جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - 24 May 2019
 
۰
۱۹

دادستان: کانادا مأمن اختلاس گران شده

چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۱
دادستان کل کشور گفت: متأسفانه کانادا به مأمنی برای اختلاس گران تبدیل شده است.
دادستان: کانادا مأمن اختلاس گران شده
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در حاشیه همایش عمومی فرماندهان روسا و مدیران پلیس پایتخت در جمع خبرنگاران در خصوص اینکه آیا امکان دارد که شیخ الاسلام به کشور بازگردد یا نه گفت: پلیس اینترپل ایران همکاری خوبی با دستگاه قضایی دارد اما مشکل ما با پلیس اینترپل خارج از کشور خصوصاً کشورهایی است که با ما عناد دارند.

دادستان کل کشور تصریح کرد: کانادا مأمن اختلاس گران شده و ما از دستگاه قضایی و پلیس کانادا می خواهیم که نگذارند که چهره کشورشان آنقدر زشت نشان داده شود که به مرکزی برای تجمع اختلاس گران بدل شده است.

دادستان کل کشور گفت: متاسفانه عده‌ای اموال مردم را اختلاس کرده و به کانادا می روند.

وی گفت: دستور قضایی در این خصوص صادر شده است.

دادستان کل کشور در خصوص چهارشنبه آخر سال گفت: انتظار ما از خانواده‌ها و پدر و مادرها این است که کاملا توجیه باشند تا حوادث دلخراشی که در سال گذشته برای برخی افراد به وجود آمد دوباره شاهد آنها نباشیم.

منتظری تصریح کرد: انتظار ما از ناجا حضور قاطع و قدرتمندانه است و اینکه با همه کسانی که هنجارشکن هستند و زمینه را در این خصوص فراهم کرده‌اند قاطعانه برخورد کنند.

وی گفت: دادستان ها نیز حتما در کنار ناجا و مردم خواهند بود.

دادستان کل کشور اظهار داشت: ارتباط بین دستگاه قضایى و نیروى انتظامى یک ارتباط تنگاتنگ و همیشگى بوده و خواهد بود، به لحاظ جایگاه دستگاه قضایى و مسئولیت هاى این دستگاه و همچنین نیروى انتظامى به لحاظ اینکه قسمت عمده اى از کارهایى که بر عهده قوه قضاییه است از طریق نیروى انتظامى انجام مى شود این ارتباطات همیشه باید باشد و تقویت شود و ما هم در سراسر کشور این ارتباط را همیشه داشته و داریم و خواهیم داشت.

منتظری تصریح کرد: تحولى که در دستگاه قضایى در دستور کار قرار گرفته و هم در ابلاغى که مقام معظم رهبرى براى رئیس محترم جدید قوه قضاییه صادر فرمودند و هم در این گام دومى که بنده معتقدم منشور مهمى است و حکیمانه تهیه و ابلاغ شده است در بخش هایى که مرتبط با دستگاه قضایى و نیروى انتظامى است ما را وادار مى کند تا تحولى را در این جهت ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: این موضوع جز سیاست هاى جدى دستگاه قضایى خصوصا در دوره جدید که متناسب با شرایط و نیازهایى که جامعه دارد باید تحولاتى را ایجاد کنیم.

دادستان کل کشور بیان داشت: این تحولات در حوزه هاى مربوط به قوانین است که باید مجلس محترم همکارى کند قوانینى که مورد نیاز است و مى تواند در طرح تحول قوه قضاییه موثر باشد این ها را سریع تر براى ما تصویب کنند و آیین نامه ها و دستورالعمل هایى است که باید در آن ها تغییر ایجاد شود و گام ها تحولى مى تواند موثر باشد و هم در عملکرد همکاران خودم در سراسر کشور و در دستگاه قضایى و تاکیداتى که ریاست محترم جدید قوه قضاییه در جلسه اى که دو روز قبل داشتیم و ما هم در دادسراها مدتى است که طرح تحولاتى که در دادسراها باید انجام شود که بخشى ساختارى و بخشى هم تحولاتى است که برمى گردد به نحوه عملکرد که باز قانون و آیین نامه ها و دستورالعمل ها هست و از همه مهم تر عملکرد قضاتمان و همکاران عزیز من در سراسر کشور است.

 منتظرى ادامه داد: ما باید هر راهى را که مى توانیم و هر کارى که امکان دارد انجام دهیم و هر راهى را که امکان دارد باز کنیم و خدمات قضایى بهتر و بیشترى را به مردم برسانیم، مردم نگرانى هایى را دارند در خصوص اطاله دادرسى، اتقان احکام که باید در آن ها تحول ایجاد کنیم.

دادستان کل کشور در ادامه و در خصوص چهارشنبه آخرسال گفت: انتظار ما از نیروى انتظامى این است که در صحنه حضور قاطعانه ترى داشته باشد و با همه کسانى که هنجارشکنى مى کنند و زمینه این مشکلات را مى خواهند ایجاد کنند و فراهم کنند قاطعانه برخورد شود و هرجایى هم که نیاز به دستور قضایى است و حضور دادستان هاى ما در سراسر کشور حتما در کنار نیروى انتظامى که امنیت بخش به جامعه هستند خواهند بود و انتظار ما این است که اولا خود مردم رعایت کنند و شادى را با غم و اندوه همراه نکنند.

منتظرى اذعان کرد: پیشگیرى ها را حتما باید انجام دهیم و بخشى از آن که مربوط به دستگاه قضایى، نیروى انتظامى و بخشى هم مربوط به مردم و خانواده هاست، با کسانى که بخواهند در جامعه از این فرصت سواستفاده کنند و احیانا اقداماتى را انجام دهند که ناامنى در جامعه ایجاد کنند نیروى انتظامى مکلف است برخورد کند و دستگاه قضایى قاطعانه با مخلان امنیت جامعه برخورد جدى خواهد کرد.

منبع:فارس
کد مطلب: 677718
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


حرف دل همه مردم
Iran, Islamic Republic of
...
بابائی
Iran, Islamic Republic of
عملکرد دستگاه های نظارتی درسراسرکشورغیرقانونی است.
افزایش قیمت درکشور به خاطر نبود نظارت ومدیریت است.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
دادخواه
Iran, Islamic Republic of
ما اختلاس گر صادر ميكنيم جانم اقدامي به غايت موثر است
دادخواه
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
هر اختلاس گر براي ما مصيبت ولي براي كانادا نعمت چونكه ميليار دها دلار در انجا سرمايه گذاري و شغل ايجاد ميشود
Iran, Islamic Republic of
اينست ضربه زدن به استكبار جهاني خير سرمون
Iran, Islamic Republic of
چه بسيار كشورها كه با پول بغارت رفته مردم ستم ديده ايران اباد نشدند
Iran, Islamic Republic of
امارات و تركيه و بوسني و كانادا و امريكا و انگليس و بحرين و قطر والي اخر
Iran, Islamic Republic of
تر كيه رتبه اول در استفاده از دلار هاي باد اورده مردم مظلوم ايران در اين چهل سال را دارد و اباد شد
مهدی
Denmark
...
بابائی
Iran, Islamic Republic of
...
بابائی
Iran, Islamic Republic of
مردم ازعملکرد و رفتار دولت، دولتمردان، مسئولان و نمایندگان مجلس شاکی هستند.
محسن
Iran, Islamic Republic of
"ما از دستگاه قضایی و پلیس کانادا می خواهیم که نگذارند که چهره کشورشان آنقدر زشت نشان داده شود که به مرکزی برای تجمع اختلاس گران بدل شده است."...
محسن
Iran, Islamic Republic of
باز هم که فقط نقل قول را باقی گذاشتید و اصل نظر (که هیچ توهین و تمسخری هم نداشت) حذف کردید. یا کامل پخش و یا کامل حذف کنید.
Iran, Islamic Republic of
...
فرانک
United States
امروز سایت رسمی کنگره ی ایرانیان کانادا صفحه ی جمع امضا برای دستگیری و محاکمه ی خاوری و آل آقا را باز کرد و در ۱۰ ساعت اول ۷۵۰۰ امضا با نام از ایرانیان کانادا آنرا امضا کردند و به دولت کانادا اعتراض کردند که چرا کانادا بهشت اختلاس گران شده.... با جمع آوری ۸۰۰۰ امضا دولت کانادا قانونا ملزم به رسیدگی و اعلام نتیجه است. به زودی امیدوارم که این مفسدان فی الارض دستگیر و در دادگاه صالحه محاکمه شده و به اشد مجازات برسند. ایرانیان مقیم کانادا اکثرا تحصیل کرده ، فرهیخته و زحمتکش هستند و به همین واسطه همواره در کانادا مورد احترام هستند و از اینگونه افراد فاسد تبری می جویند.