سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - 20 Aug 2019
 
۳
۱۱۵
روحانی در جلسه مدیریت بحران استان لرستان:

شب سیل پلدختر تا صبح چند بار از خواب بیدار شدم/ بعد از تلفن استاندار کمی قرآن خواندم و دعا کردم

شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۴
کد مطلب: 682555
رئیس‌جمهور گفت: ۱۲ فروردین که با استاندار درباره پلدختر صحبت کردم گفت ارتباط ما قطع است خبری نداریم احساس خطر می‌کنیم خیلی نگران شدم بعد از تلفنش کمی قرآن خواندم و دعا کردم تا صبح چند بار بیدار شدم تا اینکه صبح گفتند تلفات جانی نداشته است و خبر خوشحال‌کننده بود.
شب سیل پلدختر تا صبح چند بار از خواب بیدار شدم/ بعد از تلفن استاندار کمی قرآن خواندم و دعا کردم
به گزارش جهان نيوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران در استان لرستان گفت: بسیار روز مبارکی است در شب میلاد منجی عالم بشریت هستیم که همه امیدها برای آینده جهان و کشور همه مسلمانان در سایه ظهور خواهد بود.

وی افزود: هر قدمی بر می‌داریم باید زمینه را برای آن ظهور آماده‌تر کنیم یک ساختمان بزرگی اگر به ما بگویند باید ساخته شود که زندگی مرد را متحول می‌کند ما همه تلاش می‌کنیم زمینش و مصالحش را آماده کنیم نمی‌توانیم دست روی دست بگذاریم بگوییم روزی توسط یک شخصیت استثنائی این ساختمان درست می‌شود باید مقدمات را فراهم کنیم.

رئیس‌جمهور یادآور شد: خدا توفیق دهد گامی را برای آن روز ظهور فراهم کنیم، امسال یک حادثه ویژه و خاصی بود من یادم می‌آید حضرت امام(ره) در همان هفته‌های اول انقلاب فرمود امسال سال پرنعمت و زحمتی بود. سال ۵۷ را از یک نظر شما نگاه کنید آن همه کشتار و زندان و ۱۷ شهریور و تاسوعا و عاشورا و حوادث سخت و دلهره‌آور داشت.

روحانی با اشاره به اینکه هر لحظه معلوم نبود چه می‌شود، گفت: سال سختی بود از لحاظ نعمت خدا بهترین سال تاریخ ایران بود. اعتصاب بود تظاهرات بود اقتصاد و زندگی و جان مردم در خطر بود، برخی شهید و جانباز شدند. امسال هم به تعبیری سال پرنعمت و پرزحمتی است نعمت خدا امسال بالا است آب را وقتی خدا نازل می‌کند یعنی حیاط و بقای ما را اعلام می‌کند.

وی تاکید کرد: رقم بالایی نسبت به سال‌های قبل آب وارد سرزمین ایران شد ۴۸۰ میلیارد متر مکعب آب وارد ایران شده است، به متوسط ۵۰ سال نگاه کنیم رقم متفاوت است. یک متر مکعب آن را اگر بخواهیم از دریا شیرین کنیم و در فلات ایران بیاوریم چقدر برای ما تمام می‌شود؟ این ۴۸۰ میلیارد آب را در هزار ضرب کنید و ببینید که چقدر خدا به ما سرمایه و نعمت داده است.

روحانی یادآور شد: برای این پرآبی خدا را شکر می‌کنیم اما در عین حال سال پرزحمتی بود برای استان‌های سیل‌زده، ۱۲ فروردین که با استاندار درباره پلدختر صحبت کردم گفت ارتباط ما قطع است خبری نداریم احساس خطر می‌کنیم خیلی نگران شدم بعد از تلفنش کمی قرآن خواندم و دعا کردم تا صبح چند بار بیدار شدم تا اینکه صبح گفتند تلفات جانی نداشته است و خبر خوشحال‌کننده بود.

وی افزود: جان مردم حفظ شد اما خسارات زیادی به آنها وارد شده اینکه چه کار می‌کردیم خسارت کمتر می‌شد مقوله دوم است از متخصیصن خواستم مساله سیل را بررسی کنند و اقدامات قبلی و کاستی‌ها را ظرف ۶ ماه در قالب گزارش ملی بدهند ربطی به دولت هم ندارد همه کارشناسان نظر می‌دهند حتما اگر کارهایی می‌شد خسارات کمتر می‌شد اینکه چقدر توان مالی داشتیم و اولویت‌ها چه بوده بحث دیگری است.
رئیس‌جمهور یادآور شد: حضرت نوح کشتی ساخت، کشتی منجی همه مومنین و حتی موجودات زنده غیرانسان شد، حالا اگر بیست سال پیش رودخانه‌ها را توسعه می‌دادیم، همین شماها نمی‌گفتید که چه دولت بیکاری،‌ مردم آب ندارند،‌ نان ندارند بعد رودخانه توسعه می‌دهند؟ همان کشتی نجات مردم می‌شد.

وی ادامه داد: همیشه با کسری بودجه همراه بوده‌ایم،‌ روزگاری در کویر پل می‌ساختند. برنامه‌ریزی می‌شود برای شرایطی که شاید آنی نباشد. چندسال پیش همه ایراد می‌گرفتند که چرا سد می‌سازید،‌ روشن‌فکرها و محیط زیستی‌ها می‌گفتند چرا سد می‌سازید؟ پشت سدها خیلی آب نبود ایراد می‌گرفتند که چرا می‌سازید. امروز به یک بارندگی بی‌نظیر رسیدیم که در طول عمر خود ندیدم آن هم بارندگی که همه استان‌ها گرفتار شدند.

روحانی خاطرنشان کرد:‌ چندروز پیش که با استاندار سیستان و بلوچستان صحبت می‌کردم می‌گفت ما معین استان‌های دیگر شدیم اما حالا دستور دهید که وسایل ما را بازگرداند. جواز دادن برای ساخت و ساز کنار رودخانه‌ها کار غلطی بوده است ما اگر حریم رودخانه‌ها را رعایت می‌کردیم خسارات ما کمتر می‌شد.

رئیس‌جمهور عنوان کرد: همه از قوه قضائیه و شهرداری‌ها گرفته باید دست به دست هم بدهیم که این اتفاقات نیفتد. پیش‌بینی می‌شود این بارندگی تا سه سال آینده در فصل بهار ادامه داشته باشد حال ما مبنا را بر این بگذاریم که سال آینده هم چنین سیلی داریم. برنامه‌ریزی‌ها را بر این بگذاریم و درس‌های لازم از این تجربه بگیریم.
وی گفت: کار بزرگی در بحث امدادرسانی شد و مردم کار بزرگی کردند سازمان هلال احمر باید آموزش دهد که اول خود مردم باید چه کنند زیرا تا نیم ساعت اول کسی به کمک نمی‌رسد،‌ ما باید آموزش لازم را دهیم جدیدا صدا و سیما یک آموزشی را آغاز کرده است اما باید بیشتر شود.

روحانی تاکید کرد: استاندارها و فرماندارها بعداز مردم به صحنه آمدند و بعد هم نیروهای مسلح به میدان آمدند،‌ همان شب‌های اول ستاد کل نیروهای مسلح،‌ سپاه و ارتش وارد میدان شدند؛‌ قدم به قدم نیروها همه آمدند و تلاش کردند چه سپاه، چه ارتش، چه نیروی انتطامی و چه بسیج هیچ کس هم نگفت درجه من چیست. البته در همه جای دنیا این اتفاق می‌افتد ارتش به کمک مردم می‌آید اما در ایران متفاوت است آن خلوصی که در ایران داریم در کشورهای دیگر نیست این در قانون اساسی است که ارتش در این موارد باید به کمک بیاید اما یک محبت،‌ برادری و همدلی خاصی در مردم وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه کاری که بخش‌های دولتی در ترمیم زیرساخت‌ها انجام دادند در دنیا بی‌نظیر بود، گفت: امروز یک ماه است که درگیر سیل هستیم،‌ اینکه ما در ایران بیماری مسری و اپیدمی نداریم مورد تعجب بهداشت جهانی است. بهداشت جهانی در حیرت است که با این همه تلفات دام و سیلاب چطور بیماری وجود ندارد،‌ چون گندزدایی انجام شده است.

روحانی عنوان کرد: اینکه می‌بینیم در استان لرستان برق هزار و ۱۴۵ روستا قطع می‌شود و امروز فقط ۶ روستا برق ندارد کار عظیمی است، شما به آمریکا نگاه کنید سیل می‌آید تا یک سال بعد برق ندارند،‌ این ۹۶۱ روستا شبکه آب رسانی‌اش دچار اختلال می‌شود و امروز فقط ۶۰ روستا آب ندارد و این نشان می‌دهد این کار، کار عظیمی است.

وی با اشاره به اینکه راه ۸۷۰ روستا مسدود شده بود اما امروز این عدد به ۴۶ رسیده است که انصافا کار عظیم  و بزرگی انجام شده است، گفت: هزاران کیلومتر جاده دچار اشکال شده است که همه باید برای ترمیم آن کمک کنیم، برای این ترمیم‌ها سپاه،‌ ارتش، نیروهای مسلح و همه مردم کار کردند.

روحانی افزود: از مقام معظم رهبری درخواست کردیم که از صندوق توسعه ملی استفاده کنیم ایشان پاسخ دقیق و مفصلی دادند که دولت باید چه کاری انجام دهد و در توضیحات گفتند که برداشت شود. در یک دستور فوری به وزیر کشور گفتم که این کار را انجام دهند که نظر خود آقا هم این بود که یک نفر این کار را انجام دهد.

وی گفت: وزیر کشور یک قرارگاه را تشکیل دادند و ما خوشحال شدیم که زود می‌خواهد این کار را تمام کند،‌ اما اگر می‌گفت ستاد بازسازی می‌ترسیدیم که ترمیم‌ها چند سال می‌خواهد طول بکشد. روزگاری مردم در خانه خودشان کار می‌کردند اما امروز آب همه چیز را برده است و یا مردم رنج روحی دیده‌اند و خدا را شکر تعداد تلفات جانی بسیار کم بوده است و حدود ۷۶ نفر بوده است اما خب در این حوادث یک نفر هم زیاد است.اما تلفات مالی زیاد بوده،‌ بنیاد مسکن کار زیادی دارد برای بعضی از خانه‌ها باید زمینی در نظر گرفته شود.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: اثاثیه منزل حتی الامکان باید به مردم تحویل داده شود پولی که داده می‌شود طرف نمی‌داند یخچال درست کند یا تلویزیون،‌ باید اجناس را به مردم تحویل دهیم و قیمت کمتر از کارخانه داده شود. باید کاری کنیم که مردم یک زندگی حداقلی داشته باشند. همه باید در این زمینه تلاش کنیم خسارت‌ها  هرچه سریعتر باید برآورد و پرداخت کنیم.

روحانی گفت:‌ ان‌شاالله مردم، نیروهای مسلح و علما و طلاب هرچه سریعتر تلاش کنیم. هنگامی که من در منطقه حاضر می‌شوم یعنی همه ما در دولت کنار شما هستیم و می‌دانیم شما چه مشکلی دارید و در تلاش هستیم. کار ما امروز تسریع در عمل است،‌ یعنی بنیاد مسکن و وزارت کشور کاری کنند در این چندماه مردم بتوانند یک زندگی قابل تحمل داشته باشد.

وی با بیان اینکه باید همه ورزشگاه‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها و همه ساختمان‌های دولتی در اختیار مردم قرار گیرند، گفت: حال اگر مردم توانستند جایی را اجاره کنند دولت باید اجازه را دهد. در بخش کشاورزی هم هرچه سریعتر باید به کمک مردم برسیم.

روحانی یادآور شد: امسال علیرغم همه مشکلات محصولات ما بیشتر خواهد بود و ما بازهم خودکفا هستیم و امروز چهار سال است که ما در گندم خود کفا هستیم. باید به کشاورزان کمک کنیم  و وام در اختیارشان بگذاریم. قولی که می‌توانم به مردم بدهم این است دولت یادش نمی‌رود،‌ همه ما مسئولان هستیم و حتما جبران می‌کنیم. به یکی از روستاهای شمال رفتم پیرمردی دست من را گرفت و گفت نمی‌گذارم بروی. گفتم چرا؟ گفت خسارت‌های مرا بده برو گفتم استاندار و فرماندار هستند؛‌ گفت اگر بروی این‌ها خسارت من را نمی‌دهند. مردم مطمئن باشند که خسارت‌ها داده می‌شود. باید به جنگل‌ها بها دهیم زیرا از سیل جلوگیری می‌کند. ان‌شاالله بتوانیم با کمک مردم و همه کسانی که در صحنه بودند خسارت‌ها را جبران کنیم.

 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
با روحانی تا 1400 دنده عقب!
Canada
...
Iran, Islamic Republic of
...
التماس دعا
Iran, Islamic Republic of
حسن آقا، یه دعا هم برای بهبود وضع معیشتی و ارز و سکه هم بکنی دیگه تمامه.!
Iran, Islamic Republic of
اگه به قران خواندن و دعا باشد هیچ کس به اندازه مصریها انجام نمیدهد
United Arab Emirates
...
حسن جان تا صبح قران بخوان شاید قیمت پیاز بیاد پایین ...
Iran, Islamic Republic of
......
سرخه ای هودج نور نشین
Iraq
فکرشو بکن این حرفها را احمدی نژاد میزد!!
سیل بد و بیراه و هاله نور و.. به راه می افتاد
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
حیف که نمیذارن روحانی کار کنه...!!!
تا صبح چند بار بیدار شدم تا اینکه صبح گفتند تلفات جانی نداشته است و خبر خوشحال‌کننده بود


حسن جان با دعا کردن و قران خوندن مشکل حل نمیشه باید کار بلد باشی....
علی برکت الله
Iran, Islamic Republic of
....
محمد
Iran, Islamic Republic of
ممنون اقای روحانی خسته نباشید.چه قدر هم دعای شما کارساز بود.خیلی زحمت افتادید.
Iran, Islamic Republic of
بنده چند سال پیش در یک شب بارانی که مقداری سقف خانه مان چکه میکرد تا صبح خوابمان نبرد من تعجب میکنم چطور ایشان تا صبح چند بار توانسته اند به خواب بروند و بعد هم به جای تدبیر امور به دعا بسنده کردند.
تهرانی
Iran, Islamic Republic of
.....
...
Romania
....
Romania
..... خیلی نگران شدم بعد از تلفنش کمی قرآن خواندم و دعا کردم تا صبح چند بار بیدار شدم تا اینکه صبح گفتند تلفات جانی نداشته است و خبر خوشحال‌کننده بود.

دیدید آخرش قضیه را به دعا شبانه اش مرتبط کرد . چون را قطع شده بود و گرنه ....
پس زحمات سپاه و ارتش و طلاب و دانشجویان و نیروهای مردمی ........ چی شد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Romania
اما خسارات زیادی به آنها وارد شده اینکه چه کار می‌کردیم خسارت کمتر می‌شد مقوله دوم است ...

خوب می توانستید با دعا کردن مانع شوید چرا دعا نکردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
شکر خدا خواتان برده و بیدار شدید. اگر بی خواب یا بدخواب می شدید چه قیامتی میشد!
United States
کروبی هم خوابش برده بود
صبح که بیدار شد دید سیل رأی مردم او را برده
فقط اینقدر درایت و تدبیر نداشت که خوشحال بشه
Iran, Islamic Republic of
...
Romania
پس چرا یادی از طلاب حوزه علمیه نکرد که درس و بحثشان را رها کردند و به خدمت مشغول شدند.....


هااااااا البته که آنها برای خدا کار می کنند. و نخواست ریا بشود ...............
Iran, Islamic Republic of
تو اگر واقع نگران بودی برا مردم نباید شب رو تا صبح می‌خوابیدی و سریعا به ریاست جمهوری میرفتی و ستاد بحران در دفتر کارت تشکیل میدادی و لحظه به لحظه در دفترکارت پیگیر جریان میبودی نه اینکه چندبار بیدار بشی‌ ....!!!!
Iran, Islamic Republic of
از قشم اومده بودن خسته بودن
بوشناس
Iran, Islamic Republic of
.....
United States
...
Iran, Islamic Republic of
از همه در گفتی اما از این نگفتی که راجع به هشدارهای اوایل بهمن ماه سال گذشته چه کردی؟!
Iran, Islamic Republic of
آب در دولت تدبیر و امید هم نبودش مصیبت است و هم بودنش
United States
فقط خدا به داد مردم رسید.
الحمدلله که سیل با حداقل تلفات جانی تمام شد.
حالا مرد باشه و عرضه داشته باشه این محرومیت ها و خرابی ها رو سریعتر سر و سامان بده.
Iran, Islamic Republic of
...
با روحانی تا 1400
Iran, Islamic Republic of
عزیزم؟!!!!!!!!!!!!!
محمد
Iran, Islamic Republic of
خیلی با حال بود
Iran, Islamic Republic of
شما اين شش سال است براي فقر و فلاكت مردم خوابت نمي برد مانند اخوندي كه شش ساله نخوابيده راحت تو كاخش لذا ما معذرت ميخواهيم كه باعث بي خوابي شماها شديم...
Romania
البته مقصود از آخوندی آقای وزیر قبلی هستند
Iran, Islamic Republic of
.....‌
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
دعا خوندی یعنی با دوستان تماس نگرفتید
Iran, Islamic Republic of
لرستان بی کس
Iran, Islamic Republic of
بالاخره دعات مستجاب شد و قیامت نشد که کن فن یکون شه ...!!*
Iran, Islamic Republic of
ای ول این همه مسئولیت پذیری....!!!!
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی سلام
لطفا ارتباط قران را با تصویب 2030 بیان بفرمایید
Iran, Islamic Republic of
خوبه انقدر رییس جمهورمون به اعصابش مسلطه که هی بیدار شده و هی خوابش برده. آدم خوشحال میشه مسئولین انقدر در بحران خوب میتونن خونسردیشون حفظ میکنن. روحانی مچکریم
محمد
Iran, Islamic Republic of
جناب روحانی حال که زحمت کشیدید وبرای سیل قران خواندید چندایه ای هم برای گرانیهایی که ازبی تدبیری دولتتان که تمامی مردم باان دست به گریبانند وکمرشان دارد می شکند وهمه بیچاره شدند بخوانید. وسوره الرحمان هم برای خانواده هایی که بواسطه بیکاری وفقر ازهم می پاشند بخوانید.
Iran, Islamic Republic of
...
ققنوس
Iran, Islamic Republic of
من که اصلا اشک هام جاری شد ...
تو چقد خوبی حسن جان!!!!!
محمد
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
تو فکر اون ابرهایی بودی که چش ندارن ما روببینن؟!!!!
دولت تعطیل
Iran, Islamic Republic of
من از طرف مردم شریف لرستان، بویژه مردم صبور پلدختر، بابت بی خواب کردن رئیس جمهور مردمی و محترم عذرخواهی می کنم. همچنین به جناب استاندار محترم یادآور می شوم ساعت تماس تلفنی از ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر می باشد. خواهشمند است خارج از ساعت کار اداری مزاحم اوقات شریف نشوند.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
التماس دعا
Iran, Islamic Republic of
حرفاش همون حرفای زمان کاندید رییس جمهوریه!!!!!!!
اعتدال
جماعت دلواپس یا سیاه سیاه می بینند یا سفید سفید
بردارید این عینک دو لنزه دودی را
دنیا رنگ دیگری دارد....
Iran, Islamic Republic of
....‌‌
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
خدا ازت نگذره
Iran, Islamic Republic of
خ‌خ‌خ
چقدر مسئولیت‌پذیری!
بی‌زحمت کمی هم برای گرانی‌ها قرآن بخون
Iran, Islamic Republic of
شدت نگرانی چقدر زیاد بوده که چند بار خوابت برده......اِندِ مدیریت؟
محمد
Iran, Islamic Republic of
برای اداره مملکت هم به همین شیوه عمل کرده که این قدر موفق بوده است.
یعنی امسال درخت زیاد شده و ابرها به آنها نگاه کرده اند و باریده اند؟!!!
Iran, Islamic Republic of
شما علم ندارید این بار ابرهایی که از مدیترانه آمدند و باریدند از نوع کومولوس بودند که اساسا این نوع ابرها چشم ندارند و به صغیر و کبیر هم رحم نمیکنند روی نمکزار ارومیه و جنگلهای شمال به یک اندازه باریدند.
گر بیست سال پیش رودخانه‌ها را توسعه می‌دادیم، همین شماها نمی‌گفتید که چه دولت بیکاری،‌ مردم آب ندارند،‌ نان ندارند بعد رودخانه توسعه می‌دهند؟ پس چرا نکردید؟؟!!
آدم شناس
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
.....
United Arab Emirates
....‌
Iran, Islamic Republic of
مقصر انهايي هستند كه خيلي ابر ها را بارور ميكنند
Iran, Islamic Republic of
طبق گفته کارشناسان بارورسازی ابرها در حد نظریه است
United Arab Emirates
جهان سانسورچی
United Arab Emirates
جهان سانسورچی
Iran, Islamic Republic of
و....
حسین
Iran, Islamic Republic of
بنده به نیابت از طبیعت و سیل و به نیابت از مردم قدرنشناس پلدختر! که به واقع باعث بد خوابی شما شده اند از حضرتعالی عذرخواهم! امیدوارم ما را نفرین نفرمایید! منبعد حتماً قبل از آنکه اقدام به سیل نماییم برای حضرتعالی تدابیر لازم را خواهیم اندیشید که مزاحمتی پیش نیاید.!
سعادتی
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
......
مجید
Romania
مدیر که توانمند نیست دعا می کند فرق شما با مردم سیل زده چیست؟
Iran, Islamic Republic of
درود بر احمدی نژاد
حسین
Iran, Islamic Republic of
مدیر توانمند در عین اقدام دعا می کند....
Iran, Islamic Republic of
فرقش این است که سیلزدگان خود را به خطر می اندازند تا اسباب و اثاثیه خود را کمتر در معرض سیل قرار دهند....
Iran, Islamic Republic of
روز به روز احمدی نژاد محبوب و محبوبتر
Iran, Islamic Republic of
قیمت مسکن و اجاره بها به کهکشان رسیده و با دعا و ورد کاهش نمی یابد. باید با عمل وارد شوی و ساخت و ساز را رونق دهی وگرنه کار از دعا موعا گذشته.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
.....
United States
...
Iran, Islamic Republic of
دکتر قیمت پیاز در خوزستان چنده؟؟؟ اگر زیر ده هزارتومان گیرد آمد یه گونی برای ما هم بخر پولش را نقدا تقدیم می کنم.
مهدی
Iran, Islamic Republic of
داداش شما که دست به دعات خوبه بی زحمت یه دعا بکن قیمت مرغ و گوشت و پیاز و سیب زمینی و میوه و کلی چیز دیگه بیاد پایین . ....!
مهدی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
یعنی هی خوابیدن بیدار شدن.... هی خوابیدن بیدار شدن... حالا جواب بدخواب شدن رییس جمهور عزیز رو کی میده؟؟؟!!!
Iran, Islamic Republic of
...
هادی
Iran, Islamic Republic of
...
سید رضا
Iran, Islamic Republic of
اون شب اصلا ، نباید می خوابیدی و باید می رفتی پای کار !!!
سعادتی
Iran, Islamic Republic of
...
محمد علی
Iran, Islamic Republic of
...
Canada
...
ت
Iran, Islamic Republic of
...
رضا
United States
.....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
جواد
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی لطفا بیشتر دعا کنید شاید حال ما ملت خوب شود چون در دعا الحاح و تکرار خیلی اثر گذار است ممکن است با یک بار دعا کردن اثرش را نبینی ولی اگر تکرار کنی نتیجه میگیری.
Iran, Islamic Republic of
...
...
از ديار شهيد رجائي
.....
احمد
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
......
تموم نشد؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
مسئول محترم کامنتینگ سایت جهان نیوز!
با سلام و احترام به عرض می رسانم :
این همه نقطه گذاشتی، نقطه های رایانه ات تمام نشد؟؟؟
الان نقطه را دیگه با ارز نیمایی وارد نمی کنندها؛ گفته باشم!
رفقای کامنت گذار!
لطفا نفری یه سطل نقطه (همون ... خودمون) جهت واریز به رایانه مسئول محترم کامنتینگ جهان نیوز، کمک کنید!!
خبر روحاني
United States
..
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
...