يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ - 21 Jul 2019
 
۱
۶
برشی از خاطرات رهبرانقلاب؛

ماجرای مجلس شبانه روحانیون در اطراف مشهد!

جمعه ۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۳
این شایعه میان مردم رواج داشت که گروهی از روحانیون در اطراف مشهد، مجلس شبانه ای برپا کرده‌اند و در سماور، عرق ریخته‌اند و...
ماجرای مجلس شبانه روحانیون در اطراف مشهد!
به گزارش جهان نيوز، خون دلی که لعل شد ترجمه فارسی خاطراتی است که آیت‌الله خامنه‌ای به زبان عربی از دوران جوانی و سال‌های مبارزه و زندان خود در دوران تبعید روایت کرده‌اند. در سلسله مطالب پیش رو هر روز برشی از کتاب خون دلی که لعل شد که حاوی خاطره‌ای جذاب از دوران‌های زندگی رهبر فرزانه انقلاب است برای مخاطبان منتشر می‌کنیم.

****

در بخشی از این کتاب به شایعه‌سازی رژیم پهلوی علیه روحانیون برای جدایی این قشر میان مردم اشاره شده است. خاطره زیر یکی از شایعات مطرح آن روزهاست که آیت‌الله خامنه‌ای مطرح کردند.

... این جو، نتیجه نقشه حساب شده ای برای جداسازی روحانیون از جامعه و زندگی مردم بود، و برای این منظور، از شایعات بهره می‌جستند.

هنوز هم به یاد دارم که این شایعه میان مردم رواج داشت که گروهی از روحانیون در اطراف مشهد، مجلس شبانه ای برپا کرده‌اند و در سماور، عرق ریخته‌اند و در قوری، شراب و مشغول مستی و عربده کشی بوده‌اند!

بسیاری از مردم می‌گفتند: ما این صحنه را به چشم خود دیده‌ایم! برخی هم می‌گفتند: ما از کسی شنیده‌ایم که با چشم خود دیده است!

ساختگی بودن این داستان پیدا است. خب، چرا شراب و عرق را به این صورت گذاشته بودند؟! چه دلیلی داشت در فضای باز و در انظار مردم، در چنین جلسه ای بنشینند؟! سر تا ته داستان، حکایت از دروغ بودن آن دارد. با این همه، من آن را از خیلی‌ها شنیدم و همه می‌گفتند: دیده‌ایم! یا از کسی که دیده، شنیده‌ایم!

روحانیون مسئولیت دفاع از اسلام را در برابر هرگونه انحراف در جامعه دارند، و وظیفه خود می‌دانند که علیه سلطه هر ستمگر یا بیگانه‌ای بر جامعه اسلامی مبارزه کنند. آنان بر مبنای این مسئولیت، در تاریخ معاصر ایران مواضع سرسختانه ای در برابر اشغالگران و طاغوت‌ها و خودکامگان داشته‌اند.
کد مطلب: 678901
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Japan
...
اصلی ترین علت
Iran, Islamic Republic of
ریشه اصلی شایعات سازی علیه روحانیت حتی در حال حاضر، دشمنی با دین است.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
ممد
United States
...
Iran, Islamic Republic of
نتیجه این مواضع پرایداست که به اندازه یک دوچرخه ارزش ندارد....