پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - 12 Dec 2019
 
۲
۴

امام دو مرتبه گفتند: «احمد برای من اعزّ اشخاص است»

جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۵
کد مطلب: 678011
امام دو مرتبه گفتند: «احمد برای من اعزّ اشخاص است»
به گزارش جهان نيوز، 24 اسفند سالگرد رحلت حجت‌الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی‌ است که به تعبیر رهبر انقلاب «احمد آقا، مشاوری امین و اعزّ اشخاص برای امام بود». در ادامه گزیده ای از بیانات رهبرانقلاب پیرامون شخصیت وی را خواهید خواند:

 به یاد دارم که امام دو مرتبه گفتند: احمد برای من اعزّ اشخاص است. آقای هاشمی نیز این مطلب را همان وقت در خطبه‌های نماز جمعه نقل کردند؛ چون اتّفاقاً هر دو دفعه با هم بودیم که این حرف را از امام شنیدیم.

بار اوّل در سال پنجاه و هشت، به مناسبت جریانی که پسر یکی از آقایان، مشکل عاطفی برای پدرش درست کرده بود، امام سخنی به این مضمون گفتند که هر چند من احمد آقا را بسیار دوست دارم، اما چنانچه او را بگیرند یا بکشند، در باطنِ قلبم متأثّر نمیشوم یا تکان نمیخورم. حرف عجیبی بود که قوّت قلب امام را نشان میداد.

بار دوم، همین اواخر بود که ایشان به مناسبتی در خلال صحبت گفتند - رسم امام این بود که حرفهایی را که میخواستند بزنند، گاهی مستقیم نمیگفتند؛ بلکه در خلال صحبت به شکلی وارد میکردند - احمد که اعزّ اشخاص در نظر من است، اگر مثلاً چنین کند، با او برخورد میکنم. به‌هرحال، اعزّ اشخاص بودند.

حاج احمدآقا نيز مشاوری امین برای امام بودند. امام هم زمانی جمله‌ای با این مضمون گفتند که احمد هیچ چیزی را به من نسبت نمیدهد که من نگفته باشم. این گواهی ِامام بسیار با ارزش و مهم است. همین‌گونه هم بود. ما هم تا آن مقداری که دیدیم، همین را حس کردیم.۷۴/۳/۱۱
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


سید رضا
Iran, Islamic Republic of
احمد عزیز !
Iran, Islamic Republic of
قطعا حسن هم برای احمد وسایر اعضا بیت امام اعز اشخاص است ، خداوند بر طول عمرشان بیفزاید ودشمنانشان را ذلیل وخوار گرداند.
Iran, Islamic Republic of
ارادت حضرت امام به سید احمد به دلیل این دلیل نبود که ایشان فرزندش بوده

امام با هیچ کس تعارف نداشت و این را قبلا نشان داده بود

سید احمد واقعا یک انسان وارسته و ارزشمند بود
Iran, Islamic Republic of
«فَتَبَارَكَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِينَ» امام خمینی سلام الله علیه مصداق این آیه شریفه است .