دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ - 27 May 2019
 
۱
۲۱
دکتر جلیلی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه:

تحلیل فلج کننده بدتر از تحریم فلج کننده است/ ۷۰ درصد مشکلات داخلی است/ اروپا حتی حاضر نیست رفتار آمریکا را نقض برجام بداند

جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۸
نماینده ولی‌فقیه در شورای عالی امنیت ملی گفت: امروز اکثر صاحب‌نظرات و فعالان اقتصادی معتقدند ۷۰ درصد مشکلات داخلی است و اگر بیمه‌، گمرک و ... حل شود مشکلات را پشت سر می‌گذاریم.
تحلیل فلج کننده بدتر از تحریم فلج کننده است/ ۷۰ درصد مشکلات داخلی است/ اروپا حتی حاضر نیست رفتار آمریکا را نقض برجام بداند
به گزارش جهان نيوز، سعید جلیلی نماینده ولی‌فقیه در شورای عالی امنیت ملی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه این هفته تهران(24 اسفند) با بیان اینکه در آستانه گام دوم انقلاب و ایام مبارک رجب و ولادت امیر مومنان هستیم، گفت: امروز همه دنیا اذعان دارند که ملت ایران با اجابت دعوت خدا و پیامبر، چهل سال پرافتخار را پشت سر گذاشته است و دشمنان ما هم اعتراف می‌کنند این حقیقت قرانی درباره ملت ایران به وقوع پیوست.

وی افزود: دشمنان ما قریب 7 هزار میلیارد هزینه کردند اما نتیجه آن می‌شود که رئیس جمهور آمریکا اگر می‌خواهد به عراق سفر کند شبانه برود و بیاید و هیچ دستاوردی نداشته باشد و می‌بینند که اقتدار ملت ما چیست و با چه اقتداری روابط دو ملت ایران و عراق شکل می‌گیرد. ملتی با قدرت و با اقتدار حرکتی را شروع کرد که امروز با افتخار 40 سال دوم آن شروع می‌شود. 

جلیلی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب در بیانیه تفصیلی گام دوم افق آینده را مشخص می‌کنند، اظهار داشت: من و شما و هریک از آحاد ملت باید نسبت خود را با گام دوم انقلاب مشخص کند، قبل از اینکه هرکدام از ما بخواهیم وظیفه‌ای تعریف کنیم باید بپرسیم ما در این حرکت چه نقشی داریم؟ چه تاثیرگذاری را می‌توانیم داشته باشیم و انقلاب نباید در روند خود به حداقل‌ها اکتفا کند. اقتضای تفکر انقلابی نگاه به قله‌ها است و رهبر انقلاب هم در بیانیه، صحبت از جهش و ارتقای به جایگاه قله می‌کنند. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: ما یک حرکت بزرگی را انجام دادیم که به حداقل‌ها اکتفا نمی‌کنیم و باید به قله نگاه کرد و حرکت‌هایی در این راستا انجام داد. اگر این موفقیت را داشتیم مرهون چه بوده است. انقلاب ما بر این مبنا پیروز شد که همه خود را در آن شریک دانستند. در دفاع مقدس ما توانستیم در برابر همه دنیا بایستیم چراکه مردم آمدند و نقش‌افرینی کردند و پیروزی‌های بزرگ شکل گرفت. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های اندیشه اسلامی با سایر اندیشه‌ها این است که اگر وظایفی را برای مسئولان مشخص می‌کند اما از توانمندی مردم غافل نمی‌شود .

وی با بیان اینکه مردم و دولتمردان مشترکا باید اقدام کنند، گفت: اگر در دفاع مقدس پیروزی به دست آوردیم بخاطر این بود که آحاد مردم همراه بودند و هرکس در وسعش کار جبهه‌ای انجام داد. امروز هرکس باید بنا به وسع خودش در مسیر انقلاب بداند چه نقشی دارد و این فرصت برای مردم را باید دولتمردان فراهم کنند.

جلیلی با بیان اینکه دستگاه قضای ما باید قیام به قسط کند و اگر بخواهد قسط فراهم شود، مردم هم باید برای قسط قیام کنند، تاکید کرد: مردم هم باید تمام تلاش خود را بکار بگیرند و دولتمردان در بخش تقنینی، اجرایی و قضا از حضور توده‌های مردم برای همکاری استفاده کنند و مردم را در اصلاح امور مشارکت دهند و اینجاست که استفاده از مردم اهمیت دارد. 

نماینده ولی‌فقیه در شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: نمازجمعه باید قرارگاه انقلاب باشد و میعادی برای تمام دغدغه‌مندان انقلاب باشد. همچنان که اگر مشکلاتی وجود دارد در اینجا باید سوال شود و توضیح داده شود و نمازجمعه کانونی برای نشاط شهر و استان شود. مردم باید در نمازجمعه به‌عنوان یک قرارگاه فرهنگی حرف‌های صادقانه انقلاب را بشنوند. اینکه نمازجمعه مورد حمله قرار می‌گیرد بهمین دلیل است که در نمازجمعه مبنای محاسبتی صحیح به مردم نشان داده می‌شود.

وی افزود: اینکه در چنین روزی در سال 63 نمازجمعه مورد آماج حمله تروریستی قرار می‌گیرد و عزیزانی به شهادت می‌رسند، بخاطر ترس دشمن از این جایگاه است و نمی‌توانند نهاد نمازجمعه را تحمل کنند. نمازجمعه می‌تواند تحلیل صحیح  و نقشه راه صحیح را روشن کند. این است که مبناهای غلط را ارائه می‌دهند. اینکه امروز 250 شبکه ماهواره‌ای برای فضای فرهنگی راه می‌اندازند برای از بین بردن مبناها است و نمازجمعه می‌تواند این اقدام را دفع کند. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: امروز نکته مهم در بیانیه گام دوم این است که نخستین جهاد، امید به آینده است و تمام تلاش دشمن این است که تمام موفقیت‌های انقلاب را بپوشاند. در همین پیام، رهبری بیان می‌فرمایند برای گام دوم دچار تحلیل سراپا غلط نشویم؛ آن امپراتوری رسانه‌ای امروز چه می‌کند؟ تحلیل سراپا غلط ارائه می‌دهند و نمازجمعه باید این تحلیل‌ها را نشان بدهد.  ما می‌خواهیم یک حرکت درست انجام دهیم اما یک تحلیل فلج کننده بدتر از تحریم فلج کننده است و در گام دوم انقلاب زمانی می‌توانیم با قدرت ادامه دهیم که دچار تحلیل سراپا غلط نشویم.
جلیلی با اشاره به اینکه امروز بسیاری از عزیزان سوال می‌کنند آیا مشکلات اقتصادی حل می‌شود یا خیر؟ گفت: در حالی که برخی مشکلات را به موضوعات سیاسی و تحریم و تصویب کنوانسیون‌ها گره می‌زنند، باید یک تحلیل درست داشته باشیم. ما از دولت خواسته‌ایم که بگویند مشکلات اقتصادی تاچه حد مرتبط با مسائل مدیریتی و دستگاه‌های اجرایی است و چه میزانی با تحریم‌های ثانویه و کنوانسیون‌ها مرتبط است. اکثر صاحب‌نظران می‌گویند مشکلات ناشی از سوء مدیریت‌ها است و این تحلیل، یک راه‌حل را در برابر ما می‌گذارد اما اینکه عده‌ای می‌گویند بخشی از مشکلات مربوط به تحریم‌ها است و بخش اندکی مربوط به مسائل دیگر است هم راه‌حل دیگری پیش روی ما می‌گذارد. امروز اکثر صاحب‌نظرات و فعالان اقتصادی معتقدند 70 درصد مشکلات داخلی است و اگر بیمه‌، گمرک و ... حل شود مشکلات را پشت سر می‌گذاریم. 

وی افزود: برخی می‌گویند بهانه بیشتر نباید به دشمن داده شود اما آیا با بهانه ندادن می‌توان مشکلات را حل کرد؟ آژانس بین‌المللی 14 بار گفته ایران به تعهداتش عمل کرده اما دیدیم که آمریکا به‌راحتی از برجام خارج شد و اروپا 10 ماه است  که حاضر نشده نه تنها اقدام عملی کند بلکه حاضر نیست رفتار آمریکا را نقض برجام بداند و حداکثر کاری که می‌تواند بکند اظهار تاسف است. اگر به تحلیل صحیح و توضیح صحیح نرسیم دچار مشکلات اینطوری خواهیم شد. آنچه می‌تواند حرکت ما را پرشتاب کند این است که نباید معطل رفتار چند قدرت استکباری شویم.

نماینده ولی‌فقیه در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه اولین تحریم‌های ما در حوزه دفاعی بود و سیم خاردار را هم در اوج جنگ تحریم می‌کردند، اظهار داشت: ما با اتکای به توانمندی داخلی به جایی رسیدیم که می‌خواهند موضع مذاکراتشان را برد موشک‌ها قرار دهند. در صنعت هسته‌ای به جایی رسیدیم که 18 روز برای مذاکره می‌آمدند تا فعالیت هسته‌ای را محدود کنند. تحلیل صحیح این است که فهم صحیح داشته باشیم و فکر نکنیم به امید کسان دیگری می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم. ملت ما نشان دادند در  اوج تحریم بزرگترین پالایشگاه میعانات جهان را درست کنند و به مدیریت یک جوان 36 ساله به خودکفایی برسیم و این نشان می‌دهد که این حرکت می‌تواند با قوت در مسیر انقلاب دنبال شود.

جلیلی خاطرنشان کرد: ما کشوری هستیم که امروز دشمنان معترف‌اند در تولید دام و طیور جزو ده و بیست کشور دنیا است و نمی‌تواند مشکل اقتصادی در این زمینه داشته باشد و می‌تواند به قطب اقتصادی تبدیل شود. فرصت‌هایی داریم که می‌تواند پیشران اقتصادی جامعه شود. اتحادیه اروپا زمانی که می‌گفت می‌خواهد روابط اقتصادی داشته باشد، صادرات ما به 24 کشور اروپایی، برابر با نصف صادرات ما به افغانستان بود. باید از فرصت‌ها استفاده کنیم و از همه مهم‌تر در این راه نیروی جوان  و متخصص است. ان شاءالله گام دوم را با شتاب و قدرت و پویندگی می‌توانیم طی کنیم و انقلاب اسلامی قدرت خودش را به ظهور خواهد رساند.
کد مطلب: 678008
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
" تحلیل " فلج کننده بدتر از" تحریم " فلج کننده است

بازی با کلمات شروع شد!
دست بردارید فقط بگید برنامه شماها برای حل مشکلات مردم چیه؟
دیگه با کلمات بازی نکنید که خسته کننده است
Iran, Islamic Republic of
تو خودت داری با کلمه ها بازی میکنی، بعد میگی چه و چه ...
مرغ شما یک پا دارد و گفتن ما نتیجه ندارد!
Iran, Islamic Republic of
زمانیکه در مذاکرات گفتند آمریکا قابل اعتماد نیست ،گفتید کدخداست! گفتند حداقل قرارداد محکم ببندید ، گفتید امضای کری تضمین است! گفتند پس برجام را گام به گام اجرا کنید، گفتید دلواپسان بدبین هستند! گفتند نتیجه برجام چه شد ، گفتید میوه درختانش هنوز نرسیده است! گفتند قبول کردید آمریکا قابل اعتماد نیست، گفتید اروپا که هست! گفتند اینستکس نفت در برابر غذاست ،گفتید برجام زنده می ماند! گفتند پس زیر بار FATFنروید ، گفتید شما پولشویی می کنید! گفتند FATF برجام دوم می شود ،گفتید تنها راه حل مشکلات است! و...
Iran, Islamic Republic of
بسیار بسیار از این تسلسل قبل و بعد که مصداق کامل تفکر غیر متفکرانه اصلاح طلبان است و کشور و اینده را به فنا داد کیف کردم. واقعا اصلاح طلبان هیچوقت بدرد سیاست کلان نمی خوردند و نمی خورند و نخواهند خورد چون تفکر و پیش بینی ندارند و بسیار ساده لوح هستند.
حتی بدرد ... دیوار هم
Iran, Islamic Republic of
به درد سیاست کلان هم نمی...
Iran, Islamic Republic of
راه حل :
1- با مردم صادق باشند از ارائه آمار های دروغ خود داری گردد . بیکاری تک رقمی ،تورم 9 درصد ، رشد اقتصادی 11 در صد
2-زمان شعار گذشته است کجاست آن مدینه فاضله وعده داده شده ، کحاست سالی یک میلیون شغل ایحاد کردن ، کجایند 3400000 نفری که برای آنها شغل ایجاد شده است و یا استخدام شده اند . کجاست ماشین حرکت توسعه کشور که قرار بود سرعت بگیرد .
3- از دوگانگی و تبعیض خود داری شود چرا فرزندان مسئولین به راحتی استخدام می شوند ، وام می گیرند بدبختانه رانت شاملشان می شود .
4- کار خوب دولت های گذشته پیکیری شود برای نمونه مسکن مهر که مسکنی بود برای مردم کم در آمد را ، مزخرف نامیدند و قرار بود مسکن اجتماعی درست کنند فقط یک باب منزل نشان دهند .
5-مردم نامحرم نیستند چرا توافقی که با غرب کردند آن را درست برای مردم نگفتند حتی عوامفریبی هم کردند برای مقاصد داخلی
6- به جای اینکه امیدشان به دست بیگانه باشد امیدشان به نیروی جوانان کشور و امکانات بالقوه کشور باشد .
7- مسئولین سوپر سر مایه دار اشباع شده که اغلب در فکر جمع آوری ثروت باد آورده هستند نمی توانند صادقانه در خدمت کشور و نظام باشند
چرا به جوانان باور ندارند .
7- نشان دادن زندگی شاهانه و جشن تولد گرفتن در کاخ سعد آباد و استخر فرح حقیقتا روح مردم را آزده است .
8- غارت بیت المال را لاپوشانی نکنند ( چون اقوام خودشان آلوده بی این کار می باشند )
9- اگر هست برای همه باشد و اگر نیست هم برای همه . خودشان و فرزندانشان در رفاه کامل مردم در صف یک کیلو گوشت یخ زده .
10- به جای تسلیم شدن در برابر خواسته های استکباری موجبات وحدت در کشور را مهیا کنند و دست به دست هم برای آبادانی کشور تلاش کنند .
و..........
Iran, Islamic Republic of
مجلس یازدهم و وظیفه سنگین در برابر سند راهبردی ، تحول خواه و ضروری مقام معظم رهبری مدظله العالی در گام دوم انقلاب:

