سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - 23 Jul 2019
 
۰
جمعیت جانبازان ارزیابی کرد:

فصل جدید گشایش‌ها میان ایران و عراق در مناسبات بین‌المللی

سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۳
جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با اشاره به گشایش‌های راهبردی اخیر بین ایران و عراق پس از سفر رییس جمهور به این کشور، اثر این رخداد بر مناسبات بین‌المللی ایران را مورد ارزیابی قرار داد.
فصل جدید گشایش‌ها میان ایران و عراق در مناسبات بین‌المللی
به گزارش جهان نيوز به نقل از جمعیت جانبازان، در آخرین جلسه سال ۹۷ جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی، اعضای شورای مرکزی این جمعیت ضمن آرزوی بهترین‌ها برای مردم و نظام عزتمند جمهوری اسلامی در سال ۹۸ و استجابت دعاهای معتکفین در لحظات تحویل سال، سال نو را پشتوانه ورود به چهل سال دوم انقلاب دانستند.

این جمعیت در جریان مروری بر عملکرد خود در قالب کارگروه‌های تخصصی از تلاش اعضا برای تقویت مکتب امام و گفتمان مقام معظم رهبری تقدیر کرد و به‌کارگیری همه ظرفیت‌های خود برای ورود به گام دوم انقلاب و تبیین راهبردهای منشور و ارائه راهکارها و برنامه‌های عملیاتی برای تحقق آنها دستور کار جدی خود دانست.

جمعیت جانبازان نقش احزاب، کرسی‌های آزاداندیشی حوزه و دانشگاه‌ها، دستگاه‌های تبلیغی، ارشادی و هنری کشور به‌ویژه رسانه ملی و نیز تمرکز کارشناسی سه قوه و بهره برداری حداکثر از ظرفیت فضای مجازی برای همراه کردن مردم در گام دوم انقلاب را حائز اهمیت و نیازمند تدبیر و هوشمندی مدیریتی برشمرد.

جمعیت جانبازان در ادامه مسئولیت یافتن سید ابراهیم رییسی در راس قوه قضاییه در آستانه چهل سالگی دوم انقلاب را مقتنم و مبارک دانست و وی را فقیه دانشمند، مدیر نواندیش، پرتلاش، انقلابی، ساده زیست و عدالت‌خواه توصیف کرد که حضورش در این مسند برای عملیاتی شدن منشور گام دوم انقلاب اسلامی امیدبخش است.

اعضای شورای مرکزی جمعیت جانبازان یادآور شدند: آنچه مقام معظم رهبری در حکم وی با تاکید بر هشت ماده مرقوم فرمودند و آنچه  آقای رئیسی در جلسه تودیع و معارفه ایراد کرد، بهترین میثاق و شفاف‌ترین مطالبه مردم از رئیس محترم قوه قضاییه است.

جمعیت جانبازان با تاکید بر اینکه با تمام ظرفیت معنوی و عملیاتی خود، پرچمدار خط مقدم تحقق مطالبات مقام معظم رهبری و مردم عدالت‌خواه در چهار چوب مسئولیت های قوه خواهد بود، در ادامه به رصد و بررسی مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای پرداخت.

جمعیت جانبازان در عین تقدیر از تلاش‌های مجلس برای جبران خسارات سوء تدبیر تصمیم‌سازان دولتی که موجب عدم افت تب بالا رفتن قیمت‌ها شده است، از حضور نداشتن دولت برای نظارت بر بازار عرضه و تقاضا ‌انتقاد و از همه فرهیختگان درخواست کرد در ارزیابی آسیب‌شناسانه عملکرد دولت را مورد دقت نظر قرار دهند تا با ارائه نظرات سازنده، دولت در سال ۹۸ بتواند شکاف درآمدی بین دهک های پایین و بالای جامعه، آسیب های ناشی از آن را با توجه به هزینه‌های زندگی جبران کند.

این جمعیت گشایش‌های راهبردی روابط بین ایران و عراق را در جهت رفع نیازهای دو ملت و تعمیق هرچه بیشتر پیوندهای اعتقادی، عاطفی، امنیتی، اقتصادی و فرهنگی دو کشور امری ضروری و برهم زننده محاسبات اتحاد عبری، غربی، عربی ارزیابی کرد و افزود: فرصت به دست آمده در سفر رئیس جمهور به عراق می‌تواند فشارهای تحریمی آمریکا و اروپا برای تحمیل برجام‌های ۲ ، ۳ و ۴ در قالب FATF  و  کنوانسیون‌های مرتبط با آن را با عزت و درایت پشت سر بگذارد و گستاخی مارشال بیلینگزلی رئیس آمریکایی FATF را در اظهارات اخیرش برای بستن کامل کانال های تبادل بانکی و نادیده گرفتن حقوق ملت ایران و مانع شدن از هرگونه  تضمین عملی برای باز شدن کانال ارتباطی مالی به شیوه تقویت ارتباطات دو کشور ایران و عراق، به فرصت جدید مبدل کند تا هرگونه ردیابی برای دور زدن تحریم‌های ظالمانه برای آنها غیرممکن شود.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه آمریکا و اکنون در حرکتی نیابتی، اروپا باید فهم کنند که دوره تحمیل برجام و اعتقاد به حرفای بی‌عمل و ادامه یافتن تهریم های زنجیره ای سپری شده است، یادآور شد: نظام مقتدر و پایدار جمهوری اسلامی با عزمی کارشناسانه و هوشمندانه اجازه نخواهد داد در قالب دیگر پیمان‌ها و قراردادها، برجام‌های ۲ ، ۳ و ۴ برای براندازی نظام جمهوری اسلامی کامل شود.
کد مطلب: 677588
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *