جمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - 10 Apr 2020
 
۴
۳۵
کوهکن، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی:

خاتمی و احمدی‌نژاد از پاک‌دست ترین روسای‌جمهور دنیا بودند/ باید جهانگیری را به دلیل دلار ۴۲۰۰ تومانی محاکمه کرد

چهارشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۹
کد مطلب: 679239
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: همه دولت‌ها بعد از مدتی مقابل دستگاه قضایی، سازمان بازرسی و دستگاه‌های نظارتی گارد گرفتند البته دستگاه قضایی معصوم نیست اما کوبیدن آن هم به نفع دولت و مبارزه با فساد نیست. البته رؤسای جمهور آلوده نبوده و در زمره دست‌پاک ترین رؤسای جمهور دنیا هستند.
خاتمی و احمدی‌نژاد از پاک‌دست ترین روسای‌جمهور دنیا بودند/ باید جهانگیری را به دلیل دلار ۴۲۰۰ محاکمه کرد
به گزارش جهان نيوز، محسن کوهکن نماینده مردم لنجان و عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با خانه ملت گفت‌وگو کرد که بخش‌هایی از این گفت‌وگو به شرح ذیل است: 

وی در پاسخ به سوالی درباره خروج خودروسازان فرانسوی در ایران پس از برجام آن هم بدون پرداخت خسارت گفت: در زمان وزیر پیشین صنعت، در کمیسیون صنایع گفتیم قراردادی که برای مشارکت با رنو بسته اید را ببینیم اما به ما نشان ندادند و گفتند محرمانه است و اگر رو شود رقبا سوءاسفتاده می کنند که ما نیز پذیرفتیم. بعد از آن آمریکا از برجام خارج شد و به دنبال آن شرکت های مختلفی همچون توتال، پژو، رنو، ایرباس و بوئینگ از ایران رفتند در حالی که ما با آنها قرارداد داشتیم. نکته اینجاست که در تمامی قراردادها تعهداتی برای طرفین وجود دارد که اگر فروشنده یا خریدار به تعهدات خود عمل نکرده و یا در جایی منصرف شدند خسارت بدهند اما بعد از خروج آمریکا از برجام همه سکوت کردند و من سوال کردم برای نقض عهد طرفین در این قراردادها چه بندهایی وجود دارد؟ ظاهرا چیزی وجود نداشت.

وی در ادامه افزود: ایتالیا مرکز مطالعات خودروی دنیا است. آنها به ما نشان دادند در معاملات با ما بهتر از فرانسوی ها عمل می کنند. ما سفری در زمان بوش پسر به ایتالیا داشتیم که رئیس اتاق بازرگانی با صراحت در حضور رسانه ها اعلام کرد که تحریم ها علیه ایران احمقانه است و فقط به ما ضرر می زند و قطعا باید جلساتی گذاشته و راه های دور زدن این تحریم ها را بررسی کنیم. برای همین هنوز نمی دانیم چرا کارگزاران پژو و رنو را در کشور رها نمی کنند. ضمن اینکه چرا فقط رنو و پژو سهم بازار خودروسازی ایران را دارند و چرا مثلا تویوتا هیچ سهمی ندارد؟ 

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در پاسخ به سوالی درباره ضرر دلار ۴۲۰۰ تومانی موسوم به دلار جهانگیری اظهار داشت: استدلال دولت را در این مورد قبول ندارم و الان خطابم به آقای جهانگیری است؛ آیا ایشان از میزان ذخایر ارزی اطلاع نداشت؟ آیا از سوابقی که در گذشته بعد از انقلاب داشتیم و هر از گاهی  هجمه نقدینگی به سمت دلار، ارز، طلا، خانه یا خودرو می رفت بی اطلاع بود؟ آیا اینکه تقاضا نسبت به ارز تابعی از میزان نقدینگی است، معادله چهار مجهولی است که دولت از آن بی اطلاع باشد؟ موضوع این است که نظارت صورت نمی گیرد که عده ای می توانند به راحتی کالاهای غیرضروری  که نیاز دهم کشور هم نیست را با دلار 4200 تومانی وارد کنند و نظارتی هم نشود.

وی در ادامه همین موضوع گفت: کاری که جهانگیری درباره دلار 4200 تومانی صورت داد در خور بررسی و حتی محاکمه ایشان است. خیلی تعلل می کنیم. اگر وزیری این کار را می کرد او را استیضاح و برکنار می کردیم اما معاون اول رئیس جمهور کارهای خود را به نمایندگی از رئیس جمهور انجام می دهد. می گویند علت مشکلات نقدینگی است در حالی که قطعا از نقدینگی مطلع بوده اند. کمیسیون اقتصادی هم در همان زمان اعلام کرد که این کار غلط است که در نهایت نیز صرفا یک رانت چند 10 هزار میلیاردی برای عده ای ایجاد شد که دستگاه قضایی باید کلی زمان بگذارد تا بخشی از این پول بازگردد.

نماینده مردم لنجان در مجلس در پاسخ به سوالی درباره برخوردهای جناحی دولت‌ها با مقوله مقابله با فساد تصریح کرد: همه دولت‌ها بعد از مدتی مقابل دستگاه قضایی، سازمان بازرسی و دستگاه‌های نظارتی گارد گرفتند البته دستگاه قضایی معصوم نیست اما کوبیدن این دستگاه‌ها نیز به نفع دولت و مبارزه با فساد نیست. البته رؤسای جمهور آلوده نبودند و با صراحت می‌گویم آیت الله هاشمی، خاتمی، احمدی نژاد و روحانی دست‌پاکترین رؤسای جمهور دنیا هستند و این افراد برای شخص خود کاری نکردند اما مهم این است که قاطعانه با مفسدان برخورد نشد و بیش از حد به اطرافیان اعتماد کردند. اعتمادی که هیچ نظارتی پشت آن نبود.

وی در پاسخ به این سوال که برخی اوقات مردم احساسی رای می‌دهند و این رفتار خسارت زاست گفت: زمان انتخابات ریاست جمهوری کاندیداهای ما به نوعی حرف می‌زنند که مردم این برداشت را دارند که او می تواند تمام مشکلات را حل کند. کاندیداها واقعیات را نمی گویند و اگر کسی هم پیدا شود که بگوید حوزه اقتصاد را به اقتصاددانان می دهم و ممکن است برای حل مشکلات اقتصادی اندکی سختی بکشیم اما قول می دهم طی سال‌های آتی این موضوعات حل شود، دیگر کسی به او رأی نمی دهد. این چنین است که معمولا خوش استقبال و بد بدرقه هستیم و تمام رؤسای جمهور در ایران به این شکل کار می کنند.

این نماینده مجل دهم در پاسخ به این سوال که چرا موضوعاتی همچون CFT و پالرمو به سطح جامعه کشیده شده و موجب دستاویز و کشمکش‌های سیاست داخلی شده است اظهار داشت:  این اشتباه وزارت امور خارجه ما است. وزارت های خارجه در تمام دنیا باید از هر شرایطی برای افزایش قدرت چانه زنی استفاده کنند از این رو به نظر من وزیر خارجه باید نسبت به انتقادات در فضای داخلی سکوت کرده و در مذاکرات خارجی از اینها به عنوان بالا بردن اهرم فشار و افزایش قدرت چانه زنی استفاده کند.

وی در ادامه گفت: درباره برجام از رئیس جمهور تا وزیر خارجه اشتباه کردند. کم حوصلگی بسیاری شد، زود قضاوت کرده و مسیر را به سرعت طی کردند. به مخالفان نیز حمله کردند. خروج آمریکا از برجام اقدامی نبود که به وزارت خارجه شوک وارد کند بلکه تحلیل و تفسیر خودشان باعث شد که به کمای سیاسی بروند و تا آمدند به خود بیایند و وضعیت ارز، خودرو و بانک مرکزی را کنترل کنند طول کشید و زمان برد. ضمن اینکه من اگر جای رئیس جمهور بودم در صحبت های عمومی خود می گفتم زمان بررسی برجام بیش از حد خوشبین بودیم و به مخالفان بسیار پریدیم پس از مردم عذرخواهی می‌کنیم که این اقدام قطعا جایگاه رئیس جمهور را بالا می برد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
۱۶ میلیارد تومان به حساب شخصی خود و بقایی در آخرین روز دولت واریز کنی،کاری که هیچ رییس دولتی انجام نداد،تو پاکدست می شوی!؟
وقتی به خاطر این جرم مشهود و آشکار بقایی مجرم شناخته شود و محکوم شود و احمدی نژاد آزاد و پاکدست!؟
Iran, Islamic Republic of
...
عین عدالت است
Iran, Islamic Republic of
سیاست غلط ، تصمیمات اشتباه ، عملکرد ضعیف ، قصور و تقصیرات عمدی یا سهوی خصوصا در سطح کلان و مسئولان ارشد که موجب وارد آمدن به خسارت مادی و معنوی به کشور و مردم شود باید تحت پیگرد ، بررسی ، محاکمه و مورد عقوبت قرار گیرد.
Iran, Islamic Republic of
شما دیگه چر مردم رو مردم رو گول میزنید
تیتری میزنید که در داخل متن مصاحبه اصلا وجود خارجی نداره
چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
این باید باید ها تمومی نداره؟!
فکرکردند مردم مسخره هستن که همش باید باید می کنند
Iran, Islamic Republic of
اعوان و انصار شما برجام را ناکارآمد کردند ....!!!
Romania
...
خسارت محض
Iran, Islamic Republic of
برجام از روز اول مرده بدنیا آمد زیرا تضامین لازم را نداشت .
سرور
Iran, Islamic Republic of
طرفداران دولت ۸ درصدی سکوت.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
اقبال
Iran, Islamic Republic of
اگر مجلس واقعاً مجلس باشه، دولت هر کاری دلش بخواد نـمیتونه بـکنه.
همین برجامی که شما انقدر [به درستی] بـهش حمله می کنید، مـگه بیست دقیقه ای توی مجلس تصویب نــشد ؟؟؟؟
پس حالا که ثابت شده برجام به درد کشور نخورده، اول مجلسی ها باید از مردم عذرخواهی کنند./
Iran, Islamic Republic of
از شهرام جزایری کی پول گرفت چمدان دلار سعودی به کی تحویل شد
در مناظرات احمدی نژاد و کروبی مطرح شد
Russian Federation
این که مسئولین طراز اول کشور از اول انقلاب تا به امروز پاک دست بودند هیچ شکی نیست حتی از اولین رئیس جمهور که بنی صدر باشد تا آخرین ، همه اشان در زندگی شخصی پاک دست بودند و هیچ مدرکی برای فساد آنا در دست نیست ولی مهم نحوه مدیریت است که باعث فساد میشود
این پاک دستان باید کاری کنند که فساد در کشور به حداقل برسد.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
ممد خاتمی کجا پاک دست بود؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
آنجا که دستانش را با مایع دستشویی اوه شست
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد آری ولی اون یکی نه. واقعآ به کجا رسیدید!!!
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد>>>>> از همه سیاسیون
او پاک دست ترین و کارآمد ترین مدیر اجرائی کشور بود.
United States
....
سلام
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
مرد فقط احمدی نژاد و بس.
شما به کجا رسیدید اون مرد دیگر تکرار نخواهد شد.
Iran, Islamic Republic of
فقط دکتر احمدی نژاد عزیز . فقط یک تار موی ایشان به هزاران نفر مثل : ممد خاتمی ارزش دارد .
Iran, Islamic Republic of
همه رئیس جمهورها رو گفته
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد= مردم
Romania
توهم یه زمانی دانشجوی حقوق بودی که در دستگاه نفوذ داشتی حالا که تحصیل کرده ایی شما وامثال شما گرفتاریهای مردم را با تحصیلتان هزار برابر کرده اید .
رسول مشهدي
Iran, Islamic Republic of
جناب آقاي كوهكن
با تشكر از صداقت شما در حالي كه رقيب سياسي سيد محمد خاتمي هستيد ولي مهر تاييد بر صداقت و پاك دستي اين سيد مظلوم زديد.
هيچيك از بزرگان اصولگرا تا كنون هيچگون اتهام مالي يا اخلاقي به اين سيد بزرگوار وارد ننموده اند/
Iran, Islamic Republic of
خاتمی و پاکدستی!!!! حتمآ این همه اختلاس دور بری های ایشان کار اجنه است.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
ممد خاتمی بیشتر دنبال خانم بازی بود .
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد یگانه مدیر اجرائی پاکدست بود.
معرفت
Iran, Islamic Republic of
.....