پنجشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 25 Apr 2019
 
۰

گاردین: پادشاه سعودی از اختیارات بن‌سلمان کاست

دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۶
روزنامه انگلیسی گاردین مدعی شده پادشاه سعودی برخی از اختیارات ولی‌عهد این کشور را سلب کرده است.
گاردین: پادشاه سعودی از اختیارات بن‌سلمان کاست
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، روزنامه انگلیسی گاردین امروز دوشنبه ادعا کرده ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی برخی از اختیارات را از محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور سلب کرده است. 

گاردین نوشته بن سلمان در چند جلسه مهم دیپلماتیک و وزراتی که ظرف دو هفته گذشته در عربستان سعودی برگزار شده شرکت نکرده و گمان‌ می‌رود که برخی از اختیارات مالی و اقتصادی از او گرفته شده باشند. 

مطابق این ادعا، ملک سلمان در جلسه هفته گذشته خود با گروهی از وزیران ارشد سعودی تصمیم برای سلب اختیارات ولیعهد سعودی که ممکن است موقت باشد را به اطلاع آنها رسانده است. 

گفته می‌شود ملک سلمان از پسرش بن سلمان خواسته که در این نشست با حضور کابینه وزیران حاضر باشد، اما او در آن شرکت نکرده است. 

با آنکه کاهش اختیارات بن سلمان علناً اعلام نشده، منابع آگاه به گاردین گفته‌اند ملک سلمان یکی از معتمدترین مشاورانش به نام «مساعد العیبان» که اخیراً به عنوان مشاور امنیت ملی عربستان سعودی معرفی شد را به عنوان مسئول نظارت بر مسائل مربوط به سرمایه‌گذاری منصوب کرده است.
کد مطلب: 678582
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *