سارقان «شمشیر به دست» تهران دستگیر شدند

25 فروردين 1398 ساعت 10:49

رئیس کلانتری ۱۶۹ مشیریه گفت: سه سارق حرفه‌ای منازل که با استفاده از شمشیر یکی از مالباخته‌ها را به شدت مجروح کرده، توسط تیم عملیات کلانتری ۱۶۹ مشیریه شناسایی و بازداشت شدند.


به گزارش جهان نیوز به نقل از مهر، سرهنگ سید امین موسوی پور، رئیس کلانتری ۱۶۹ مشیریه در تشریح این خبر بیان داشت: حسب اطلاعات واصله مبنی بر فعالیت باند سارقان منازل در سطح حوزه استحفاظی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع، تیم‌های عملیات کلانتری در نقاط آلوده شناسایی شده، فعال شدند که شب گذشته طی تماس‌های مردمی با مرکز پیام پلیس مأموران گشت این کلانتری در جریان سرقتی با شیوه و شگرد همان باند سارقان مورد نظر قرار گرفتند که طی آن مقدار ۳۵ میلیون تومان طلا، ۹ میلیون تومان پول نقد و وسایل ارزشمند دیگر منزل به سرقت رفته بود.

وی افزود: با حضور مأموران در محل تحقیقات اولیه در این‌باره کلید خورد و مالباخته که مرد جوانی بود، بیان داشت همسرش را برای زایمان به یکی از بیمارستان‌های نزدیک محل برده و برای بردن وسایلی به خانه بازگشته بود که با فردی غریبه و شمشیر به دست در پارکینگ خانه روبرو می‌شود که پس از سرقت وسایل خانه اش با ضرب و جرح وی از محل گریخته بودند.

این مقام انتظامی در ادامه گفت: دوربین‌های مداربسته محل مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد سارقان از قبل در محل حضور داشتند و با زاغزنی این خانه را شناسایی کرده بودند، یکی از سارقان در خودروی «ام.جی» جلوی در پارکینگ ایستاده و دیگری داخل پارکینگ شده و در آنجا زاغ زنی می کرده است.

وی بیان داشت: نفر سوم نیز به همین ترتیب بعد از مطمئن شدن از خالی بودن سکنه به خانه مراجعه کرده و در حال سرقت بوده که مالباخته سر می‌رسد و با نفر دوم در پارکینگ روبرو می‌شود. مالباخته که قصد درگیری با نفر دوم را داشته است با شمشیر از ناحیه سر، صورت و کتف مجروح می‌شود و وقتی سارقان با برداشتن وسایل ارزشمند او قصد سوار شدن به خودروی نفر اول را داشتند مالباخته قصد می‌کند با گرفتن جلوی ماشین، مانع بردن وسایل ارزشمندش شود.

سرهنگ موسوی پور ادامه داد: با این‌حال سارقان به مقدار ده الی دوازده متر مالباخته را نیز که قصد جلوگیری از فرار سارقان را داشت، روی زمین کشیدند تا جایی‌که مالباخته وسط خیابان رها شد و در تماس‌های مردمی با گشت کلانتری، مأموران به قید فوریت در محل حاضر شدند و تحقیقات خود را برای شناسایی سارقان کلید زدند که این بار پلاک خودروی «ام.جی» که متعلق به پدر یکی از متهمان بود شناسایی شد.

وی اظهار داشت: بالاخره با هماهنگی قضایی تیم گشت عملیات کلانتری وارد عمل شده و زمانیکه از حضور هر سه سارق در مخفیگاه شأن باخبر شدند، سریعاً به محل اعزام و هر سه نفر را طی یک عملیات پلیسی دستگیر کردند که مشخص شد هر سه سارق معتاد به مواد روانگردان از نوع شیشه هستند و هر سه نیز سوابق کیفری دارند.
رئیس کلانتری ۱۶۹ مشیریه در انتها گفت: از مالباخته دعوت شد به کلانتری بیاید که در همان بدو ورود هر سه متهم را شناسایی کرد و مالباختگان دیگر نیز به کلانتری برای شناسایی متهمان فراخوانده شدند که تا به الان سه شاکی دیگر متهمان را شناسایی کرده اند و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.


کد مطلب: 681580

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/681580/سارقان-شمشیر-دست-تهران-دستگیر-شدند

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com