سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - 20 Aug 2019
 
۱
۵۷
روحانی در جمع معلمان:

۲۸ استان درگیر سیل بودند/ از ۱۲ ظهر تا ۱۲:۳۰ شب مشغول تلفن زدن بودم/ نمی‌دانستیم با کدام استاندار تماس بگیریم/ در برجام بزرگ‌ترین تضمین را گرفتیم

شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
کد مطلب: 684650
رئیس جمهور گفت: اگر در ماه مبارک رمضان افزایش فضای دلدادگی به حق است و توجه به آسمان هاست و یاد مستمندان است و ماه تعاون و همکاری و برادری و افطار و کنار هم قرار گرفتن است و ماه رمضان ماه فهم و درک قرآن برای مسیر هدایت است همه اینها در یک حدی در کلاس مدرسه هم می تواند باشد و قاعدتاً هست.
۲۸ استان درگیر سیل بودند/ از ۱۲ ظهر تا ۱۲:۳۰ شب مشغول تلفن زدن بودم/ نمی‌دانستیم با کدام استاندار تماس بگیریم/ در برجام بزرگ‌ترین تضمین را گرفتیم
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در مراسم نکوداشت «یکصد سال تربیت معلم در ایران» که در سالن اجلاس برگزار شد، بیان داشت: یکی از دلایل عظمت ماه رمضان علاوه بر فضیلت های ذاتی‌اش نزول قرآن در این ماه است.

وی ادامه داد: قرآن کتاب هدایت انسان‌ها در مسیر سعادت بشریت است یکی از دلایل عظمت ماه رمضان شب قدر است که لیله القدر خیر من الف شهر است رئیس جمهور اظهار داشت: می‌خواهم بگویم همه ویژگی‌های بزرگی که در ماه رمضان است که ماه صیام، صبر، عبادت، بهار قرآن، ماه نزول قرآن و ماه شب قدر است همه این ویژگی ها به یک نسبتی در مدرسه و کلاس و تربیت و تعلیم و تربیت معلم هم وجود دارد.

وی گفت: اگر در ماه مبارک رمضان افزایش فضای دلدادگی به حق است و توجه به آسمان هاست و یاد مستمندان است و ماه تعاون و همکاری و برادری و افطار و کنار هم قرار گرفتن است و ماه رمضان ماه فهم و درک قرآن برای مسیر هدایت است همه اینها در یک حدی در کلاس مدرسه هم می تواند باشد و قاعدتاً هست.

روحانی خاطر نشان کرد: کلاس درس کلاس علم و تربیت است. تمام معلمین هم معلم هستند و هم مربی؛ تمام معلمین، مربیان جامعه ما هستند بعضی از معلمین و دبیران در مدرسه محبوب هستند محبوبیت معلمان عین هم نیست کمی متفاوت است بعضی خیلی محبوبیت دارند آنکه خیلی محبوب است ممکن است معلم ریاضی باشد آن معلم ریاضی است که می تواند مربی خوبی باشد اخلاق، سخن، و لبخندش نحوه برخورد و تعامل با دانش آموزان می تواند تربیت کننده باشد.

رئیس‌جمهور با اشاره به خاطراتی از زمان مدرسه خود گفت: کلاس درس باید کلاس برکت، مرحمت و مغفرت باشد. کلاس درس می تواند برای معلم شب قدر باشد اگر معلمی با رفتارش اخلاقش با تعلیم اش یک نفر را هدایت کند و اگر کلاس درسی باشد که معلم بتواند روح نوجوان و دانش آموز را به سمت خدا متحول کند این کلاس ارزش شب قدر دارد.

رئیس قوه مجریه تصریح کرد: شب قدر درست است که یک شب است و برای ما نا مشخص اما در آن شب ملائکه رحمت آسمان، نازل می شود. عبادت شب قدر به اندازه همه عمر است تقریباً کلاس درسم می تواند اینطوری باشد.

رئیس جمهور با اشاره به ارزش حراست یک سرباز از کشورش خاطرنشان کرد: یک سربازی دم مرز شب را به صبح آورد و از مرز جغرافیایی کشورش حفاظت کرد. پیغمبر در این باره می فرماید شب او را از شب قدر بالاتر است. معلم همان کسی است که از مرزهای فرهنگی کشور حراست و حفاظت می‌کند و از وضعیت مرزهای اخلاق کشور حراست و حفاظت می کند.

وی تاکید کرد: معلم خوب و معلم وظیفه شناس و معلم ایثارگر و فداکار می تواند یک کلاس درس و یک جمله اش به اندازه شب قدر در پیشگاه خداوند ارزش داشته باشد. اجر شما با معلمان و جایگاهتان جایگاه ویژه است و با هیچ وسیله مادی قابل جبران نیست. اگر یک معلمی تمام طلای کشور را در اختیارش بگذارند باز هم ارزش کارش بالاتر است.

روحانی اظهار داشت: خداوند معلم است، پیامبر معلم است، جایگاه معلم جایگاه ویژه ای است و شاید بهترین نمونه معلمان همان مرد بزرگی باشد که به یاد شهادت او روز معلم را نامگذاری کردند یعنی علامه شهید مطهری، شهید رجایی شهید باهنر شهید بهشتی این بزرگان ما.

وی گفت: علامه مطهری جزو شخصیت‌های کم‌نظیر است. ما بزرگانی مثل امام را داشته ایم ولی مطهری هم جزو استثناء های تاریخ روحانیت و دانشگاه بود. مخلص و دلسوز بود. واقعاً مداوم نظاره‌گر می کرد که کجا اشکال دارد و کجا شبهه وجود دارد و کجا ذهن جوانان را دارند منحرف می‌کنند که برای او مقاله بنویسد کتاب بنویسد یا سخنرانی کند .من نکات زیادی را از شهید مطهری یاد گرفتم.

روحانی بیان داشت: بهترین الگو برای همه معلمین و اساتید سراسر کشور اخلاق رفتار شیوه کار تلاش و فداکاری علامه شهید مطهری است. هنوز هم می‌بینید که کتاب‌های شهید مطهری نو است. بعد از شهید مطهری و شهید بهشتی جایگزین کردن برای آنها بسیار سخت و مشکل بود. بهترین عزیزان ما را از ما گرفتند که حساب شده بود.

رئیس جمهور اضافه کرد: حوادث داخل کشور ما به ما آموخت که معلمین و مدارس یک وظیفه بزرگی را در برابر حوادث طبیعی غیرمترقبه کشور دارند ما در این دولت دوازدهم بالاترین زلزله تاریخ ایران را دیدیم بزرگترین سیل تاریخ ایران را هم دیدیم. در برخی روزها ۲۸ استان کشور درگیر شدند و نمی‌دانستیم با کدام استاندارد تماس بگیرید با این استاندارد تماس می‌گرفتیم استان دیگر سیل می‌آمد با آن تماس میگرفتیم جای دیگر سیل می آمد. برای تماس با استاندار استان های درگیر سیل از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۲:۳۰ شب مشغول تلفن زدن بودم ، یعنی در چنین شرایطی بودیم.

رئیس جمهور ضمن تاکید بر این که نظام آموزشی ما نیاز به تحول دارد گفت: فرزندان جامعه ما باید روحیه و شناخت لازم را راجع به تحولات جامعه پیدا کنند که این کار؛ کار معلمان است. امروز ما مواجه شدیم با تحریم سخت خارجی و دانش آموزان باید بدانند این چیست چه کسی باید به دانش آموز بگوید. شما (معلمان) ۱۴ میلیون امانت دارید وخودتان یک جمعیت حدود ۹۰۰ هزار نفری هستید هر دانش آموز اگر در کلاس چیزی را بفهمد روی پدر و مادر بی‌تأثیر نیست.

روحانی با طرح این پرسش که تحریم یعنی چه؟ اظهار داشت: مبنای اولیه این تحریم این بود که کشورهای قلدر جهان آمدند در ذهن جامعه بشری کردند که ایران کشوری خطرناک و دنبال ساخت بمب اتم است و با این بمب اتم می‌خواهد برخی از کشورها را با خاک یکسان کنند. این یک خطر بزرگ است هم از اینجا نشأت گرفت ایران و انقلاب هراسی.

وی تصریح کرد: گفتند ایران یک مجموعه خطرناک است و ما را شورای امنیت بردند. در شورای امنیت ما را تحریم کردند و بدترین قطعنامه تاریخ شورای امنیت که همان قطعنامه ۱۹۲۹ بود را علیه ایران تصویب کردند که در این قطعنامه ما را تا مرز جنگ پیش بردند.


رئیس جمهور بیان داشت: از ابتدای که دولت یازدهم آمد، سخنانمان با مردم این بود که امکان دارد که هم ما علم اتم و هم فناوری اتمی داشته باشیم و هم به دنیا اعتماد دهیم که ما برای شما خطرناک نیستیم، این عنوان که هم سانتریفیوژ می‌تواند بچرخد و هم اقتصاد کشور را که این شعار اصلی من در تبلیغات انتخاباتی بود.

وی اضافه کرد: مردم آمدم رای دادند؛ اینکه چرا رای دادن وارد آن نمی شوم اما یکی از دلایلش این بود که مردم رای دادند و گفتند ان‌شاءالله این دولت با زبان دیپلماسی، منطق و استدلال می تواند دنیا را از این تصمیم غلطش برگرداند و شرایط کشور را عادی کند.

روحانی اظهار داشت: ما با این صحنه وارد مذاکرات شدیم. در ۱۰۰ روز اول دولت یازدهم توانستیم توافق موقت را انجام دهیم که معروف به توافق ژنو شد. توافق اجمالی با دنیا انجام دادیم و بخش بزرگی از پول‌های بلوکه شده ما هم آزاد شد و هر ماه ۷۰۰ میلیون دلار پول ما آزاد می شد و دیدید که ما دنبال آن بودیم که قیمت ارز را بالا ببریم جامعه می آورد پایین حریف نمی شدیم  ما می‌گفتیم ارز ۳۰۰۰ تومان اما مردم می گفتند ارز ۲۰۰۰ تومانی.

وی بیان داشت: رئیس بانک مرکزی می‌خواست این قیمت را بالا ببرد اما  ناتوان بود. چرا؟چون امیدی که مردم پیدا کرده بودند و دلاری که وارد کشور می‌شود و همه منابع داشت آزاد می شد. در مرحله دوم به سراغ توافق دائم رفتیم توافق دائما در سال ۹۳ امکان‌پذیر بود دو کشور تلاش کردند که این توافق به عقب بیفتد یا نشود یکی اسرائیل بود یکی عربستان.

رئیس قوه مجریه گفت: هم اسرائیلی‌ها به وین رفتن هم وزیر خارجه عربستان؛ نگذاشتن توافق که قرار بود دو روز بعد دائمی اجرا شود و آمریکایی‌ها هم یک بهانه‌ای آوردند. تقریبا ۶ الی ۷ ماه این مرحله عقب افتاد و بحث‌های بسیار پیچیده شد .

روحانی اضافه کرد: با یک مشکلاتی در دی ۹۴ توافق هسته اجرایی شد. توافق در بیست و ششم دی ماه سال ۹۴  با ۶ کشور بزرگ دنیا نهایی شد. این توافق به ما می‌گفت که تضمین ندارد ما می گفتیم این را در شورای امنیت سازمان ملل می‌بریم و قطعنامه الزامی می کنیم در کشور خیلی به ما می‌گفتند شما ساده هستید اما  ۵ روز بعد از این توافق به شورای امنیت رفت و با یک قطعنامه‌ای الزامی شد، یعنی همه دنیا این را امضا کرد .

رئیس جمهور تاکید کرد: بعضی از آدم هایی که دقیق نیستند می گویند چرا دولت ایران تضمین نگرفت، بزرگ‌ترین تضمین تاریخی را ما گرفتیم  این توافق به شورای امنیت سازمان ملل رفت و جامعه جهانی آن را تایید کرد وقتی این عملی شد شما تحول را در کشور دید.

وی گفت:  فروش نفت ما در روز ۱ میلیون بشکه اضافه شد و در عرض چند ماه به بالای 2 میلیون بشکه نفت رسید. توانستیم بازار نفت که خیلی ها می خواستند نگذارند را بگیریم. همه شرکت ها به ایران هجوم آوردند، آنقدر صف بود هتل های تهران جا نبود، عده ای که مخالف برجام بودند نیز خیلی عصبانی بودند و شب خوابشان نمی برد و می گفتند که چرا این همه به تهران می آیند و صف بستند مگر چه خبر است؟

روحانی افزود: برای اینکه مردم بدانند، حدود صد میلیارد دلار اعتبار بانک ها و شرکت های بزرگ جهانی نسبت به ایران تعهد کردند، یعنی می توانست همه تولید و توسعه کشور را متحول کند.

وی ادامه داد: عصبانیت تندروهای آمریکا، اسراییل و عربستان البته یکی دو کشور دیگر هم هستند که خیلی قابل ذکر نیستند، با همه توان راه افتادند و به آمریکایی ها گفتند شما اول بنا بود نگذارید ایران کار هسته ای انجام دهد، تسلیم شدید، ایران که کار هسته ای خودش را انجام می دهد، نطنز و فوردو که کار می کنند. شما که بنا بود درب فوردو را برای همیشه تخته کنید که نتوانستید، قرار بود سانتریفیوژ را جمع کنید این را هم که نتوانستید. شما بنا بود در زمینه R&D و توسعه و تحقیق جلوی ایران را بگیرید که تسلیم شدید و قبول کردید که ایران IR6 و IR8 بسازد. پس شما چه کردید و چه قدمی انجام دادید؟

رئیس جمهور افزود: تبلیغ کردند که آمریکا بدترین توافق تاریخی را با ایران انجام داده و این جماعتی که امروز در آمریکا سر کار آمده اند در همان دوره انتخابات شروع کردند و گفتند که اگر ما پیروز شویم این توافق را از بین می بریم. پول انتخابات تبلیغات انتخابات را هم عربستان هم اسراییل هم یهودی های آمریکا و هم تندروها و نژادپرست ها انجام دادند، زیرا دیدند که یک پیروزی بزرگ و عظیمی را ایران به دست آورده است.

روحانی گفت: مقامات این دوره پس از انتخابات گفتند از برجام خارج می شوند آنها می خواستند سایر کشورهای عضو را نیز با خود از این توافق خارج کنند. آنها استدلال می کنند که برجام سه نقص دارد؛ اول آنکه ساخت موشک آزاد است و ایران می تواند به موشک سازی خود ادامه دهد دوم آنکه بعد از چند ایران پس از چند از توافق بطور ازادانه برنامه هسته ای خود را ادامه می دهد و سوم آنکه راجع فعالیت منطقه ای ایران هیچ زده نشده است و ایران در تمام منطقه حضور دارد.
رییس جمهور گفت: در مورد این استدلال ها و موضوعات رفتند ۶ ماه با اروپایی ها کار کردند مذاکره کردند اما نتوانستند راه به جایی ببرند.

روحانی اظهار داشت: آمریکایی‌ها ناچار شدند تنهایی از برجام خارج شوند. این کار سختی برای آمریکا بود، آمریکا می‌خواست با اروپا، روسیه و چین از برجام خارج شوند اما حریف نشد و بعد آمدند به دنبال این تحریم‌های یکجانبه را علیه ایران وضع کردند. در این تحریم‌های یک جانبه، دولتها با آمریکا همراهی نکردند اما متاسفانه شرکت ها در برابر آمریکا تسلیم شدم.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امروز در برابر آمریکایی که عهد و پیمان خودش را زیر پا گذاشته و بر خلاف همه مقررات بین المللی به شرکت‌ها و بانک‌ها فشار می‌آورد که با ایران کار نکنند و نفت ایران را نخرند. هدف نهایی آمریکا این است که  ایران با عظمت و ایران مستقل و ایران تاثیرگذار در منطقه و جهان برای آمریکایی‌ها غیرقابل تحمل است.آمریکا یک ایران می خواهد شبیه چهل سال پیش؛  به ما کمک کند به شرط اینکه ما تسلیم باشیم.

وی گفت: اساس انقلاب ما برای استقلال بود و برای این بود که با رای مردم، کشور اداره شود نه با فشار دیگران. برای این کار چند کار را آمریکا انجام می دهد اول می‌خواهد ارز ایران را کاهش دهد اگر کاهش دهد باید نیاز به ارزش هم کاهش پیدا کند اینها دنبال این بودند که ارز را بالا ببرند و قیمت های عجیب و غریبی در ذهنشان بود ما باید چه کار کنیم ما باید درآمد ارزی مان را اضافه کنیم و مخارج ارزی مان را کم کنیم هیچ راه دیگری وجود ندارد.

روحانی بیان داشت:  الان چهار سال است که گندم وارد نمی‌کنیم. قبلاً در یک مقطعی ۶ میلیون تن گندم وارد کردیم و بزرگترین وارد کننده گندم در دنیا بودیم در همان سال اولی که در دولت یازدهم امدیم ما ۶ میلیون تن گندم وارد کرد .  امسال گندم زیادی می‌توانستیم صادر کنیم یک مقداری سیل صدمه زد و انشالله گندم به اندازه نیاز داریم و برای خرید نیازی نداریم.

رئیس جمهور تاکید کرد: ما در روز، ۱۲ میلیون لیتر گازوئیل وارد می‌کردیم اما امروز گازوئیل وارد نمی‌کنیم و می‌فروشیم و صادر می‌کنیم. ما روزی ۶ تا ۷ میلیون لیتر بنزین وارد می‌کردیم اما امروز بنزین وارد نمی‌کنیم و در بنزین خودکفا هستیم. یک مقداری مردم اگر در مصرف آن صرفه جویی کنند حتی می‌توانیم صادر هم بکنیم.

رییس قوه مجریه تاکید کرد : باید درآمد ارزی کشور را نیز باید افزایش دهیم سال گذشته حدود ۴٣ میلیارد دلار درآمد ارزی غیرنفتی و تقریبا به همین اندازه درآمد نفتی داشتیم. آمریکایی بدنبال کاهش درآمدهای نفتی و غیرنفتی ما هستند؛ ما باید با افزایش تولید و صادرات محصولات کشور و ذخیره کردن و فروش فرآورده در مقابل توطئه های آمریکا و تلاش آنها برای جلوگیری از فروش نفت بایستیم.

 روحانی همچنین با تأکید بر اینکه آمریکا برای زمین زدن جمهوری اسلامی ایران به دنبال اختلاف‌افکنی و چنددستگی در کشور است تا با هم بجنگیم و علیه هم پرونده‌سازی نماییم، تصریح کرد: الان مقداری وضع در این حوزه در کشور بهتر شده اما تا نقطه مطلوب فاصله داریم و متأسفانه برخی باور ندارند که ما در جنگ سیاسی، اقتصادی و روانی با آمریکا هستیم و همه باید به این باور برسیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: شما معلمان و استادان وظیفه بزرگی در این موضوع بر دوش دارید و البته شما نیز بر سر ما منت دارید و فحاشی‌های داخلی نباید خریدار داشته باشد و آمریکایی‌ها باید بدانند که از این طریق نمی‌توانند به ما آسیبی برسانند.

روحانی با بیان اینکه راهی جز امید به آینده و اتحاد نداریم، تأکید کرد: جنگ امروز با آمریکا جنگ در امید است که می‌خواهند امید ما را بشکنند و ما باید امید آنها را بشکنیم. آنها می‌خواهند امید را از ما بگیرند و ما باید با این حربه آمریکایی‌ها مقابله کنیم و من از آینده نظام، کشور و جوانان کاملاً مطمئن هستم.

رئیس جمهور ادامه داد: اگر آموزش و پرورش، تولید، مهارت، وحدت و امید را در جامعه بالا ببرد، قطعاً پیروز هستیم و البته در هر جنگی زحمت، زخمی و شهید وجود دارد؛ ما آغازگر جنگ نبودیم، اما ایستادگی می‌کنیم و مطمئن هستیم در جنگ امید، پیروز میدان هستیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


محمد
Iran, Islamic Republic of
استاندارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
سلام
Iran, Islamic Republic of
...
Canada
...
هاشمی
United Arab Emirates
اگه تضمین گرفتید چرا آنها را وادار نمی کنید به تعهداتشان عمل کنند
این چه تضمینی است که کار آئی ندارد
Iran, Islamic Republic of
بزرگترین تعهد یا بزرگترین تضمین
چون اعضای شورای امنیت هیچ تعهدی به اجرای قطعنامه برای خودشون ندارن ، چون حق وتو دارن
تضمین رو باید در مذاکرات منجر به فرجام می گرفتید مث اجرای تعهدات بصورت بند به بند و متعادل و متناظر نه اینکه بصورت غیرقانونی و بدون تصویب در داخل مطابق قانون اساسی این معادله تقریبا یکجانبه را در شورای امنیت به تصویب برسانید
Iran, Islamic Republic of
اعتراف به غضب خداست این حرف
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی تنها افتخار دولت شما در این ۶ سال مذاکره با کدخدا بود و کنترل تورم بود!!! اما نتیجه مذاکره فقط از بین رفتن دستاوردهای هسته ایی شد که بواسطه آن غرب پای میز مذاکره آمد و از بی تدبیری ، دولت شما رکوردار تورم و رکود شد.
Iran, Islamic Republic of
اخرشم بخار شد ابها يا داخل زمين فرو رفت و ماندند هزاران سيل زده با وعده تو خالي
Iran, Islamic Republic of
بلوف درماني
Iran, Islamic Republic of
داستان درماني
سرور
Iran, Islamic Republic of
خاطره درمانی.
Iran, Islamic Republic of
...
وزوزخان
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
از کنسل کردن فوری تعطیلات و بازگشت سریع به تهران ..... همه چیز معلومه
Mehdi
Australia
...
علی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
قیمت گوشت قرمزازفروردین 1397 تاکنون در سراسرکشورغیرقانونی است.
Iran, Islamic Republic of
دولت روحانی چرا تاکنون نتوانست از طریق فضای مجازی مشکلات اقتصادی مردم، کشور و... را حل کند.
دولت روحانی ازهمه جانبه ازفضای مجازی حمایت می کند.
مردم درسراسرکشور ازبحران اقتصادی رنج می برند متاسفانه دولت روحانی هنوز بی خیال است ...
دولت روحانی تاکنون نتوانست مشکلات بیکاری جوانان را حل کند.
Iran, Islamic Republic of
فشارهای اقتصادی به خاطر ناتوانی دولت روحانی ایجاد مشکلات برای مردم و کشورشد.
ناتوانی نیست ناتوان نشان دادن است....
Iran, Islamic Republic of
مشکلات اقتصادی مردم به خاطرناتوانی، کوتاهی، بی مدیریتی، بی نظارتی، بی نظمی و سکوت دولت، دولتمردان، مسئولان و نمایندگان مجلس بوده است، نه ترامپ
Iran, Islamic Republic of
مشکلات مردم هیچ ارتباطی به ترامپ ندارد.
Iran, Islamic Republic of
دولت روحانی حتی درکنترل قیمت پیاز هم توانی ندارد.
Iran, Islamic Republic of
توافق سیاسی هسته ای(که در واقع عمدتا محدودیت های ایران بود) پیوست قطعنامه شورای امنیت شد.اگر قطعنامه شورای امنیت تضمین بود چرا امریکا از روزهای اول به جای عمل به تعهدات بر تحریم های ایران افزود؟و چرا بعدا از برجام خارج شد؟و چرا اروپا برجام را اجرا نکرد؟این چه تضمینی است؟!
خخ
Iran, Islamic Republic of
امضاء جان کری تضمین بود !!!
uu
Iran, Islamic Republic of
سال 1400 کجایی دقیقا کجایی کی میایی!!!!!!
...
Iran, Islamic Republic of
اینقدر ناله کردی بابا از خیر رفاه گذشتیم اگر مشکلت این حقوق معلمان است خواستی کم بکن
وزوزخان
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
خسته نشی حسن نکشی خوددتو حیفی!
تا1400 با روحانی عزیز
United States
....
..
یک زمانی قرار بود برجام در مدارس تدریس شود الان هم میگوید تحریم را به دانش آموزان توضیح دهیم!! نمی شود بجای این همه دور زدن، دشمن را به آنها بشناسانیم؟؟؟!!
این بابا هنوز هم به آمریکا امید داره!! می بینی؟؟ آدم چی بگه آخه؟؟ واقعا چی بگه؟!!
اینکه بنزین و گازوییل وارد نمی کنیم چون پالایشگاه ساخته شد. کی و چه کسانی آنها را ساختند؟!! کار دیگران را مصادره نکن حسن جان.
در عصری که کشورهای بزرگ اقتصادی در حال عبور از دلار هستند شیخ ما از انبار کردن دلار بدون پشتوانه دشمن خبر میدهد!!!
Iran, Islamic Republic of
....شما نباید تلفن بزنی باید اطلاعات سریع و آنلاين بیاد رییس جمهور باید در این موارد سریع اقدام کنه نه تلفن بزنه اطلاعات تازه بگیرد .....
جواد
...
علی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
محمد خداجو
Iran, Islamic Republic of
یعنی حقا و انصافا اینها معتقدند که اگر آن فرد از حزب دموکرات رئیس جمهوری امریکا می شد، می نشست و تما شا می کرد تا ایران از منافع برجام منتفع شود؟؟؟؟!!!!!...
Iran, Islamic Republic of
...
علی
United States
...
حسن
Iran, Islamic Republic of
...
جناب خان
Iran, Islamic Republic of
بزرگترین تضمینننننننننن...!!!!؟؟؟؟
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
....
حامد
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
امریکا از برجام خارج شد.بنا به اظهار آقای عراقچی ستانده ما از برجام نزدیک به صفر است و طبق اظهار آقای ظریف اروپا 10درصد تعهدات خود را انجام داد.
سوال:دولتمردانی که همه چیز را به برجام گره می زدند و هنوز از FATFنمی گذرند و مثلا مدعی اند که باFATFمراودات بانکی ایران حل می شود نباید بخاطر اشتباهات قبلی از ملت ایران عذرخواهی کنند و نباید از دادن امتیازاتی مانند دادن اطلاعات مالی کشور به نهاد مدعی مبارزه تروریسم FATF که رسما عضو دولت امریکا رییس آن است خودداری نمایند؟!
Iran, Islamic Republic of
باشه بابا برجام خوب بو.... ول کن تو رو به حضرت عباس برجام رو.. آدم از ناموسش اینقدر دفاع نمی کنه که تو داری از برجامچای دفاع میکنی
Iran, Islamic Republic of
خلاصه اینکه بزرکترین تضمین را روحانی و تیم به اصطلاح خودش برندش به 1+5 دادند . ....؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
ترامپ نشان داد که تضمینی که شما گرفته بودین یعنی کشک! تضمین واقعی، قدرت نظامی، سیاسی و اقتصادیه
من نکات زیادی را از شهید مطهری یاد گرفتم. ...
Iran, Islamic Republic of
...