دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 22 Apr 2019
 
۰

ارتباط قدرت عضلانی با افزایش طول عمر

دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۳
محققان علوم پزشکی اعلام کردند: هر قدر قدرت عضلانی فرد بیشتر باشد طول عمرش نیز بیشتر خواهد بود.
ارتباط قدرت عضلانی با افزایش طول عمر
به گزارش جهان نيوز ، محققان علوم پزشکی در ریودوژانیروی برزیل اعلام کردند هر قدر قدرت عضلانی فرد بیشتر باشد طول عمرش نیز بیشتر خواهد بود.دکتر کلادیو ژیل آرایو و همکارانش در کلینیک طب ورزشی ریو در برزیل در مطالعه ای که نتایج آن در نشست اخیر متخصصان قلب و عروق اروپا در لیسبون پرتغال ارائه شد، اعلام کردند با تقویت عضلات خود می توانید عمر طولانی تری داشته باشید.

قدرت به توانایی تولید نیرو و سرعت و هماهنگی حرکت ها بستگی دارد و در واقع میزان کار انجام شده در واحد زمان نشان دهنده قدرت است.

دکتر آرایو می گوید با یافتن بهترین ترکیب سرعت و وزن می توان قدرت عضلات را تقویت کرد و در واقع می توان گفت هر قدر توانایی برداشتن بار سنگین، بیشتر باشد طول عمر فرد نیز بیشتر خواهد شد.

قدرت عضلات انسان پس از سن چهل سالگی به تدریج افول می کند ولی خبر خوب آنکه می توان با تمرین های ورزشی مناسب، قدرت عضلات را تقویت کرد.

محققان برزیلی با بررسی بر روی 3 هزار و 878 فرد غیر ورزشکار که بین 41 تا 85 سال داشتند قدرت عضلانی آنها را بین سال های 2001 تا 2016 مورد بررسی قرار دادند.
محققان مشاهده کردند کسانی که قدرت عضلانی بیشتری دارند عمری طولانی تر خواهند داشت.

 محققان توصیه می کنند ورزش های بیشتری برای تقویت عضلات بالا تنه و پایین تنه انجام دهید و از بلند کردن وزنه ها برای این کار بهره ببرید.

منبع:العالم
کد مطلب: 681696
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *