چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ - 23 Oct 2019
 
۰

برای نخستین‌بار، زنان در نیروی هوایی لبنان

شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۰
رسانه‌های لبنان موفقیت دو زن این کشور را خبرساز کردند که بر خلاف زنانی که در بخش‌های مختلف نظامی فعالیت دارند، تصمیم گرفتند وارد نیروی هوایی شوند.
برای نخستین‌بار، زنان در نیروی هوایی لبنان
به گزارش جهان نيوز به نقل از ایسنا، روزنامه‌ها نوشتند، زنانی که در ارتش فعالیت دارند حق حضور در خطوط مقدم را ندارند اما این قاعده شامل نیروی هوایی نمی‌شود.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در حالی که زنان در بخش‌های نظامی ماموریت‌های اداری و لجستیک برعهده دارند، ژنرال ژوزف عون، فرمانده ارتش تقویت نقش زن را در راس اولویت‌های خود قرار داده و هدف نهایی وی توانمند ساختن زنان برای ورود به بخش‌های عملیات نظامی است.

در این راستا، رسانه‌ها به داستان دو دختر جوان ستوان یکم خلبان شانتال کلاس ۲۷ ساله و ستوان یکم خلبان ریتا زاهر ۲۶ ساله پرداختند که در نیروی هوایی پذیرش گرفته‌اند. تاکنون شش زن درخواست‌های خود را برای پیوستن به نیروی هوایی لبنان ارائه کرده‌اند.

همچنین سروان منار اسکندر ۲۴ ساله نخستین زن مکانیک در نیروی هوایی لبنان است. وی در ابتدا در بخش اداری مشغول بود اما بعد درخواست فعالیت در بخش مکانیک را ارائه داده و ناظر هم با درخواستش موافقت کرده است.
کد مطلب: 676809
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *