چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 24 Apr 2019
 
۰

معرفی برگزیدگان مسابقات بین‌المللی قرآن در بخش‌های مختلف+اسامی

يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۴
برگزیدگان سی‌وششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در بخش‌های مختلف معرفی شدند.
برگزیدگان مسابقات بین‌المللی قرآن +اسامی
به گزارش جهان نيوز، آیین اختتامیه سی‌وششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دقایقی پیش در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) آغاز شد و نفرات برتر این رقابت‌ها در بخش‌های مختلف معرفی شدند.

اسامی برگزیدگان به شرح ذیل است؛

بخش بزرگسالان
رشته قرائت
رتبه اول: «سلمان امر‌الله» از اندونزی
رتبه دوم: «مهدی غلام‌نژاد» از جمهوری اسلامی ایران
رتبه سوم: «محمدرضا سلمان» از عراق
رتبه چهارم: «احمد سمیر عبدالعزیز عبدالغنی» از مصر
رتبه پنجم: «وان عین‌الدین حلمی» از مالزی

رشته حفظ‌کل
رتبه اول: «محمد‌جواد مرادی» از جمهوری اسلامی ایران
رتبه دوم: «عبدلی توفیق» از الجزایر
رتبه سوم: «احمد بدرالدین حمامی» از سوریه
رتبه چهارم: «سیداحمد عثامه» از موریتانی
رتبه پنجم: «اکرم بن زکریا» از تونس

بخش طلاب علوم دینی
رشته خطابه قرآنی
رتبه اول: «عمر سفرانی» از سوریه
رتبه دوم: «عبدالکامل» از روسیه
رتبه سوم: «محمد صاحب علی‌الانباری» از عراق

رشته ترتیل و تفسیر قرآن کریم
رتبه اول: «روح‌الله آقایی» از ایران
رتبه دوم: «سیدمهدی مشرف» از افغانستان
رتبه سوم: «محمد‌السید موسی» از لبنان

رشته حفظ و تفسیر قرآن کریم
رتبه اول: «محمد خاکپور» از ایران
رتبه دوم: «احمدمحمد طاهر» از چاد
رتبه سوم: «محمد بهدی» از الجزایر

رشته قرائت تحقیق و تفسیر قرآن کریم
رتبه اول: «سلمان اصل غوابش» از ایران
رتبه دوم: «محمدکریم محسنی» از افغانستان
رتبه سوم: «صدیق ملیانا» از اندونزی

بخش دانش‌آموزان
رشته حفظ‌کل پسران
رتبه اول: «عبدالعلیم عبد‌الرحیم محمد حاجی» از کنیا
رتبه دوم: «علی فیضی» از جمهوری اسلامی ایران
رتبه سوم: «محمود ابوالخیر» ناصیف از سوریه

رشته حفظ‌کل دختران
رتبه اول: «زینب امین‌پور» از جمهوری اسلامی ایران
رتبه دوم: «فیضا نرگس» از ترکیه
رتبه سوم: «ریم العشکول» از اردن

رشته قرائت پسران
رتبه اول: «امیرحسین رحمتی» از جمهوری اسلامی ایران
رتبه دوم: «سیدیاسین حسینی» از افغانستان
رتبه سوم: «محمد رفقی هواری» از اندونزی
 این مسابقات در رشته قرائت دانش‌آموزان دختر به دلیل به حدنصاب نرسیدن شرکت‌کنندگان برگزار نشد.

بخش روشندلان
رشته حفظ‌کل قرآن
رتبه اول: «السید حمدی السید ابراهیم» از مصر
رتبه دوم: «سعید علی‌اکبری» از جمهوری اسلامی ایران
رتبه سوم: «سید نورالحق» از هند

بخش بانوان
رشته حفظ کل قرآن
رتبه اول: «مریم شفیعی» از جمهوری اسلامی ایران
رتبه دوم: «فاطمه یونس» از لبنان
رتبه سوم: «سمانه موسوی» از افغانستان

 در آیین اختتامیه این رقابت‌ها از حافظ روشندل قرآن کریم استاد احمد دباغ پرافتخار‌ترین حافظ کل قرآن کشور و دارنده دو مقام نخست مسابقات بین‌المللی قرآن کریم تجلیل شد.

در این مراسم دباغ ضمن تشکر از برگزار‌کنندگان رقابت‌ها آیاتی از قرآن کریم را برای حاضران تلاوت کرد.
کد مطلب: 681674
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *