چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ - 17 Jul 2019
 
۱
۱۱

متهم: من وارد سیستم کثیف بانک مرکزی شدم!

سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۷
کد مطلب: 681899
فقط بانک مرکزی! بانک مرکزی محور اصلی سه ساعت دفاعیات متهم ردیف اول پرونده البرزایرانیان با ۶ هزار شاکی بود. آنقدر بانک‌مرکزی را متهم کرد که قاضی صلواتی به رغم هشدار چندین‌باره خود مبنی بر عدم توهین به بانک مرکزی خطاب به وی گفت: خودت را عقل کل می‌دانی! بانک مرکزی کجا بحران‌سازی کرده است؟
متهم: من وارد سیستم کثیف بانک مرکزی شدم!
به گزارش جهان نيوز، روزگذشته امیرحسین آزاد، مدیرعامل شرکت تعاونی ولیعصر متهم ردیف اول پرونده البرزایرانیان به اتهام افساد فی‌الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی، جعل امضا، مهر و خیانت در امانت در جایگاه قرار گرفت تا از خود دفاع کند. وی ادعا داشت بانک مرکزی خود اعلام کرده که می‌توانید تابلوی مؤسسه مالی و اعتباری فردوسی را نصب کنید، اما در ادامه اینگونه گفت که بانک مرکزی تلفنی یا همان شفاهی درخواست‌های خود را مطرح می‌کرده تا هر زمانی که خواست زیر حرفش بزند. 

آزاد در بخش دیگری از دفاعیات خود ادعا کرد، دادسرای پولی و بانکی چندین بار به بهانه فراری دادن وی را تهدید به بازداشت کرده. این در حالی است که خود در بین دفاعیه دائماً می‌گفت: من قصد فرار نداشتم و تا جایی همکاری می‌کردم که حتی تلفنی به اداره آگاهی احضار می‌شدم. 

این متهم که در عمده دفاعیه خود سیستم بانک مرکزی را مسبب حضورش در دادگاه می‌دانست، ادعا داشت: ۱۰۰بار نامه به مسئولان بانک مرکزی نوشتم، اما کسی گوش نداد. البته خودم هم مقصر هستم و این بازداشت‌ها حق من است، چون وارد یک سیستم کثیف در بانک مرکزی شدم. هرکجای دنیا بروید حساب و کتاب دارد، اما بانک مرکزی فقط یک سایت دارد که اعلام کند، چه کسی مجوز دارد و چه کسی ندارد! مگر شفاف‌سازی بد است، چرا شرایط‌ها را اعلام عمومی نمی‌کنید و اگر دنبال دلال بازی نیستید باید شفاف‌سازی را انجام دهید. 

وی از یک‌سو بانک مرکزی را متهم به فساد و غیرشفاف عمل‌کردن کرد و از سوی دیگر ادعا داشت: بانک مرکزی به برخی دیگر از مؤسسات نورچشمی بدون مجوز، کاری ندارد. متهم مؤسساتی، چون نور و کوثر را مورد اشاره قرار داد و ادعا کرد به دلیل رانت و نفوذ نداشتن نورچشمی نبوده تا مورد حمایت قرار گیرد و بانک مرکزی با فضا‌سازی علیه آن‌ها درصدد حمایت از نورچشمی‌های خود است. 

اظهاراتی که با پاسخ قاضی صلواتی مواجه شد و خطاب به وی گفت: شما یک‌جانبه به دادگاه می‌روی، به بازپرس، دادسرا و بانک‌مرکزی هرچه دلت خواست گفتی. شما به واسطه پدرخانمت که استاندار بندرعباس بوده با رابطه وارد دفتر آقای پورمحمدی می‌شوی و مجوز را می‌گیری، اقاریر شما در پرونده و صورتجلسه قید شده است. 
قاضی صلواتی گفت: در دفاعیات خود بیان کردید که بانک مرکزی بحران‌سازی کرده است، بانک مرکزی کجا بحران‌سازی کرده است؟ به شما اجازه توهین داده نمی‌شود. خودت را عقل کل می‌دانی!

بخشی از دفاعیه این متهم به بحث خودرو‌های لوکس و سفر‌های خارج از کشور اختصاص داشت. وی ادعا می‌کرد، هیچ یک از این موارد از پول سپرده‌گذاران نبوده و حتی قبل از این اتهام هم خودروی لوکس داشته است. 

در حالی که طبق متن کیفرخواست ۶ هزار و ۳۶ نفر از سرمایه‌گذاران برای شکایت مراجعه کرده‌اند، تعهد باقیمانده تعاونی البرز ایرانیان هزار و ۴۰۰ میلیارد و تعهد باقیمانده تعاونی ولیعصر ۲۵۰میلیارد تومان است، اما متهم ردیف اول این پرونده ادعا داشت با بیش از ۹۹ درصد سپرده‌گذاران تسویه کرده است و تنها ۸۴ نفر مانده‌اند که آن‌ها هم هرکدام یک میلیارد گرفته‌اند.

منبع: روزنامه جوان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
ژنشو داشتيد
Iran, Islamic Republic of
این گونه تخلفات دو طرف دارد ، در این مورد طرف دیگر آن بانک مرکزی و مسئولین وقت آن هستند که باید رسیدگی شود.
سعید110
Iran, Islamic Republic of
این جماعت از طریق نفوذ به نهاد های حاکمیتی می چسبند و نفوذ می کنند تا آنها را آلوده و اگر شناسایی شدن به هنگام استحاله ایشان به بدنه نهاد ها ضربه بزنند. یعنی ضربه زدن و در عین حال استفاده سوء دو کار همزمان ایشان است. و فقط بحث درآمد نامشروع تنها مطرح نیست.
Iran, Islamic Republic of
چه فایده
آخرش یه حکم سبک میدن. مگه میرعلی رییس اختلاسگر ثامن الحجج نبود ...برای 12هزار میلیارد دزدی و بدبخت کردن مردم فقط 15 سال حبس بریدن!!!!!!!
ژن خوب تو صدور حکم هم تاثیر داره!
Iran, Islamic Republic of
پارتی داشته بازی هم خورده ولی نباید نگران باشه میاد بیرون .
Romania
این کدام آقای پورمحدی است؟ وزیر برکنار شده احمدی نژاد؟ ایشون که ادعای پاکسازی بهشت را دارد
Iran, Islamic Republic of
شروور نگو
Iran, Islamic Republic of
....
رر
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
ممد
Canada
سیستم بانکی فوق ربا زده ی کل ایران!!!!! کثیف کثیف کثیف....!!! به زودی غضب خداوند کل این سیستم حاکم بانکی را نابود خواهد کرد......