کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

وزیر مسکن: مردم پس‌انداز کنند

8 ارديبهشت 1398 ساعت 16:31

تنها نباید به صرف احداث خانه اکتفا کنیم، بلکه باید تسهیل‌گری و فراهم کردن زمینه برای خانه‌دار شدن مردم را انجام دهیم. اسلامی افزود: باید به مردم محیط زندگی تحویل دهیم، نه اینکه فقط به یک سرپناه اکتفا کنیم.


به گزارش جهان نیوز، محمد اسلامی، دیروز در حاشیه افتتاح ۵۱۲۷ واحد مسکن پردیس و برنامه اقدام ملی در تولید و عرضه مسکن در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس که پرسید، آیا با توجه افزایش قیمت مسکن همچنان توصیه می‌کنید که مردم با پس‌انداز صاحب مسکن شوند، گفت: صندوق پس‌انداز مسکن در گذشته به هر حال پوشش خوبی برای خرید مسکن داشته، اما باز هم مردم پس‌انداز کنند، چرا که بهترین راه برای خانه‌دار شدن است.

اسلامی افزود: با بلیت بخت‌آزمایی که نمی‌توان صاحب مسکن شد، به هر حال پس‌انداز بهترین روش است. وی با تأکید براینکه اعطای زمین به سازندگان و انتقال آن به خریدار بهترین راه برای متعادل کردن تولید و عرضه مسکن است، گفت: افزایش تسهیلات ساخت تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان و انتقال آن به خریدار می‌تواند به تولید و عرضه مسکن بسیار کمک کند.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به اینکه دولت اهتمام ویژه برای اتمام مسکن مهر دارد، گفت: نکته بااهمیت در بازار مسکن این است که تحولاتی که همواره در بازار رخ می‌دهد، تنها متأثر از بخش مسکن نیست و شرایط اقتصادی در این تحولات نقش دارد. اسلامی گفت: برنامه اقدام ملی در تولید و عرضه مسکن قطعاً می‌تواند به جریان تولید مسکن بسیار کمک کند و نقش بسیار مهمی در بازار و کاهش قیمت تمام شده مسکن خواهد داشت.

وی تأکید کرد: به هر حال نکته مهمی که وجود دارد است این است که ما بتوانیم قیمت تمام شده مسکن را با در اختیار گذاشتن زمین به انبوه‌سازان کاهش دهیم. اسلامی با اشاره به اینکه اعتقاد راسخی به خانه‌دار کردن مردم داریم، گفت: تنها نباید به صرف احداث خانه اکتفا کنیم، بلکه باید تسهیل‌گری و فراهم کردن زمینه برای خانه‌دار شدن مردم را انجام دهیم. اسلامی افزود: باید به مردم محیط زندگی تحویل دهیم، نه اینکه فقط به یک سرپناه اکتفا کنیم.


کد مطلب: 683848

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/683848/وزیر-مسکن-مردم-پس-انداز-کنند

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com