دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ - 25 May 2020
 
۰

دادگاه ۱۴ متهم پرونده پتروشیمی

چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۶
کد مطلب: 676365
قاضی مسعودی‌مقام گفت: متهمان از توسل به اشخاص خودداری کنند و درباره ادعاهایی که مطرح می‌کنند مستند مکتوب ارائه کنند.
دادگاه ۱۴ متهم پرونده پتروشیمی
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، نخستین جلسه محاکمه متهمان ارزی در حوزه پتروشیمی صبح امروز در شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی اسدالله مسعودی‌مقام و باحضور متهمان و وکلای مدافع‌شان به صورت علنی آغاز شد.

در ابتدای جلسه رئیس دادگاه، رضا حمزه لو (مدیر عامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی) عباس صمیمی (عضو هیات مدیره شرکت بازرگانی پتروشیمی و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری ایران) مصطفی طهرانی صفا (عضو هیات مدیره شرکت بازرگانی پتروشیمی) علیرضا علائی رحمانی (عضو هیأت مدیره شرکت بازرگانی پتروشیمی) محسن احمدیان (بازنشسته پتروشیمی) مرجان شیخ الاسلامی آل آقا (مدیر عامل شرکت بازرگانی دنیز و هترا تجارت) سید امین قریشی سروستانی، سام حامد ساعدیان اقدام بر مشارکت در اخلال کلان در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در توزیع ارزاصل از صادرات پتروشیمی شرکت‌های تولید کننده صاحب محصول، سید علیرضا حسینی (مدیر عامل شرکت پتروشیمی شانگهای) علی اشرف ریاحی،‌ معصومه دری (مدیر عامل شرکت بازرگانی پتروشیمی دفتر دبی)  ابوالفضل ملکی شمس آبادی (تولید کننده نایلون و نایلکس)  سعید خیری‌زاده (مدیر مالی سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی) محمد حسین شیرعلی دایر بر معاونت در اخلال کلان در نظام اقتصادی کشور. را متهمان این پرونده عنوان کرد و گفت: مشارکت و معاونت در اخلال کلان در حوزه پتروشیمی‌ها و توزیع ارز حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی به ارزش 6 میلیارد و 656 میلیون یورو اتهامات این افراد ا ست.

قاضی مسعودی‌مقام تاکید کرد: شاید کسانی در پرونده مطرح باشند که منتصب به دستگاهها و سازمانها هستند؛‌ اینکه اشخاص در دستگاه‌ها اشتغال دارند به معنای ارتکاب جرم در آن دستگاه نیست.

رئیس دادگاه تذکر داد متهمان مدافعات حقوقی داشته باشند و حواشی را رها کنند.

وی اضافه کرد: ما مجری قانون هستیم نه مجری مصالح و اقتضائات شخصی متهمین،  بنابراین توجهی به این موارد نمی‌کنیم.متهمان از توسل به اشخاص خودداری کنند و در مواردی که نسبت به دستگاه‌ها مسائلی را مطرح می‌کنند، مستندات کتبی داشته باشند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *