شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ - 20 Jul 2019
 
۱
۵۸
روحانی در نشست شورای هماهنگی ستاد بحران خوزستان:

اینکه گمان کنیم سیل هیچ خسارتی نزند، غیرواقعی است/ در ژاپن سیل ۲۲۵ نفر کشته داد/ سیل ماه مارس آمریکا ۳ میلیارد دلار خسارت زد

جمعه ۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۱
رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت یازدهم و دوازدهم توجه خاصی به خوزستان داشته است، گفت: مردم خوزستان همیشه با دلیری و مقاومت از فراز و نشیب‌ها عبور کرده‌اند.
اینکه گمان کنیم سیل هیچ خسارتی نزند، غیرواقعی است/ در ژاپن سیل ۲۲۵ نفر کشته داد/ سیل ماه مارس آمریکا ۳ میلیارد دلار خسارت زد
به گزارش جهان نيوز، حسن روحانی ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خوزستان اظهار کرد: استان خوزستان از اول پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون فراز و نشیب‌های فراوانی را تجربه کرده است و مردم همیشه با مقاومت و دلیری از آنها عبور کرده‌اند.

روحانی افزود: مشکلات طبیعی هم بوده، یعنی گاهی گرد و غبار بوده، گاهی حرکت شن‌های روان، قطعی برق بوده و مشکلاتی که مردم در مقاطع مختلف داشتند و همیشه از مشکلات عبور کردند. این مقطع هم یکی از مقاطعی است که باید به خوبی از آن عبور کنیم.

وی ادامه داد: در این سفر علاقمند هستم به مردم خوزستان سال نو و آغاز سال ۹۸ را تبریک و تهنیت عرض کنم گرچه مشکلات و نگرانی‌هایی دارند ولی خوشحالیم که با باران رحمت الهی سال ما در این سرزمین خشک آغاز شده است.

نداشتن هیچ خسارتی در سیل امکان پذیر نیست

رئیس جمهور تصریح کرد: ساختن سد، مهار سد، لایروبی رودخانه‌ها، دایک زدن‌ها و آمادگی مردم همه صحیح است، در جای خودش خوب است و هرچقدر دقیق‌تر کار کنیم در روز آمدن سیل خسارت کمتری می‌بینیم ولی اینکه فکر کنیم کاری می‌شود انجام داد که سیل نیاید و یا اگر آمد هیچ خسارتی وارد نکند عملاً امکان پذیر نیست.

روحانی بیان کرد: می‌شود خسارت را کاهش داد و مردم خسارت جانی نداشته باشند ولی نداشتن هیچ خسارتی امکان پذیر نیست. برای نمونه سال گذشته در ژاپن ظرف ۱۰ روز سیلاب‌های مهیبی داشتند که ۲۲۵ نفر کشته و هزاران خانه تخریب شد و در مجموع ۱۰ میلیارد دلار خسارت وارد شد. در مارس ۲۰۱۹ در کنار رودخانه میسوری با طغیان این رودخانه تعدادی کشته شدند و چهار هزار و ۵۰۰ خانه تخلیه و سه میلیارد دلار خسارت داشت.

وی عنوان کرد: اروپایش هم همینطور است؛ سال ۲۰۰۲ و ۲۰۱۸ در همه این سیل‌ها در کشورهای مختلف اروپا در یکی ۱۲ میلیارد و در دیگری بالاتر خسارت داشته و برخی خانه‌ها ویران، منازل تخلیه و افرادی هم کشته شدند. نمی‌توان فکر کرد که کشور سیل نداشته باشد و یا خسارت وارد نکند صحیح نیست ولی باید همه توان را به کار گرفت که از جان مردم حفظ و خسارت‌های سیل حداقلی باشد.

دولت یازدهم و دوازدهم توجه خاصی به خوزستان داشته است

روحانی بیان کرد: دولت یازدهم و دوازدهم توجه خاصی به خوزستان داشته و رقم احیای ۳۰۰ هزار هکتار اراضی که بخش اعظم آن به خوزستان ربط دارد؛ خیلی خوب است و امروز به بخشی که احیا شده بود در منطقه باوی رفتیم با مردم گفتگو کردیم و انصافاً این واقعیت‌ها باید برای مردم بازگو شود.

وی گفت: صدا و سیما و رسانه‌ها مسئول هستند ما مستقیم با مردم صحبت کردیم و گفتند زمین ما هکتاری پنج میلیون تومان ارزش داشته و امروز بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان ارزش دارد و ظرف چند سال ۲۰ برابر شده و محصول برداشتی آنها یک تن بوده و امروز به چهار تن رسیده و در آینده هفت تن برداشت می‌کنیم.

روحانی بیان کرد: همه متقاضی اجرای فاز دوم هم بودند اما طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مال چندین سال هست و دولت یازدهم با تمام توانش به میدان آمد و وزارت جهاد کشاورزی و نیرو و همه مسئولان و کشاورزان کمک کردند در این زمینه و کار بسیار عظیم و بزرگی انجام شده است.

رایگان شدن ویزای عراق از ۱۲ فروردین اجرا می‌شود

وی افزود: از رودخانه‌های کارون، دز و کرخه صحبت می‌کنیم ولی خون بسیاری از مجاهدان در مرزهای این استان ریخته شده و رودخانه‌های استان خوزستان با خون شهدای بسیاری عجین شده است؛ خون مقدس‌ترین انسان‌ها در این سرزمین ریخته شده و مردم آن به عنوان دلاوران وطن دوست برای ایران هستند.
روحانی بیان کرد: روی آن طلای زرد و زیر آن طلای سیاه است و بالاتر از هر جواهری جواهر الرجال است و مردان بزرگی که دارد.

رئیس جمهور ادامه داد: بخش عمده‌ای از مباحث مطرح شده در سفر به عراق و جلسه‌ای که با حضور نخست وزیر این کشور داشتیم، به نحوی مربوط به خوزستان می‌شد؛ شاید مسائل آن ملی است ولی در مرحله اول به استان خوزستان مربوط می‌شد.

رئیس جمهور اظهار کرد: برای لایروبی اروند رود و احیای این رودخانه بزرگ آبادانی خرمشهر و آبادان- بصره سال‌ها پیگیری و با سه دولت رایزنی کردیم؛ بعد از گذشت ۳۰ سال از جنگ ایران و عراق برای لایروبی اروند، رایگان شدن ویزا با این کشور به توافق رسیدیم که از ۱۲ فروردین اجرا می‌شود.

راه اندازی راه آهن شلمچه به بصره

روحانی راه اندازی راه آهن شلمچه به بصره را یکی از توافق‌های صورت گرفته در سفر به عراق دانست و گفت: راه اندازی این خط ریلی با توجه به برگزاری مراسم اربعین حسینی، که برای خوزستان، مردم ایران و عراق و زائران اربعین بسیار مهم است.

رئیس جمهور از احداث شهرک‌های صنعتی در عراق خبر داد و گفت: بخشی از تفاهمنامه صورت گرفته در این زمینه مربوط به خوزستان می‌شود.

وی خوزستان را استانی مهم با استعدادهای شگرف با مردمی فعال برشمرد و بیان کرد: آینده بسیار خوبی برای این استان پیش بینی می‌کنیم ضمن اینکه این روزها کمی نگران سیل هستیم.

رئیس جمهور با اشاره به بازدید خود از مناطق سیل زده خوزستان تصریح کرد: در بازدید هوایی وضعیت را بررسی کردیم و انشاالله تلاش مدیران ادامه پیدا می‌کند و مردم هم با ایثار و فداکاری پای کار هستند.

در امور سدها و خصوصاً سدهای خوزستان شخص وزیر مسئول است

روحانی تاکید کرد: به دلیل حساسیت به وزیر نیرو دستور دادم که در خوزستان بمانند ولی من چون شنبه و یکشنبه جلسات مهمی دارم، باید مرخص بشوم. اهمیت مسئله و کنترل سدها خیلی مهم است؛ در امور سدها و خصوصاً سدهای خوزستان شخص وزیر مسئول است و ستاد بحران باید با وی هماهنگ باشد. شاید ستاد بحران مسئولیت دارد ولی امر تخصصی سدها به شخص وزیر مربوط می‌شود و مسئول این کار است و رهاسازی یا ذخیره آب برعهده وی است.

وی با اشاره به اینکه پایداری سد و جان مردم برای ما اصل مهم است، گفت: دولت موظف به پرداخت خسارت است و به کشاورزان خوزستانی اعلام می‌کنیم که با رهاسازی آب خسارت شما را پرداخت می‌کنیم و از آنها ممنون هستیم که به خاطر جان و زندگی مردم فداکاری می‌کنند، تشکر می‌کنیم. اگر روستایی باید تخلیه شود مردم باید به خاطر جان عزیزان خود همکاری کنند حالا نهایتاً خانه و یا اراضی کشاورزی آسیب ببیند ولی ما جبران می‌کنیم.

روحانی اضافه کرد: وقتی به استان گلستان رفتم در مصب رودخانه که رفتم دیدم اختلاف زمین با دریا در آق قلا خیلی کم است؛ دریای خزر نسبت به آب‌های آزاد منهای ۲۸ است و گمیشان منهای ۲۲ است و ۶ متر فقط اختلاف دارد و شیب موجود اصلاً تأثیر ندارد. رودخانه گرگان رود را که نگاه می‌کنید انگار اصلاً حرکت نمی‌کند و با اینکه جاده‌ها را شکافتن هیچ تأثیری نداشت و آن چیزی که باید آب را بیرون ببرد رودخانه است که رسوب گرفته و به خاطر شیب کم خیلی پر پیچ و خم است.

روحانی ادامه داد: این احتمال وجود دارد با توجه به بارندگی‌های اخیر در سدهای دز و کرخه با مشکلاتی مواجه شویم که امیدواریم یا با خسارت مواجه نشویم و یا اینکه خسارت‌ها کم باشد؛ خواستار ساخت سد بختیاری در بالا دست سد دز هستید که درست است و انشاالله همه با کمک هم این کار را انجام می‌دهیم.

بنابر گزارش مهر، رئیس جمهور اظهار کرد: اینکه استاندار خوزستان تیم مشاوران متخصص را برای مدیریت شرایط به کار گرفته، اقدام خوبی است؛ در سطح کشور نیز یک کمیته ملی برای مدیریت سیلاب‌ها و پیش بینی‌های لازم تشکیل از سوی دولت تشکیل شده است که پیش بینی، پیشگیری، برخورد و انجام اقدامات لازم در این کمیته ملی طی یک طرح بررسی و ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال نیز مثل سال گذشته تحت تأثیر فشارهای تحریم هستیم، گفت: مردم سال ۹۷ را با ایثار و فداکاری به سختی تحمل کردند؛ امسال هم در طرحی که دولت با کمک مجلس داشته در راستای کمک به مردم، مقداری افزایش حقوق کارگران و کارمندان لحاظ شد. روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیروزی‌های صورت گرفته مقابل آمریکا در زمینه حقوقی و سیاسی، افزود: از وقتی تحریم را شروع کردند از سال گذشته تاکنون در زمینه حقوقی، سیاسی و اخلاقی بر آنها پیروز شدیم؛ دو بار در دادگاه لاهه در خصوص برجام و ۲ میلیارد دلار بلوکه شده ایران موفق به شکست آمریکا شدیم؛ در دادگاه لوکزامبورگ نیز موفقیت داشتیم.

رئیس جمهور تأکید کرد: به عنوان ملت ایران باید یکپارچه و کنار هم باشیم؛ آمریکایی‌ها هر روز یک از مقررات بین المللی را زیر پا می‌گذارند؛ تنها آب و هوای پاریس، برجام، قدس و یا جولان نیست چون آمریکا ضد قانون و برخورد مسالمت آمیز با دنیا است.

وی بیان کرد: گروه نژاد پرست و جنگ پرستی در کاخ سفید بر مردم آمریکا مسلط شدند و هیچ کسی شیوه آنها را نمی‌پذیرد و باید در مقابل آنها مقاومت کنیم. روحانی تصریح کرد: باید شرایط فعلی را شبیه زمان جنگ و دفاع مقدس بدانیم که رزمندگان ماه‌ها در قرارگاه می‌ماندند و با همین فداکاری و ایثار همه مسئولان و مدیران در کشور باید پای کار باشند؛ البته در حال حاضر نیز نمایندگان ولی فقیه، نمایندگان مجلس و مدیران در استان‌های مختلف در تردد هستند.
کد مطلب: 679417
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


اعتراض
Iran, Islamic Republic of
دلیل خسارت سیل اخیر به خاطر ناتوانی، کوتاهی، بی مدیریتی، بی نظارتی، بی توجهی و بی نظمی دولت، دولتمردان ومسئولان بوده است هیچ کاری قبل از حادثه سیل اخیر برای مشکلات مردم و کشورنکردند
ونمایندگان مجلس شورای اسلامی هم سکوت اختیارکرده اند؟
Iran, Islamic Republic of
سر پل ذهاب را ساختید کافی است
Iran, Islamic Republic of
خواهشا مدیر بحران کشور و قوم خودرا برکنار کن و یکجا دیگه بگذار سر کار
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
موضوعی که کسی حرفش را نمیزنه اینه که 6میلیارد متر مکعب رهاسازی شد به اروند و خلیج فارس؛ 6میلیارد مترمکعب یعنی کل آب شرب مورد نیاز مردم ایران. میشه این آب را از سرشاخه ها در زاگرس منحرف کرد به مرکز ایران تا هم سد دز در خطر نیوفتد هم آب مرکز تامین بشه. در کنار این موضوع صدها میلیون مترمکعب از کوه های خراسان شمالی و گلستان میره به دریای خزر که هم سیل درست می کنه و هم هدر میره ولی از بالادست با تونل و سد میشه منتقل کرد به خراسان رضوی و جنوبی و سمنان و تهران
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
می ترسن زراعت و باغات اصفهان و یزد و نواحی اطراف اسیب ببینن...
Netherlands
توقع این مردم از دولت بسیار بالا رفته
همین که دولت رئیسی نیست برای ما کافیست
Iran, Islamic Republic of
..
اعتراض
Iran, Islamic Republic of
سیل به بیش از ۶ هزار خانه شهری و روستایی در استان مازندران خسارت زده ...
برخی مسئولان استان های درمورد سیل اخیر بی توجهی کردند.
Iran, Islamic Republic of
...
اعتراض
Iran, Islamic Republic of
علت مرگ جان باختگان سیل شیراز به خاطر بی توجهی، بی مدیریتی و بی نظمی مسئولان بوده است
اعتراض
Iran, Islamic Republic of
قیمت پیاز درسراسر کشور غیرقانونی است/ دولت، وزیرجهاد کشاورزی، دولتمردان و مسئولان مقصر اصلی هستند.
و نمایندگان مجلس هم تاکنون سکوت اختیارکرده اند؟
اعتراض
Iran, Islamic Republic of
قیمت میوه فصل چه ربطی به دلار و تحریم های آمریکا دارد که مرتکب بالا می رود؟ مشکل، دولت، دولتمردان و مسئولان دراداره امور جاری کشوراست.
و نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم سکوت اختیارکرده اند؟
اعتراض
Iran, Islamic Republic of
به خاطر ناتوانی، کوتاهی، بی مدیریتی، بی نظارتی و بی نظمی، سکوت دولت، دولتمردان، مسئولان و نمایندگان مجلس قیمت پیاز امروز در میدان میوه و تره‌بار به ۱۲ هزار و در بازار تا ۱۵ هزار تومان نیز رسیده است درسال 1398.
شاکی
Iran, Islamic Republic of
...
این دولت ناکار آمد است
Iran, Islamic Republic of
بی‌توجهی دولت، دولتمردان، مسئولان و نمایندگان مجلس عامل اصلی مشکلات مردم و کشور بوده است.
دلواپس
Iran, Islamic Republic of
جناب روحانی با اسودگی خاطر از رای بالای مردم گفتنذ...مردم متشکریم ولی گوشت پیاز سبب زمینی. و....؟
Iran, Islamic Republic of
مردم از عملکرد دولت روحانی ناراضی هستند.
مردم از عملکرد مدیران دولت روحانی ناراضی هستند.
مردم از عملکرد دولتمردان ناراضی هستند.
مردم از عملکرد مسئولان ناراضی هستند.
مردم از عملکرد نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخانه ملت ناراضی هستند.
مردم از عملکرد دستگاه های نطارتی ناراضی هستند.
مردم از بی قانونی و بی عدالتی ناراضی هستند.
مردم از عملکرد سازمان بازرسی کل کشور ناراضی هستند.
اعتراض
Iran, Islamic Republic of
گرانی بیداد می‌کند با این آشفته‌بازاری که دولت در اقتصاد کشور به‌وجود آورده وعده آقای رئیس‌جمهور مبنی بر ارزان شدن 20 درصدی اجناس در صورت امضاء و تصویب FATF ادعایی است که قرینه آن در قضیه برجام محک خورد. برجام موجب شد قیمت اجناس چند برابر بشود.
Iran, Islamic Republic of
....
دلواپس
Iran, Islamic Republic of
عوضش رای جناب روحانی بالا بود!!!
Iran, Islamic Republic of
خوشبختانه الان به زیر ده درصد رسیده.
سرور
Iran, Islamic Republic of
چرا کسی که در زمینه ای تخصص ندارد باید در آن مورد حرف بزند؟ آقای روحانی چی میگوید!
Romania
...
Romania
....
درپاسخ به حسن روحانی
Romania
دولت، دولتمردان مسئولان و نمایندگان باید از حوادث سیل‌ اخیر درکشور درس بگیرند
Iran, Islamic Republic of
رییس جمهور: رودخانه گرگان رود را که نگاه می‌کنید انگار اصلاً حرکت نمی‌کند و با اینکه جاده‌ها را شکافتن هیچ تأثیری نداشت و آن چیزی که باید آب را بیرون ببرد رودخانه است که رسوب گرفته و به خاطر شیب کم خیلی پر پیچ و خم است.
سوال:
آیا وزارت نیرو(ظاهرا سازمان آب منطقه ای) مسئول لایروبی بموقع رودخانه ها نیست؟! اگر اینگونه است چرا بموقع لایروبی نشده است و چرا کسانی که در شرایط اضطرار ناچار شدند جاده را بشکافند زیر سوال می بریم؟ البته در یکی از فیلم های منتشره،فرمانده سپاه بعد از مشورت با مردم راجع به لایروبی انتهای رودخانه هم حرف می زند و دستور می دهد.
Iran, Islamic Republic of
....
اعتراض
Romania
....
دست‌کم ۳۷ نفر از آغاز سیل اخیر در ایران تاکنون جان باخته‌اند
Romania
دست‌کم ۳۷ نفر از آغاز سیل اخیر در ایران تاکنون جان باخته‌اند
صدا و سیما برای پوشش خبرهای سیل چه اقداماتی انجام داده است؟
آقای رئیس جمهور، صدای مردم را بشنوید، پیش از آنکه خیلی دیر شود ...
Iran, Islamic Republic of
آقای رئیس جمهور، صدای مردم را بشنوید، پیش از آنکه خیلی دیر شود ...
آقای روحانی! فشار از زندگی مردم کاسته نشده؛ احتمالا از چندبرابر شدن ...
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
آقای رئیس جمهور
آمریکا و ژاپن درایت و اینده نگری شما ودولت شما را ندارند
جنابعالی که تورم ۳۰۰درصدی برایتان رقمی نیست و مشکلی وجود ندارد بزرگترین سیلهای دنیا را مهار می کنید !!!
Iran, Islamic Republic of
به یمن تدبیر دولت امید دریاچه ارومیه هم پر اب شد !
اعتراض
Iran, Islamic Republic of
هیچ کشوری به سیل زدگان کشورما کمک نکرده است ...
Iran, Islamic Republic of
...
هیچ‌کس بیشتر از مردم ایران به فکر آب و خاک خود نیست.
Iran, Islamic Republic of
هیچ‌کس بیشتر از مردم ایران به فکر آب و خاک خود نیست.
تعداد جان‌باختگان سیل در ایران به ۴۴ نفر رسید
وقتی در وزارت کشور همه چیز به باد و آب سپرده می‌شود!
Iran, Islamic Republic of
امار سد های را که در دولت یازده و دوازدهم ساخت انها تعطیل شد را بفرمایید حسن جان ....
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
جناب آقاى روحانى !! خداوكيلى از وزير محترم كشور سؤال كنيد انتخاب آقاى اسماعيل نجار بعنوان
رئيس سازمان بحران با اختيار خودشان بوده؟!!....
اعتراض
Iran, Islamic Republic of
رودخانه های درکشور پارک و خانه ساخت، دولت و مسئولان مقصرهستند، نه سیل
Iran, Islamic Republic of
...
امیر
Iran, Islamic Republic of
اولا ژاپن سیل نبود و سونامی بود دوما آمریکا ابعاد سیلش بسیار فراتر از اینجا بود یعنی آگه سیل ژاپن یا آمریکا اینجا می آمد نصف ایران زیر آب بود برو فیلمای سیل اونجا رو ببین بعد بیا مقایسه کن
اعتراض
Iran, Islamic Republic of
رودخانه‌های استان گلستان نیاز به لایروبی و دیواره‌سازی دارد...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
امیر 🍀
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
از دولت پیر و سیر نمیتوان انتظار کار کارشناسی داشت.....!!!!
اعتراض
Iran, Islamic Republic of
دولت، دولتمردان، مسئولان و نمایندگان مجلس مردم و کشور را گرفتار کردند، نه آمریکا
صادرات بی رویه علت اصلی گرانی درسراسرکشور است، نه تحریم های آمریکا
یک دوست
Iran, Islamic Republic of
....
یک دوست
Iran, Islamic Republic of
جناب روحانی، شما که کار بلدی بگو چه راه کاری برای خروج سیلاب از شهرها داری??? !!!
Iran, Islamic Republic of
راهکار واضحه اگر سه ماه صبر کنیم آفتاب برجام همه آبها را خشک کرده و شهر را تر و تازه تحویل خواهد داد از این بهتر چه میخواهید؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یک دوست
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
اگر حسن روحانی اینگونه سخنرانی نگوید پس چه بگوید ؟!!! ...
Iran, Islamic Republic of
فقط احمدی نژاد حریف این جماعت است
Iran, Islamic Republic of
از رئیس محترم قوه محترم قضائیه ،حضرت آیت اله رئیسی می خواهیم با بررسی دقیق علت گرانیها و نابسامانیهای ایجاد شده در کشور را مشخص کنند و با عوامل خائن و مسئولین بی عرضه و بی کفایت دولتی در هر رده و مقامی که هستند برخورد انقلابی کنند و خائنین به کشور و مردم را از دست رسی به امکانات کشور و اعمال نظر های خائنانه کوتاه نمایند .
مشهدی محمد راننده مینی بوس
Iran, Islamic Republic of
می گویند چرا گناه می کنی در جواب می گوید همه گناهان بدتر از من کرده اند مگر نمی بینی گناه من خیلی کوچکتر از همه است .
Iran, Islamic Republic of
نماینده شادگان در جلسه نبود چرا؟