يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 18 Aug 2019
 
۰

پاکی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته

چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۸
کد مطلب: 683193
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به پاک بودن هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته گفت: طی امروز (۴ اردیبهشت) شرایط برای تجمع موقتی آلاینده‌ها طی برخی ساعات فراهم می‌شود.
پاکی هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته
به گزارش جهان نيوز به نقل از ایسنا، حسین شهبازی با بیان اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشاندهنده کاهش میزان ناپایداری جوی طی امروز (۴ اردیبهشت) نسبت به روز گذشته است، اظهارکرد: طی امروز شرایط برای تجمع موقتی آلاینده‌ها طی برخی ساعات فراهم می‌شود همچنین وزش باد به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه طی برخی ساعات به ویژه بعد ازظهر در بهبود شرایط موثر است.

وی ادامه داد: با تداوم این وضعیت جوی تا صبحگاه فردا (۵ اردیبهشت) افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده‌ها مشاهده می‌شود. هرچند با تغییر شرایط جوی در طول روز به‌تدریج بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد افزوده می‌شود و پراکندگی آلاینده‌ها و بهبود کیفیت هوای پایتخت را به دنبال دارد.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها در برخی ساعات امروز (۴ اردیبهشت) شرایط سالم کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران برقرار است، گفت: از بعد ازظهر فردا (۵ اردیبهشت) همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی وضعیت کیفیت هوای پایتخت در شرایط بهتری قرار می‌گیرد.

به گفته شهبازی دمای هوا در پایتخت تا روز آینده روند افزایشی دارد.وی در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۴۸ در شرایط پاک قرار داشت، تصریح کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۷۰ در شرایط سالم است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *