يکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸ - 23 Feb 2020
 
۱
۳۰
حناچی دوباره تهدید شد؛

شهردار دوچرخه سوار به خط پایان نزدیک شده است؟

سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۵
کد مطلب: 677318
ماجرا تهدید حناچی منوط به حق شناس نیست بلکه برخی از اعضای شورای شهر تهران نیز از شهردار تهران مطالبه دارند و او را تهدید به استیضاح می کنند.
شهردار دوچرخه سوار به خط پایان نزدیک شده است؟
گروه سیاسی جهان نيوز، امیر حمزه نژاد: شورای شهر تهران درسالی که گذشت فراز و نشیب‌های فراوانی را پشت سر گذاشت اما این پستی و بلندی‌های پارلمان شهری بیشتر ازاینکه در حوزه اجرایی باشد در حوزه مدیریتی و سیاسی جناحی تعریف می شود. در سالی که گذشت دو شهردار تهران رفتند وحالا یک شهردار جدید به صندلی مدیریت شهری تکیه زده و اما این شهردار هم با مشکلاتی مواجه است. خصوصا اینکه برخی از اعضای شورای شهر تماما اصلاح طلب در مقابل شهردارشان قد علم کرده‌اند و از استیضاح «پیروز حناچی» صحبت می کنند. موضوعی که کاملا عجیب و قابل تامل است که چرا شورای شهری‌ها تا به این میزان با عجله به تهدید شهردار همسو با خود مبادرت ورزیده اند.

چندی پیش بود که نامه «محمد جواد حق شناس» یکی از اعضای شورای شهر تهران نامه‌ کاملا عجیبی خطاب به حناچی نوشت.

این نامه به صراحت رویکرد سیاسی جناحی اصلاح طلبان در شورای شهر تهران را نشان می دهد. در بخشی از نامه حق شناس خطاب به شهردار تهران آمده است: « پیش از انتخاب انتظارات و تعهداتی مشخص در حفظ و حراست از رویکرد اصلاح طلبی و حفظ هماهنگی و تعامل با شورا و کمیسیون‌های آن و مواردی از این دست مبنای مذاکرات و پیش‌شرط حمایت از شما بوده است.پاینکه به محض نشستن بر کرسی قدرت فراموشی پیشه کرده و خلف وعده آغاز نمایید که متأسفانه روندی تصاعدی به خود گرفته است از عجایب روزگار ما است.»

وی در بخش دیگری از این نامه می گوید: « شورای شهر اصلاح‌طلب شهرداری را انتخاب کرده است تا نماینده این شورا و رأی‌دهندگان آن در اداره امور شهر باشد، اما شهرداری که به دلیل شهرت و گذشته اصلاح طلبیش انتخاب شده بلافاصله در چرخشی عجیب، خود را وام‌دار انتخاب و رأی‌دهندگان ندانسته و در رویکردی عجیب همصدا با افراط‌گرایان علیه اصلاح‌طلبان و در انتصابات، خود را جزیره‌ای مستقل و خودمختار می‌داند و برخلاف رأی و نظر شورای شهر عمل می‌کند و حتی منتظر اعلام نتیجه استعلام خود نمی‌ماند.»

انتشار این نامه انتقادات زیادی را در جریان اصلاح طلبی به دنبال داشت. «محسن هاشمی» رئیس شورای شهر تهران یکی از این منتقدان بود. وی در این باره بیان می‌کند: «نامه حق شناس عضو شورا به شهردار تهران خصوصی بود و انتشار آن صحیح نبود.»

هاشمی ادامه می‌دهد: « این نامه فقط مربوط به حناچی بوده و قرار نبوده نامه سرگشاده باشد.

وی افزود: ما در شورا در انتصابات دخالت نمی کنیم اما نظرات را ارایه می دهیم و حق شهردار است که انتصابات انجام دهد.»

جالب اینجاست هاشمی از اینکه چرا حق شناس چنین درخواست سیاسی از حناچی دارد گلایه مند نیست بلکه از اینکه این نامه افشا شده و نیات جناحی سیاسی اصلاح طلبان در شورای شهر برملا شده است، انتقاد می‌کند.

از سوی دیگر ماجرا تهدید حناچی منوط به حق شناس نیست بلکه برخی از اعضای شورای شهر تهران نیز از شهردار تهران مطالبه دارند و او را تهدید به استیضاح می کنند.

در همین رابطه، «حجت نظری»، عضو شورای شهر تهران بیان کرد: «متأسفانه در کمتر از یک سال گذشته شهرداری سه سرپرست برای سازمان ورزش انتخاب کرده است و این نشان از بی‌ثباتی است. سرپرست جدید سنخیتی با سازمان ورزش ندارد و در مورد انتصابات به شهردار تهران تذکر می‌دهم و در صورت عدم توجه نسبت به صلاحیت خود ایشان در صحن شورا تصمیم‌گیری می‌کنیم.»

نکته جالب توجه انتقادات از حناچی این است که حالا یک عضو دیگر شورای شهر که بر حسب اتفاق از اعضای حزب «اعتماد ملی» است شهردار را نسبت به استیضاح شدن بیم می دهد. هم حق شناس و هم نظری از اعضای شاخص حزب اعتماد ملی هستند که اتفاقا در انتخاب شهردار سابق تهران «محمد علی افشانی» که به سبب کهولت سن و با قانون منع بکارگیری بازنشستگان در امور مدیریتی مجبور به کناره گیری شد، نقش جدی داشتند.

حالا این سئوال اساسی به وجود می آید که تا کی این گروکشی‌ها در شورای شهر تهران وجود دارد و آیا این مسائل سیاسی جناحی سبب می شود که شهردار دیگر تهران یعنی حناچی هم عطای این پست را به لقایش ببخشد و بازهم تهران در زمان مدیریت اصلاح طلبان در شورای شهر تهران بی شهردار بماند. شهر تهران در مدت زمانی که اصلاح طلبان در پارلمان شهری حضوری تام و تمام یافتند با مشکل عملکردی و بی ثباتی مدیریتی روبرو شده است.

در همین رابطه، «سید حسن نقوی حسینی» سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با انتقاد از عملکرد شورای شهر و شهرداری تهران، بیان می کند: «هر زمان که اصلاح‌طلبان به شورای شهر و شهرداری تهران آمدند، حتی یک خیابان هم آسفالت نکردند و ناکارآمدی در میان آنان مسبوق به سابقه است و بر این اساس اصلاح‌طلبان باید پاسخگوی عملکرد دولت، شورای شهر و شهرداری تهران باشند.»

نقوی حسینی از سابقه طول و دراز اصلاح طلبان در بازی سیاسی در شورای شهر سخن می گوید. سیاست بازی و جناحی گری که با ناکارآمدی همراه شده است و درواقع بسیاری این دو اتفاق را علت و معلول هم در مدیریت اصلاح طلبان می دانند. اما آنچه مشخص است مردم از اینگونه مسائل خسته شده‌اند و خواهان کار و فعالیت و ارائه گزارش در این حوزه از سوی افرادی که انتخاب شان کرده اند، هستند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
این اصلاح طلبا همیشه تو فاز اصلاح طلبی ان و هیچوقت به کار فکر نمی کنند.
Iran, Islamic Republic of
عجب از برخی همشهری ها و هموطنان ما است که عیلرغم سیاسی بازی اصلاح طلبان، کارگزاران و کاریکاتور این دو جریان یعنی اعتدال نماها، و عدم کفایت آنها در اداره امور شهر و کشور، از ۴۰ سال حکومت اسلامی قریب ۳۰ سال آن(۸ سال کارگزاران، ۸ سال اصلاح طلبان، ۶ سال اعتدال و قبلش میرحسین) را از نظر اجرایی و اداره امور معیشتی و اقتصادی و فرهنگی در اختیار افراد مقابل جریان متعهد و متخصص و دلسوز قرار دادند، درحالی که امروز فحش وضعیت خراب اقتصادی را هم جریان انقلابی و دلسوز کشور و منافع ملی می خورد! واقعا روزگار عجیبی است!
Iran, Islamic Republic of
وجدانا تو این چند ماه غیر از ترویج دوچرخه سواری، جمع کردن یه تعداد دختر وپسر با وضع آن چنانی صبح جمعه تو بعضی میدانهای شهر برای مثلا گسترش فرهنگ دوچرخه سواری چیزی ندیدیم!
Iran, Islamic Republic of
همین هم به اندازه کل برج سازی های قالیباف و کرباسچی ارزش داره
Iran, Islamic Republic of
همین دوسه روز قبل شهرداری مجوز ساخت ۶۲ برج در باغهای تهران رو صادر کرد.روتون سنگ پای قزوین رو بازنشسته کرد!
Iran, Islamic Republic of
آنهم در روز درختکاری مجوز دادند. علی برکت ا...
Iran, Islamic Republic of
شما یه سر برو زیر زمین ببین اون زیر یه چیزهایی با سرعت حرکت میکنه و مردم رو جابجا میکنه.
Iran, Islamic Republic of
وجدانا تو چند ماه باید چیکار مشد کرد؟ برج میلاد ساخت؟ اتوبان صدر ساخت؟
حسین
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
باش تا صبح دولتت بدمد حناچی...
Turkey
قالیباف برگرد....
Iran, Islamic Republic of
...
هادی
Iran, Islamic Republic of
باز جهان نیوز بدون خبر شد و گیر داد به شهرداری .... :)
United States
...
Iran, Islamic Republic of
...
محمد
Romania
اصلاح طلبان تصمیم گرفته اند خط 6 مترو راباحضور روحانی افتتاح کند. که صددرصد ان توسط شهردار قبلی ساخته شده....
Iran, Islamic Republic of
دوچرخه بازه نه دوچرخه سوار البته با اهنگي در صبح ها گوش ميكند راك است
محمد
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
مطلب روشنه
دیگه تصمیم گرفتند محسن هاشمی را شهردار کنند
و آماده اش کنند برای انتخابات ریاست جمهوری
Iran, Islamic Republic of
حنا(چی) شهرداری با دوچرخه
محمد
Iran, Islamic Republic of
ظاهرا دوران (چی ها) تمام شده است
Iran, Islamic Republic of
کرباسچی
حناچی
چی؟
تکرارچی؟
علی
Iran, Islamic Republic of
مگر کار دیگری هم بلد بود این بی وجدانهای اصلاح طلب همین هستند
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان سیر و پیر فقط پست و رای و حاشیه سازی براشون مهمه نه کار برای مردم....
ادم
Iran, Islamic Republic of
حقیقتا یک نفر از لحظه ای که پشت میز میشینه چنان بهش حمله میکنین که جون طرف رو برای ادامه میگیرین. هر روز تیتر که ایا میره ایا نمیره ایا به پایان نزدیک شده یا ایا پیر نشده؟؟؟؟ خسته نمیشین از این همه حمله؟ البته اشکالی نداره هر کسی نظر خودش رو داره و تبلیغ میکنه، فقط خدا کنه از پول بیت المال برای تبلیغ نظراتتون استفاده نکرده باشین!
Iran, Islamic Republic of
تمام مسپولان اكروبات باز و تياتر بازي ميكنند ولي اين يكي يك عجوبه ديگر است
Iran, Islamic Republic of
ما منتظر چها رمی هستیم
فرانک
Canada
حتما با اصولگراها ائتلاف کرده که اصلاح طلبان تهدیدش میکنند!!!
یک دوست
Iran, Islamic Republic of
تا ما یاد داریم اصلاحات چی ها همیشه به دنبال منافع خودشون بوده و هستند!!! تا حالا کی به مردم خدمت کرده اند!!!!
Iran, Islamic Republic of
دوچرخه سواری خط پایان دارد .