بمنظور احیاء جایگاه خانه ملت بعنوان عصاره واقعی ملت انقلابی و دفاع از حقوق مردم ضعیف و محروم شامل جوانان بیکار ، مجرد، تحصیلکرده و نخبه انقلابی و پس از گذشت چهار دهه از فراز و فرود کم بهره نمایندگان در خانه ملت با تصویب قوانینی که کمتر اثر بخشی مثبت آن در زندگی،سفره مردم و گشایش در حمایت واقعی از جوانان و کسب و کارهای نوپا،فن آور و دانش بنیان مشاهده گردیده.می بایستی بدور از محافظه کاری طیف سنتی اصول گرایی (شامل امثال باهنر ، حداد عادل، و ….) که امتحان خود را در ادوار گذشته مجلس همچون طیف به اصطلاح اعتدال گرا و اصلاح طلب لاریجانی - مطهری و امثالهم و …در طول ۱۰دوره گذشته مجلس و طی ۴۰ سال پس داده و بی حسی ،بی انگیزگی و ناتوانی آنان در ایجاد تحول اساسی مورد نظر مقام معظم رهبری مدظله العالی در بیانیه راهبردی و حیاتی گام دوم انقلاب در جهت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی برای مردم کاملامشهود بوده و همچنین در جهت ایجاد تحول در حوزه قانونگذاری براساس آرای مردمی و نظارت صحیح و موثر بر عملکرد نمایندگان در خانه ملت و مسئولین اجرایی کشور هم راستا با قوه محترم قضاییه به منظور تصویب قوانین مورد نیاز برای احیای حقوق عامه، اجرای عدالت و مبارزه جدی با تبعیض،رانت و پاکسازی دامان انقلاب اسلامی و نظام از عناصر رذل آلوده به مفاسد اقتصادی، افرادی از طیف انقلابی وارد انتخابات و هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در سال ۹۸ گردند که از توانایی،انگیزه، نشاط جوانی و مقبولیت عمومی برای اجرای فرامین مقام معظم رهبری مدظله العالی را براساس سند تحول گام دوم انقلاب در دهه حساس و حیاتی پنجم انقلاب اسلامی را همچون ریاست محترم قوه قضاییه داشته باشند.
لذا در ارتباط با لیست پیشنهادی جبهه انقلابی و برای ریاست و هیئت رئیسه مجلس یازدهم نظرخواهی از مقام معظم رهبری در این برهه حساس کنونی برای اقدام تحول خواه در مجلس و ایجاد امید و نشاط در بین مردم صبور انقلابی امری لازم و ضروری می نماید.
با تشکر
امیر
Iran, Islamic Republic of
کاری نداره شما که تو مجمع هستین مدیرای فاسد زد شناسایی کنین و همشون و از کار برکنار کنید چه چپ و چ راست همه با حرف دارین وقت میگذرونید
Iran, Islamic Republic of
نه میدونی فساد چیه نه مجمع چی کاره است...
Iran, Islamic Republic of
اینها همه چوب خداست به کسانی که توکل به کدخدا رو بجای توکل بخدا تبلیغ کردند و میکنند و چوب خداست به مردمی که به بی عرضه ترین مفتخوران تاریخ ایران رای دادند.... باورکنید یا نکنید واقعیت است
Iran, Islamic Republic of
اقای جلیلی اگه مثل یک عده بلد بود دروغ بگه و تهمت بزنه و عوام فریبی کنه حتما رای میاورد ولی نکرد چون خدا رو شاهد دید جلیلی رو یک مرد واقعی میدونم ولی حیف که خیلی از مردم دیگه دنبال این چیزها نیستن
Canada
۷۰ درصد مشکلات داخلی و رانتها و فسادها بخاطر دور زدن همون تحریمهایی که کاغذ پاره میدونیدشون تا تو و امثالتم تو تشخیص مصلحت نشستید و مخالف fatf هستید با ردش خود تحریمی رو هم تصویب کردید اتفاقی که دیر یا زود می افته و بعدش هم سقوط
Iran, Islamic Republic of
50 درصد مشکلات داخلی ، مربوط به کارشکنی تندروها ودخالت افراد بی مسئولیت در امور سیاسی واقتصادی در داخل کشور بر میگردد.
Iran, Islamic Republic of
در برجام دوست عزیز همه اینها کنار ایستادند تا دولت روحانی عمل کند. حتی با هشدارها و اینده نگری ها هم دولت و ایران کیش مات شدند.
Iran, Islamic Republic of
مهره ی سوخته ی اصولگراها اگر حرف نزنه ممکنه خورشید طلوع نکنه , آنوقت چه کار کنیم!!!!
Iran, Islamic Republic of
دکترجلیلی درقلب ماجای دارد،شماغرب پرستان لیاقت انسانهای کاردان ووطن دوست راندارید.
Iran, Islamic Republic of
دکترجان دروغ فلج کننده درکشور توسط حاکمان نیز بدتر از تحریم فلج کننده است
Germany
...
Iran, Islamic Republic of
آقای جلیلی هنر شما را در جلساتی که شمارش از یاد رفته را دیدیم و تجربه کردیم حاصلش 4 قطعنامه شورای امنیت با همراهی چین و روسیه علیه ایران بود و نتیجه اش عیان است . شما هم مثل اکثر زعمای راستی صرفا مدعی هستید و حرف های درشت درشت می زنید و با نتیجه اش کاری ندارید حالا هم صرفا حرف می زنید تا حرفی زده باشید شعار می دهید و فکر می کنید مردم شعور ندارند از نظر شما حق با شما بوده وهست جرات ندارید صاحبان قدرت و پول و زور را به چالش بکشید . شما بیایید جای روحانی بنشینید ببینیم چکار می کنید .
Iran, Islamic Republic of
فعلا برو با گوشت ۱۲۰۰۰۰ حال بکن، بعدا جوابتو میدیم خخخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
اقای جلیلی تفسیر وقایع اگر متناسب با زمان باشد نتیجه بخش خواهد بود اگرجه امریکا و اروپا به تعهدات برجامی خود عمل نکردند اما باید اقتصاد ما جراحی شود یعنی در تخصیص بودجه به ارگان ها و نهاد های مذهبی و تبلیغاتی الویت با رفع مشکلات اقتصادی مردم باشد چون مسلمانی ما با تاخیر در تبلیغات و سمینارهای فرهنگی و مذهبی ازبین نمی رود چون ریشه دار است اما اگر اقتصاد داخلی زندگی مردم اسیب ببیند از نظام نا امید خواهند شد.