جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ - 19 Jul 2019
 
۰
شریعتی:

سدهای دز و کرخه در شرایط پایدار قرار دارند

چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۱
کد مطلب: 681037
استاندار خوزستان، گفت: ظرفیت خالی سد دز، ۳۲۰ میلیون مترمکعب است؛ اگر چه رقم قابل ملاحظه‌ای نمی‌باشد و ما باید برای سیلاب‌های بعدی، ظرفیت ۶۰۰ میلیون مترمکعبی فراهم کنیم؛ اما به نسبت شرایط پایدار است.
سدهای دز و کرخه در شرایط پایدار قرار دارند
به گزارش جهان نيوز، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان طی مصاحبه‌ای تلویزیونی با بیان اینکه در زمان فعلی، سد‌های دز و کرخه شرایط پایداری دارند، اظهار کرد: ظرفیت خالی سد دز، ۳۲۰ میلیون مترمکعب است؛ اگر چه رقم قابل ملاحظه‌ای نمی‌باشد و ما باید برای سیلاب‌های بعدی ظرفیت ۶۰۰ میلیون مترمکعبی فراهم کنیم؛ اما به نسبت شرایط پایدار است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ورودی سد دز، ۱۴۵۶ مترمکعب بر ثانیه است و خروجی این سد ۱۷۰۰ مترکعب بر ثانیه می‌باشد که دستور داده شده تا خروجی سد دز معادل ورودی آن شود.

استاندار خوزستان با اشاره به وضعیت سد کرخه و عدم ورود آب به این سد از حزوه آبریز سمیرم، گفت: ورودی سد کرخه در حال حاضر، ۱۴۰۶ مترمکعب بر ثانیه و خروجی آن ۱۸۰۰ مترمکعب بر ثانیه است؛ همچنین ۳۰۰ میلیون مترمکعب ظرفیت خالی سر کرخه است.

شریعتی بیان داشت: بعدازظهر امروز در شورای تامین استان خوزستان تصمیمات لازم برای تعدیل خروجی سد کرخه اتخاذ می‌شود. همچنین طبق گزارشی که داریم، سامانه بارشی جدید تضعیف شده است.

وی گفت: در حال حاضر مواجه هستیم با یک جریان آبی که از کرخه و دز به علت بالابودن دبی قبل به سمت اهواز می‌آید.

منبع:میزان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *