سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - 23 Jul 2019
 
۵
۵۳
فتاح :

من به عنوان متخصص آب، می‌دانم که می‌شد این حادثه در خوزستان رخ ندهد/ حتماً پیش‌بینی‌ها در مدیریت مخازن سدها اشکال داشته است

جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۸
کد مطلب: 682467
رئیس کمیته امداد در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه امروز تهران، در گزارشی از آمار کمک‌رسانی به سیل زدگان و تدابیر کمیته امداد گفت: شبانه‌روز در خدمت مردم عزیز آسیب‌دیده بودیم و از همه امدادگران صمیمانه تشکر می‌کنم.
من به عنوان متخصص آب، می‌دانم که می‌شد این حادثه در خوزستان رخ ندهد/ حتماً پیش‌بینی‌ها در مدیریت مخازن سدها اشکال داشته است
به گزارش جهان نيوز،رئیس کمیته امداد در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه امروز تهران، در گزارشی از آمار کمک‌رسانی به سیل زدگان و تدابیر کمیته امداد گفت: شبانه‌روز در خدمت مردم عزیز آسیب‌دیده بودیم و از همه امدادگران صمیمانه تشکر می‌کنم.
 
پرویز فتاح افزود: ما ابتدا به شناسایی خسارات اولیه پرداختیم. بسته‌های حمایتی و غذایی را تحویل دادیم. ۳۰ هزار خانواده تحت پوشش ما در حادثه سیل در استان‌های مختلف آسیب دیدند. ۱۰ هزار واحد مسکونی باید احداث شود و ۲۰ هزار واحد هم تعمیرات اساسی نیاز دارد.

وی ادامه داد: با آنچه تا کنون در قالب خبر و اطلاعیه در رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی پخش شده، مردم مجموعاً ۱۲۰ میلیارد تومان از طریق کمیته امداد به ما کمک کردند که ۴۱ میلیارد تومان به صورت نقدی و ۷۹ میلیارد تومان به صورت کالا بود.

رئیس کمیته امداد ضمن تشکر از کمک‌های بی‌دریغ مقام معظم رهبری افزود: تمام خریدهای ما که خودمان انجام دادیم و آنها که متقاضی بودند در قالب خرید کالای ایرانی بوده که به تولید ملی کشور کمک شود. ستاد اجرای فرمان امام هم بزرگواری کردند و سه هزار بسته شامل فرش و یخچال لوازم خانگی به ما تحویل دادند. خدا را به خاطر این همه عنایتی که مردم کردند سپاسگزارم و شاهد افزایش اعتماد عمومی مردم هستیم.

۱,۰۰۰ میلیارد تومان برای جبران خسارت نیاز داریم
فتاح تصریح کرد: کار اصلی ما از این به بعد احداث و تعمیر خانه‌هاست. احداث ۱۰ هزار خانه ۶۰۰ میلیارد تومان حداقل هزینه خواهد داشت و تعمیرات ۲۰ هزار خانه ۲۰۰ میلیارد تومان و تهیه لوازم و تأمین اشتغال هم حدود ۲۰۰ میلیارد تومان نیاز خواهد داشت یعنی برای جبران خسارات دست کم به هزار میلیارد تومان نیاز داریم.

وی تاکید کرد: در همان سه هفته قبل به همه ۴۰ هزار خانواده‌ای که فکر می‌کردیم آسیب دیده باشند معادل دو برابر مستمری و حقوق پرداخت کردیم که بعد مسجل شد ۳۰ هزار خانواده نیازمند بوده‌اند. ۱۸ میلیارد تومان کمک نقدی و ۶ میلیارد تومان کمک ضروری در اختیار استان‌ها قرار دادیم. ۳۶ هزار سهمیه غذا فراهم کردیم و خود ما در کمیته امداد اقدام کردیم و ۱۰ هزار تخته پتو از یزد خریدیم و ۳ هزار یخچال از کمک‌های مردمی تهیه کردیم.

