چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - 2 Dec 2020
 
۱
۲

دعوت از آیت‌الله رئیسی برای حضور در دانشگاه تهران/مطالبه «تشکیل کمیته ضدفساد دانشجویی در قوه قضاییه»

چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۵
کد مطلب: 682263
فارس نوشت: بسیج دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه تهران با ارسال نامه‌ای از آیت‌الله رئیسی ضمن طرح مطالبه «تشکیل کمیته ضدفساد دانشجویی در قوه قضاییه» برای شرکت در همایشی دانشجویی در این دانشگاه دعوت کرد.
دعوت از آیت‌الله رئیسی برای حضور در دانشگاه تهران
به گزارش جهان نيوز، بسیج دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه تهران با ارسال نامه‌ای از آیت‌الله رئیسی ضمن طرح مطالبه «تشکیل کمیته ضدفساد دانشجویی در قوه قضاییه» برای شرکت در همایشی دانشجویی در این دانشگاه دعوت کرد.

در این نامه خطاب به رئیس قوه قضائیه آمده است: همانگونه که مستحضرید حجم بالای پرونده‌های قضایی و رشد آن در دهه گذشته منجر به اطاله فرآیندهای دادرسی و دادخواهی شده است. از طرفی مهم ترین منبع درآمد قوه قضاییه هزینه دادرسی می باشد که این وابستگی نگرانی هایی راجع به عدم وجود عزم جدی قوه در اصلاح این روند ایجاد کرده است.

 این فرآیند قشر محروم و مستضعفین جامعه را از تظلم خواهی قوه قضاییه دلسرد کرده و نیاز قوه قضاییه را به شنیدن حرف های کارشناسان و دانشگاهیان بیش از پیش نموده است.

هم چنین افکار عمومی جامعه و دانشجویان نگرانی هایی جدی در موارد و پرونده هایی خاص مربوط به ریاست قوه دارد. از جمله پرونده مجموعه کلاک در منطقه لواسانات (که با ماده 18 و حکم قاضی القضات پرونده مختومه اعلام شد.) از طرفی وضعیت درآمدهای اختصاصی قوه قضاییه پرسش های بسیاری در اذهان دانشجویان و مردم ایجاد کرده است که موجب ایجاد تشویش از جانب ضدانقلاب نیز شده است و پیگیری های انجام شده ی آن نیاز به پاسخگویی دارد.

به رسمیت نشناختن جمعیت‌های ضدفساد و کمیته های دانشجویی در قوه قضاییه برای پیگیری فساد و روی آوردن دانشجویان و هم کلاسی های عدالت طلبمان به رسانه ها، عدالت خواهی مصداقی مورد نهی رهبری را به وجود آورده است و هر از چندی شاهد محاکمه و اتهام های قضایی چندی از فعالین ضدفساد و دلسوزان انقلاب اسلامی هستیم.

فلذا با توجه به نیاز متقابل گفت و شنود با دانشگاهیان و هم چنین با طرح مطالبه «تشکیل کمیته ضدفساد دانشجویی در قوه قضاییه» از جنابعالی دعوت می‌کنیم تا در بازه زمانی یکم لغایت یازدهم اردیبهشت جهت شرکت در همایشی دانشجویی با طرح موضوعات فوق میهمان ما در تالار شهید چمران دانشکده فنی دانشگاه تهران باشید.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


خیانت
....
United States
برای چه این قدر جناب رئیسی مطرح می شود تا چه شود بگذارید عملگرا باشد تا نمایشی ، این بسود ایشان است تا سرنوشتی بمانند احمدی نژاد برایش رقم نخورد .