چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ - 17 Jul 2019
 
۰
۱

هر ایرانی خرج زندگی ۳/۵ نفر را می‌دهد

دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۴
کد مطلب: 681723
هر ایرانی خرج زندگی ۳/۵ نفر را می‌دهد
به گزارش جهان نيوز به نقل از آرمان، بر پایه گزارش مرکز آمار ایران، از مجموع جمعیت ۸۲ میلیون نفری ایران و شمار ۶۶.۸۷ میلیون نفری جمعیت ۱۰ به بالا تنها حدود ۲۷ میلیون نفر فعال هستند. فعال به این معنا که در سن کار قرار دارند، آمادگی و علاقه‌مندی لازم را نیز برای کارکردن دارا هستند.

از میان این جمعیت ۲۳ میلیون و ۸۱۳ هزار نفر شاغل هستند و ۳ میلیون و ۲۶۱ هزار نفر نیز بیکار و جویای کار هستند. بدین ترتیب هر شاغل ایرانی به طور متوسط هزینه‌های زندگی ۵/۳ نفر دیگر را تامین می‌کند.

این در حالی است که مطابق اعلام مرکز آمار ایران، تنها ۵۵ درصد شاغلان ایرانی یعنی حدود ۱۳ میلیون و ۱۰۵ هزار نفر آنها دارای شغل تمام وقت هستند و در هفته حداقل ۴۴ ساعت قانونی را کار می‌کنند. این گزارش همچنین نشان می‌دهد که نرخ بیکاری طی سال ۱۳۹۷ در میان مردان ۴/۱۰ درصد و در میان زنان ۹/۱۸ درصد بوده است. این نرخ در میان جوانان ۱۵ تا ۲۹ ساله ایرانی ۱/۲۵ درصد گزارش شده که حاکی از بیکاری بیش از یک میلیون ۷۲۶ هزار جوان است.


 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
این امار دروغ می باشدافراد یک خانوار کار میکنند تا یه نفر بتواند روزه بگیرد.