تمام مسکن مورد نیاز را تا پایان سال می‌سازیم
رئیس کمیته امداد با اعلام اینکه همه خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد در کشور بیمه حوادث بودند و این از آینده‌نگری این نهاد بود گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که همه خسارت باید جبران شود و به فضل الهی این فرمایش مقام معظم رهبری را اجرا خواهیم کرد. تمام وسایل مورد نیاز ظرف هفته‌های آینده تأمین می‌شود و تا پایان سال تمام ۱۰ هزار واحد را می‌سازیم. جای نگرانی نیست و صبر و حوصله مردم به ما کمک می‌کند وظیفه‌مان را به درستی انجام دهیم.

فتاح یادآور شد: پارسال هم قول داده بودیم و در زلزله کرمانشاه ۵۴۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده بود که تا پایان سال همه را تحویل دادیم و به تمام تعهداتمان در زلزله کرمانشاه عمل کردیم. اکنون هم تا لحظه آخر و تکمیل تمام تعهدات در خدمت مردم عزیز سیل زده خواهد بود.

وی تصریح کرد: خواهش من این است که وام بلاعوض دولت سریع انجام شود چرا که تا کنون نه یک نفر وام گرفته و نه مبلغی به صورت بلاعوض دریافت کرده است. این کار باید زودتر و سریع‌تر انجام شود. «فاستبقوا الخیرات» آیه قرآن است که کار خیر را سریع انجام بدهید.

رئیس کمیته امداد ادامه داد: ما امانت‌دار مردم هستیم و تمام کمک‌های مردمی را در رسانه‌ها گزارش می‌دهیم.

می‌شد این حوادث در خوزستان رخ ندهد
به گزارش مهر، فتاح افزود: در خوزستان شرایط سخت‌تر و تلخ‌تر است. من به عنوان کسی که متخصص آب است و مدتی هم وزیر نیرو بوده می‌دانم که می‌شد این حادثه در خوزستان رخ ندهد. حتماً پیش‌بینی‌ها در مدیریت مخازن سدها اشکال داشته است. در خوزستان نیازها متفاوت است. لوازم سرمایشی نیاز است، لوازم بهداشتی نیاز است، دامشان علوفه می‌خواهد، و خدمات روان‌شناسی و مشاوره هم در دستور کار ماست.

وی تاکید کرد: ۵ هزار طرح اشتغال ما آسیب و خسارت دیده اما جبران خواهیم کرد. همه وام‌ها را مهلت دادیم. کسانی که محل نگهداری دام و احشامشان آسیب دیده بر عهده ماست و می‌سازیم. ۶ هزار میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه اشتغال داریم. مردم عزیز سیل‌زده بدون واهمه بدانند که همه خسارات جبران خواهد شد.

کارشکنی‌ها از خاطره تلخ ملت بیرون نخواهد رفت
رئیس کمیته امداد هشدار داد: در این شرایط که همه داغدار هستیم معاندان در بیرون و برخی جاهلان در داخل با شایعه‌پراکنی نمک بر زخم مردم می‌پاشند. در این شرایط دنبال زیر سوال بردن گروه‌های مردمی هستند اما راه به جایی نخواهند برد. من چون جبهه‌ای هستم و آنجا بوده‌ام انصافاً می‌گویم که در مناطق سیل‌زده جنوب و گلستان صحنه‌های جبهه تداعی شده است. عنایت خداست که می‌توانیم از سیل صحنه افتخارآفرین خلق بکنیم. مرحبا به سپاه و بسیج که به یاری مردم شتافتند.

فتاح با اشاره به کارشکنی کشورهای غربی در امدادرسانی به مردم ایران گفت: آنها نگذاشتند کمک‌های مردمی به مردم ما برسد. یک دلار یا یک یورو نگذاشتند به امداد و هلال احمر برسد. می‌توانستند و نگذاشتند و نمک به زخم ما پاشیدند.

اتحادیه اروپا می‌گوید یک میلیون یورو به شما کمک می‌کنیم و نسیه بوده و ندادند در حالی که برای یک بازیگر هالیوودی که ۴۰ میلیون یورو برای یک کار خیر می‌خواست چهل میلیون یورو بدون معطلی دادند بدون اینکه معلوم باشد این پول کجا می‌رود. این از خاطره تلخ این ملت هیچ گاه بیرون نخواهد رفت.

