سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - 15 Oct 2019
 
۰
۴

میزان تسهیلات ساخت مسکن تعیین شد

شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۳
کد مطلب: 684717
انارکی گفت: سقف تسهیلات ساخت واحد مسکونی در تهران را به ۱۷۰ میلیون تومان به ازای هر واحد افزایش داده‌ایم.
میزان تسهیلات ساخت مسکن تعیین شد
به گزارش جهان نيوز، ابوالقاسم رحیمی انارکی، مدیرعامل بانک مسکن  گفت: به منظور رونق بخش مسکن یازدهم اردیبهشت از بسته‌ای رونمایی کردیم که بر مبنای آن به فضا‌های جدیدی وارد خواهیم شد که تاکنون یا وارد نشده و یا کمتر وارد شده بودیم.

وی افزود: پیش از این به منظور تنظیم و عرضه تسهیلات در حوزه‌های ساخت و خرید از سقف‌های تسهیلاتی استفاده می‌شد، اما در بسته جدید، سعی می‌کنیم از سایر پتانسیل‌هایی که تاکنون کمتر استفاده شده است، استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه سیاست گذاری کنونی در قالب مصوبات شورای پول و اعتبار بیشتر بر بخش عرضه توجه دارد، بیان کرد:  سقف تسهیلات ساخت واحد مسکونی در تهران را حداکثر ۱۷۰ میلیون تومان به ازای هر واحد افزایش داده ایم در حالی که این عدد پارسال ۱۱۰ میلیون تومان بود و امسال ۶۰ میلیون تومان به منظور عرضه مسکن این مبلغ اضافه شده است. همچنین در مراکز استان‌ها این عدد ۱۶۰ میلیون تومان است و در سایر شهر‌ها ۱۳۰ و در مناطق کمتر توسعه یافته نیز سقف این تسهیلات به ۱۱۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: تا پیش از این از سقف‌های تسهیلات ثابت استفاده می‌کردیم؛ یعنی همه متقاضیان دهک‌های سوم تا هفتم که گروه هدف ما هستند از سقف تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی استفاده می‌کردند در حالی که در بسته جدید پیشنهاد داده ایم که بر اساس قدرت خرید و توان بازپرداخت افراد، سقف‌های تسهیلاتی به صورت متغیر تعیین شود و افراد بر اساس قدرت خرید و بازپرداخت اقساط خود بتوانند از تسهیلات متناسب با شرایط خود استفاده کند که اجرایی شدن این پیشنهاد نیازمند مصوبه شورای پول و اعتبار است.

وی افزود: مبلغ تسهیلات ۱۷۰ میلیون تومانی در اختیار بانک مسکن است و آنچه در اختیار بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار است، چیزی است که در حوزه تقاضا قرار می‌گیرد؛ بنابراین عرضه با بانک مسکن است.

رحیمی انارکی تصریح کرد: مجموعه سیاست اعتباری ما بر این است که تسهیلات ساخت را در اختیار واحد‌هایی قرار دهیم که الگوی مصرف را رعایت می‌کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
چراغ سبز جدید برای افزایش دوباره قیمت مسکن! شما اگر واقعا می خواهید قیمت مسکن را کنترل کنید سراغ راهکارهایی مثل آزادسازی زمین های مسکونی یا تسهیل در پروانه ساخت و امثال آن بروید. نه راهکارهایی برای دست کردن در جیب مردم! این خباثت های سیاسی و اقتصادی را دیگر همه مردم متوجه میشوند!
Iran, Islamic Republic of
یعنی گروه هدف شما که دهک سه تا هشت است و حقوق حداقلی بین یک میلیون و چهارصد تا دو نیم میلیون تومان دارد قدرت پرداخت اقساط این وام های پرداختی شما را دارد؟ بعلاوه هزینه های اصلی مسکن! خدا یا ما را از دولت مردان ظالم و بی تدبیر نجات بده!
Iran, Islamic Republic of
مردم با درامد فعلی از کجا بیاورند قسط بدهند....
Iran, Islamic Republic of
اخه برادر عزیز 170 شما بدید بر فرض محال 200 هم من دارم 370 تومن کجای تهران خونه می دن . 370 تقسیم بر متری 12 میلون . یه خونه 30 متری به شما می دن . 170 تومن شاید اگر بگردیم یه 207 صندوقدار به ما می دن . تازه با حقوق های چن ماه عقب افتاده 2 تومنی چطور قسط 1700 بدیم . تازه 3 نفر هم ضامن کارمند رسمی .