دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ - 27 May 2019
 
۱
۳

قیمت واقعی دلار چقدر است؟

جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۸
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه قیمت واقعی ارز ٨ هزار تومان است، گفت: حباب نرخ ارز به زودی خواهد ترکید.
قیمت واقعی دلار چقدر است؟
به گزارش جهان نيوز، مهرداد بائوج لاهوتی با تاکید بر ضرورت بازگشت ارزهای حاصل از صادرات به سامانه نیمایی، گفت: عدم بازگشت این نوع ارزها به سامانه نیمایی پشتوانه ارزی کشور را تهدید می‌کند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در گذشته بازگشت این نوع ارزها به داخل اهمیتی نداشته است، افزود: اکنون با توجه به وضعیت بازار و نوسانات اخیر باید با تضمین پشتوانه ارزی به کاهش تغییر در قیمت‌ها کمک کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به وضعیت آتی نرخ ارز در بازار، تصریح کرد: بخشی از قیمت فعلی ارز حباب بوده و بخشی دیگر واقعی است که در همه دولت‌ها از ابتدا تاکنون تجربه شده است.

بائوج لاهوتی با بیان اینکه افزایش نرخ ارز تا ٨ هزار تومان طبق تجربه های پیشین طبیعی است، گفت: اکنون نرخ ارز بیش از ٨ هزار تومان حباب بوده که جو روانی حاکم بر بازار بر شکل‌گیری آن موثر بوده است.

وی با تاکید بر اینکه به زودی با ترکیدن حباب نرخ ارز شاهد قیمت واقعی آن در بازار خواهیم بود، افزود: به زودی شاهد کاهش نرخ ارز در بازار خواهیم بود زیرا ادامه حباب ممکن نیست.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پاسخ به به این سوال که در روزهای پایانی سال ٩٧ شاهد ریزش نرخ ارز خواهیم بود یا خیر، گفت: کاهش نرخ ارز بدون در نظر گرفتن تاریخ حتمی آن اجتناب ناپذیر است اما باید بدانیم که حباب نرخ ماندگار نیست.

منبع:ایبنا
کد مطلب: 678033
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ساکن ایتالیا
Italy
قیمت واقعی یا بهتر بگوییم {پایاپای ریالی یا هم ارز ریالی} دلار در حال حاضر برابر با 3333 ریال به نسبت میانگین وزنی تورم محاسبه شده است {از سال 1970 یعنی 49 سال پیش به این سو} یعنی در دنیای کاملاً واقعی یک برگ{قطعه} اسکناس یک دلاری تقریباً سیصد و سی و سه تومان است. مابه التفاوت آن حبابی است که فدرال رزرو ایالات متحده {بانک مرکزی آمریکا} به وجود آورده است با چاپ اسکناس بدون پشتوانه از سال 1974 تاکنون؛ با لغو برابری دلار با طلا یا همان قانون برتون وودز(1944)، که به وسیلهء ریچارد نیکسون انجام شد. البته این امر تنها شامل ایران نمی شود بلکه دولت آمریکا با فروش دلار به نوعی برای دلار اعتبار می آورد با روشهای بسیار پیچیدهء مالی که بیان آن در اینجا نمی گنجد.
ممد
United States
پس دولت از کجا درآمدزایی کند؟؟!!! چرا مفت میفروشید؟؟ بالا بفروشید یارانه ها را راحتتر پرداخت میکنید.... از ما گفتن!!!
Iran, Islamic Republic of
بزک نمیر بهار میاد
کمبوزه با خیار میاد

چیکازمون کردن که با نزخ هشت هزار آب از لب و لوچمون راه میفته ، کاش روحانی رای میآورد