جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - 19 Jul 2019
 
۰
۳

ولایتی: اتحاد در حمایت از سپاه بی‌سابقه است

شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۸
کد مطلب: 681359
وی با اشاره به اقدام اخیر دولت آمریکا علیه سپاه پاسداران افزود: اتحاد و انسجام ملی ایجاد شده در حمایت از سپاه پاسداران از ابتدای انقلاب اسلامی بی‌سابقه است.
ولایتی: اتحاد در حمایت از سپاه بی‌سابقه است
به گزارش جهان نيوز، به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ابتدای این جلسه، دویست و چهل و دومین کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست ولایتی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

ولایتی طی سخنانی ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه در مورد وضعیت منطقه غرب آسیا گفت: باید برای تحولات جدید در منطقه آماده شویم.

وی با اشاره به اقدام اخیر دولت آمریکا علیه سپاه پاسداران افزود: اتحاد و انسجام ملی ایجاد شده در حمایت از سپاه پاسداران از ابتدای انقلاب اسلامی بی‌سابقه است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در حادثه سیل اخیر که موجب خسارات فراوانی به کشور شده انسجام و اتحاد ملی به خوبی مشاهده می‌شود.

 ولایتی تاکید کرد: سپاه پاسداران در کنار سایر نهادها در میدان امداد و کمک‌رسانی به هموطنان سیل زده حضور دارد و مردم به خوبی این موضوع را متوجه هستند و قدردان نهادهای خدمتگزار هستند.

پس از سخنان ولایتی، خدادوست معاون طب سنتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از اقدامات انجام شده در این خصوص ارائه کرد.

وی با اشاره به برخورد با سوء استفاده برخی افراد سودجو از عنوان طب اسلامی و طب سنتی، اقدامات صورت گرفته در مورد معرفی صحیح این بخش را تشریح کرد.

در ادامه جلسه ولایتی در مورد نحوه ساخت بنای یادبود برای مفاخر تمدن اسلام و ایران در کشور هم گفت: نمادهای مربوط به این مفاخر در هر شهر و منطقه‌ای که آن چهره شاخص به آنجا تعلق دارد قطعاً مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد.

وی افزود: متأسفانه در این زمینه برخی از اقدامات انجام شده فاقد ظرافت‌های لازم است لذا باید فهرستی جامع در این زمینه تدوین و برای اجرا به نهادهای مسئول ابلاغ شود.

در ادامه اعضاء به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند.چهره‌نگاری دقیق از مفاخر تمدن اسلام و ایران با توجه به همه جوانب، استفاده از فهرست مفاخر ثبت شده در سازمان یونسکو، نقش این یادمان‌ها در تحکیم هویت ملی و منطقه‌ای، اهمیت مفاخر تمدن اسلام و ایران در ایجاد همبستگی اسلامی و توجه به برخی چهره‌هایی که تاکنون مورد توجه نبودند از جمله این پیشنهادات بود.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دستور بعدی جلسه 242 کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران ارائه گزارش همایش بین‌المللی دانشگاه جندی‌شاپور در اسفندماه سال گذشته بود که این گزارش توسط رئیس این دانشگاه بیان شد.
در بخش پایانی جلسه هم موضوع همایش تجلیل از ابوریحان بیرونی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
آمریکایی ها جنایتکارشماره یک با کدام قانون و مجوز به سوریه حمله کردند؟ حمله موشکی آمریکا، انگلیس وفرانسه به سوریه، اجرای قانون جنگل حقوق بشرآمریکایی و اروپایی بود/ حمله موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه تجاوزکارانه، جنایات جنگی و ناقض قوانین بین المللی است.
عربستان و متحدانش با کدام قانون و مجوز به یمن حمله کردند؟ حمله عربستان به یمن، اجرای قانون جنگل حقوق بشرآمریکایی و اروپایی بود.
تجاوز و حمله عربستان و متحدانش به یمن جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت است.
متاسفانه مجامع حقوق بشری تاکنون کاری نمی کنند، خفه خون گرفتند و سکوت اختیارکرده اند؟
بابائی
United Arab Emirates
هدف آمریکا جنایتکارشماره یک ازحمله موشکی به سوریه نشانه کمک، حمایت و پشتیبانی ازتروریست هاست.
تجاوز رژیم صهیونیستی به سوریه نشانه کمک، حمایت و پشتیبانی مستقیم ازتروریست هاست.
نتانیاهو با حمایت کاخ سفید به کمک، حمایت و پشتیبانی ازتروریست ها درسوریه و منطقه ادامه می دهد.