سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - 20 Aug 2019
 
۴
۳۸
شریعتمداری معرفی کرد

مسئولان زمینه ساز حمله آمریکا به ایران!

دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۲
کد مطلب: 682746
کسانی که پیشنهاد می‌کنند از کانون قدرتمان دست بکشیم تا جنگ رخ ندهد، خود زمینه‌ساز تحمیل جنگ به کشور هستند.
مسئولان زمینه ساز حمله آمریکا به ایران!
به گزارش جهان نيوز، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در سی‌امین نشست سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان که با عنوان «جوان پیشرو در مسیر تمدن‌سازی» در هتل فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، با ‌اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: این بیانیه، نقشه راه است و صادرکننده آن طی ۳ دهه اخیر ده‌ها پیش‌بینی تحقق یافته دارد؛ این پیش‌بینی‌ها در حالی صورت گرفته که همه شواهد پیرامونی و ظواهر امر خلاف آن را نشان می‌داد و افزود: بیانیه گام دوم از این زاویه نیز حائز اهمیت است.

وی گفت: به‌طور مثال در ماجرای حمله همه‌جانبه ائتلاف غربی و عبری و عربی به سوریه، که با جدیت دنبال می‌شد. در این ائتلاف آمریکا، انگلیس، فرانسه، رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی به‌صورت علنی حضور داشتند و اجلاس‌هایی با عنوان دوستداران مردم سوریه! در آنکارا، دبی، لندن، نیویورک و... برگزار کردند و سیل اسلحه و مهمات و نیروهای غیر‌سوری به سوی معارضین سرازیر شد. در آن هنگام بسیاری از کارشناسان، کار را تمام شده تلقی می‌کردند. اما رهبر معظم انقلاب با اطمینان اعلام کردند که هم بشار اسد و هم نظام سوریه باقی خواهد ماند و آمریکا هم در سوریه توفیقی حاصل نخواهد کرد و دیدیم که چنین هم شد. وی افزود البته این مقابله، مقابله با شخص بشار اسد نبود بلکه مقابله با محور مقاومت محسوب می‌شد.

شریعتمداری یادآور شد: وقتی حزب‌الله لبنان درگیر جنگ با رژیم صهیونیستی شد، در روزهای اولیه وقتی با آتش سنگین ارتش رژیم غاصب قدس روبرو شدند، این احساس پدید آمد که مبادا حرکتشان ابتر بماند چون با پنجمین ارتش مجهز دنیا وارد جنگ شده بودند، اما حضرت آقا پیش‌بینی دیگری داشت و حزب‌الله را پیروز این میدان معرفی می‌کردند که همین نیز محقق شد.

وی خاطرنشان کرد: در فتنه ۸۸ که نمونه دیگری از جنگ احزاب در صدر اسلام بود تمامی گروه‌ها، احزاب و جریانات مخالف و ضد‌انقلاب با مدیریت آشکار قدرت‌های استکباری، اختلافات ظاهری را کنار گذاشته و با فرمول «ائتلاف سفید» که ریچارد هاوس طراحی کرده بود علیه جمهوری اسلامی ایران به میدان آمده بودند. اوباما، تونی بلر و رژیم صهیونیستی علنا از سران فتنه و فتنه‌گران حمایت می‌کردند تا آنجا که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که اصلاح‌طلبان بزرگترین سرمایه اسرائیل در ایران هستند. آنها به‌اندازه‌ای از پیروزی خود اطمینان داشتند که پیشاپیش شیپور پیروزی می‌زدند آن زمان هم پیش‌بینی‌های رهبری بر تمام این ائتلاف فائق آمد.

