دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 22 Apr 2019
 
۰
شیخ الاسلام:

ایران و عراق امروز یاری رسان جان یکدیگر شده‌اند

چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۷
مشاور سابق وزیر امور خارجه گفت: سیل علی رغم همه مصیبت‌هایی که برای مردم به دنبال داشت، اما تجلی شکست راهبرد ایجاد تفرقه بین ملت ایران و عراق بود.
ایران و عراق امروز یاری رسان جان یکدیگر شده‌اند
به گزارش جهان نيوز، حسین شیخ الاسلام، مشاور سابق وزیر امور خارجه کشورمان و سفیر سابق ایران در سوریه در خصوص ورود «نیرو‌های مردمی حشدالشعبی» به ایران برای کمک به سیل زدگان و وحشت رسانه‌های سعودی و انگلیسی از این اتحاد گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اَبر راهبرد استکبار جهانی برای آمریکا و اذناب آن مثل شاهنشاهی‌ها و اسرائیل و تمام کسانی که انقلاب ایران را برای خود خطرناک و تعیین کننده می‌دیدند این بود که ملت ایران و عراق باید یکدیگر را نابود و قتل عام کنند.

وی با اشاره به جنگ هشت ساله رخ داده بین دو کشور گفت: البته نباید فراموش کرد که این ابر راهبرد در بازه‌ای از زمان به نتیجه هم رسید و هشت سال به خاطر خباثت صدام حسین و جاه طلبی او دو ملت ایران و عراق عزیزان یکدیگر را کشتند.

شیخ الاسلام با بیان اینکه آنچه در 8-7 سال اخیر مشاهده می‌شود نمونه بارز شکست این اَبر راهبرد است، خاطرنشان کرد: اینکه در سال چند میلیون ایرانی به عراق و چند میلیون عراقی به ایران سفر می‌کنند؛ اینکه هیچ دو ملتی مثل ایران و عراق به یکدیگر نزدیک نیستند همه و همه شکست این راهبرد استکبار را نشان می‌دهد.

مشاور سابق وزیر امور خارجه با اشاره به حادثه سیل اخیر رخ داده در کشور تصریح کرد: این سیل علی رغم همه مصیبت‌هایی که برای مردم به دنبال داشت، اما تجلی و نمایش شکست راهبرد ایجاد تفرقه و تنش بین ملت ایران و عراق بود و این اتفاق عمق رابطه ملت ایران و عراق را به آمریکا و ایادی جهانی آن را نشان داد.

سفیر سابق ایران در سوریه گریزی به حمله داعش به عراق زد و گفت: در قضیه داعش که بدون شک اتفاق مهمی بود، ایران کنار ملت عراق جنگید، اما این همه ملت ایران نبود بلکه قسمت خاصی از ملت بود که می‌توانست نظامی باشد، اما در شرایط سیل اخیر همه ملت عراق در تشکیک مساعی با ایران همراه هستند و این در حالی است که قرار بود دو ملت خون یکدیگر را بریزند، اما امروز ملت عراق آمده تا جان مردم ایران را نجات دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: اتفاق رخ داده بیانگر عمق نزدیکی دو ملت و شکست راهبرد برنامه ریزی شده ایالات متحده است و نزدیکی و کمک ملت ایران و عراق در سال‌های اخیر و به ویژه درنابودی داعش در عراق و سیل رخ داده در ایران قابل کتمان و چشم پوشی نخواهد بود.

منبع:خبرگزاری دانشجو
کد مطلب: 682156
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *