يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 18 Aug 2019
 
۱
۵

قیمت نان گران می شود؟

جمعه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
کد مطلب: 683476
رئیس اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه حجیم صنعتی با اشاره به اینکه مشکلی در توزیع آرد وجود ندارد، اظهار کرد: با توجه به رفع مشکلات سامانه جامع آرد و نان، کارخانه‌های آردسازی به موقع آرد را در اختیار واحد‌ها قرار می‌دهند.
قیمت نان گران می شود؟
به گزارش جهان نيوز، محمدجواد کرمی، رئیس اتحادیه نانوایان حجیم و نیمه حجیم صنعتی با اشاره به اینکه مشکلی در توزیع آرد وجود ندارد، اظهار کرد: با توجه به رفع مشکلات سامانه جامع آرد و نان، کارخانه‌های آردسازی به موقع آرد را در اختیار واحد‌ها قرار می‌دهند.

وی از افزایش قیمت آرد خبر داد و گفت: با توجه به افزایش ۳۵ درصدی هزینه‌های کارگری، کارخانه‌های آردسازی به دنبال آن هستند تا نرخ آرد را حدود ۱۰ درصد افزایش دهند که در صورت تحقق این موضوع به طبع باید این افزایش در بخش نان صورت گیرد.

کرمی ادامه داد: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید نظیر بیمه و کارگری و غیره واحد‌های نانوایی باید نرخ پیشنهادی خود را به دولت اعلام کند تا براساس آن مسئولان دولتی تصمیمات لازم را اتخاذ کنند چرا که قیمت گذاری نان در بخش دولتی بر عهده دولت است.

رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم با انتقاد از ثبات قیمت نان در ۴ سال اخیر بیان کرد: سال گذشته مرکز وزارت بازرگانی استان تهران طی بررسی‌های صورت گرفته به این نتیجه رسید که نرخ نان به سبب افزایش هزینه‌های تولید و ثبات قیمت در ۴ سال اخیر باید ۳۵ درصد افزایش یابد که در مقابل دولت اجازه این افزایش نرخ را نداد.

به گفته وی، با توجه به ثبات نرخ نان در سال‌های گذشته از دولت انتظار می‌رود که مطابق هزینه‌های تولید مجوز افزایش قیمت نان را صادر کند تا اجحافی در حق نانوایان صورت نگیرد.

کرمی با اشاره به اینکه نانوایان با مشکلات متعددی در امر تولید روبرو هستند، بیان کرد: با توجه به ثبات نرخ نان در سال‌های اخیر، نانوایان برای جبران هزینه‌های تولید چاره‌ای جز کاهش وزن خمیر ندارند که این امر در کیفیت نهایی محصول تاثیر گذار است.

رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم صنعتی در پایان تصریح کرد: با توجه به کاهش کیفیت نان و نارضایتی مردم از بی کیفیتی نان‌های تولیدی انتظار می‌رود که دولت هر چه سریع‌تر نرخ جدید نان را مطابق با هزینه‌های تولید اعلام کند تا نانوایان برای جبران هزینه‌های خود مجبور به کاهش کیفیت نباشند.

منبع:باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
نان توسط نانوایان افزایش قیمت یافته و دولت مردم و شاطر ها را به مشاجره انداخته .
یا صاحب الزمان به ظهورت شتاب کن
Romania
عذاب الیم گرانی
سید رضا
Iran, Islamic Republic of
دوباره همان چرخه معیوب ! کمی بهتر شدن کیفیت نان ، در اوایل گران شدن و دوباره ؛ کوچک شدن ، اضافه کردن اجباری چند دانه گنجد و فروش نایلون 50 تومانی به 500 تومان ! و این داستان ادامه دارد !!!!
نیما راسخ
Netherlands
نانی که فقط پنج درصدش از آرد گندم است و همه ی انواعش نامأکول و دوریزش بیش از پنجاه درصد است چرا گران بشود؟مدتهاست که نانمان از آرد هسته ی خرما و ارزن و ذرت و جو تهیه می شود و اغلب خبر نداریم.صد البته چنین نانی را هم دولت تذبیر و امید برای ملت پخته است.اگر خوب دقت کنید پی خواهید برد که در هیچ مقطع و برهه ای از زمان نان این قوت لایموت اینقدر نامرغوب و فاقد کیفیت نبوده است.
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه نانوایان در چند سال اخیر قربانی سیاستهای دولت شده اند و با این منوال به تدریج به علت زیان دهی تعطیل خواهند شد.
با اینکه قیمت اغلب مواد اولیه مورد نیاز تولید نان و حامل های انرژی و حتی هزینه حقوق کارگر و بیمه مالیات، در 5-6 سال اخیر جمعا افزایش بیش از 100% را داشته، اما دولت درآمد نانوایان را با جلوگیری از افزایش قیمت نان ثابت نگه داشته و مشخصا در محله ی ما (قائم) دو نانوایی طی دو سال اخیر تعطیل شدند و برای خرید نان باید مسیر دوری را طی کنیم.
ظاهرا قیمت نان در فرمول محاسبه نرخ تورم مهم است و دولت با هدف تبلیغات انتخاباتی و سیاسی و وانمود کردن عدم رشد نرخ تورم، در حال نابودی این بخش مهم تولیدی است.
به نظر من دولت باید منطقی و معقول و به دور از سیاست بازی برخورد کند نه اینکه دنبال عدد سازی و آمارسازی برای مانور تبلیغاتی باشد