يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ - 24 Mar 2019
 
۰

رتبه‌بندی معلمان نیازمند منابع مالی مناسب است

چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۲
رییس ستاد اجرای سند تحول بنیادین گفت: سال آینده تمام برنامه‌ها بر مبنای سند تحول است و اجرای بخشی از برنامه‌ها ازجمله رتبه‌بندی نیازمند امکانات بیشتر است.
رتبه‌بندی معلمان نیازمند منابع مالی مناسب است
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم ، «رضا مددی» در جمع خبرنگاران در اردوگاه شهید باهنر تهران، اظهار کرد: تکالیف ناشی از اجرای سند تحول می‌طلبد منابع مالی بیشتری در نظر گرفته شود و دستگاه‌ها و نهادهای مختلف هم باید دست آموزش و پرورش را بگیرند.

 وی با بیان اینکه اجرای برنامه‌های سند تحول بدون مشارکت دستگاه‌ها امکان‌پذیر نیست، افزود: از مهر 97 برنامه اجرایی سند تحول در طول برنامه ششم توسعه در همه زیر نظام‌ها تهیه، تدوین و تصویب و با امضاء وزیر آموزش و پرورش به تمام حوزه‌های ستادی ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها و مناطق ابلاغ شد.

رئیس ستاد اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اکنون برنامه‌های وزارتخانه در قالب راهکارهای سند مشخص شده است، افزود: آموزش و پرورش از حیث دارا بودن برنامه قانونی و مصوب در اجرای سند محدودیتی ندارد اما یکی از کاستی‌ها در اجرای سند متوازن و همه جانبه این بود که زیر نظام‌های سند تا مهر 97 تصویب نهایی نشده بود؛ به همین دلیل تولید یک برنامه اجرایی و همه جانبه برای آموزش و پرورش همسو با سند تحول فراهم نبود اما با رفع این مسئله، اکنون همه واحدهای وزارتخانه نسبت به وظایف خود برای اجرای راهکارهای سند آگاهی دارند.

وی بیان کرد: برنامه سال 98 آموزش و پرورش بر مبانی سند در حال نهایی شدن است و تا دهه سوم فروردین با امضاء وزیر آموزش و پرورش به تمام استان‌ها ابلاغ می‌شود.سال 98 تمام برنامه‌های آموزش و پرورش مبتنی بر سند تحول تدوین و اجرا خواهد شد.

مددی ادامه داد: بخشی از برنامه‌های سند در حوزه نیروی انسانی، برنامه درسی، فضا و تجهیزات، پژوهش و ارزشیابی و راهبری و مدیریت و منابع مالی است و رویکرد آموزش و پرورش بر این است که در مسیر برنامه ریزی خود تمام فعالیت‌‌ها منطبق با سند تحول باشد و در امور جاری تجدیدنظر کرده و برنامه‌هایی که با سند تحول هم‌سو نیست را از دستور خارج کرده و ریل اصلی فعالیت‌های نظام آموزشی در مسیر سند باشد.

وی با تاکید بر اینکه در آموزش و پرورش دو نوع سند نداریم، افزود: سال آینده همه برنامه‌های نظام آموزش بر مبانی سند تحول خواهد بود و همه امکانات در حوزه نیروی انسانی، منابع مالی و تجهیزات در خدمت اجرای سند قرار می‌گیرد.  اکنون بخشی از برنامه‌های سند در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب و به تائید رئیس جمهوری رسیده که اجرای آنها نیازمند امکانات بیشتر است زیرا وضعیت کنونی کفاف اجرای تمام برنامه‌ها را نمی‌دهد.

رئیس ستاد اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تصریح کرد: از جمله این برنامه‌ها، طرح رتبه‌بندی معلمان است که منابع مالی مناسب لازم دارد در حالی که اکنون تمام اعتبارات برای اجرای طرح در سال 98 در اختیار آموزش و پرورش نیست هر چند که اجرای طرح با هر میزان اعتبار در سال آینده اجرا خواهد شد اما اجرای کامل آن نیازمند منابع بیشتر است. 50 دستگاه در سطح کشور شناسایی شده که باید برای اجرای سند تحول به آموزش و پرورش کمک کنند.

به گفته وی همچنین در حوزه فضا و تجهیزات نیز بر اساس رویکرد سند، مدارس باید تجهیز و به روز شود که تمامی این موارد، منابع مالی بیشتری نیاز دارد.
کد مطلب: 677782
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *