کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

اظهارات دو مدیرعامل درباره دیدار جنجالی

8 ارديبهشت 1398 ساعت 8:20

برنامه فوتبال برتر با موضوع بررسی بازی های لیگ برتر فوتبال از ساعت ۲۳:۲۸ شنبه شب آغاز شد و ۳ بامداد یکشنبه به پایان رسید.


به گزارش جهان نیوز، برنامه فوتبال برتر با موضوع بررسی بازی های لیگ برتر فوتبال از ساعت ۲۳:۲۸ شنبه شب آغاز شد.

در ابتدای برنامه خلاصه دیدار تیم‌های سپیدرود رشت و فولاد خوزستان پخش شد. این دیدار با برد ۲ بر یک فولاد به اتمام رسید.

افشین قطبی سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان میهمان برنامه بود و در مورد دیدارشان با تیم سپیدرود گفت: در ابتدای بازی با ۲ گلی که زدیم روی احساسات آن‌ها آب یخی ریختیم و بعد بازی را کنترل کردن تا از گلهایمان دفاع کنیم که موفق نیز بودیم.

میثاقی مجری برنامه فوتبال خطاب به افشین قطبی گفت که امشب می‌خواهد در مورد مسائل مختلفی صحبت کند قطبی نیز اعلام آمادگی کرد.

از بررسی حاشیه‌های دیدار پرسپولیس و سپاهان تا شکست استقلال مقابل پدیده در برنامه فوتبال برتر
 
قطبی در مورد اینکه چه شد که ایران بازگشت و به تیم فولاد پیوست گفت: عشق به وطن اولین دلیل بازگشت من بود. یک ایرانی که به مانند من در دوران جوانی کشورش را ترک کرده است من را درک می‌کند. ۵۵ سال سن دارم و دوست دارم در سال‌های پایانی کارم در کشورم حضور داشتم.

او در مورد اینکه برخورد خوزستانی‌ها بعد از حضورش در فولاد گفت: روز اول بی نظیر بود که مردم با آهنگ‌های عربی از ما استقبال کردند. به دتبال این هستیم باشگاه فولاد را با برنامه ریزی پیش ببریم و یک تیم قهرمان بسازیم.
دوران بسیار خوبی در ایران و تیم پرسپولیس و همچنین تیم ملی ایران پشت سر گذاشتم.

او در مورد رفتنش از ایران گفت: زمانی که به همراه تیم در جام ملت‌ها حضور داشتیم تیم یکدستی داشتیم، اما بعد از اتمام تورنمنت حرف‌های دیگری می‌شنیدم. در مرحله حذفی به تیم کره‌ای خوردیم که شرایط بسیار خوبی داشتیم و همیشه دیدار این ۲ تیم با یکدیگر بسیار نزدیک است و در آن دیدار شکست خوردیم.

در ادامه آیتمی از تیم سپیدرود و حضور نادر دست نشان در این تیم و تلاش برای بقا در لیگ پخش شد.
قطبی گفت: فارسی حرف زدن برای من هنوز سخت است، چون انگلیسی فکر می‌کنم گاهی اوقات نیاز دارد ترجمه کنم برای خودم.

او در مورد حضورش در تیم فولاد گفت: هدف شخصی من گرفتن سهمیه برای آسیا بود، اما نتوانستیم بازیکنان مورد نیازمان رل جذب کنیم و بازی‌های دوستانه که برنامه ریزی کرده بودیم نیز عملی نشد. مصدومیت ۲ بازیکن کلیدی مان نیز بسیار تاثیرگذار بود. هواداران فولاد بسیار احساسی هستند و با توجه به اختلافی که با تیم‌های بالای جدول وجود داشت نتوانستیم به هدفمان برسیم.

قطبی در مورد اینکه آیا حال دیگر آماده در ایران بماند یا خیر گفت: هر سال ساکی که برای سفرهایم استفاده می‌کنم کوچکتر می‌شود. فعلا تمام تمرکزم روی ۳ بازی باقی مانده لیگ است.

فوتبال ایران پیشرفت کرده است و این نسلی که حضور دارد یکی از بهترین‌ها است. باید به دنبال راه حل‌های فنی و فرهنگی باشیم. من میبینم که برخی با شلوغ کاری می‌خواهند به هدفشان برسند. باید کمی شرایط آرام‌تر شود، چون ایران فرهنگ فوتبال را دارد و می‌تواند روز‌های بهتری را تجربه کند.

از بررسی حاشیه‌های دیدار پرسپولیس و سپاهان تا شکست استقلال مقابل پدیده در برنامه فوتبال برتر
 
هواداران فوتبال بسیار باهوش هستند و می‌فهمند که چه کسی از نظر فنی خوب است و چه کسی فقط حرف می‌زند. من در کشور‌های مختلفی حضور داشتم و اگر ما آن آموزش که در اسپانیا و پرتغال به بازیکنانشان می‌دهند در کشورمان اجرایی کنیم بهترین بازیکنان دنیا را خواهیم داشت.

قطبی در مورد اتفاقاتی که در بازی بین پرسپولیس و سپاهان گفت: صحنه‌های وحشتناکی را شاهد بودیم و امیدوارم با یک فرهنگسازی مناسب شرایط را بهتر کنیم. احساسات بسیار تاثیر گذار است بازیکنان و مربیان می‌توانند با رفتارشان در این فرهنگسازی نقش داشته باشند.

در ادامه خلاصه دیدار تیم‌های پرسپولیس و سپاهان پخش شد. این دیدار با نتیجه صفر بر صفر به اتمام رسید.
قطبی در مورد بازی پرسپولیس و سپاهان گفت: احساس بدون کنترل نمی‌تواند کمکی به تیم کند. این موضوع به آموزش فوتبال بر می‌گردد.

در آیتم بعدی بخش اول حواشی دیدار پرسپولیس و سپاهان پخش شد.
در ارتباطی تلفنی با رئیس اورژانس کشور صابریان در مورد ۲۲۵ مصدوم که ۴۵ مورد انتقالی بود یک فوتی نیز این دیدار داشته که به علت زد و خورد نبود. هر کدام از مصدومان از چند ناحیه مصدوم شده بودند. در این بین ماموران نیروی انتظامی و اورژانس نیز حضور داشتند. یک نفر فوتی به علت سو مصرف مواد مخدر بوده است.

تابش مدیر عامل باشگاه سپاهان در مورد اتفاقات بازی با پرسپولیس گفت: خلیلی گفت که شب قبل بازی مقرر شده جایگاه بالای سپاهان خالی باشد، اما در روز بازی اتفاق دیگری رخ داد. در مورد مصاحبه یزدانی نیز باید بگویم ما در کل بازی مورد فحاشی قرار گرفته ایم و شدیدا تحت فشار بودیم و یزدانی کسی نیست که چنین حرف‌هایی بزند. تصمیمات کمیته انظباطی باید مورد تجدید نظر قرار گیرد. من فوتبالی در زمین مشاهده نکردم و جنگ بین هواداران بود.

از بررسی حاشیه‌های دیدار پرسپولیس و سپاهان تا شکست استقلال مقابل پدیده در برنامه فوتبال برتر
 
عرب مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: ما در آزادی تجربه بازی‌های بسیار مهمتر از جمله دربی را داشته ایم. این بازی هم همینطور بود و همه چیز برنامه ریزی شده بود. جایگاه‌ها را ماموران یگان ویژه تعیین می‌کنند تا نظم را برقرار کنند.
در زمان درگیری‌ها من دیدم قبل از