنان در کانال ۱۱ هزار تومان

يکشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۹
کد مطلب: 684855
حجت گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۸ هزار و مرغ آماده به گرم در خرده فروشی‌ها ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان است.
قیمت مرغ همچنان در کانال ۱۱ هزار تومان
به گزار جهان نيوز، عظیم حجت عضو هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۷ هزار و ۹۰۰ تا ۸ هزار و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۰ هزار و ۸۰۰ تا ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان است.
 
وی با بیان اینکه قیمت فروش مرغ در یک هفته اخیر با ضرر و زیان تولیدکنندگان همراه بود، افزود: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، استمرار این روند ضربه مهلک به تولید صنعت مرغ گوشتی وارد خواهد کرد.
حجت قیمت مرغ در ماه رمضان را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به کشش تقاضا برای خرید مرغ در ماه رمضان پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ به نرخ منطقی خود که ۱۴ هزار تومان است، برسد.

این مقام مسئول نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری را ۹ تا ۹ هزار و ۵۰۰ و مرغ گرم در خرده فروشی‌ها را ۱۴ هزار تومان اعلام کرد و افزود: فروش مرغ با نرخ‌های کنونی بیانگر زیان حداقل یک هزار و ۵۰۰ تومانی مرغداران در فروش هر کیلو مرغ است.

وی ادامه داد: با توجه به فروش مرغ کمتر از نرخ مصوب از پشتیبانی امور دام انتظار می‌رود که جهت ذخیره سازی اقدام به خرید مرغ با نرخ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان از مرغداران کند تا زیان تولیدکنندگان کاهش یابد.

حجت با بیان اینکه قیمت نهاده‌های دامی در بازار همچنان ۲ نرخی است، اظهار کرد: اگرچه نرخ مصوب هر کیلو ذرت یک هزار و ۳۵۰ و کنجاله سویا ۲ هزار و ۳۵۰ تومان است، اما در بازار آزاد هر کیلو ذرت با نرخ یک هزار و ۷۰۰ تا یک هزار و ۸۰۰ و کنجاله سویا ۴ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسد که این امر نشان می‌دهد که ۵۰ درصد نهاده‌های دامی با نرخ مصوب و مابقی با نرخ آزاد در اختیار مرغداران قرار می‌گیرد.

به گفته وی، با توجه به اختلاف چشمگیر قیمت مصوب نهاده‌های دامی با بازار آزاد، نرخ کنونی مرغ با قیمت واقعی فاصله معناداری دارد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی در پایان آزاد شدن صادرات مرغ را یکی از راهکار‌های تنظیم بازار دانست و گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید و نوسان نرخ نهاده‌های دامی از ستاد تنظیم بازار تقاضا داریم که براساس هزینه تمام شده تولید نرخ مصوب مرغ را اعلام کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
نرخ منطقی !...