دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ - 27 May 2019
 
۰
۴۱
آیت الله علم الهدی:

مسئولان درجه یک کشور انسان‌های خوبی هستند اما فلاکت امسال هم بخاطر سوءتدبیر اینها بود/ با دلار ۴۲۰۰ خوراک سگ و گربه وارد کردند

جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۰
امام جمعه مشهد مقدس گفت: مسئولان درجه یک اجرایی و قضایی و مجلس انسان‌های خوبی هستند اما با همه این خوبی‌ها بدانند مقداری فلاکتی که امسال دچار شدیم بخاطر سوءتدبیر اینها بود.
مسئولان درجه یک کشور انسان‌های خوبی هستند اما فلاکت امسال هم بخاطر سوءتدبیر اینها بود/ با دلار ۴۲۰۰ خوراک سگ و گربه وارد کردند
به گزارش جهان نيوز، آیت الله سیداحمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: کلام ما در خطبه اول در موضوع شیطان شناسی از نهج‌البلاغه بود؛ بحث شیطان شناسی از قرآن را در تمام طول سال 96 ادامه دادیم و در سال 97 نیز تا نیمه این سال این مبحث دنبال شد و در نیم سال دوم سال 97، شیطان‌شناسی نهج‌البلاغه را مطرح کردیم و آخرین مبحث شیطان شناسی نهج‌البلاغه نیز امروز ارائه می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: گاهی تصور می‌کنیم بدی‌ها فقط مربوط به گذشتگان است و ممکن نیست ما مانند آنها شویم و مشابه این مسئله را در خوبی‌ها نیز داریم؛ شیطان سعی می‌کند انسان را در دو مسئله زمین‌گیر کند و حضرت علی(ع) در نهج‌البلاغه این مسئله را تبیین فرموده‌اند.

آیت الله علم الهدی خاطرنشان کرد: جریان ارتباط انسان با مردم براساس عدل و انسانیت بوده است و فوران قدرت‌خواهی انسان را در جریان جنایت و ظلم و فساد قرار می‌دهد و هر لحظه انسان ممکن است یادش بیاید که روزی انسانی واقعی بوده و بشری بوده که واقعا از عدل و انصاف خوشش می‌آمده و بنا بوده یک زندگانی طبیعی عادی و مبتنی بر اصول عاطفی با مردم داشته باشد و حقوق همه را رعایت کند و بندگی‌اش در درگاه خدا یک بندگی مطلوب باشد و در زندگی، رضای خدا را تحصیل کند.
وی تصریح کرد: شیطان، انسان را زمین‌گیر می‌کند تا انسان تصور نکند که می‌تواند به همان خوبی‌های سابق بازگردد. نکته دوم اینکه شیطان تلاش می‌کند نصیحت و خیرخواهی دیگران را انسان نشنود. انسان اگر در یک خط انحراف افتاد، فضای فکری‌اش با همان جریان انحرافی باز و بسته می‌شود. اگر فضای فکری انسان قدرت باشد، هر دسیسه شیطانی در این زمینه مهیا می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: انسان همیشه قدرت تکامل دارد زیرا خداوند عقل و فکر و اندیشه در اختیار وی قرار داده است؛ اما شیطان است که انسان را زمین‌گیر می‌کند.

خطیب جمعه مشهدمقدس در ادامه با تبریک میلاد جوادالائمه(ع) گفت: خداوند به شما زائران این سعادت را اعطا فرموده که زمانی مشرف به این حرم شده‌اید که ایام سرور و شادمانی میلاد جوادالائمه(ع) است؛ در دو سه روز قبل اجلاس خبرگان بود و نکاتی بحث شد؛ حضور وزیر اقتصاد و دارایی را نیز داشتیم و البته از آقای رئیس جمهور دعوت شده بود تا به سوالات و مطالبات مردمی نسبت به مشکلات عمده معیشتی پاسخ دهند اما ایشان در سفر عراق تشریف داشتند و وزیر اقتصاد آمدند.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه امسال 13 نفر از خبرگان یعنی مجتهدین و علما که نماینده مردم هستند سوال کردند گفت: آقای وزیر اقتصاد نیز در دو وقت صبح و عصر زمان داشتند اما پاسخ‌ها برای علما قانع‌کننده نبود؛ سال گذشته چگونه گذشت؟ نباید نیمه خالی لیوان را دید و باید نیمه پر را نیز دید. در سالی که گذشت مشکلات اقتصادی و معیشتی به ویژه برای قشر آسیب پذیر فوق طاعت بود و این مشکلات به این قشر ضربه و صدمه زیادی وارد کرد.مقداری از اینها اقتضای انقلابی است که می‌رود تا دنیا را بیدار کند و قرار است زمینه ساز حکومت جهانی اسلام باشد.

وی خاطرنشان کرد: این انقلاب دشمن زیاد دارد و تمام قدرت‌های کفر و الحاد و استکبار جهانی به سر این انقلاب ریخته‌اند زیرا این انقلاب یک پایگاه استراتژیک را از آنها گرفته و بعد از 40 سال وحشت اینها فقط این نیست بلکه این انقلاب سنگلاخی جلوی پای آمریکا و اروپا و استکبار جهانی شده که حیات آنها را تهدید می‌کند.

آیت الله علم‌الهدی افزود: آنها اجازه نمی‌دهند مردم به پاخاسته زندگی راحتی داشته باشند زیرا آنها را به انواع مذلت‌‌ها کشانده‌اند؛ هر روز این انقلاب را آمریکا و استکبار یک فتنه و تهاجم و نامردی داشته اما همه اینها را گذراندیم. تحریم و تهاجم و توطئه اقتصادی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه عزیزان مسئول ما غالبا آدم‌های خوبی هستند گفت: نباید به مسئولان بدبین باشیم؛ مقام معظم رهبری فرمودند مهم برای ما این است که در مقابل دشمن مرزبانی داشته باشیم و مرز دشمن و غیردشمن را بدانیم. دشمن ما غرب و آمریکا و عوامل نفوذی در داخل است اما اینکه یک مسئول زحمتکشی روز و شب می‌دود و یک مورد هم خطا کرد نباید یقه وی را بگیریم و بگوئیم عامل نفوذی دشمن و یا خود دشمن است و این درگیری سبب می‌شود از دشمن غافل شویم.

آیت الله علم الهدی عنوان کرد: مسئولان درجه یک اجرایی و قضایی و مجلس انسان‌های خوبی هستند اما با همه این خوبی‌ها بدانند مقداری فلاکتی که امسال دچار شدیم بخاطر سوءتدبیر اینها بود. دشمن قدرت نداشت و نمی‌توانست ما را این قدر مستاصل کند. دلار 4200 را ریختند در میان مردم و حساب می‌کنیم با این دلار چندین تن، خوراک گربه و سگ و لوازم آرایش وارد کردند و این سوء تدبیر است.

وی گفت: با کمبود ارز در کالای اساسی روبه‌رو هستیم بیائیم دروازه بانک را باز کرده و ارز را در اختیار یک مشت آدم سودجو قرار دهیم؟ اما یادتان باشد مقام معظم رهبری سال گذشته در همین مکان اعلام فرمودند سال 97، سال حمایت از کالای ایرانی استگ ما که امروز می‌آئیم گریبان ٖآقای مسئول را می‌گیریم خودمان در مسئله استفاده نکردن از کالای خارجی و حمایت کالای ایرانی چقدر حرکت کردیم؟

آیت الله علم الهدی افزود: امروز جمعه آخر سال 97 است؛ در تمام خریدهایمان چقدر خارجی بوده است؟ جهیزیه‌ای که تهیه کردیم چقدر خارجی بوده است؟ اینکه بگوئیم سوء تدبیر برخی مسئولان، خودمان نیز مقصر بوده‌ایم. برای سال 98 ما دشمن خیلی نقشه دارد؛ خیلی توطئه در نظر دارد اما این را بدانید ما 40 سال انقلاب را پشت سر گذاشتیم؛ در این 40 ساله انقلاب از آمریکا کاری نبود که برآید و صورت ندهد. آمریکا دفاع مقدس و شهامت مردم را دید و قدرت ندارد جلو بیاید. اگر تهاجم نظامی نکرده قدرتش را نداشته است.

خطیب جمعه مشهدمقدس با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ٖآمریکا درصدد است تحریمی را بر ایران وارد کند که سابقه نداشته است اظهار داشت: ایشان نیز فرمودند آمریکا در مقابل این تهاجم شکستی خواهد خورد که در تاریخ آمریکا سابقه ندارد.

آیت الله علم الهدی گفت؛ دشمنی حداکثری نیازمند بسیج حداکثری است و باید با تمام قدرت بسیج شویم؛ معنای بسیج حداکثری آمادگی سپاه نیست؛ بسیج حداکثری مردم و مسئولان و قوه قضائیه و مجلس را می‌طلبد و باید حرکت جهادی صورت بگیرد. مردم نیز پشت سر این قوا بسیج شوند. 

وی ادامه داد: این مردم بسیج حداکثری را به دنیا در دفاع مقدس نشان دادند. آن روزی که بنا شد دشمن را استکبار جهانی به صورت بعث کافر سراغ ما بفرستد، بسیج مردم فقط شامل رزمندگان و جوانان و سپاه نبود؛ آن خواهر زحمتکش نیز در یک گوشه روستا با نان پختن بسیج شد. اگر بناست سال 98 آمریکا با تمام قدرت بیاید ما نیز باید با همه قدرت بیائیم. همه قدرت ما ارتش و سپاه و دولت نیست؛ همه قدرت ما شما مردم هستید و باید این بسیج حداکثری را داشته باشیم.

خطیب جمعه مشهدمقدس اظهار داشت: با بسیج حداکثری که سراغ توطئه آمریکا در سال 98 می‌رویم خدا را نیز داریم. همه چیز این انقلاب مربوط به خداوند است و دست غیبی حق همیشه نمایان است؛ این خدای 40 سال اول پیر نشده؛ من پیر شده‌ام اما خدا پیر نشده؛ این خدای 40 سال انقلاب ضعیف و ناتوان نشده و اکنون نیز با ما است بشرطی که ما نیز به همین خدا اعتماد کنیم و از هیچ چیز نترسیم و نگوئیم دشمن کنوانسیونی پیشنهاد داده و برای اینکه آمریکا بهانه نگیرد تصویبش کند. ما خدا و امام زمان را داریم.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: از برکات عتبه مقدس امام رضا(ع)، روز اول سال چشمان ما به جمال مقام معظم رهبری روشن می‌شود و امسال نیز این نعمت بر ما ارزانی شده است. مقام معظم رهبری اول سال به مشهد مشرف شده و در همین مکان و در روز اول فروردین و از ساعت 15 از افاضات ایشان بهره‌مند می‌شویم و راهبرد یکساله حرکت انقلابی به ما رهنمود خواهد شد.
کد مطلب: 678014
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


حرف دل همه مردم
Iran, Islamic Republic of
تولیدکنندگان داخلی مانند آمریکا، کشورهای اروپایی، عربستان سعودی، امارات و رژیم صهیونیستی ثابت کردند که دشمنان درجه یک نظام جمهوری اسلامی و دشمنان درجه ملت ایران هستند.
تولید کنندگان داخلی با هماهنگی، همدستی و همکاری دولت، دولتمردان، مسئولان و نمایندگان عامل اصلی افزایش قیمت ها کالاها، اجناس، گوشت، مرغ، میوه وتولید داخلی و مشکلات اقتصادی مردم و کشور هستند.
Iran, Islamic Republic of
باز کنید در مملکت را و بزارید واردات و صادرات ازاد بشه تا همه چیز به حالت عادی برگرده ، اخه کدوم اقتصاد دنیا واردات را می بنده به بهانه تولید ببخشید مونتاژ داخلی ، مگر چین واردات کالا را ممنوع کرده که شما ممنوع کردید ؟ کجا دنیا این همه انحصار و رانت و امضا طلایی هست ، شما خواسته و یا ناخواسته باعث رانت و ایجاد پول برای عده خاص می شید ؟ برای چی باید حتما پراید ۵۰ میلیونی سوار بشیم ؟ بابا بزارید در مملکت باز بشه ، جمع کنید این داستان دروغ تولید ملی که جز گرونی و بدبختی هیچی برای مردم ایران نداشته . متاسفم براتون واقعا ، چون اگر یکم فقط یکم فکر داشتید درهای کشور را اسنجوری نمی بستید و باعث بدبختی مردم نمی شدید ، از تولید ماشین تا کفپوش چوبی رانت ایجاد کردید برای مونتاژ کننده داخلی ،
Iran, Islamic Republic of
اینها را میگوید و برای بار دوم به روحانی رای میدهد
؟!
Iran, Islamic Republic of
پشت پرده تمام مشکلات کشور منفعت طلبی مسئولان ، سوء مدیریت مسئولان ، فساد فرزندان و نزدیکان مسئولان ، منافع حزب مسئولان ، عافیت طلبی مسئولان ، اشرافیگری و کاخ نشینی مسئولان ، بی عدالتی مسئولان ، نفوذ دشمن در مسئولان ، فامیل بازی مسئولان ، ... خلاصه مسئولان مقصر اصلی مشکلات موجود هستند.
United States
من فکر کنم مشکلات این کشور تقضیر بابای وانتی من هست ، چون هر کسی میگه به من مربوط نیست و تقضیر اون یکی هست .
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
حاجی اقا چرا صورت مسله را پاک می کنید ؟ چرا باید مملکت را بسمتی ببرید که فقط باید واردات گوشن یخی و 14 قلم کالای اساسی انجام بشه و چیز دیگری وارد نشه ؟ایا هزینه عراق و سوریه و لبنان و فلسطین را باید فقط ما بدیم ؟
United Kingdom
خدایا برس به داد ما ملت ایران
Turkey
شماها هم که دیوار کوتاه تر از حیوانات بدبخت پیدا نمیکنید؛ چرا در مورد چیزای دیگه مثل ماشینای لوکس و... حرف نمیزنی.
ب
Iran, Islamic Republic of
استادجان.اگر با دلار ۴۲۰۰ تومانی گوشت تازه وارد میکردند الان قیمت گوشت ۱۲۰ هزار تومان نبود.
حیوانات مهم تر از آدمها نیستند.
Iran, Islamic Republic of
برخی از ائمه جمعه خود نیاز به تقوای الهی دارند تا بتوانند مردم را به تقوا دعوت کنند.
Iran, Islamic Republic of
کاملا درست است نه تنها ائمه جمعه بلکه تک تک احاد ملت به تقوی الهی محتاجند. ...
Iran, Islamic Republic of
بعضی از مردم اصلا نمی دونن تقوا چی هست بعد میخوان به ائمه جمعه خرده بگیرن فوضولی میکنن اونا رو به حفظ تقوا دعوت میکنن
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
دوست عزیز کسی به کسی خورده نمیگیرد
اینکه یه عده برای نمازخوندنشون از بیت المال مسلمین پول بگیرند و از طرفی بخواهد هدایت گری ویا ادعای اعلمیت کند !!!! واز سوی دیگر خودشان را ولی الله در روی زمین جا بزنند و طلبکار مردم باشند و خود را آقا بالا سر مردمی بدانند که با پول آن مردم وبرای نماز خوندن میگیرند!!!!مستقیما به اعتقادات وایمان مردم تیر میزند .
خدای متعال هممون و به راه راست هدایتمون کند.
عجل اللهم فی فرج مولانا صاحب العصر والزمان
Iran, Islamic Republic of
ایشون هیچ وقت خودشونو ولی الله معرفی نکردن که ولی الله لقب امیرالمومنینه خودشونو آقا بالاسر هم نمیدونن دغدغه معیشت مردم رو داشتن شده آقا بالاسری؟ ائمه جمعه جز نماز خوندن وظیفه روشنگری در مورد مسائل مختلف روز رو دارن نمیدونم توی فیش حقوقی شون پول نماز خوندنم لحاظ شده باشه یا نه ولی میدونم چیزی که تو قانون اسلامی اومده باشه حرام نیست بی انصاف نباشیم ایشون دلسوز مردمن سر مسئولین مسبب مشکلات مردم داد میزنن من که ازشون ممنونم
Iran, Islamic Republic of
مگه امام جمعه کیه که نشه ازش انتقاد کرد
رر
Switzerland
بيچاره سگ و گربه هاي ايراني! بنده خدا در كشور فرانسه مقدار واردات غذا براي سگ و گربه د ر سال با در امد نفتي ايران برابري مي كند! كسي كه به حيوان رحم نداشته باشد به انسان هم ارزش قايل نيست!؟
Iran, Islamic Republic of
كل غذاي گربه در يك سال برابر با هزار گوسفند گم شده نيست اقتصاد و حساب كتاب بلد نيستيد ياد بگيريد
رر
Switzerland
سگ و گربه هايي در فرانسه و امريكا هستند كه در سال بالاي يك مليون دلارر هزينه دارند حتي وكيل و هتل هاي انچناني مي برندشان! شما جماعت اشكنه خور اين جور چيزها را نمي فهميد و نخواهيد فهميد!؟
Iran, Islamic Republic of
امريكا چهارصد ميليون جمعيت دارد
Iran, Islamic Republic of
يك اختلاس متوسط يك افتابه دزد نه دانه درشت ها غذاي يكسال گرسنگان جهان را تامين ميكند
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
....
رر
Switzerland
اگر حيوان چيزي نخورد پس اون چنجه هاي ١ متري در رستورانهاي مشهد را چه كساني مي خورند!؟
Iran, Islamic Republic of
.....
رر
Switzerland
....
علی
Europe
رده اولهای درجه یک خوب هرگز برای ملت و کشور فلاکت ببار نمی آورند.!!!
اینهائی که رفتن رده اولها یا خوب نیستن یا وابستگی دارن که ضد ملت فعال هستن .
دلیل دیگری برای به فلاکت کشیدن و فقر و کم نمودن ارزش پول ملی در قبال پول و ارز کاغذی بیگانه وجود ندارد.
شاید واژه خوب معنی خود را از دست داده است
Iran, Islamic Republic of
....
بابائی
United States
رفتار ظریف شرم آوراست.
ظریف حمله تروریستی درکشورهای اروپایی را واکنش نشان می دهد ولی متاسفانه درحمله تروریستی تهران، اهواز، شرق کشور و... تاکنون سکوت کرده است رفتار ظریف دراین زمینه شرم آوراست.
ممد
United States
چشم حاج آقا..... چشم!!!
فرمودید اشکنه بخور.... چشم!!.... اوامرتان اطاعت!!!
Iran, Islamic Republic of
آقا مشکل ملت شمایید
امثال مغزهای فسیلی که خون ملت را تو شیشه کرده اید
Iran, Islamic Republic of
احسنت شما نباشيد 99 درصد مشكلات حله
Iran, Islamic Republic of
بنظرمن حتی انسانهای خوبی هم نیستند..
Iran, Islamic Republic of
مسئولان درجه یک کشورآنقدر بی رحم هستند که مردم را پرتگاه برده اند
Iran, Islamic Republic of
چرا همه تقصيرها سر مردم خراب مي شود؟مگر در بازار كالاي ايراني باكيفيت و قيمت مناسب وجود دارد كه ما نخريده ايم؟...
Iran, Islamic Republic of
منظور مسپولان درجه يك است
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مسولان رده بالا اول خوشان را اصلاح کنند بعد اسلام درجه دوم که فامیل هایشان است را اصلاح کنند و.....بعد خدمتگزار مردم باشنداگرشدبازنشته شوندتابه یک جوان شغل ایجاد شود.....
Iran, Islamic Republic of
اصلاح پذير نيستند بايد باي باي كنند