وی تصریح کرد: غیر از مددجویان عزیزمان بقیه را هم حمایت می‌کنیم. مشکل عمده در این شرایط مسکن خواهد بود که با درایت و صبوری به نتیجه خواهد رسید. من فکر می‌کنم خسارت سیل از ماست و آنچه عنایت الهی بود باران رحمت بود که نازل شد.

فتاح در پایان گفت: نظام در همه صحنه‌ها بیمه شده و دشمن عصبانی است و باید بگوییم از این عصبانیت بمیرید. وحدت ما زیر چتر ولایت مقام معظم رهبری پابرجاست. صائب تبریزی چه زیبا فرموده «جماعتی گذرند از پل صراط چو سیل، که بار خلق به گردن کشیده‌اند امروز».
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
مناسفانه مدیریت 40 ساله کشورسراسرغلط بوده است که مردم باگذشت 40سال تازه فقیرتر شدندچه وقت قرار است اصلاح شود معلوم نیست
Iran, Islamic Republic of
شما آیا واقعا از فقر و فلاکت مردم قبل از انقلاب بی خبر هستی؟ خوشبختانه بنده بخاطر شغل پدرم بیشتر نقاط ایران را دیده بودم و می دانم که ایران قبل از انقلاب در همه چیز صفر مطلق بود. با وجود همه کاستیها میهن اسلامی ما از رفاه مطلوب و سطح فناوری بالایی برخوردار است و اگر از شر غرب پرستان سیاه نما رها شود در آغاز یک دوره شکوفایی بی بدیل قرار دارد.
United Kingdom
چرا دروغ میگید.مردم الان خیلی بدبختر هستند.
طرف پژو پارس سوار می شود و می گوید بدبختم
Iran, Islamic Republic of
قبل از انقلاب اکثر مردم نمی توانستند حتی پیکان بخرند اما امروز اکثر مردم پراید دارند یا برخی خانواده ها دو یا چند ماشین دارند. امروز مردم می گویند «نداااااریم» ولی کلی پس انداز دارند.
Iran, Islamic Republic of
ما زمان شاه حتی نمی توانستیم یک موبایل بخریم
United Arab Emirates
مسخره می کنی ؟ موبایل که اونوقت هیچ جا نبود
Iran, Islamic Republic of
آی شیطون
Iran, Islamic Republic of
تو دروغ می گویی که واقعیت فقر وحشتناک و گسترده زمان شاه ملعون را کتمان می کنی. من اصالتا اهل شهرکرد هستم و با چشم خودم دیده ام که این شهر سراسر بدبختی و فلاکت شاهد چه تحول عظیمی بوده است. حلبی آباد های خیابان امیر آباد (کارگر کنونی) را هم هر تهرانی اصیلی بخوبی یاد دارد. از نظر جایگاه علمی-فنی امکانات شهری و تحصیلی و غیره هم اصلا نیازی به صحبت و مقایسه نیست.
111
Russian Federation
...
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
سلام در حدیث داریم هر کس بگوید بدبختم بدبخت می شود یا بدبخت تر
من تفاقر افتقر هر کس بگوید فقیرم خدا او را به فقر مو بدبختی مبتلا می کند شکر خدا را به جا آوریم تا ان شاء الله مورد عنایت خدا قرار بگیریم کشور خوب ، رهبر خوب، مردم خوب ان شاء الله مشکلات هم در سایه همدلی و اتحاد حل خواهد شد
یوسف
United States
.... از پشت پرده ها بی خبری....!!!
Iran, Islamic Republic of
از خرید خودرو در کمتر از دو ساعت از اینترنتشون معلوم که چقدر بدبخت هستند بابا پررویی هم حدی داره
40سال نه، از انتخابات 96 به بعد بدبخت شدیم
Iran, Islamic Republic of
البته به لطف روحانی، پس از انتخابات 96 که روحانی رأیش را گرفت و همه چیز را رها کرد سفره ها حداقل نصف شدند
United Arab Emirates
از انتخابات ۹۲
Iran, Islamic Republic of
اینکه قبل از انقلاب وضع بدتر بوده قبول، آیا قبول دارید که حداقل در سه دوره اخیر ریاست جمهوری بعد از انقلاب، وضعیت اقتصادی مردم بالاخص دهک های پایین هر سال بدتر از سال قبل بوده؟
آدمیزاد
Colombia
همه حکومت ها خوب و بد داشته اند ، اما پیش از انقلاب نیمی از کشور شبکه برق و آب لوله کشی نداشتند و شمار دانشگاههای کشور نسبت به جمعیت بسیار پایین و آمار بیسوادی بیشتر بود ،
Iran, Islamic Republic of
بنده که حدود شصت سال دارم میفهمم که داری کج تحلیل میکنی به احتمال زیاد سن شما به قبل از انقلاب نمیخورد و قبل از انقلاب را ندیدی ای کاش لااقل اهل مطالعه و تحقیق بودی و از افراد مطلع میپرسیدی و وضعیت امروز جامعه ایران را با قبل از انقلاب مقایسه نمیکردی.
111
Russian Federation
اگر مدیریت کشور سراسر غلط بود همون 40 سال قبل آمریکا و صهیونیسم توسط صدام وسط تهران بودن و تو معلوم نبود زیر کدوم پل جا خواب داشتی... ضعفهایی وجود داره که میشه با انتخاب درست به حداقل برسه....
Iran, Islamic Republic of
اي کاش مقاومت هاي متعصبانه (و دوستي هاي خاله خرسي) نبود و قبلا تاسيسات(تونل وسد لازم) انتقال اين اب اضافي خوزستان به مناطق تشنه مرکزي ايران ايجاد شده بود تا امروزه شاهد نبوديم که ميلياردها متر مکعب (معادل ميلياردها دلار )اب شيرين به دريا ريخته شود و همچنين هموطنان عزيزمان در خوزستان دچار اين مشکلات با اين شدت شوند.
United States
خود این اقا هم وزیر نیرو بود
سرور
Iran, Islamic Republic of
بله البته وزیری که سد می ساخت.نه وزیری که توان مدیریت و استفاده از سدهای ساخته شده را ندارد.
راستی الان وزیر نیرو کجاست؟!
Iran, Islamic Republic of
ساخت سد ها زير سر خودش است كدام سد ساخته شده زمان اين اقا فاز صفر و يك مطالعاتي دارد
Iran, Islamic Republic of
تمام خصوصي سازيهاي وزارت نيرو در زمان فتاح بود كدوم كشور بخش اب و برقش را به بخش خصوصي داده حتي امريكا هم دولتي است و اينست نتيجه اش
Iran, Islamic Republic of
منظور از خصوصي همان دوستان است
ب
Iran, Islamic Republic of
آقا یا خانم فاز صفر! ماذا فازا؟
یا نمی دانی فازبندی چیست یا نمی دانی سد چیه.
Iran, Islamic Republic of
اون سدهایی که مرحوم هاشمی رفسنجانی ساخته همه شان فاز مطالعاتی داره ولی حیف که نیمی از ظرفیتشان از گل و لای پر شده و این دولت ناتوان از پاکسازی آنهاست.
Iran, Islamic Republic of
با احترام به آقای فتاح، وقتی اهمیت سازمان هواشناسی در کشور دانسته نمی شود و بودجه کافی برای خرید تجهیزات پیشرفته و تربیت نیروی انسانی متخصص در نظر گرفته نمی شود،این سازمان نمی تواند حجم عظیم بارشها را در میان مدت پیش بینی کند و تنها می تواند حداکثر ۷۲ ساعت و ۴۸ ساعت اطلاعیه و اخطاریه صادر کند...
Iran, Islamic Republic of
انصافا وزیر موفقی بود جز بهترین ها بود
Iran, Islamic Republic of
هنوز وام و کمک بلاعوض به هموطنان سیل زده پرداخت نشده است
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد هم دقیقا همین را گفته بود که چرا ابها را تابستان پست سدها نگه داشتید و به مردم ندادید تا حالا با اب اضافی روبرو شوید و همان اب را رها کنید در خانه و زندگی و زمین های کشاورزی مردم.ولی احمدی نژاد با این حرف می شود منحرف و اشوب گر اقای فتاح می شود قهرمان ملی.چه کسی یادش رفته بی ابی مردم خوزستان در تابستان را
Iran, Islamic Republic of
کاملا درست گفته
Iran, Islamic Republic of
شما از آب گل آلود ماهی گیرت نمیاد
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد کارشناس ارشد در همه زمینه هاست و از طریق هاله نور و ارتباطاتی که خود و مشایی با عالم بالا دارد،حجم عظیم بارندگی ها و سیلاب ها در اسفند و فروردین را از تابستان گذشته پیش بینی کرده بود و چندین بار از طریق کانال دولت بهار و کانال احمدی نژاد هم برای انتقال آب به کشاورزان اقدام کرده بود و هم هشدار داده بود...
طرح ساخت دوربرگردان برای انتقال آب ها به بالادست و ارتفاعات برای کاهش خسارات سیل مانند طرح فرستادن ۲میلیون خانواده به جنگل برای جمع آوری بلوط و پرورش گاو و گوسفند،می تواند از سوی احمدی نژاد مطرح شود...
Iran, Islamic Republic of
ببسوز اما مواظب باش کار دستت میدهد
United States
...
ناشناس
United Arab Emirates
...
Iran, Islamic Republic of
ملت رئیس میخواست نه نوکر و خدمتگزار....!!!!
Iran, Islamic Republic of
اربابان و نمايندگان خدا در روي زمين هستند!!
Iran, Islamic Republic of
خدمت گزار ملت همان رئیس هم هست عنوان ررا ولش!!!!!!
از علی آموز اخلاص عمل
Iran, Islamic Republic of
آقای فتاح از صدا و سیما و ایضا بعضی جاهای دیگر عبرت بگیرید و خودتان را در مخمصه قرار ندهید گیر به مدیریت دولت تبعات دارد.
سدرا مصاحب
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
بنا بر گزارش کارشناس آبخیزداری در روی خط خبر در شبکه خبر که گفت " با دستور مقام معظم رهبری بودجه داده بودند برای آبخیزداری" یعنی دولت بی خیال است در این زمینه .!!!
Sadegh rastgoo
United States
بسمه تعالی.
تا زمانی که این دولت مردان لیبرال و غرب زده سر کار هستند نتیجه از این بهتر نمیشود....
Iran, Islamic Republic of
بازنشستگي ندارد تا ابد هستش اين اقا
Iran, Islamic Republic of
کسی کارآیی دارد نباید باز نشسته اش کنند واقعا حیف است و نوعی خیانت
Iran, Islamic Republic of
خوب متخصص آبی چرا که کاری که تخصص تو نیست یعنی کمیته امداد امام خمینی (ره) رفتی واول کاری کردی ساختمان مرکزی را فروختی وحالا باید یک جای دیگر ساختمان دیگر بسازی چرا چرا ؟
Iran, Islamic Republic of
چرا متخصصان هسته ای در آب و فاضلاب شغل دون پایه و تحقیر آمیز دارند وجدانا جواب بده
Iran, Islamic Republic of
اقای فتاح گفته های شما در مورد ضرورت پیش بینی کاستی ها و اقدامات پیشگیرانه صحیح است اما موضوع باید با دید ملی و اجباری از طرف مقامات بالا برنامه ریزی میشد مثلا در قالب برنامه های پنجساله .
Iran, Islamic Republic of
مجری مهم است برجام را مرور کن چقدر گفتند تاکید و توصیه چی شد ؟
Iran, Islamic Republic of
اشتباه از زمان تسخیر سفارت آمریکا شروع شد بدنبال آن جنگ؛تحریم؛
اگر میخواهید واقع بینانه مقایسه کنید وضعیت کشورهای خلیج مثل عربستان قطر بحرین امارات و عمان را با الان ما مقایسه کنید
سرانه در آمد هر یک از شهروندان آنها چقدر است؟
تشکر
Iran, Islamic Republic of
آقای فتاح نمونه ای نادر و باقی مانده از دولت کار احمدی نژاد . البته رئیسش عاقبت بخیر تا الان که نشده اما دم خودش گرم
یک دوست
Iran, Islamic Republic of
...