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: صدور بیانیه گام دوم در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نیز یکی دیگر از ویژگی‌های برجسته آن است. چهل سالی که انقلاب اسلامی، بی‌وقفه با سخت‌ترین حملات و کینه‌توزی‌های دشمنان ریز و درشت روبرو بوده است. توطئه‌هایی که هر یک از آنها به تنهایی می‌توانست قدرتمندترین نظام‌ها را سرنگون کند. وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی در این حال و هوا برنامه چهل سال آینده خود را اعلام می‌کند، یعنی به آرزوهای برباد رفته آمریکا و متحدانش پوزخند می‌زند. وی افزود: باید توجه داشت اینکه جان‌بولتون آرزو می‌کند انقلاب اسلامی چهل سالگی خود را نبیند، از موضع انفعال است، اظهارات وی یک واکنش انفعالی نسبت به پیش‌بینی حضرت آقاست که فرموده بودند اسرائیل ۲۵ سال دیگر وجود نخواهد داشت.

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: یکی دیگر از ویژگی‌های بیانیه گام دوم، آن است که در آن، همه نکات مطرح شده، مستندات خود را نیز به پیوست دارد به گونه‌ای که مخاطب به وضوح بر درستی آن انگشت تاکید و تأیید می‌گذارد. به عنوان مثال وقتی در بیانیه سخن از مسیر رو به اقتدار جمهوری اسلامی در چالش با آمریکا در میان است، به مراحل پلکانی این چالش نیز اشاره می‌شود. یک روز چالش آمریکا با ما بر سر تعطیلی سفارت رژیم صهیونیستی بود و امروز بر سر حضور مقتدرانه ما در مرزهای این رژیم است. یک روز مسئله نفوذ عوامل وابسته به دشمن در ساختار نظام بود، عواملی نظیر ناخدا افضلی در فرماندهی نیروی دریایی، بنی صدر، عامل کُد‌دار سیا در جایگاه ریاست جمهوری و امثال آن، اما امروز نفوذ ما در سیستم‌های اطلاعاتی و امنیتی دشمن و هم‌پیمان‌های آن در منطقه است. تعداد قابل توجهی از ۲۹۰ جاسوس سیا که دیروز وزارت اطلاعات از شناسایی و دستگیری آنها خبر داد در کشورهای منطقه فعال بوده‌اند. آن روزها چالش آمریکا با ما این بود که هیچکس به ایران اسلحه نفروشد ولی امروز این چالش به پیشگیری از انتقال سلاح‌های پیشرفته ایران به سایر کشورها تبدیل شده است و نمونه‌های فراوان دیگری از همین دست.

شریعتمداری یاد‌آور شد نباید تصور کنیم در مسیر پیش‌روی هیچ مانعی وجود ندارد و با هیچ مشکلی روبرو نخواهیم بود. موانع پیش‌روی نشانه پویایی انقلاب است و همانگونه که در بیانیه گام دوم هم ‌اشاره شده است هر گاه چالش و عقبه‌ای را پشت سر گذاشتیم به دستاورد بزرگی نیز دست یافته‌ایم.

مدیر مسئول کیهان در بخش دیگری از سخنانش گفت: امروزه دیگر با عوامگرایی و پوپولیسم به معنای رایج آن‌ که برخاسته از هیجان یک طیف باشد روبه‌رو نیستیم، بلکه دشمن از پوپولیسم به عنوان یک حربه علیه انقلاب اسلامی بهره می‌گیرد. ویژگی‌های این رفتار عوامگرایانه که به نظر من باید آن را پوپولیسم دوشاخه و برنامه‌ریزی شده دانست آن است که از یکسو کانون‌های اقتدار و فرصت‌ها را مورد حمله قرار می‌دهد و از سوی دیگر در ایجاد آشفتگی در بازار اقتصاد و عرصه سیاست فعال است.

وی افزود: این جریان از یک سو با ادعاهای عوامانه حضور منطقه‌ای ایران را زیر سؤال می‌برد و یا اقتدار موشکی کشورمان را بی‌فایده معرفی می‌کند و از سوی دیگر قدرت دشمن را بزک می‌کند و می‌کوشد ملت را از سایه جنگ بترساند و در همان حال برای دوری از جنگ آدرس سازش و تن دادن به خواسته‌های دشمن را می‌دهد و یا اینکه ادعا می‌کنند خشکسالی‌های اخیر ناشی از سدسازی بوده است اما بعد از جاری شدن سیل اعتراض می‌کنند که اگر چندین سد دیگر احداث می‌شد، سیل خسارت‌های کمتری داشت و یا اعتراض به فریبکاری‌های غرب را تندروی و ضد‌تعامل سازنده! تبلیغ می‌کنند و حضور مخلصانه حشد‌الشعبی برای کمک به سیل‌زدگان را خلاف امنیت ملی قلمداد می‌کنند!

شریعتمداری در ادامه گفت: کسانی که پیشنهاد می‌کنند از کانون قدرتمان دست بکشیم تا جنگ رخ ندهد، خود زمینه‌ساز تحمیل جنگ به کشور هستند. چرا که تا حالا دیده نشده آمریکا به کشوری قدرتمند حمله کند. اساساً آمریکا به کشوری که احساس کند اقتدار و قدرت دارد حمله نمی‌کند. به همین علت با جرأت می‌توان گفت جریان مورد ‌اشاره به بهانه کاهش فشار یا برداشتن سایه جنگ، درواقع زمینه‌ساز جنگ است.

وی در ادامه تاکید کرد: پذیرش FATF دعوت از آمریکا برای اعمال فشار بیشتر است. در ماجرای هسته‌ای می‌گفتند برای پیشگیری از حمله آمریکا به تاسیسات هسته‌ای و رفع تحریم‌ها مذاکره می‌کنیم ولی نه فقط تحریم‌ها برداشته نشد بلکه به آن اضافه نیز شد ضمن آنکه آمریکا فقط با ترساندن برخی مسئولان از توهم سایه جنگ، تاسیسات هسته‌ای کشورمان را از کار ‌انداخت! پذیرش FATF نیز کمک می‌کند تا آمریکا فشار بیشتری به کشور وارد کند. مفاد CFT مقابله با تامین مالی تروریسم است و در حالی که آمریکا سپاه را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار‌ داده است، در صورت پذیرش آن باید با دست خود سپاه را کنار بگذاریم! یعنی به لقمه راحتی برای بلعیده شدن از سوی آمریکا تبدیل شویم. این نکته بدیهی‌تر از آن است که قابل مناقشه باشد و کسانی که بر پذیرش FATF اصرار دارند، در پی زمینه‌سازی برای حمله آمریکا به کشورمان هستند و چنانچه از این واقعیت بدیهی بی‌خبرند، شایستگی حضور در مسئولیت‌ها را ندارند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


رسول مشهدي
Iran, Islamic Republic of
جناب حاج حسين
در مورد سوريه تحليل شما از بيخ غلط است زيرا آنچه بشار اسد را نجات داد حملات سنگين هوايي و موشكي روسيه بر مواضع مخالفين بشار اسد بود وگرنه خود بشار اسد هم در روزهاي آخر همه نيروهاي خود را به اطراف دمشق فراخوانده بود كه لااقل بتواند فقط پايتخت را براي خود حفظ نمايد.و به صراحت اعلام نموده بود كه توان دفاع از خاك سوريه را ندارد.و موقعيت امروز خود را مديون نيروهاي خارجي مانند ايران و حزب الله و بخصوص روسيه است.
United Arab Emirates
حاج حسین پاسخ دهد
۱_چرا روسها بعد از ۴سال جنگ سوریه وارد عمل شدند؟
۲_ اگر روسها وارد عمل نمیشدند ایا بشار اسد بر قدرت می ماند؟
۳_روسها چرا در سوریه دخالت کردند انهم بعد از حدود ۴ سال؟
۴_هزینه ایی که ایران پرداخت با هزینه روسها ایا یکی بود؟
۵_ تلفات روسها در جنگ سوریه در مقایسه با ایران چگونه است؟
۶_ ایا روسها از کارت ایران و سوریه در برابر امریکا استفاده نکرد؟
۷_ و...
درود بر همسایه شمالی
Iran, Islamic Republic of
روس ها به درخواست ایران وارد جنگ سوریه شدند در 4 سال اول نسبت به حوادث سوریه بی تفاوت بودند.
Iran, Islamic Republic of
مرگ بر روسیه . هر چی می کشیم و کشیدیم از روسیه و بابا پوتینتون هست
مرگ بر امریکا
Iran, Islamic Republic of
مرگ بر امریکا ؛ دشمن اصلی ما امریکاست .
Iran, Islamic Republic of
بله پول شلیک و غذا روسها هم با ما بود ولی امروز دارن تنهایی می خورن . روسها دوشیدن ما ا و وقت بی شیری ما را رها کردن
هاشمی
France
جناب مشهدی
با سلام طبق صحبت خودتان ، سوالی دارم
آیا اگر نیروهای مخالف سوریه از اول قدرت نظامی روسیه (به قول شما ) را در کنار بشار لمس می کردند و می دانستند از روسیه شکست می خورند باز هم دست به حمله می زدند ؟
پس نتیجه می گیریم که بر ای جلوگیری از جنگ باید قوی بود تا دشمن از پیروزی ناامید گردد و دست به حماقت نزند
Iran, Islamic Republic of
پول مفت میگیرند و بازنشسته هم نمیشن . چرا ؟ اقای شریعتمداری به اندازه کافی از سفره نفت بردید رها کنید و بزارید جوانان جایگزینتون بشن
Iran, Islamic Republic of
...
نفت دست دولت است نه موسسه کیهان.
Iran, Islamic Republic of
دولت تو ایران هیچ کاراست ، اگر کاره ایی بود مردم به حسن روحانی رای ندادن به شعاراش رای دادن ، مگر شما دلواپسان و صاحبان مملکت میزارید کسی کاری بکنه .
هاشمی : اگه دولت هیچ کاره اس چرا دور دوم کاندید شد
Iran, Islamic Republic of
اگه دولت هیچ کاره اس
آیا در چهارسال اول فهمید هیچ کاره اس یا نه ؟
اگه فهمید چرا بازهم کاندید شد
پس مسئله این نبود مسئله عشق ریاست و ثروت اندوزی بود نه چیز دیگر
Iran, Islamic Republic of
بله باید اینطوری بگی که دولت هیچ کاره است تامسیولیت راازگردن دولت دراوریدوبه گردن بقیه بندازی این هم یه روش ماست مالی کردن مسیولیته
Iran, Islamic Republic of
اقای رسول مشهدی
1- حملات هوایی بدون پشتیبانی زمینی اثر بسیار کمتری دارد و تمام کننده نیست .
2- اگر ایران نبود میدانی نبود که روسیه بتواند با هماهنگی و همکاری با ما اقدام کند. نظام قانونی سوریه عملا از دست می رفت . روسها پس از چند سال وارد جنگ شدند .
مثال شما مثل این است که بگویید اگر سیلندر ماشین نبود راه نمی رفت . بلی . ولی سیلندرماشین میل لنگ و امثالهم هم می خواهد . تک بعدی نباید بررسی شود . در یک سیستم اجزاء آن در یک فضای هماهنگ عمل می کنند . نقش روسیه را که قبول دارید نقش ایران را هم باید قبول کنید که اتفاقا بسیار تعیین کننده بوده و هست و البته پایمردی بشاراسد و مردمش ازهمه اینها بالاتر .
رسول مشهدي
Iran, Islamic Republic of
برادر عزيز خودت به اين سوال جواب بده و بعد ببين با خودت چند چندي؟
سوال :
اگر روسيه نبود آيا ايران ميتوانست بشار را به تنهايي بشار اسد را نجات بدهد؟
ما كه 4 سال اول جنگ را در سوريه بوديم و آخرش هم دست به دامان روسها شديم.
ما كه 4 سال اول جنگ را در سوريه بوديم و قبل از حملات هوايي سنگين روسها بشار داشت خداحافظي ميكرد.
ما كه 4 سال هزينه كرديم و شهيد داديم پس چرا دست به دامان روسها شديم.
Iran, Islamic Republic of
اقای مشهدی
مسئله ای که برای شما گفتم اینقدر ثقیل و غیر قابل درک است که دوباره سوزن گرامافون تحلیل جنابعالی برگشت اول صفحه ؟
اگر ایران نبود روسیه هم نمی توانست داعش را شکست دهد . جواب نقطه نظرات دومت هم به همین ترتیب قبلا داده شده است . حرکت ایران در سوریه افتخار امیز است . آیابه خود زنی عادت کرده ایم ؟؟!!
Iran, Islamic Republic of
در جنگ های شهری و نامنظم، نیروی زمینی تعیین کننده است و این رو هر کسی میدونه
Iran, Islamic Republic of
بوي جنگ مياد ظرف چند روز دهها كليسا را تركوندن و يا به اتيش كشيدند دارند بهانه سازي ميكنند
جنگ مرد میخواهد اینها در مقابل زنان و کودکان جرات جنگ را دارند.
ب
Iran, Islamic Republic of
خداوند نگذرد ازو مردم هم نمی گذرند از تمام مسئولانی که آب به آسیاب دشمن می ریزند ....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
ما مردم عادی که مشکل نداریم حقوق 187 میلیونی شما به خطر می افتد .
حداقل طوری در روزنامه شخصی تان تیتر بزنید تا بهانه به دست دشمنان نیافتد .
درود بر سردار قلم
Iran, Islamic Republic of
اولین فیش حقوق نجومی در کیهان منتشر و افشا شد اگر حاج حسین نجومی بگیر بود افشاگری نمی کرد.
Iran, Islamic Republic of
ببین داداش 12:40
من احمدی نژادی ام و علاقه خاصی به حاج حسین ندارم
اما
حقوق 187 میلیونی دیگه تابلو خالی بندیه.
باعث ضایع شدن خودتون میشه.
از ما گفتن بود.
تو هم از دشمن ترسیدی و نمی خواهی بهانه دستش باشه؟ داداش دشمنی که ما می شناسیم بخاطر همدلی و غیرت و قدرت موشکی ماست که حمله نمیکنه اگه اینها نبود بدون بهانه هم حمله کرده بود!
Iran, Islamic Republic of
قیامتی هم هست از خدا بترس هرچی رسید به زبون نیار ....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
خدا رحمت کندمرحوم امام ره رامیفرمود:انانیکه مرگ برشوروی میگویند میخواهند که امریکا منسی(فراموش)شود
Iran, Islamic Republic of
باور کنید یکی از کسانی که دشمن تراشی برای ملت ایران میکنه همین حاج حسین و امثال اینهاست بعد چپ و راست از ملت مایه میگذارن
دشمن تراشی؟!!! توضیح نداری بگویی یعنی چی؟
Iran, Islamic Republic of
انسان های پاک و درستکار همیشه دشمن دارند,
Iran, Islamic Republic of
شما میفرمائید انسانهای ناپاک را همه دوست دارند و دشمن ندارند
هرمز
United Arab Emirates
....
Iran, Islamic Republic of
....
مونا
Iran, Islamic Republic of
درود بر حاج حسین که در مقاطع حساس به داد این مردم رسیده باچی؟
با روشنگری های به جا و به موقعش .
ممد
United States
.....
Iran, Islamic Republic of
حاج حسین و دوستان اگر ساکت بمانند ، جنگی رخ نخواهد داد ... ایشان فرار به جلو میکنند که فردا مردم یقه ایشان و دوستان تند روشان را نگیرند ... گرچه این حرکتشان هم آب به آسیاب دشمن ریختن است طبق معمول ....
یونس
Iran, Islamic Republic of
...