جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - 3 Apr 2020
 
۰

کنگره در شکستن وتوی ترامپ ناکام ماند

چهارشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۵
کد مطلب: 679216
اعضای مجلس نمایندگان آمریکا نتوانستند دو سوم رأی لازم را برای شکستن وتوی رئیس‌جمهور این کشور کسب کنند.
کنگره در شکستن وتوی ترامپ ناکام ماند
به گزارش جهان نيوز، اعضای مجلس نمایندگان آمریکا با ۲۴۸ رأی موافق و ۱۸۱ رأی مخالف نتوانستند با کسب دو سوم آرای لازم اولین وتوی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا را بکشنند. 

ترامپ ۲۴ اسفندماه مصوبه کنگره در مخالفت با اقدام او برای اعلام وضعیت اضطراری جهت ساخت دیوار در مرز مکزیک را وتو کرد. این اولین استفاده ترامپ از حق وتو در دوران ریاست جمهوری‌اش بود. 

ترامپ در مراسم امضای وتوی مصوبه کنگره که توسط اعضای گارد مرزی و خانواده کسانی که توسط مهاجران غیرقانونی کشته شده‌ بودند، احاطه شده بود، به خبرنگاران گفت: »نمایندگان روز پنجشنبه مصوبه خطرناکی را تصویب کردند و این اقدام در نهایت نباید زندگی آمریکایی‌ها را در خطر قرار دهد.:

وی در ادامه گفت: «امروز من این مصوبه را وتو می‌کنم. نمایندگان این آزادی را دارند که این مصوبه را تصویب کنند و من نیز این وظیفه را دارم که آن را وتو کنم.»

ساخت دیوار بین آمریکا و مکزیک برای جلوگیری از ورود مهاجران یکی از وعده‌های اصلی ترامپ در جریان رقابت‌های انتخاباتی در سال ۲۰۱۶ بود.

ترامپ در کوران مبارزات انتخاباتی بارها تأکید کرد هزینه ساخت این دیوار را از دولت مکزیک خواهد گرفت. او بعد از ناکامی در تأمین بودجه به این روش از کنگره خواست هزینه آن را تأمین کند.

  مجادله کنگره با ترامپ برای تأمین هزینه مربوط به ساخت این دیوار طولانی‌ترین تعطیلی تاریخ دولت آمریکا را رقم زد. 

منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *